Vybíráme notebook

Vše co se točí kolem počítačů, her, mobilů a elektroniky

Moderátor: Rudi

Odpovědět
Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Vybíráme notebook

Příspěvek od m.artty »

Včera mi definitivně chcípnul počítač, takže je čas po 5 a půl letech vybrat něco nového. Co jsem tak koukal, tak za tu dobu žádnej velkej vývoj vpřed :lol:

Aktuální stroj byl HP EliteBook 8530p - 15,4", dvoujádro 2,2 Ghz, 4 GB RAM, grafiku si nepamatuju, 350 GB disk, DVD-RW s Light Scribe

Řekněme, že budeme vybírat něco do dvacky. Využití: Office, AutoCAD, jednodušší úpravy fotek, zábava. Rozměrově mi vyhovuje ta 15,4" (větší nechci z důvodu skladnosti). Výdrž baterie nehraje velkou roli, ale když bude tak potěší. Asi přežuju, když nebude mít mechaniku.

Neměním elektroniku co půl roku, takže bych rád, kdyby to vydrželo zase aspoň těch 5 let. Designově bych rád, kdyby vypadal jak ten můj původní, ale to je asi dneska nemožné :lol: všechno aktuálně prodávané vypadá tak nějak divně... jak hračky.

Co toto: http://www.alza.cz/hp-elitebook-755-d1775954.htm" onclick="window.open(this.href);return false; Netuším jaké jsou aktuálně trendy, co se dneska považuje za kvalitu atd.
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
Phob.
Příspěvky: 534
Registrován: 24 lis 2010 18:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíráme notebook

Příspěvek od Phob. »

Sice se v tom teď nepohybuju, ale podle mého názoru to co jsi poslal je moc drahé na to jak je to málo vybavené... Já před 3lety kupoval za stejnou cenu, sice Asus, ale to tam mám 4jádro Intel i7, 6GB RAM, 750GB hadr a integrovanou i samostatnou grafickou kartu od Intelu + fullHD rozlišení displaye.

Takže si myslím, že za tu cenu musí jít pořídit v současnosti něco lepšího. Ten noťas co jsi postnul je výkonově na tom jako noťasy co se dají koupit i za 10tis...
aktual: ŠKODA OCTAVIA II
ex: VW GOLF MKV

Uživatelský avatar
KRA
Příspěvky: 215
Registrován: 23 pro 2009 23:01

Re: Vybíráme notebook

Příspěvek od KRA »

Do té ceny bych bral tenhle. Nic lepšího jsem nenašel 8)

ObrázekObrázek

grafika: NVIDIA® GeForce with CUDA® 840M 2G-DDR3
pevný disk: 8GB SSD+ 1000 GB Hybrid HDD
procesor: Intel® Core™ i7-4712MQ Processor 3.30 GHz
systémová paměť: 8GB DDR3 Low Voltage Memory
displej: 15.6" FHD Ultraslim Acer ComfyView LCD

CENA - 19 990 Kč

CZC - http://www.czc.cz/acer-aspire-e15-e5-57 ... 45/produkt" onclick="window.open(this.href);return false;
HEUREKA - http://notebooky.heureka.cz/acer-aspire ... mq0ec-006/" onclick="window.open(this.href);return false;

Youtube
Unbox - http://www.youtube.com/watch?v=WzAqEB-PYTc" onclick="window.open(this.href);return false;
A celkem dobře se na tom zafarají i nové hry
http://www.youtube.com/results?search_query=840m+gaming" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Phob.
Příspěvky: 534
Registrován: 24 lis 2010 18:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíráme notebook

Příspěvek od Phob. »

Tak toto je hned o něčem jiném, to už je odpovídající té ceně 8)
aktual: ŠKODA OCTAVIA II
ex: VW GOLF MKV

Uživatelský avatar
tjjack
Příspěvky: 28
Registrován: 11 led 2009 22:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíráme notebook

Příspěvek od tjjack »

http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-z50-7 ... 192427.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Sice nemá i7 jako ten acer, ale co si budeme povídat, kdo nutně potřebuje 4 jádro?

Uživatelský avatar
KRA
Příspěvky: 215
Registrován: 23 pro 2009 23:01

Re: Vybíráme notebook

Příspěvek od KRA »

tjjack: Tvá logika - na co kupovat Mercedes když Favorit mě odveze taky :roll:
Obrázek

onetwothree
Příspěvky: 115
Registrován: 02 čer 2012 19:15

Re: Vybíráme notebook

Příspěvek od onetwothree »

Určitě ti poradí na fóru notebook.cz, ale jen tak zběžně:

- Elektronika vydrží tak dlouho, jak dlouhou má záruku. I 5 let se dá pořídit, ale něco to stojí (do 20ky to nebude) a týká se to převážně pracovních notebooků jako jsi měl ty teď - řady HP Elitebook a Probook, Lenovo Thinkpad, Dell Latitude a Precision, Fujitsu Lifebook
- Skoro bych se odvážil tvrdit, že notebooky kolem 20-25 tisíc nemá smysl kupovat. Buď rovnou levnější s tim, že je to prostě spotřebka na 2 roky nebo si rovnou připlatit ať to něco vydrží.
- Dva parametry, bez kterých bych si dneska už notebook nekoupil - displej "ne-TN", což se ve většině případů rovná IPS, a s odpovídajícím rozlišením a SSD disk.

Když mi to trochu víc vyspecifikuješ (náročnost CADů, co znamená "zábava"), tak se můžu pokusit poradit konkrétní kousky ;-).

kony5
Příspěvky: 1337
Registrován: 30 pro 2008 22:21

Re: Vybíráme notebook

Příspěvek od kony5 »

Mel sem acer za 28 k a odesla mechanika. Pak klavesnice a pak umrel displej.... Pam sem koupil packardbell a mam ho asi 5 let a porad jak novej a za tu dobu sem jednou instaloval system znovu ( jen reinstal) ... Tehdy stal 12k. Ve velke sleve ... Pouzivam ho dene ted jen odesla baterka...muzu doporucit tuto znacku

Uživatelský avatar
D´ice
Příspěvky: 654
Registrován: 02 črc 2010 20:18
Bydliště: České Budějovice

Re: Vybíráme notebook

Příspěvek od D´ice »

mám stejnou zkušenost jako kony. Měl jsem acer kde odešla grafika, ramky, harddisk a nakonec i základovka. V reklamaci výměna za Packard Bell za cenu okolo 20ti tisic, mám ho 3 roky a bez problémů. Používám ho každý den na práci a docela často si i něco zahruju 8)
Life is too short to drive boring cars

kony5
Příspěvky: 1337
Registrován: 30 pro 2008 22:21

Re: Vybíráme notebook

Příspěvek od kony5 »

Jj ten muj stal taky nejak kolem 20 s jdu do makra koukam na nej celkem se mi libil a byl na tu dobu i dobre vybaveny a prijde prodavac a ze ho zrovna slevnily na 12 ..tak sem si rekl ze to je bozi znameni a hned ho vzal....jen takova perlicka den predtim sem koupil v electroworldu msi. A po 3 zapnuti neuveritelne zasekany a nesel vubec odsekat nebo jak to rict.... Vse v poradku dle testu ....tehdy sem sel do electroworldu a stim stejnym prodavacem co mi ho den predtim prodal vyhadal hned vraceni penez a odstoupeni od smlouvy i kdyz oni trvali ns reklamaci...ale 2 hodky rvani nez mi vyhoveli.. Od te doby v elecroworldu nikdy nic. A pak sem jednou sel do makra pro salam a zas predemniu chvili slevnily tv tu 3d ambilight.... Tak sem domu misto salamu dones televizu :-D...prvni digital v makru za 800 kc to uz je let :lol:

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíráme notebook

Příspěvek od m.artty »

KRA: Jsou Acery ještě takové "platové hračky"? Teď píšu z asi tříapůlletého Aceru a je to takové... divné... možná je to danné i tím, že jsem byl zvyklý na vyšší řadu počítačů.

To HP jsem sem dal protože první co mě napadlo - kouknout na stejnou řadu počítačů jako jsem měl.

Trošku jsem o tom přemýšlel a nabízejí se 2 varianty.
A) koupit něco obyčejného, co mi poslouží cca 1 až 1,5 roku...
B) vybrat něco kolem té dvacky a doufat, že to bude sloužit (teď prostě nemůžu dát 35 - 40 tisíc za počítač)

Večer se asi zajdu podívat do krámu, jak ty stroje v reálu vypadají a pak budeme řešit dál. Posledních 5 let jsem se o to nezajímal, takže moc netuším :lol:
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
D´ice
Příspěvky: 654
Registrován: 02 črc 2010 20:18
Bydliště: České Budějovice

Re: Vybíráme notebook

Příspěvek od D´ice »

KRA: vysvětli mi zásadní rozdíl mezi i5 a i7 procesory v těch noťasech prosím. Mě osobně se teda víc zamlouvá lenovo co postnul tjjack, jak grafikou tak značkou :?
Life is too short to drive boring cars

onetwothree
Příspěvky: 115
Registrován: 02 čer 2012 19:15

Re: Vybíráme notebook

Příspěvek od onetwothree »

m.artty: Ty působíš jako celkem inteligentní člověk, tak se prosimtě nenech zlákat nějakejma místníma odborníkama. Packard Bell je vlastněno Acerem a jedná se v rámci korporátního zaměření o low-cost značku, jejíž notebooky ani nejsou často distribuovány standardní cestou eshopů s elektronikou, ale právě jako super akce v kamenejch elektrech nebo dokonce zmíněném Makru. U těhle plasťáků montovanejch čínskejma dětma je to všechno jen o štěstí.

Napiš co na tom hraješ a úroveň těch CADů, resp. jestli se ti při tom současný notebook zadýchává nebo jak to zvládá. Jak často ho budeš někam přenášet a jestli seš schopnej vydržet měsíc bez něj v případě reklamace a něco vyberem.

kony5
Příspěvky: 1337
Registrován: 30 pro 2008 22:21

Re: Vybíráme notebook

Příspěvek od kony5 »

onetwothree píše:m.artty: Ty působíš jako celkem inteligentní člověk, tak se prosimtě nenech zlákat nějakejma místníma odborníkama. Packard Bell je vlastněno Acerem a jedná se v rámci korporátního zaměření o low-cost značku, jejíž notebooky ani nejsou často distribuovány standardní cestou eshopů s elektronikou, ale právě jako super akce v kamenejch elektrech nebo dokonce zmíněném Makru. U těhle plasťáků montovanejch čínskejma dětma je to všechno jen o štěstí.

Napiš co na tom hraješ a úroveň těch CADů, resp. jestli se ti při tom současný notebook zadýchává nebo jak to zvládá. Jak často ho budeš někam přenášet a jestli seš schopnej vydržet měsíc bez něj v případě reklamace a něco vyberem.
nikoho nelákám jen vlastní zkušenost... třeba dell je vyhlášený kvalitou.. první "velký mobil" dell streak 5 stál 18 tisíc.... kvalita nic moc asi 4x vylitý displej... skoro samovolně.... taky jsem první acer chtěl kvalitní a vysolil za něj dost a prostě špatný... packard bell jestli je low end nebo ne je mi celkem putna protože na ten noťas nedám dopustit když 5 let nemusím řešit žadnou závadu .. přítelkyně má třeba HP probook skoro celý z hliníku a je to celkem k ničemu když má věčně nějaký problém.... třeba je to o dobrém kusu .... ale za mně prostě nejlepší elektronika jakou sem si kdy koupil a že jí bylo .... hlavně asi jako marty používám notas k práci a tak potřebuju spolehlivý stroj a ne pořád řešit notas jako řeším mobily a stále něco personifikovat...

Uživatelský avatar
cr4sh3r
Příspěvky: 182
Registrován: 27 bře 2007 00:40

Re: Vybíráme notebook

Příspěvek od cr4sh3r »

Tak tohle téma mě zajímá. Taky přemýšlím, že vyměním svůj stařičký Acer Aspire 8920.

Zatím jsem skončil u tohohle http://www.czc.cz/lenovo-ideapad-z710-c ... 98/produkt

FullHD nutnost, možnost připojení druhýho disku taky (U lenova místo DVD-Romky), důležitá je pro mě rychlost CPU, GPU až tak ne... Kdyby měl někdo lepší návrh kolem cenovky toho Lenova, sem s ním.
Ford Mondeo ST220

Uživatelský avatar
tjjack
Příspěvky: 28
Registrován: 11 led 2009 22:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíráme notebook

Příspěvek od tjjack »

tjjack: Tvá logika - na co kupovat Mercedes když Favorit mě odveze taky :roll:
Má logika je asi taková, že radši starší Mercedes, než nové Hjondé :lol:

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíráme notebook

Příspěvek od m.artty »

U mě vyřešeno. Sehnal jsem téměr nepoužitý (ještě v záruce) ten co jsem měl za supr cenu - nebylo o čem přemýšlet, protože tenhle počítač splňuje všechny moje očekávání :D
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Adamx
Příspěvky: 7
Registrován: 05 srp 2015 00:16

Re: Vybíráme notebook

Příspěvek od Adamx »

HP by som jednoznačne nekupoval.

Odpovědět

Zpět na „IT sekce“