Problém s MicroSD kartou

Vše co se točí kolem počítačů, her, mobilů a elektroniky

Moderátor: Rudi

Odpovědět
veeboy
Příspěvky: 2
Registrován: 08 led 2016 22:32

Problém s MicroSD kartou

Příspěvek od veeboy »

Dobrý den,
zničeho nic mi prostě telefon začal hlásit že v něm není možné použít tuto kartu. Karta nelze najít v žádném PC ani v jiném telefonu jako kdyby neexistovala zkoušel sem různé blbosti ale prostě nic.. všude mám nastaveno aby jsem viděl skryté soubory atd. ale kartu prostě né a né najít prosím o radu.

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Problém s MicroSD kartou

Příspěvek od pufko »

Pamäťová karta nemá nekonečnú životnosť, ked ju nenačítajú iné zariadenia tak asi môžeš vylúčiť chybu telefonu a karta je teda asi po smrti.

veeboy
Příspěvky: 2
Registrován: 08 led 2016 22:32

Re: Problém s MicroSD kartou

Příspěvek od veeboy »

Takže jsou všechna data ztracena ? :shock:

Uživatelský avatar
Iviiik
Příspěvky: 278
Registrován: 13 čer 2007 12:32
Bydliště: Kladno - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s MicroSD kartou

Příspěvek od Iviiik »

Koupit novou a o data jsi asi bohužel přišel :kladivo:
Ženská co miluje auta

Ritchma
Moderátor
Příspěvky: 9432
Registrován: 11 úno 2004 21:38

Re: Problém s MicroSD kartou

Příspěvek od Ritchma »

Mam stejnej problém. Takže už neni nějaká cesta jak ty data zachránit?
Build shit car, call everyone haters....
Function > Form

Uživatelský avatar
fereros2
Příspěvky: 320
Registrován: 08 říj 2012 12:19
Bydliště: Cheb

Re: Problém s MicroSD kartou

Příspěvek od fereros2 »

záleží asi jak moc je mrtvá, já měl kartu asi s 500 fotkami z dovolené a ten samý problém. Na obnovu dat na HDD používám program Easeus data recover a ten mi data obnovil na SDčku. Avšak je to spíše na fotky a videa a je s tím dost práce, ale pokud jsou tam nějaký důležitý fotky, tak to asi za námahu stojí i za cenu toho, že všechno prostě zachránit nejde 8) 8) 8)

Ritchma
Moderátor
Příspěvky: 9432
Registrován: 11 úno 2004 21:38

Re: Problém s MicroSD kartou

Příspěvek od Ritchma »

Jenže to nejde obnovit když tu kartu žádný zařízení nenačte. Ať jí strčím do čehokoliv, tak se nic neděje. Prostě jako by tam žádná nebyla
Build shit car, call everyone haters....
Function > Form

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Problém s MicroSD kartou

Příspěvek od pufko »

Presne tak, software pomôže len vtedy ak kartu hlási, ale pre jej dalšie použitie je nutné ju najskôr naformátovať

Kartu ktorá sa nijak nehlási je možné "opraviť" už len kutilským spôsobom, trebárs ohriatím v trúbe na teplotu okolo 180°C na cca 3min. Takto sa niekedy podarí "opraviť" trebárs nefunkčnú grafickú kartu

Uživatelský avatar
fereros2
Příspěvky: 320
Registrován: 08 říj 2012 12:19
Bydliště: Cheb

Re: Problém s MicroSD kartou

Příspěvek od fereros2 »

Právě, že mě windows nedetekoval žádnou kartu, ale software ANO a tak je to někdy i s HDDkama, možná bude na netu někde nějaký trial a zkusit. Záleží jak moc důležité věci tam jsou, je mnoho firem, které data obnovují, ale ceny jsou pro normální lidi nesmysl. Jinak není třeba bidět ve správci disků? (tento počítač - spravovat - správa disků?)

Ritchma
Moderátor
Příspěvky: 9432
Registrován: 11 úno 2004 21:38

Re: Problém s MicroSD kartou

Příspěvek od Ritchma »

Jsem to stáhnul. Zatim to dělá deep clean...
Build shit car, call everyone haters....
Function > Form

Uživatelský avatar
Dacan
Moderátor
Příspěvky: 1528
Registrován: 08 kvě 2010 12:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s MicroSD kartou

Příspěvek od Dacan »

staci spustit prikazovy radek (napr zadáním přikazu cmd do hledání ve windows), pak jen program diskpart a následně si pomocí list disk nechat vypsat všechny připojene disky, pokud se ani tam nezobrazí pak zahodit.

Některé disky se pro připojení prostě nehlásí a stačí je jen naformatovat v nějakém lepším programu přip. přimo v diskpartu. Záchranu dat jsem neřešil ještě, tak nevím.

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Problém s MicroSD kartou

Příspěvek od Beaver »

pufko píše:Presne tak, software pomôže len vtedy ak kartu hlási, ale pre jej dalšie použitie je nutné ju najskôr naformátovať

Kartu ktorá sa nijak nehlási je možné "opraviť" už len kutilským spôsobom, trebárs ohriatím v trúbe na teplotu okolo 180°C na cca 3min. Takto sa niekedy podarí "opraviť" trebárs nefunkčnú grafickú kartu
To řeší jen "odlepené" čipy. Poděkujme opět EU, která zakázala pájet součástky cínem s vyšším obsahem olova nebo čeho to bylo... Pájení hůř vydrží mechanické namáhání a teplotní změny, elektronika tak dřív odchází.

Každopádně data z karty co nejde ani načíst se běžným způsobem zachránit nedají, zabývají se tím firmy na záchranu dat co data z těch pamětí tahají už na hodně nízké úrovni přímo z čipů, ale taky si za to nechají zaplatit...
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Odpovědět

Zpět na „IT sekce“