Výběr herního PC

Vše co se točí kolem počítačů, her, mobilů a elektroniky

Moderátor: Rudi

Uživatelský avatar
Linkisek
Příspěvky: 83
Registrován: 01 čer 2010 10:19
Bydliště: 3nec

Re: Výběr herního PC

Příspěvek od Linkisek »

Jen pro doplneni k HDD vs SSD u herniho PC ? Nesetkal se nekdo s tim, ze nektere tituly je vhodnejsi mit ulozeny na Flash disku pro vetsi pocet FPS ? :?

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Výběr herního PC

Příspěvek od pufko »

Myslím že to je blud, pre vyššie FPS potrebuješ lepšiu GPU+CPU, prípadne aj viac RAM. Inak ja všetko čo vyžaduje inštaláciu inštalujem automaticky na systémový HDD.

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Výběr herního PC

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Na hraní je to dobré kvůli načítání rozsáhlých levelů atd, ne ?
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
KRA
Příspěvky: 215
Registrován: 23 pro 2009 23:01

Re: Výběr herního PC

Příspěvek od KRA »

SSD dá pouze rychlejší Loading. Nic jiného. Zbytek záleží na jiném HW..

Uživatelský avatar
MSG
Příspěvky: 1078
Registrován: 15 lis 2004 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr herního PC

Příspěvek od MSG »

To snad není možný, jakoby si počítač četl, že ho chci nahradit a přestal najednou chodit viewtopic.php?f=93&t=116358&p=2058001#p2058001" onclick="window.open(this.href);return false; :?
MSG

Uživatelský avatar
AlesiBoss
Příspěvky: 720
Registrován: 05 říj 2012 14:26

Re: Výběr herního PC

Příspěvek od AlesiBoss »

KRA: od zacatku tu predpokladas,, ze pc bude pouze herni.... Ale jako sory... Zaprve ukaz mi jedineho cloveka co na pc pouze hraje a za druhe jasne je psane ze obcas nejaka hra a ze nic nemusi byt nutne v plne, tak asi neumis cist nebo nevim :) ssd neni tak drahe, jak uz tu nekdo zminil, na system a programy staci dokonce pouze 64gb a udela to obrovsky rozdil... No u her ne :) ale vlastne zadne pc neni jen herni... Ale samozrejme o tom vim uplne hovno, me jen cely zivot pocitace zivi a hrabu se v nich od dob 486tek :) utocis uplne zbytecne, nebud jak malej fracek... Samozrejme lze preferovat lepsi jiny hw pokud mam skutecne omezeny rozpocet a chci vyslovene lepsi herni zazitek za kazdou cenu, to vsechno zqvisi na tom zda ma ci nema byt pc vyslovene herni stroj :) rikat ale ze to musi byt vzdy A a B je spatne je ale prinejmensim demagogie... A zda se mi taky ze jsi az moc posedlej ramdiskem, slusna aplikace nepotrebuje ramdisk a vsechnu cache i data ma v ramce, ramdisk je berlicka pro spatne napsanej nebo nastavenej sw... To jen tak na okraj...

Intel/nvidia vs amd je pak takova zabomysi valka :) ne nadarmo je dneska uplne vsude intel a amd uz skoro nikde... Amd odjakziva byla firma co delala komponenty s dobrym vykonem za co nejmensi cenu, jenze driv to bylo mnohem vic videt a znat a spousta problemu se amd diky vykonu odpoustelo, dneska to zdaleka tak znat neni :) nijak proti amd nebrojim, pokud ho nekdo preferuje tqk vyslovene chybu nedela, ale zda se mi ze lidi co maj amd jwou jak applisti, jen to co maj oni je to spravne a kdo ma neco jineho je debil...
už nemám hnujdaj...

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Výběr herního PC

Příspěvek od pufko »

Nám zhruba pred 5 rokmi asi šlahol blesk do baráku, výsledkom boli dve nefunkčné PC - odfajčené dosky. Ked že to neboli zrovna novinky, kde by sa vymenila len doska, tak sa upgradovalo komplet a vtedy sme domov kúpili prvé AMD, pretože už v tej dobe AMD netrpeli na prehrievanie, či dokonca upečenie CPU vplyvom pretaktovania.
Za rovnaké peniaze ako mna stál dualcore Intel si mladší švagor kúpil Phenom II X2 545, ktorý nebolo problém odomknúť na Phenom II X4 B45 a ten CPU má dostatok výkonu aj dnes, dokonca mu jazdil stabilne na 4x 3,5GHz len už bolo treba poriadny cooler, tak to stiahol na základný takt.
Následne som staval dalšie 3 PC, kde sa tento CPU použil a všetky CPU šli odomknúť na quad-core a bez problémov fičia dodnes. Lutujem že som si vtedy kupoval Intel

Ked si zoberiem do úvahy že najlacnejší core i5 začína na 172€, taký bežný skôr 200€, tak seriem na Intel a idem do AMD, ktorý ma bude stáť kludne aj pod 100€ ak zoberiem nejaký AMD A8 či A10, spomenutý six-core AMD FX-6350 kúpim za 120€ a za ušetrené mám bud na lepšiu GPU či dalších 8GB RAM.
Jednoducho neverím že by som pri bežnom používaní zbadal rozdiel vo výkone tých zostáv, jediný výrazný rozdiel zbadám ked upgradujem súčasné PC za nové, že má CPU o 50W vyššiu spotrebu vôbec neriešim, v ktorom PC beží CPU neustále na plný výkon ?

Uživatelský avatar
MSG
Příspěvky: 1078
Registrován: 15 lis 2004 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr herního PC

Příspěvek od MSG »

Aktuálně zvažuju, že bych dal kompromis mezi stavět si to sám a koupit hotový a sice, že bych si ho nechal postavit. Kámoš doporučuje např. http://sirius.cz" onclick="window.open(this.href);return false; kde díli vyjdou mírně dráž než třeba na alze (ale ne moc) + pár stovek za stestavení a rozchození. Co vy na to?
MSG

walish
Příspěvky: 136
Registrován: 11 zář 2010 13:10

Re: Výběr herního PC

Příspěvek od walish »

V czc.cz Tě to vyjde levněji než v Alze a navíc ti to sestaví zdarma ;) Jen v některém kroku objednávky dole zaškrtneš pole "chci sestavit pc zdarma" ...

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Výběr herního PC

Příspěvek od pufko »

Zostaviť doma PC je robota na 30min (všetko nahádzať do skrinky, zatiahnúť pár skrutiek, zapojiť a uviazať kabeláž) a dalších 30min zaberie inštalácia WIN. Nech tomu obetuješ 1,5 hod času aj s pauzami. Dalšiu 1,5h zabiješ inštaláciou a prenášaním dát zo starého PC

A kamoša aj z jeho odporúčaným eshopom by som poslal do prdele, kupujem tam kde majú skladom a viem že objednaný tovar mám do 24hod doma, obchody kde tovar "majú skladom" systémom "dostupné do 24 hodin" nech si strčia do :zadek: :zadek:
Lebo oni len ponúkajú to čo nakupujú inde a lahko sa môže stať že tebou objednaný produkt skrátka u toho distribútora je vypredaný a bud čakáš týžden až ho naskladnia, alebo musíš zmeniť produkt

milosh
Administrátor
Příspěvky: 8037
Registrován: 03 úno 2004 13:57

Re: Výběr herního PC

Příspěvek od milosh »

No asi taky zajdu pro par novych kusu HW, at to slape - http://www.game-star.cz/grand-theft-aut ... lay-video/

No jinak k sestaveni a instalaci pc, za tech skoro 20 let, co se o pc zajimam, jsem jich uz sestavil par stovek kusu a rozhodne bych netvrdil, ze instalace win zabere 30minut, ano, mozna samotna instalace, ale se vsemi ovladaci, sw, aktualizacemi, to je nekdy na 2-3h.

Nedavno jsem nechaval znamemu na CZC pc sestavit a bez problemu, takze ja bych doporucil, kdo nema v okoli nekoho, kdo pc stavi nebo si sam netroufa 8)

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Výběr herního PC

Příspěvek od pufko »

Ved som napísal skladanie + inštalacia WIN po 30 min, nech akože 1,5h a dalšej 1,5h zabije inštalaciou driverov + softu.
Mne to ušetrenie tej 1,5h by nestálo za to e by som na PC musel čakať napríklad o 48 hod dlhšie

Uživatelský avatar
MSG
Příspěvky: 1078
Registrován: 15 lis 2004 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr herního PC

Příspěvek od MSG »

Ahoj,

tak PC ještě nemám, ale už jsem dal řeč s pár lidma a v podstatě se shodnou na tom, co psal KRA.

Nově jsem rozhodl jít do SSD, čímž se to poněkud navýší, ale co se dá dělat.

Tj. vidím to takto:

CPU - Intel Core i5-4460
http://www.czc.cz/intel-core-i5-4460/152568/produkt" onclick="window.open(this.href);return false;

DESKA - zde bych něco s Z97 / H97 kvůli případnému budoucímu upgradu na Broadwell CPU, konkrétně ale nevím, co byste doporučili?

GPU - Sapphire R9 280X TRI-X 3GB GDDR5 OC VERSION
http://www.czc.cz/sapphire-r9-280x-tri- ... 09/produkt" onclick="window.open(this.href);return false;

HDD - Seagate Barracuda 7200.14 - 1TB
http://www.czc.cz/seagate-barracuda-720 ... 89/produkt" onclick="window.open(this.href);return false;

RAM - Kingston HyperX Fury Blue 8GB DDR3 1866
http://www.czc.cz/kingston-hyperx-fury- ... 49/produkt" onclick="window.open(this.href);return false;

Zbývá case, dvd a zdroj; což je ale už poměrně spotřebka. Nebo pokud máte tipy, tak se klidně podělte.

Otázky:
- Jaký vzít SSD (výrobce)? Stačí 128GB?
- Mám hi-fi zvukovku Prodigy HD2, do PCI slotu, kterou bych rád zachoval. Myslíte, že tam půjde?
- Je nutný do case / na CPU dokupovat nějaký větráky?
- Ještě budu potřebovat monitor, asi 22´-24´s IPS, DVI vstup; co byste doporučili?
- Poslední věc - jakou máte zkušenost skládání kompu v CZC? Jsem línej a naposled jsem to dělal před 11 lety, takže bych to dělal celý dopoledne...
MSG

Uživatelský avatar
MartyCZe
Příspěvky: 1020
Registrován: 10 říj 2011 18:15

Re: Výběr herního PC

Příspěvek od MartyCZe »

teď nevim jestli bych kecal, ale Z97 má už v sobě zakomponovanou hodně kvalitní zvukovku, která má v základu podporu až 7.1 surround
Škoda RAPID 1.2 TSI 77kw
Škoda Fabia I. - Hromada Technických Problémů :) - bejvávalo :/

Uživatelský avatar
Jarbi
Příspěvky: 539
Registrován: 24 zář 2008 12:57

Re: Výběr herního PC

Příspěvek od Jarbi »

K tomu skládání v CZC, já mám zkušenost v podstatě dobrou, samozřejmě všechno složený dobře a udělali i cable management, ale při přepravě se uvolnil chladič na cpu takže sem ho musel oddělat a nasadit znovu, za to ale může pošta ne oni, navíc sem neměl OEM chladič.

milosh
Administrátor
Příspěvky: 8037
Registrován: 03 úno 2004 13:57

Re: Výběr herního PC

Příspěvek od milosh »

Dnes uz ma CZC dost pobocek po CR, takze staci vyzvednout osobne a problem nebude :wink:

Jinak ad case, mam tento a nemuzu si stezovat - velmi dobre odhlucnen.

Uživatelský avatar
Lordík
Příspěvky: 1501
Registrován: 31 črc 2011 16:12
Bydliště: Budvar city

Re: Výběr herního PC

Příspěvek od Lordík »

pár let mám též tuto bednu od Frascal, stejně jako milosh můžu podoručit! jedná se o bednu dobře navrhnutou s čistým designem parádním odhlučněním s cenovkou za pár tisís. prostě žádné lehké ořezávátko co klidně může konkurovat jednou tolik dražším bednám jako jsou Lian-li což byl před vstupem této značky na trh maximální strop 8)
Ophell Vectra B Zender Sport 2.1 16V BIG Turbo Nitro! 300HP / 350HP / 400HP Club! Clean engine / car design , Airlift 3P dual Viar, 8piston brake 370mm wave rotor RS3, 3tlg. Schmidt vn-line 19" stretch, Prosport EVO, Sparco, Coming soon 2K18!

Uživatelský avatar
MSG
Příspěvky: 1078
Registrován: 15 lis 2004 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr herního PC

Příspěvek od MSG »

ad case - Fractal bendy vypadají dobře, zrovna to čtu, ovšem cena taky není malá... Zvažoval jsem http://www.czc.cz/silentiumpc-brutus-m2 ... 00/produkt" onclick="window.open(this.href);return false; nebo klasicky Zalmana. BTW, když už jsme u toho, jak mám počítat s chlazením? Starý PC (AMD Athlon) muselo mít na procáku větrák s chladičem, no ale case větrák už neměl. Resp. byl tam, ale jelikož se procák uchladil sám, tak jsem ho kvůli hluku vypnul (je podle mě na nic odhlučněný case když v něm bude větrák či dokonce několik). Prý se dnes tyhle procáky ani chladit nemusí...

ad CZC sestavení - začínám se bát, že když mi to složí tam, tak tam prdnou hafo rozbalenýho vrácenýho resp. i použitýho zboží :-( přijde mi to jako gril v Bille - co neprodaj v maso-uzeniny, jde tam. Nepřijde vám to?
MSG

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Výběr herního PC

Příspěvek od pufko »

MSG píše:ad CZC sestavení - začínám se bát, že když mi to složí tam, tak tam prdnou hafo rozbalenýho vrácenýho resp. i použitýho zboží :-( přijde mi to jako gril v Bille - co neprodaj v maso-uzeniny, jde tam. Nepřijde vám to?
Ono je to trochu inak, najprv predávajú v Tescu živé pstruhy, ked zdochnú tak ich na druhý den predávajú ako čerstvé pitvané chladené pstruhy, a ked sa nepredajú ani tak, tak z nich urobia rybací šalát...

Ja neviem čo tolko stresuješ s tým skladaním, fakt robota na 2 hodiny vrátane inštalacie WIN. Ja ked objednávam tak to chcem mať do 24 hod doma, vadia mi obchody ktoré objednávku vybavujú až za 48h a ty si to pre 30min čo trvá nahádzanie do skrinky predlžiš ešte o dalšie 2 dni
S tými rozbalenými komponentami, respektíve komponentami z reklamácie by som tiež moc nestresoval, určite také majú , ale že by si zrovna zvolil také ktoré im tam ležia z reklamačky...

Uživatelský avatar
Dacan
Moderátor
Příspěvky: 1528
Registrován: 08 kvě 2010 12:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr herního PC

Příspěvek od Dacan »

ad věci z reklamačky/vrácení: je dost možné že je přednostně použijí, ale vztahuje se na ně stejná záruka a parametry sou stejne jako na ty ''nové'', takže to vlastně nemá smysl řešit jako u restaurací proč je dneska guláčová polevka když včera byl guláš

Uživatelský avatar
AlesiBoss
Příspěvky: 720
Registrován: 05 říj 2012 14:26

Re: Výběr herního PC

Příspěvek od AlesiBoss »

proc by pouzivali veci z reklamacek nebo pouzite, oni prece stejne prodavaji v bazaru a to navic malokdy, zas tolik tech kusu nemaji :) navic ana ne mas zaruku 2 roky, takze kde je problem, zrovna u chipu apod, je to uplne fuk, ty se casem nijak nekazi, jsou porad stejne, neni to jako auto (s vyjimkou pameti) - mame s tim dobre zkusenosti uz kolem nekolika desitek PC jsme nechavali ruzne postavit v CZC a nikdy zadny problem.

ad ssd - staci 128GB (dokonce i 64, ale to uz ej na hrane, lepsi mit rezervu) a nejlepsi zkusenosti mam se znackou Crucial, protoze nepouziva SandForce radice, na druhou stranu pocatecni problemy sandforce radicu jsou mam poit uz vyresene, takze je to asi jinak jedno...

ad pci zvukovka - samozrejme pudje ale je treba koupit desku co ma PCi slot (nektere uz dnes nemaji)

ad vetraky - neni... lidi s tim sice vcelku blbnou ale ve skutecnosti je to fuk, dokud se ti kvuli tomu ten chip fakt nesmazi a nevypina se ti pc, tak to nedela moc velkej rozdil - samozrejme tem komponentam nesvedci vysoky teploty, takze pokud by s tim chlazenim fakt byl problem a bylo yb tam porad hodne stupnu tak dokoupit, ale do te doby byhc to neresil
už nemám hnujdaj...

Uživatelský avatar
MSG
Příspěvky: 1078
Registrován: 15 lis 2004 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr herního PC

Příspěvek od MSG »

Předně díky moc za Vaše rady.

Ohledně sestavy jsme se trochu posunuli: :-)

CPU - Intel Core i5-4460
http://www.czc.cz/intel-core-i5-4460/152568/produkt" onclick="window.open(this.href);return false;

DESKA - zde bych něco s Z97 / H97 kvůli případnému budoucímu upgradu na Broadwell CPU, konkrétně ale nevím, co byste doporučili? Ideálně aby to mělo klasický PCi slot pro moji oblíbenou starou leč dobrou zvukovku.

GPU - Sapphire R9 280X TRI-X 3GB GDDR5 OC VERSION
http://www.czc.cz/sapphire-r9-280x-tri-" onclick="window.open(this.href);return false; ... 09/produkt

SSD -Crucial MX 100 - 128 GB
http://www.czc.cz/crucial-mx100-128gb/153789/produkt" onclick="window.open(this.href);return false;

HDD - Seagate Barracuda 7200.14 - 1TB
http://www.czc.cz/seagate-barracuda-720" onclick="window.open(this.href);return false; ... 89/produkt

RAM - Kingston HyperX Fury Blue 8GB DDR3 1866
http://www.czc.cz/kingston-hyperx-fury-" onclick="window.open(this.href);return false; ... 49/produkt

Monitor - iiyama ProLite X2483HSU-B1 - LED monitor 24" - co vy na něj? Docela bych rád už koupil (i klidně dříve před vlastním PC)
http://www.czc.cz/iiyama-prolite-x2483h ... 57/produkt" onclick="window.open(this.href);return false;

Zbývá:
- deska, viz. výše; dále pak:
- case / řešení větrání - mám kupovat chladič na procák? Pokud ano, je potřeba do case? a nebo naopak - bude-li v case, musí být na procáku?
- dvd a zdroj; což je ale už poměrně spotřebka, ale Vaše tipy pochopitelně uvítám.

ad CZC sestavení - zatím je to 50:50 pro sestavení. Chápu, že úplně vraky tam dávat nebudou, otázka je jak si třeba teď před Vánocema pohlídaj kvalitu práce, když bude asi hafo lidí, co bude chtít sestavit stroj pod stromeček. Možná počkat na leden...

Jo, ještě jedna věc - není pak takto sestavený stroj nějak opatřen přelepkou kvůli záruce jako celek a její porušení (třeba bych se chtěl podívat dovnitř) by zrušilo záruku tak, jako je to u standarních továrních PC či NTB?
MSG

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Výběr herního PC

Příspěvek od pufko »

Monitor by som si vybral taký čo má rozlíšenie 1920x1200 = 16:10. Tých pár pixelov na výšku velmi pomôže a ako tak sa to podobá na monitor k PC a nie televízor.
Za druhé určite taký ktorý má aj polohovatelnú výšku panelu, to je vec na nezaplatenie. Priplatiť si 500Kč nie je takmer nič vzhladom na dobu akú ho budeš vlastniť

Uživatelský avatar
MSG
Příspěvky: 1078
Registrován: 15 lis 2004 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr herního PC

Příspěvek od MSG »

16:10 by asi bylo pro mě lepší, ale dělá se tak málo, že cena panelů je v 24" min. +1000Kč navíc... :-( tak teda nevím...
MSG

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Výběr herního PC

Příspěvek od pufko »

Taká je doba, bohužial... Horšie na tom je že existujú dokonca hlupáci, ktorý si myslia že čím širší tým lepší a preto kupujú tie pochybné ultrawide LCD s pomerom 21:9
A keby to bolo 1000Kč určite by som ich nešetril, hlavne aj kvôli nastavitelnej výške panelu. Ja mám Dell U2412M a ten viem položiť takmer na stôl ale aj dvihnúť do výšky oči.

Uživatelský avatar
MSG
Příspěvky: 1078
Registrován: 15 lis 2004 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr herního PC

Příspěvek od MSG »

A není u 16:10 problém s hrama? Myslím jako, že většina her je dělaná na 16:9 a pak se na 16:10 nezobrazí korektně.
MSG

Uživatelský avatar
Lordík
Příspěvky: 1501
Registrován: 31 črc 2011 16:12
Bydliště: Budvar city

Re: Výběr herního PC

Příspěvek od Lordík »

několik let mám doma 24" monitor acer predator s rozlišením 1920x1200 nebo-li 16:10 a nikdy problém nebyl s žádnou hrou krom těch úplně retrovek 8) vesměs každá hra je dělaná na jakékoliv rozlišení tudíž žádné jsou dělané na 16:9 (zde problém nehledej) já jsem osobně moc spokojenej jediné co mi dnes ke hraní her u monitoru chybí je 144Hz frekvence na tu bych se tebou zaměřil a pořídil monitor touto technologii vybavenou 8)

144Hz monitor má rozdíl oproti klasické 60Hz frekvenci propastný!
Ophell Vectra B Zender Sport 2.1 16V BIG Turbo Nitro! 300HP / 350HP / 400HP Club! Clean engine / car design , Airlift 3P dual Viar, 8piston brake 370mm wave rotor RS3, 3tlg. Schmidt vn-line 19" stretch, Prosport EVO, Sparco, Coming soon 2K18!

Uživatelský avatar
Lordík
Příspěvky: 1501
Registrován: 31 črc 2011 16:12
Bydliště: Budvar city

Re: Výběr herního PC

Příspěvek od Lordík »

MSG píše:Předně díky moc za Vaše rady.

CPU - Intel Core i5-4460

DESKA - zde bych něco s Z97 / H97 kvůli případnému budoucímu upgradu na Broadwell CPU, konkrétně ale nevím, co byste doporučili? Ideálně aby to mělo klasický PCi slot pro moji oblíbenou starou leč dobrou zvukovku.

stejně tak už po několikáté sázím na desky ROG (republic of gamer od asusu) cenovka je o něco málo vyšší jak ty laciné šunty co nabízí konkurence, ale je to dohnané nad standartní výbavou desek a možnosti extrémího overclockingu. tyto modely řeší i tvůj problém se zvukovkou kdy dražší modely (ROG) to mají vesměs všechny nabízí už dávno vestavěnou hodně kvalitní zvukovku nejnovějších standardů! (nevím jaký konkrétní model máš ty) ale ve většině případů bude vestavěná zvukovka na těchto deskách stejně dobrá ne-li lepší 8) Republic of gamer s novýmy modely pro nové patice se snaží srazit cenovku z původních 7-13tis za desku i mezi smrtelníky jsou tam modely už od 4tis co jsem posledně koukal a nejsou vůbec špatné ve většině případů drží opět svou konkurecni.

k procesoru jediné jelikož jsi se rozhodl pro patici 1150 a inteláckou i5 určitě bych více pustil korunu a sáhnul po nějakém modelu s příponou "K" ideálně 4670K nebo 4690K což je novější model ("K" je otevřený násobič se kterým můžeš pohybovat nahoru) zatím co ostatní modely bez "K" mají násobič pevně daný. jen pro pro představu procesor 4690K s deskou ROG (asus) snadno pár tahama v biosu nahoníš na krásných 4,5-4,7ghz na každém jádru místo původních 3,5ghz což už jsi s sakra jinde s výkonem překonávajícím i jednou tolik dražší modely. navíc taktová to sestava ti vydrží pěkných pár let kdy bude třeba vyměnovat jen grafiku za novější modely 8) je to jen o tom jestli schopen pustit o pár korun více a vytěžit ze svého počítače maximum ne nebo. :wink:
Ophell Vectra B Zender Sport 2.1 16V BIG Turbo Nitro! 300HP / 350HP / 400HP Club! Clean engine / car design , Airlift 3P dual Viar, 8piston brake 370mm wave rotor RS3, 3tlg. Schmidt vn-line 19" stretch, Prosport EVO, Sparco, Coming soon 2K18!

Pancho159
Příspěvky: 37
Registrován: 30 črc 2010 23:02
Bydliště: Strakonice (občas Sokolov)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr herního PC

Příspěvek od Pancho159 »

Pokud se vrátim k tvé sestavě, tak na Z97 (H97) desce bych nelpěl a vzal bych klidně i nějakou 85. Kdybys přecházel na jiný procesor, vezmeš ho pak stejně s deskou, za tu dobu technologie pokročí (hlavně přijde nová patice a ty bys to musel měnit tak jako tak). Mimochodem, když vidím tvojí RAM tak předpokládám správně, že budeš taktovat?

Case je otázka peněz. Osobně bych volil Corsair Carbide Series™ 300R, super je tam umístění kabelů mimo hlavní prostor, takže lepší proudění vzduchu. Pokud bys chtěl trochu ušetřit, tak nějaký CoolerMaster by byl taky dobrý. Rozhodně bych ale bral case s umístěním zdroje dole.

Zdroj, to je taky otázka. Osobně mám už přes 5 let Corsair TX650 a jediná nevýhoda je, že není modulární. U zdroje si myslím, že ani nejde udělat chyba, když se koupí nějaký kvalitnější 80Bronze a víc, tak vydrží dlouho. Akorát ty máš u grafiky doporučeno min. 750W, takže otázka jestli se tim budeš řídit.

Chladič na procesor určitě nějaký lepší, já mam starý Thermalright Ultra-120 eXtreme a uchladí vše i jako pasiv.

Jo a SSD mam taky (OCZ Vertex 460 - 240GB), a nemůžu si ho vynachválit. K tomu mám disk na data Seagate Barracuda 7200.14 - 2TB a na zálohu WD Caviar Green DS - 500GB (zbylý po upgrade PC)

Vše je jen můj názor.

Uživatelský avatar
MSG
Příspěvky: 1078
Registrován: 15 lis 2004 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr herního PC

Příspěvek od MSG »

Děkuji za vaše rady.

ad monitor - koukám na nabídku 16:10 (CZC) a je to bída. Nejen cenově... Dell UltraSharp U2412M mají, ale je to nějaká "vykopávka" z 2011, přitom stojí 6200,- :-(

ad deska - B85 jsem zvažoval jako první, ale bylo mi to rozmluveno ve prospěch Z/H 97, právě kvůli upgrade CPU. Popravdě, moc nevím. V původním compu jsem se na to taky chystal a CPu se mi zdál pořád dobrý nebž abych investoval do nového a pak už bych musel měnit i desku. Možná tedy nějakou obyč B85 a pak upgrade. ROG za cca 4kčč, to asi bude pro mě zbytečný. Za desku plánuju tak 2500,- ; máte za ty peníze nějaký tip?

ad RAM - zatím OC neplánuju... až nebude PC stačit, tak možná. Ladění v BIOSu se dá kdykoliv; furt menší investice než tuning auta :-)

ad case - Corsair Carbide Series™ 300R vypadá docela rozumně, ne šunt a ne drahá. Docela si hraju s ideou, že spolu s kvalutní zdrojem by oboje mohlo přežít 5-10let do dalšího compu (i kdybych měnil vše zbylé) - je to reálné? Stejně asi nebude kvůli USB atd.

ad CPU - 4670/4690K stojí 6450,-, tedy o cca 1500,- víc než zamýšlená 4460... tak teda nevím...
MSG

Odpovědět

Zpět na „IT sekce“