Má to cenu?

Moderátoři: Fazeey, tholis

Odpovědět
pes502
Příspěvky: 3
Registrován: 31 kvě 2010 21:50

Má to cenu?

Příspěvek od pes502 »

Servus,
Jsem tady novej a rád bych se na něco zeptal.
Mám k dispozici automobil Škoda 120 ve velmi dobrém stavu. Motor šlape jak hodinky a celkově je auto v dobrém stavu. Bylo by ovšem potřeba zavařit předek (hlavně podběhy) .... karosářská úprava asi za 15-20 000 Kč. Taky by bylo dobré auto přestříkat, současný lak je již za zenitem.

Chtěl bych se zeptat, co si o tom myslíte. Má cenu se pokoušet o tuning? Je mi jasný, že je to běh na dlouhou trať a bude to stát i nějaké peníze, proto se ptám, jestli má vůbec cenu něco takového zkoušet.

Ještě bych rád řekl, že je mi 17 let. Chtěl bych mít vlastní, tuněné auto, které bych vytvořil sám, svýma rukama (samozřejmě s pomocí mého táty).

Proto bych poprosil o radu. Jestli má vůbec cenu začínat, poopřípadě čím začít, jakým směrem se ubírat, na co si dát pozor, co bych měl vědět atd.

Moc děkuji všem za jakékoliv rady/tipy/triky/návody

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Má to cenu?

Příspěvek od m.artty »

Podle mě nejvíc záleží co od toho očekáváš.... Počítej s tím, že v autě utopíš hodně peněz, které nebudou vidět a nikdy už ty prachy zpátky za to auto nedostaneš.

Pokud se do toho opravdu pustíš, chtělo by to nejprve vyvařit všechny potřebný místa, potom se soustředit na techniku a nakonec si pohrát s designem.

Ono taková Š120 upravená v "německém stylu" (původní vzhled, případně jen upravené detaily; sníženo; krásná kola; zajímavý lak) by nebyla zas tak marná 8)

Upřímě... pokud na auto chceš dávat laminátový nárazníky, hliníková křídla, velké samolepky, zavařovat kliky,..... tak se do toho ani nepouštěj :(
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

pes502
Příspěvky: 3
Registrován: 31 kvě 2010 21:50

Re: Má to cenu?

Příspěvek od pes502 »

Mě je jasný, že to nebude zadarmo.
Taky je mi jasný, že to nebude vypadat jak káry z rychle a zběsile :D

Ale nejspíše se stejně k jinému autu nedostanu.
A co od toho čekat? Chtěl bych mít hlavně něco originálního, něco, co nikdo nemá (byť je to upravená 120).
Bavil jsem se s otcem a bylo by potřeba vyvařit některé části karoserie (hlavně ten předek, zadek je dobrej). Známej (karosář) říkal, že cena by byla 15-20 táců.

A potom by bylo dobrý auto přestříkat. Současnej lak je matnej, drsnej, nehezkej ... takže by to chtělo komplet přestříkat.

Dál vůbec nevím ... možná pohrát si s motorem, trošku ho poladit, udělat interier .... nevím

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Má to cenu?

Příspěvek od m.artty »

Podívej se na tohle: http://skoda-virt.cz/cz/auta/emka/37-tuner-2-s105-136l/ jak "málo" stačí k tomu aby Škodovka byla krásná. Je to auto tady kolegy z fora s nickem "Tuner#2". Pokud by ses rozhodnul pro něco takového, tak ti budu držet palce, ať ti to vyjde :wink: Jistě ti dojde, proč je to slovo málo v úvozovkách.
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

pes502
Příspěvky: 3
Registrován: 31 kvě 2010 21:50

Re: Má to cenu?

Příspěvek od pes502 »

Ta je fakt nádherná! Žádný mega tuning a přitom je to nádherný auto! Přesně něco takovýho by mi stačilo!

P.S: možná jsem měl ještě dodat, že my máme "užovku" ... v předu kulatý světla a celkově je užší než ostatní modely. Samozřejmě 4 kvalt ale prý by neměl být větší problém tam hodit silnější motor.

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Má to cenu?

Příspěvek od m.artty »

Podle mě je to i lepší, že je to užovka.... světla bych nechal, nápravy bych dal z eMka (měly by být širší), 5q převodovku, motor z Fáva nebo Feldy.... Každopádně pokud budeš chtít nějaké konkrétní rady, tak musíš počkat na "škodovkáře". Škodovky já zmáklé nemám, jen znám tak nějak ty všeobecný věci.
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Má to cenu?

Příspěvek od maRkus »

Akorat se mi nezda ta cena.... 15-20 ? to je i s celolakem ne ??? poptej se na skodovackych forech... ty auta ti vyvari za zlomek ceny.. jinac pokud chces hezky auto tak cim min tim lip..... kola, podvozek, a detaily....
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
MATTESS
Příspěvky: 63
Registrován: 05 pro 2005 07:03
Bydliště: Plzeň

Re: Má to cenu?

Příspěvek od MATTESS »

Pro zástavbu 5q se musí upravit tunel (převodovka je delší). Pro lepší stabilitu je vhodné použít nápravy z eMka a pokud by měl být silnější motor (favo, felda, fabia), tak použít dozadu vlečku. Pak se bude muset upravit kaslík na baterii (je moc hluboký), musí být jiná příčka převodovky, poloosy, asi hrdlo nádrže a nádrž (?). Na přední nápravu použít čtyřpístový brzdový třmeny ze 130 nebo Rapida.
Honzova Žlutka je dobrý vzor, vše je pečlivě provedeno s důrazem na funkci a jízdní vlastnosti. Projdi si weby zaměřený na starší Škodovky a určitě najdeš nějakou inspiraci. Asi skoda-virt je takový stěžejní místo.
Aby auto vypadalo k světu, tak počítej minimálně se 100t Kč... A hlavně si to důkladně promysli, zda se do něčeho takového pouštět :wink:

Uživatelský avatar
Butcho
Příspěvky: 351
Registrován: 11 úno 2006 10:03
Bydliště: od Olomóca

Re: Má to cenu?

Příspěvek od Butcho »

to co píše mattess je pravda, musí se vyměnit nádrž ze 130 a táhlo řadicí páky když si seženeš převodovku ze 125 tak nemusíš ani měnit zadní nápravu, nechal bych to jako užovku, když pak dáš kola a podlošky tak to potom tak nepoleze ven. ale jak tady říkají je to děh na dlouhou trat, hodně lidí si myslí že to je jen tak, poskládat si auto ale opak je pravdou. a pokud to budeš chtít mít pořádně a trochu dokonale tak dřív jak za rok si stím nezajezdíš a bude tě to stát opravdu hodně peněz. já si tím taky prošel skládat 105tku. moc záleží ale na tvém vkusu a hlavně na financích
FUCK AIRRIDE

Odpovědět

Zpět na „ŠKODA scene“