Tablet či smartphone? A jaký?

Vše co se točí kolem počítačů, her, mobilů a elektroniky

Moderátor: Rudi

Uživatelský avatar
MSG
Příspěvky: 1078
Registrován: 15 lis 2004 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Tablet či smartphone? A jaký?

Příspěvek od MSG »

Zdar,

víru, že vyfasuju smartfone v práci zkazila nová směrnice, podle níž mám nárok leda na Nokia C2 nebo ASHA 311... Aktuálně mám taky jakousi vintážní Nokii (ta je aspoň kovová a i dneska vypadá slušně), takže zvažuji si za svý k firemní simce pořídit nějaký smarphone...
... asi tak do 2-3kkč... (nemám ponětí, co ty hračky stojí, tak se klidně smějte)

Druhá úvaha je koupě tabletu. Firma, aby "dobrých" zpráv nebylo málo, se rozhodla sledovat provoz na netu (přes LAN), ovšem přes wi-fi co je tu volně pro hosty je to no problem. Takže hlavní věc by bylo surfování po netu. Nevím co by měl tablet umět, hodilo by se kdyby to zvládlo filmy, nějaký hry (chápu, že ty jednodušší) a prej některý mají i navigaci (ta by se někde mohla taky hodit). Občas bych na tom i něco napsal (if ve wordu, tak super).

Po pravdě nejsem zrovna nějaký "blázen" do nových technologií, takže nekupuju to, abych se tím nějak extra ve volné zabavil (u počítače sedím celý den v práci a doma mám "normální" PC) ale spíš, že už se to bude hodit.

Co byste doporučili Vy?
Má cenu levný smarphone a levný tablet, nebo byste koupili jenom jedno, třeba ten smartphone?
MSG

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Tablet či smartphone? A jaký?

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Takhle
levný tablet nebo mobil je tak akorat o nervy bude to pomalé, zasekanr,
displej soatnd čitelný...
Několika lidem s tvými požadavky už jsem doporučil Nokii Lumii 520, je
levná, rychlá, displej je dost velký jak na net tak hraní her a díky
Windows tam budeš mít aji ten Word 8)
Navigace je u všech Nokií samozřejmostí :-)
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Kroci
Příspěvky: 3214
Registrován: 22 čer 2005 16:09
Bydliště: P-Town
Kontaktovat uživatele:

Re: Tablet či smartphone? A jaký?

Příspěvek od Kroci »

pokud se rozhodnes pro tablet, tak ted ma tesco ve vyprodejich Nexuse 7 za bezkonkurencnich 3500,-Kč.
Sam ho mam a muzu vřele doporucit.

více o výbavě treba zde.
http://smartmania.cz/katalog/nexus-7-91" onclick="window.open(this.href);return false;
Stilyng objemem nenahradýš

Kód: Vybrat vše

www.strasse.cz - oblečení s autotématikou

šindyk
Příspěvky: 47
Registrován: 24 zář 2012 13:32

Re: Tablet či smartphone? A jaký?

Příspěvek od šindyk »

Ahoj, mohu se zeptat jestli nevíš zda toho nexuse7 mají ve všech prodejnách tesco? Od kdy platí výprodej? Díky

Kroci
Příspěvky: 3214
Registrován: 22 čer 2005 16:09
Bydliště: P-Town
Kontaktovat uživatele:

Re: Tablet či smartphone? A jaký?

Příspěvek od Kroci »

šindyk píše:Ahoj, mohu se zeptat jestli nevíš zda toho nexuse7 mají ve všech prodejnách tesco? Od kdy platí výprodej? Díky
ve vsech urcite ne, udajne jen ve "vetsich" (mozna protoze v malych to nikdy nemeli? nevim)

http://www.androidmarket.cz/novinky/nex ... h-3499-kc/" onclick="window.open(this.href);return false;

// tuhle akci jiz par lidi potvrdilo na foru. zkus procist a mozna se dozvis o nejakych prodejnach.

http://androidforum.cz/google-nexus-tab ... -1620.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Stilyng objemem nenahradýš

Kód: Vybrat vše

www.strasse.cz - oblečení s autotématikou

Lukinho
Příspěvky: 2445
Registrován: 10 kvě 2012 16:08

Re: Tablet či smartphone? A jaký?

Příspěvek od Lukinho »

Ja mam nejaky shit goclever, ale do postele dobry. spek


Jinak jsem zkousel i ty lepsi, ale asi bych sel do nejakeho drahsiho smartphonu. 8) Prece jen, to umi i navic volat a fotit ( teda rozhodne lepe, nez tablet). A nemusis toho nosit tolik po kapsach. :lol:

Uživatelský avatar
MSG
Příspěvky: 1078
Registrován: 15 lis 2004 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tablet či smartphone? A jaký?

Příspěvek od MSG »

Zdar,

koukám, že má pamět jen 16GB, což by nevadilo, ale nemá možnost vkládat paměťové karty... jak moc to v praxi vadí?
Kroci píše:pokud se rozhodnes pro tablet, tak ted ma tesco ve vyprodejich Nexuse 7 za bezkonkurencnich 3500,-Kč.
Sam ho mam a muzu vřele doporucit.

více o výbavě treba zde.
http://smartmania.cz/katalog/nexus-7-91" onclick="window.open(this.href);return false;
MSG

Uživatelský avatar
MSG
Příspěvky: 1078
Registrován: 15 lis 2004 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tablet či smartphone? A jaký?

Příspěvek od MSG »

Tak bych do něj šel... akorád akce končí dnes a podle všeho to zas bylo ve stylu 2ks na prodejnu... :-(
No, zkusím se mrknout večer do jednoho tesca poblíž.
MSG

Uživatelský avatar
Fáboš
Moderátor
Příspěvky: 4047
Registrován: 07 kvě 2004 22:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tablet či smartphone? A jaký?

Příspěvek od Fáboš »

mám ho rok, spokojenost veliká, všechnose mi tam pořád vejd
bez špéry jak kretén a v naftě.....3er

[url]http://www.getphoto.cz

Uživatelský avatar
Globus
Příspěvky: 1561
Registrován: 07 srp 2005 10:45
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Tablet či smartphone? A jaký?

Příspěvek od Globus »

Z osobni zkusenosti doporucuji normal telefon a k tomu tablet. Pokud nejsi clovek co to vylozene potrebuje, tak je smartphone spis ke vzteku. Mala vydrz baterky, zlobi to, zasekava se to, kolikrat se poradne nedovolas..... je to proste nesmyslna kombinace dvou veci - lednicku ktera zaroven funguje jako mikrovlnka si taky nekoupis, protoze to proste nemuze dobre fungovat ani jako lednicka, ani jako mikrovlnka.
BMW - uměle zvýšený ego, přírodně snížená inteligence

Uživatelský avatar
SubTera
Příspěvky: 3289
Registrován: 21 čer 2008 00:46
Bydliště: Slaný

Re: Tablet či smartphone? A jaký?

Příspěvek od SubTera »

Na nejakou dobu jsem na tablety zanevrel, pred 14ti dny se v Kauflandu objevil za 2500,- Acer Iconia B1-A71 a jsem rad, ze jsem do nej sel. Pouzivam ho na objednavky na cestach, kdyz se potrebuju pripojit, jednoduse z telefonu udelam Wi-fi hotspot popr. datovej tethering pres Bluetooth a frcim na tabletu - rychlost urcite pokryti operatorem. Jde do nej dat i legalni bezplatna navigace, tu jsem vsak zkusil asi jednou, nebot mam v autech vestaveny, ale fungovala skvele a na velkym displeji byla dobre citelna. Nexus za 3500,- je taky parada, ale pro me by to melo vyznam jen tehdy, kdyby byl proti Aceru lip vybavenej (funkce navic - napr. 3G). Az me Acer prestane bavit, v Kaufu se da vrati za plnou cenu :lol:

Uživatelský avatar
MSG
Příspěvky: 1078
Registrován: 15 lis 2004 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tablet či smartphone? A jaký?

Příspěvek od MSG »

@ Nexus 7 - 1. pokus v Tescu v Edenu zklamal, měli pár ks a vyprodali to cca za den. Ještě zkusím večer Národní a Anděla, ale vidím to špatně

@ Acer ikonia - náhodou jsem na něj koukal, když jsem si nechal vyjet to nejprodávanější na Alze; teď je tam za 2600,-
http://www.alza.cz/acer-iconia-tab-b1-a ... tm#recenze" onclick="window.open(this.href);return false;
Možná teda vezmu jeho, když nevyjde ten Nexus.

Ještě teda zvažuju velikost. Nevím, jestli 7´není málo... co myslíte?
MSG

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Tablet či smartphone? A jaký?

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Globus píše:Z osobni zkusenosti doporucuji normal telefon a k tomu tablet. Pokud nejsi clovek co to vylozene potrebuje, tak je smartphone spis ke vzteku. Mala vydrz baterky, zlobi to, zasekava se to, kolikrat se poradne nedovolas......
jsi mel nějakého levnějšího Androida, že?
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
Globus
Příspěvky: 1561
Registrován: 07 srp 2005 10:45
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Tablet či smartphone? A jaký?

Příspěvek od Globus »

Nemel. Galaxy SII.
Kazdopadne to je obecnej problem chytrejch telefonu, to co jsem psal, nezavysle na znacce.
BMW - uměle zvýšený ego, přírodně snížená inteligence

Uživatelský avatar
MSG
Příspěvky: 1078
Registrován: 15 lis 2004 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tablet či smartphone? A jaký?

Příspěvek od MSG »

Tak Nexia 7 je ze hry, nikde ji nemělï...
MSG

Kroci
Příspěvky: 3214
Registrován: 22 čer 2005 16:09
Bydliště: P-Town
Kontaktovat uživatele:

Re: Tablet či smartphone? A jaký?

Příspěvek od Kroci »

s temito nabidkami se nesmi vahat a musi se ihned jednat. Bohuzel. ale i nastupce "Nexus 7 II" je vic nez zajimava nabidka ;))

co se tyka 16gb vnitrni pameti bez moznosti karet - nemel jsem nikdy problem. Hudbu i filmy mam na externim disku wi-drive za cca litr a neotrebuju kabely.

//edit ... Acer iconia B1 je z myho pohledu hroznej srac. seka se to, rozpixelovanej displej, nic na tom nejde. Za to bych nedal ani litr. - muj pohled.
Stilyng objemem nenahradýš

Kód: Vybrat vše

www.strasse.cz - oblečení s autotématikou

Uživatelský avatar
SubTera
Příspěvky: 3289
Registrován: 21 čer 2008 00:46
Bydliště: Slaný

Re: Tablet či smartphone? A jaký?

Příspěvek od SubTera »

Kroci: nic z toho co popisujes, se nedeje, nesekl se ani jednou, displej bez vad, stazeny aplikace jdou vsechny. Navic lze zaklad 8GB libovolne rozsirit o dalsich 32GB na MicroSD karte 8)

Uživatelský avatar
AlesiBoss
Příspěvky: 720
Registrován: 05 říj 2012 14:26

Re: Tablet či smartphone? A jaký?

Příspěvek od AlesiBoss »

Globus píše:Nemel. Galaxy SII.
Kazdopadne to je obecnej problem chytrejch telefonu, to co jsem psal, nezavysle na znacce.
je videt ze jsi mel androida a nezukousel nic jineho, to cos napsal je totiz presne problem androidu... Nicmene treba Nokia Lumia podobnymi problemy netrpi (snad krome te vydrze, ale tak staci kazdy vecer pred spanim dat nabijet) Ale ty me to urcite nebudes verit co?
už nemám hnujdaj...

Uživatelský avatar
Globus
Příspěvky: 1561
Registrován: 07 srp 2005 10:45
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Tablet či smartphone? A jaký?

Příspěvek od Globus »

Nejenom androidu. U toho je to asi vic nezjinde ale i slavnej ios je problemovej. Dobre priznavam ze asi neznam cloveka co ma widle v telefonu, takze nemuzu moc posuzovat.
Kazdopadne chytrej telefon fakt ne.
BMW - uměle zvýšený ego, přírodně snížená inteligence

Uživatelský avatar
MSG
Příspěvky: 1078
Registrován: 15 lis 2004 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tablet či smartphone? A jaký?

Příspěvek od MSG »

Tak já jako neváhal, ráno se dozvěděl a za den obešel 4 krámy a nic :-)

Hele, už koukám na ten Nexus II :-)
Ovšem cena 6.500 Kč... to už je skoro dost...
Kroci píše:s temito nabidkami se nesmi vahat a musi se ihned jednat. Bohuzel. ale i nastupce "Nexus 7 II" je vic nez zajimava nabidka ;))

co se tyka 16gb vnitrni pameti bez moznosti karet - nemel jsem nikdy problem. Hudbu i filmy mam na externim disku wi-drive za cca litr a neotrebuju kabely.

//edit ... Acer iconia B1 je z myho pohledu hroznej srac. seka se to, rozpixelovanej displej, nic na tom nejde. Za to bych nedal ani litr. - muj pohled.
MSG

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Tablet či smartphone? A jaký?

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Globus: tak tady už máš dva :-) Prostě když bezproblemovy/bezudrzbovy smartphone tak s Windows
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
SubTera
Příspěvky: 3289
Registrován: 21 čer 2008 00:46
Bydliště: Slaný

Re: Tablet či smartphone? A jaký?

Příspěvek od SubTera »

LM: mam bezproblemovy a bezudrzbovy HTC, v nem Android a nevidim problem. Akorat nabijim denne, na druhou stranu cely den bezi vsechno - tzn. permanentni pripojeni net + bt + gps. Proste celej den na max.

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Tablet či smartphone? A jaký?

Příspěvek od LiberaleMiguel »

SubTera: tak to buď tam nemáš doibstalovanou jedinou aplikaci nebo si můžeš gratulovat k zázraku 8)
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
SubTera
Příspěvky: 3289
Registrován: 21 čer 2008 00:46
Bydliště: Slaný

Re: Tablet či smartphone? A jaký?

Příspěvek od SubTera »

Mam treti Android + ten tablet, nebyl problem ani s jednim. Staci stahovat overeny veci a pripadne je odebirat aniz by zmizela i cast systemu. Aplikaci mam michodem dost, asi 7 posuvnejch stranek :lol:

Uživatelský avatar
Dacan
Moderátor
Příspěvky: 1528
Registrován: 08 kvě 2010 12:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Tablet či smartphone? A jaký?

Příspěvek od Dacan »

co máte furt proti levným shitty androidům, já mám galaxy mini a jediny co se mi vysralo byly ovladače k wifině při aktualizaci fw, pak sem nahrál cyanogenmod (neoriginální verze androidu co se nahrává do samsungu) a zas jedu dál(mobil mám 3 roky), neseká se to, milion pikačovin nainstalovaných od origo her až po cracklé hry a programy a furt v cajku, jediné co mě omezuje je hardware ale tak nemůžu a ani nepotřebuju u mobilu dechberoucí grafiku :lol:

já bych se teda levným ''značkovým'' smartfounům nevyhýbal 8)

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Tablet či smartphone? A jaký?

Příspěvek od LiberaleMiguel »

To je to, 99% uživatelů si nechce flashovat telefon, ale ho proste používat 8)

Cyanogenmod je právě čistá verze Androidu a není jenom pro Samsungy, ale pro všechno trochu rozšířenější :-)
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
KRA
Příspěvky: 215
Registrován: 23 pro 2009 23:01

Re: Tablet či smartphone? A jaký?

Příspěvek od KRA »

1. Jestli chceš tablet nebo mobil. Tak to výjde na stéjno. Jen mobil je "malej", můžeš s ním volat a má to samé jak tablet. Tablet je pouze tak na net a na videa. Zbytečné když máš doma pc či androida v mobilu. Jediná výhoda je velký display.

2. Vyplatí se připlatit a investice bude stát za to.
Samsung i9300 Galaxy S III jde vykutit nový kolem 8 a investice se Ti vrátí v podobě super telefonů který využiješ každý den, navigace je u androida samozřejmostí. Office věci taky + milion aplikací kterýma si můžeš foun udělat podle sebe + slušný foťák který nahradí v pohodě kompakta. To rádoby operační system zvaný windows phone nemá. + dalšich X vylepšení.

Možná bych i doporučil voděodolný Sony Xperia Z ale to už je jiná cena.

Jesli chceš levnější alternativu tak na aukru kolem 4tis vykutís SGSII a taky bych řekl že se jedná o slušný telefón. Který by ti bohatě postačil.

Stačí napsat cenu od-doa poradím. ;-)

3. Miluju ignoranty kteří ví o Androidu hovno a jsou chytří jak rádia. + když preferují shit zvaný Windows Phone který se ani palečkem prstů nemůže rovnat Androidu.
A nadavají jak je Android shit! Když uživatel není vyloženě debil a nezasírá si mobil píčovinama tak mobil který má aspoň 1Ghz a 512 ram bude lítat velice dobře. Je to OP Systém který se demencí některých uživatelů sere jelikož neví co mají s tím dělat. Je to to samé jak na Deskop Windows když budeš mít kompa za 30 háku HW dobrý jak cyp. A příjde ignotant který bude stahovat blbosti a bude o tom vědět totální hovno tak taky ten Windows a ten PC pěkně posere.

Já používám pouze android už nějaký ten pátek. (4 roky) A nikdy jsem osobně neměl problém co se týká zasekaného mobilu či jiného problému. Vždy za ty problémy může ten co ten mobil ovládá.. A to jsem měl v ruce už hodně mobilů které mají OP systém (Bada, Symbian, Windows Mobile, Windows Phone, Veškerý IOS, MeeGo, Meamo, BlackBerry OS) Android svojí otevřeností vyhrál na plné čáře. + kdybys Androida ztratil nebo ti ho někdo ukradl tak znám pár aplikací které mají mnoho vychytávek na nalezení mobilu. Např - https://play.google.com/store/apps/deta ... d.cerberus" onclick="window.open(this.href);return false; mobil můžeš ovládat SMS či na WEBU. Nebo jestli máš milenku tak taky jde v Androidu vychytat plno věcí na tohle.

Všem co ke mě příjdou na radu tak doporučuji Androida a nikdy nebyl žádný problém. A to nedoporučuji jen pepíkům z horní dolní.

Aby dobře šlapal tak doporučuji minimálně 1Ghz procák a 512 ram.

Odesláno - Samsung Galaxy S4 i9500


A vážně nedoporučuji rady ohledně trollingu typu android je shit ten se seká. Kup si WP nebo Ios. Kdyby NOKII neodkoupil Mrkvasoft tak do roka by měla nokie Android Telefóny ;-) tohle byl velký důvod proč Mrkvasoft koupil Nokii ;-) stačí se podívat jaké propady má Windows Phone a jaký má nezájem vyvojářů. ;-)


Kdybys potřebaval poradit ohledně Android telefonů tak stačí napsat SZ troufám si říct že znám toho v téhle oblasti až až, od Flashe SW po změnu regionu či IMEI atp, atp.


Jinak kdyby měla tvoje rodina Androida tak jde krásně přes Android propojit celá rodina.
Zadarmo psát, či vědět kde se kdo nachází nebo zadarmo volat či si posílat různé věci.

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Tablet či smartphone? A jaký?

Příspěvek od LiberaleMiguel »

KRA: alejo, pobavils 8) dobra ovce z tebe :lol:
Jednak všechno to co jsi napsal zvládá WP v pohodě taky, navigaci a foťák má dokonce bezkonkurenčně nejlepší (to je proste fakt potvrzeny spoustou recenzí)
Jibak ty plky o úpadku WP sis vycucal ze kterého prstu ? :lol:
A to o zasirani systému viz. můj předchozí příspěvek 8)
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Bohuš
Moderátor
Příspěvky: 710
Registrován: 30 kvě 2011 09:11

Re: Tablet či smartphone? A jaký?

Příspěvek od Bohuš »

Taky bych šel do WP měl jsem možnost porovnat tuším lumii 800 s galaxy s3 a WP i přesto že to byl jenom ve verzi 7.5 tak mi připadal svižnější a zajímavější. Sám se chystám na lumii 920. Myslím že WP je zajímavá možnost je to zajímavý, rychlý, a bezúdržbový systém. Navíc ty od nokie mají i vcelku dobré foťáky a navigace na to že jsou to jenom telefony. Ale každému vyhovuje něco jiného. Kra co máš za problém, jenom proto že všichni nepoužívají android tak jsme ignoranti a hovno víme?

Uživatelský avatar
KRA
Příspěvky: 215
Registrován: 23 pro 2009 23:01

Re: Tablet či smartphone? A jaký?

Příspěvek od KRA »

Tohle ze stádem ovcí nemá nic společného.
Jde o léta praxe a zkušeností. A když vím tak poradím.

Vůbec nejde o svižnos.

U 4 jádra to vážně nepoznáš. Už i u dvoujádra.

WP žije jenom tím že Mrkvosoft koupil Nokii kdyby se tak nestalo tak WP by byl pěkme zapomenutý. Stačí se podívat na prodeje a propady těch vašich WP.

Android má mnohem více vychytávek.. Stačí se podívat na podporu vývojářů.

Co se týká foťáků tak to je jediná výhoda u nokie.
Ale stačí porovnat vlajkové lodi a krom extra zoomu či blesku to normální uživatel nevyužije.

Tady jde pouze o to že se do nikoho nenavážím jen pouze konstatuji že kdybych dal vedle sebe vlajkovou loď HTC, SAMSUNGU či SONY tak vlajkovou loď nokie nemá v ničem šanci. Krom že pěkně vypadajá a maj vychytaný blesk. Toť vše.


Neberte to nijak zle. Každý podporuje to co mu vyhovuje.

Jen jsem doporučil to co hýbé mobilním světem a určitě to není NOKIA.. ;-) Ale když se někomu vyhovuje omezený OS (WP či IOS) Tak prosím..


EDIT tady jsem si to vycucal. Na netu je toho dost ;-)
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „IT sekce“