Rada-prodané auto, dědictví...

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

Odpovědět
dubi
Příspěvky: 854
Registrován: 06 kvě 2009 10:01
Bydliště: ČB, Bernartice

Rada-prodané auto, dědictví...

Příspěvek od dubi »

Zdravíčko pánové, měl bych jeden dotaz:

Před rokem jsem prodal svojí G1. Auto bylo psané na babičku, mělo značky uložené v depozitu, tak se sepsala s novým majitelem smlouva a já mu dal velký TP s tím, že až to udělá, tak se pak nějak vyřeší přihlášení. Bohužel babička před měsícem zemřela a nevíme, jak postupovat teď. Značky jsou pořád v depo, jako majitel v TP psaná babička a máme jen kupní smlouvu.
Bude se to asi tedy nějak řešit v rámci dědictví a zajímalo by mně, jestli mi postačí ta kupní smlouva, aby se to dál nějak nemuselo řešit a něco převádět atd. Na majitele kontakt mám, ale auto a asi ani TP už nejsíš nemá...
Máte s tímhle někdo zkušenost nebo vyznáte se v tom?
Děkuju za rady :wink:
Ex: lOo ==vw== oOl G1 --> //// Punto --> Corsa B --> G3 TDI --> G4 Zender Concept -->Insignia SportsTourer
Now: Calibra C20XE & GV GTI MTM

Uživatelský avatar
starter
Příspěvky: 831
Registrován: 03 dub 2006 15:21
Bydliště: kousek vod Prahy

Re: Rada-prodané auto, dědictví...

Příspěvek od starter »

jak nemá TP? pokud ho prodal dál tak je smůla ta, že se musí počkat až se vyřeší dědictví, dědic udělá kopii TP a splatnou STK vyzvedne značky z depa

druhá varianta je dělat mrtvýho brouka a očkat až bude amnestie na deponovaný auta, která se automaticky zruší z registru
odtah od 7kč/km 731810210

Uživatelský avatar
MartyCZe
Příspěvky: 1020
Registrován: 10 říj 2011 18:15

Re: Rada-prodané auto, dědictví...

Příspěvek od MartyCZe »

Hoj, řešil jsem něco podobného.
Pokud má kupní smlouva datum dřívější než úmrtí tak se to bere jako prodaný majitek, ale pokud to nebylo do dvou tydnu přehlášený tak tam bude asi problém
Škoda RAPID 1.2 TSI 77kw
Škoda Fabia I. - Hromada Technických Problémů :) - bejvávalo :/

Uživatelský avatar
starter
Příspěvky: 831
Registrován: 03 dub 2006 15:21
Bydliště: kousek vod Prahy

Re: Rada-prodané auto, dědictví...

Příspěvek od starter »

nojo, ale zkus ukecat babičku aby to vytáhla z depa, prostě ted to může udělat jen dědic
odtah od 7kč/km 731810210

dubi
Příspěvky: 854
Registrován: 06 kvě 2009 10:01
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Rada-prodané auto, dědictví...

Příspěvek od dubi »

Zapomněl jsem napsat, že auto se prodávalo jako polorozebraný s tím, že on si ho dodělá... Pokud vím, tak ho rozebral úplně a kastle šla nakonec asi do šmelcu a netušim, co udělal s papírama...
V tom je právě ten problém, to auto už nikdy jezdit nebude, takže já ho vlastně ani nemůžu odhlásit ne? Kdybych z něj dostal TP, tak ta verze, že to vyfotím na zahradě a dojdu na úřad, že to bude sloužit jako kurník už nefunguje což?
O tom nechat to v depu "propadnout" už jsem taky slyšel, ale nic konkrétního o tom nevím.
Jde mi právě o to, jestli se to bude muset nějak řešit, když sice mám smlouvu, ale auto se nepřehlásilo... :-?
Ex: lOo ==vw== oOl G1 --> //// Punto --> Corsa B --> G3 TDI --> G4 Zender Concept -->Insignia SportsTourer
Now: Calibra C20XE & GV GTI MTM

Uživatelský avatar
starter
Příspěvky: 831
Registrován: 03 dub 2006 15:21
Bydliště: kousek vod Prahy

Re: Rada-prodané auto, dědictví...

Příspěvek od starter »

vyřazení na čestný prohlášení už nelze, kupující je blb a možná částečně i (o mrtvých jen dobře)....
"prý" dá se sehnat papír o eko bez auta, ale je mastnej a bude si ho muset zaplatit kupující pokud se auta zbavil
odtah od 7kč/km 731810210

Joyride
Příspěvky: 410
Registrován: 22 lis 2008 21:17
Bydliště: Praha

Re: Rada-prodané auto, dědictví...

Příspěvek od Joyride »

Nechci zakládat nové téma, tak oživím toto.

1) Probíhá dědické řízení a auto se prodá (pomineme to, že se to smí dělat až po skončení děd. řízení). Je možnost odhlásit auto rovnou na nového kupujícího? Nebo je vyloženě nutné odhlásit na to, kdo to podědil?

2) Pokud se tedy odhlásí na toho dědice, asi není povinný to přihlásit, že ne? Pokud by se to na něj jen odhlásilo a přihlašovat si to bude někdo jiný (kupující), zaplatí EKO?

U dědictví mi to celý nějak nějak neni jasný :oops: .

Díky.

dubi
Příspěvky: 854
Registrován: 06 kvě 2009 10:01
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Rada-prodané auto, dědictví...

Příspěvek od dubi »

Joyride: To mě taky zajímá 8)

Já jsem naštěstí s klukem, co to ode mě koupil v kontaktu. U nás to bude nejspíš tak, že mi pošle TP, auto se v dědickym řízení nechá přepsat na strejdu společně s většinou věcí (prý se z toho platí snad nějaká daň nebo co a bude to tak lepší) a pak se to udělá nová smlouva a v Depu se to převede na kupujícího a ten ať si s tim pak dělá co chce...

Holt jsem byl blbej a myslel, že auto se v depu nedá přehlásit a tak jsme to loni neudělali :roll:
Ex: lOo ==vw== oOl G1 --> //// Punto --> Corsa B --> G3 TDI --> G4 Zender Concept -->Insignia SportsTourer
Now: Calibra C20XE & GV GTI MTM

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Rada-prodané auto, dědictví...

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Platí se poplatek v % z hodnoty dědictví, takže je dobré uvést hodnotu děděného majetku značně podhodnocenou 8)
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
MartyCZe
Příspěvky: 1020
Registrován: 10 říj 2011 18:15

Re: Rada-prodané auto, dědictví...

Příspěvek od MartyCZe »

Joyride píše:Nechci zakládat nové téma, tak oživím toto.

1) Probíhá dědické řízení a auto se prodá (pomineme to, že se to smí dělat až po skončení děd. řízení). Je možnost odhlásit auto rovnou na nového kupujícího? Nebo je vyloženě nutné odhlásit na to, kdo to podědil?

2) Pokud se tedy odhlásí na toho dědice, asi není povinný to přihlásit, že ne? Pokud by se to na něj jen odhlásilo a přihlašovat si to bude někdo jiný (kupující), zaplatí EKO?

U dědictví mi to celý nějak nějak neni jasný :oops: .

Díky.
Majetek je ze zákona v době dědického řízení "zastaven" a všechen se zapisuje do spisu při určení výše dědického řídění. Tzn., že auto prodat v průběhu je protizákoný. Po ukončení pujde dědic na úřad kde to na sebe musí !přihlásit!, ne jen odhlásit. V tomhle případě, ale není potřeba lejstro o stk/evidenci vozidel, protože se jedna o osobu, které se na určitý majetek naplnilo právo. Pokud to má jiny SPZ než bydlíš tak odevzdáš starý a daj ti nový, popř ti vydaj i uplně novy techničák, pokud ke starému "nemáš přístup"

LM2: Výši poplatku si určuje každej notář sám. Pokud dědíš v době kdy jsi student tak platíš jen notářský poplatek. Pokud jsi pracující osoba tak ti notář řekne kolik % mu máš zaplatit a on to potom sám rozpočítá kolik půjde do státu a kolik zůstane jemu za vyřízení.
Navíc hodnotu majetku si taky v několika případech sám určuje notář sám. I když je pravda, že většina z nich si těžce ulehčuje práci a ptá se stylem "kolik myslíte že to stojí", tak v tomhle případě je dobrý říct, že nejste odborníkem, ale že "vy by jste za to dali tolik a tolik".
Škoda RAPID 1.2 TSI 77kw
Škoda Fabia I. - Hromada Technických Problémů :) - bejvávalo :/

Joyride
Příspěvky: 410
Registrován: 22 lis 2008 21:17
Bydliště: Praha

Re: Rada-prodané auto, dědictví...

Příspěvek od Joyride »

MartyCZe: Super, díky. Chápu dobře, že tam to auto fyzicky nemusí (na evidenčku) při tom přihlašování?

Uživatelský avatar
MartyCZe
Příspěvky: 1020
Registrován: 10 říj 2011 18:15

Re: Rada-prodané auto, dědictví...

Příspěvek od MartyCZe »

Joyride píše:MartyCZe: Super, díky. Chápu dobře, že tam to auto fyzicky nemusí (na evidenčku) při tom přihlašování?
Pokud to ma STK tak ne. V mém případě šlo o fabii a nějak jsem vůbec nevěděl jak se to děla. Tak jsem vzal papiry o naplnění dědického řízení s kopií od registru dopravních vozidel, ktery měla notářka a šel jsem na úřad s dotazem jak dál (auto mělo značky, naštěstí v místě kde jsem bydlel). Uřednice mi vystavila novej velkej i malej techničák a řekla že pokud najdu starej tak s nim mám dovalit nebo ho "zničit tak, aby nešel už použít". Vyplňoval jsem stejnej papír, jako při převodu auta na jinou osobu s tim, že ona si tam doplňovala nějake podrobnosti. Nicméně ve chvíli kdy tam dojdeš a přihlásíš to na sebe tak si už ten den udělej povinný ručení! Čkp jsou v tomhle nehorazne kurvy a vubec je nezajima, že nějake dědické řízení bylo nebo ne.
Může to být ale kus od kusu, pokud máš aspoň trochu ochotnýho notáře/ku tak se ji zeptej jak by to udělala ona. Ja sem měl notářku, která v mým dědickým řízením nehla ani prstem, všechno jsem si musel schánět sám a ještě zkritizovala můj přístup, kdy jsem si všechno oběhal (hold úředníci čr).
Škoda RAPID 1.2 TSI 77kw
Škoda Fabia I. - Hromada Technických Problémů :) - bejvávalo :/

Joyride
Příspěvky: 410
Registrován: 22 lis 2008 21:17
Bydliště: Praha

Re: Rada-prodané auto, dědictví...

Příspěvek od Joyride »

Tak díky. Auto vráceno teoretickému dědicovi (kupující jsem byl já)...

Tak snad se to vyřeší, až bude dědictví hotovo...

dubi
Příspěvky: 854
Registrován: 06 kvě 2009 10:01
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Rada-prodané auto, dědictví...

Příspěvek od dubi »

Tak u nás to pokračuje. S klukem, co to auto koupil jsem byl v kontaktu a domluvili jsme se, že až bude dědictví vyřešený, tak mi pošle techničák a nový smlouvy, auto se převede na strejdu a pak na něj... No bohužel přestal komunikovat :mad:

Někdo nápad jak postupovat? :roll:

On má velký TP(kde je pořád majitel babička) a smlouvu mezi ním a babičkou. Auto bylo v dědictví dáno strejdovi a musí to na sebe přihlásit...
Pokud jsem to dobře pochopil, tak kdyby to tak zůstalo do konce roku 2015, tak to auto automaticky zanikne, protože je už 3 roky v depu?? Nehrozí případně nějaká sankce za to, že by se to na strejdu nepřevedlo??

To jsem jednou udělal blbost :kladivo:
Ex: lOo ==vw== oOl G1 --> //// Punto --> Corsa B --> G3 TDI --> G4 Zender Concept -->Insignia SportsTourer
Now: Calibra C20XE & GV GTI MTM

Uživatelský avatar
Mustang88
Příspěvky: 193
Registrován: 13 bře 2009 19:56
Bydliště: Praha 4

Re: Rada-prodané auto, dědictví...

Příspěvek od Mustang88 »

Přesně tak zanikne a sankce hrozí až ted s novou vyhlaškou tj. když auto je dáno do depozitu po 1.1.2015. Takže v nejhorším auto zanikne bez následků, aspoň tak to chápu já :wink:
Renault Avantime 3.0 V6 - 152 kw
Renault Laguna II 1.8 16V - 88 kw
Renault Megane II 1.6 16V - 81 kw
Renault Laguna 1.6 16V - 79 kw
Renault 21 sedan 1.8 8V - 66 kw

http://mustang88.rajce.idnes.cz/

dubi
Příspěvky: 854
Registrován: 06 kvě 2009 10:01
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Rada-prodané auto, dědictví...

Příspěvek od dubi »

Hmm takže s týpkem jsem v kontaktu, ale TP neposlal a já se na něj můžu tak akorát z vysoka vys*at

Mustang88: Já to taky tak chápu, jen nevím, jestli po mně bude někdo chtít doplatit ten depozit?
A hlavně, jestli neni určená nějaká doba, do kdy musíš to auto v dědictví převést?? Prostě by jsme to se strejdou nechali tak jak to je, aby to zaniklo a vůbec by jsme to nepřeváděli...
Ex: lOo ==vw== oOl G1 --> //// Punto --> Corsa B --> G3 TDI --> G4 Zender Concept -->Insignia SportsTourer
Now: Calibra C20XE & GV GTI MTM

Odpovědět

Zpět na „Pokec“