CHIPTUNING BRNO A OKOLÍ

Vše o úpravách motorů a vyfuků.

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma, Libor12, Tom_

Uživatelský avatar
elviiis
Příspěvky: 2279
Registrován: 12 črc 2006 21:15
Bydliště: Olomoooc a Jeseniiik

Re: CHIPTUNING BRNO A OKOLÍ

Příspěvek od elviiis »

teabe píše:to vím, že jsou jiný vstřiky a soft. ale mě spíš překvapilo, že u 81 není VA turbo. za sebe bych řekl, že u všech 81 jsou 100% jen VA 8)
81kw sice udavaji v katalogu ze ma VA ale nema... proto je to hrozna zdechlyna do 2000tis pokud tocis do 2tis tak ti 66ka ujede VA maji 77KW (nebo kolik) 96KW 110KW... nechci se o tom prit protoze jsem to nerozebiral ale bylo mi to receno od skodovaku... VA prej meli az pd rotacky meli obtok... pokud by to melo bejt na noze jak budu meni olej tak se kouknu... ale myslim ze je to vedeljsi debata je o tom ze tu nejakej podvodnik chce udat svuj pochybnej produkt...
TOYOTA CELICA CARLOS SAINZ 2.0 TURBO 4WD 153KW 1992 = funny
Skoda Ochcavia f kombajnu f metle na hlinach a i kliiimu ma a samozrejmne hagusy 81KW = daily

Uživatelský avatar
elviiis
Příspěvky: 2279
Registrován: 12 črc 2006 21:15
Bydliště: Olomoooc a Jeseniiik

Re: CHIPTUNING BRNO A OKOLÍ

Příspěvek od elviiis »

Peca píše:DELEJ JAK MYSLIS, JA NAROZDIL OD TEBE ALE NIC NEHODNOTIM BEZ OSOBNI ZKUSENOSTI...

A O UPRAVE "NALADENYHO" MOTORU BEZ BRZDY TU TAKY NEPADLO ANI SLOVO, KROM TVEHO

A 8-12% U ATMOSFERAKU SE MI ZDA VYRAZNE MENE VYZNAMNE NEZ 25-30% U PREPLNOVANYHO MOTORU

ty jsi tu celou dobu mlel o tom ze brzdu nemas a ze nebrzdite... no jen chci vedet jak s tama tech 8-12% dostanes :-)

to ches jako rict ze mam posuzovat kyselinu syrovou az ji vypiju :lol:

podej dukazi a vysvetleni a v poho... ty budes nejspis obchodnik jako krava :lol:
TOYOTA CELICA CARLOS SAINZ 2.0 TURBO 4WD 153KW 1992 = funny
Skoda Ochcavia f kombajnu f metle na hlinach a i kliiimu ma a samozrejmne hagusy 81KW = daily

Rudi
Moderátor
Příspěvky: 11957
Registrován: 22 srp 2004 13:03
Bydliště: OK
Kontaktovat uživatele:

Re: CHIPTUNING BRNO A OKOLÍ

Příspěvek od Rudi »

Peca píše:nezlob se, ale meles hovadiny...

narust vykonu je prokazatelny napriklad zmerenim zrychleni...treba 60-120 na ctverku...

zaruku na spokojenost, mechanicke casti motoru, presne hodnoty nabrzdeneho vykonu, vraceni penez za brzdu a tvuj cas a kdesi cosi ti neda nikdy nikdo..a pokud ano tak mi ukaz kdo mi to da pisemne a zajedu jim pogratulovat ze jsou jedini na trhu...

co se tyce motoru ktere nejsou bezne jsem uvedl ze se upravuje original a take ze to nedelam ja osobne, ale clovek ktery se tim zivi hromadu let a upravil software pro tisice aut...jinak u atmosfericky plnenych benzinovych motoru je chiptuning obecne ne prilis zajimavy a velky vyznam ma snad jen v pripade ze se jedna o upravu za ucelem poskytnuti spravnych podminek neseriovym dilum v motoru(vacky apod.) a to uz zase neni tak snadno resitelne a rozhodne ne tak levne...

a co se tyce instituci...no posli si treba hygienu, je mi to fuk :D
víš ono ty profíci, co nejsou nalejvači u Lidlu jako ty ti tu záruku ani dát nemusej bo k nim přijedeš, změřej ti výkon před úpravou, pak tam něco nalejou, doupravěj to a proběhne znova měření a vidíš výsledek. Kdežto u tebe se přijede, naleješ to, projedete se, zkásneš 2,5litru a odjíždíš a zákazník doufá, že si mluvil pravdu...
VW - Very Wonderful
ALUSADY.CZ - originální alu kola na Váš vůz
Dovoz vozidel, odtahy z celé EU, STK

Peca
Příspěvky: 24
Registrován: 04 zář 2004 19:53

Re: CHIPTUNING BRNO A OKOLÍ

Příspěvek od Peca »

no nic tady je to opravdu samej tuner...jedte radeji do bitpoweru, tam vam to i na miste zmeri na brzde kdyz si priplatite ;)
PECA
Fiat Bravo 1,9JTD ropák - full výbava i s kožakem ... denní ježdění
Alfa Romeo GTV 3,0 V6 mazlík - zatím ve stádiu vývoje ... pro radost
ex Daewoo Nubira kombi 2,0 16V - stěhovák ... vše v dobrém

Uživatelský avatar
elviiis
Příspěvky: 2279
Registrován: 12 črc 2006 21:15
Bydliště: Olomoooc a Jeseniiik

Re: CHIPTUNING BRNO A OKOLÍ

Příspěvek od elviiis »

ty nedavas zaruky , nepredkladas data a ani nejsi schopen objasnit jak vlastne docilis zvyseni vykonu... tady uz davno vsichni vedi ze se do rj nenapise cislo jako kolik chces koni a aoni se tam nejakym zazrakem vylihnou :lol:

pokud predlozis fakta a nejak prokazes svoji odbornsot urcite neni problem te navstivit takhle nevim nevim :nono:

ale je dobre jak se ohanis tim ze jsme tuneri jako svine a ty ani nejsi schopne rict tjak tam ty kone chces dostat...

hele vis co ja ti nachipuju ochcavku za litr mam lepsi cenu hmmm co ty na to a pridam ti 50% vykonu :lol:
TOYOTA CELICA CARLOS SAINZ 2.0 TURBO 4WD 153KW 1992 = funny
Skoda Ochcavia f kombajnu f metle na hlinach a i kliiimu ma a samozrejmne hagusy 81KW = daily

Peca
Příspěvky: 24
Registrován: 04 zář 2004 19:53

Re: CHIPTUNING BRNO A OKOLÍ

Příspěvek od Peca »

pokud chce nekdo tvrdit ze narust vykonu o 25-30% u auta ktere zna a kterym denne jezdi po chipu nepostrehne, tak je mi ho lito...
ve finale kdyz se 74kW upravi papirove na 96kw tak mi neprijde podstatny to jestli na brzde namerim 94kW nebo 98KW....pri jizde je ten narust vykonu pocitove natolik vyraznej ze nikdo uz zpatky original nechce¨

to ze uprava nespociva v tom ze ridici jednotce reknes "chci 30 koni navic" je snad vsem jasny, zvyseni vykonu se docili upravou programu vstrikovani paliva a plniciho tlaku turba...to snad take vsichni zde pritomni alespon tusi...

a pridat tdi slepici 50% by asi taky slo, aspon na chvili :mrgreen: a s kourovymi efekty :lol:
aspon by umrela se cti :kladivo: ale to skutecne neni ucelem...
PECA
Fiat Bravo 1,9JTD ropák - full výbava i s kožakem ... denní ježdění
Alfa Romeo GTV 3,0 V6 mazlík - zatím ve stádiu vývoje ... pro radost
ex Daewoo Nubira kombi 2,0 16V - stěhovák ... vše v dobrém

Peca
Příspěvky: 24
Registrován: 04 zář 2004 19:53

Re: CHIPTUNING BRNO A OKOLÍ

Příspěvek od Peca »

co presne konkretne si predstavujes pod pojmy "predlozis fakta" a "prokazes odbornost" ???
PECA
Fiat Bravo 1,9JTD ropák - full výbava i s kožakem ... denní ježdění
Alfa Romeo GTV 3,0 V6 mazlík - zatím ve stádiu vývoje ... pro radost
ex Daewoo Nubira kombi 2,0 16V - stěhovák ... vše v dobrém

Peca
Příspěvky: 24
Registrován: 04 zář 2004 19:53

Re: CHIPTUNING BRNO A OKOLÍ

Příspěvek od Peca »

uz jsem jednou napsal at prijedes do brna ze ti to nazorne predvedu a muzes se presvedcit sam
PECA
Fiat Bravo 1,9JTD ropák - full výbava i s kožakem ... denní ježdění
Alfa Romeo GTV 3,0 V6 mazlík - zatím ve stádiu vývoje ... pro radost
ex Daewoo Nubira kombi 2,0 16V - stěhovák ... vše v dobrém

Uživatelský avatar
elviiis
Příspěvky: 2279
Registrován: 12 črc 2006 21:15
Bydliště: Olomoooc a Jeseniiik

Re: CHIPTUNING BRNO A OKOLÍ

Příspěvek od elviiis »

mno ale jak to chces naladit kdyz nemas przdu a nejae vystupi co se deje? poznat je relativni pojem... pokud si ty softy delas sam musel jsi je nekdy odladit na brzde pokud zastupujes nejakou firmu tak by ses za to nemel stydet...50procent vykonu bys ji urcite nerpidal s tovatnimi komponent... povazuji tvuj buzynes sa paradni podvod a jeste ho ani neumis prodat boze boze :lol:
TOYOTA CELICA CARLOS SAINZ 2.0 TURBO 4WD 153KW 1992 = funny
Skoda Ochcavia f kombajnu f metle na hlinach a i kliiimu ma a samozrejmne hagusy 81KW = daily

Uživatelský avatar
elviiis
Příspěvky: 2279
Registrován: 12 črc 2006 21:15
Bydliště: Olomoooc a Jeseniiik

Re: CHIPTUNING BRNO A OKOLÍ

Příspěvek od elviiis »

napriklad mereni s brzdy? ted kilometroveho najezdu? predlozeni dukazu o pruznem zrychleni a pevnem zrychleni? dlouhodobe mereni spotreby... aspon na oko to prodej jezis... odobornost? mas webovky? mas vzdelani? mas zivnost? mas praxi?
TOYOTA CELICA CARLOS SAINZ 2.0 TURBO 4WD 153KW 1992 = funny
Skoda Ochcavia f kombajnu f metle na hlinach a i kliiimu ma a samozrejmne hagusy 81KW = daily

Uživatelský avatar
elviiis
Příspěvky: 2279
Registrován: 12 črc 2006 21:15
Bydliště: Olomoooc a Jeseniiik

Re: CHIPTUNING BRNO A OKOLÍ

Příspěvek od elviiis »

a jeste proc bych mel obetovat svoji ochcavku na tovje pokusy? predpokladam ze mas sam nachipovanej vuz tak zmer origo soft i upraveny soft a udelej si reklamu ne?
TOYOTA CELICA CARLOS SAINZ 2.0 TURBO 4WD 153KW 1992 = funny
Skoda Ochcavia f kombajnu f metle na hlinach a i kliiimu ma a samozrejmne hagusy 81KW = daily

Peca
Příspěvky: 24
Registrován: 04 zář 2004 19:53

Re: CHIPTUNING BRNO A OKOLÍ

Příspěvek od Peca »

no pridavani 50ti procent tu ani nenabizim...s tim si zacal ty...to je zcela zcestne

ano je zrejme ze odladeni urcitych postupu uprav pro jednotlive typy motoru muselo v minulosti probehnout a je to drahe know-how, ale to neznamena, ze kazdy auto musis brzdit zvlast...

Jinak prodavani v realnem svete docela funguje a nejlepsi reklamou je spokojeny zakaznik, ktery doporuci dal...to ze ty jsi rejpal, kterej ma hovno co na praci a aby se nenudil vysira do druhych je jiny problem a ja jsem idiot ze jsem se vubec snizil k tomu abych ti na cokoliv odepisoval, protoze tu jen marnim cas...
PECA
Fiat Bravo 1,9JTD ropák - full výbava i s kožakem ... denní ježdění
Alfa Romeo GTV 3,0 V6 mazlík - zatím ve stádiu vývoje ... pro radost
ex Daewoo Nubira kombi 2,0 16V - stěhovák ... vše v dobrém

Peca
Příspěvky: 24
Registrován: 04 zář 2004 19:53

Re: CHIPTUNING BRNO A OKOLÍ

Příspěvek od Peca »

jo a kdyz uz chces vysirat, mel by ses trochu vic zamerit na gramatiku a pravopis... :lol: (nemyslim preklepy, ale skutecne chyby)
napriklad mereni s brzdy?
PECA
Fiat Bravo 1,9JTD ropák - full výbava i s kožakem ... denní ježdění
Alfa Romeo GTV 3,0 V6 mazlík - zatím ve stádiu vývoje ... pro radost
ex Daewoo Nubira kombi 2,0 16V - stěhovák ... vše v dobrém

Uživatelský avatar
elviiis
Příspěvky: 2279
Registrován: 12 črc 2006 21:15
Bydliště: Olomoooc a Jeseniiik

Re: CHIPTUNING BRNO A OKOLÍ

Příspěvek od elviiis »

Peca píše:jo a kdyz uz chces vysirat, mel by ses trochu vic zamerit na gramatiku a pravopis... :lol: (nemyslim preklepy, ale skutecne chyby)
napriklad mereni s brzdy?
Cekal jsem kdy na to prijde... nejlepsi je pokud nejsi schopen argumentovat zacit sem motat pravopis... ano nedokazu ani napsat sms pritelkyni bez chyb ale vys co jeji to jedno jelikoz jeji inteligencni kvocient je natolik vysoky ze si to proste prelozi precte to a je ji to jedno... mne zivi vektorova matematika... pravopis nebudu umnet ani kdybych chtel bohuzel... jsi na technickem foru ne na foru fylofu tod vso.... a i celovk krety ma IQ aelposn 90 thloe v pdohoe pectre :lol: takhle bezne pisi pokud se extremne nesoustredim :wink:
TOYOTA CELICA CARLOS SAINZ 2.0 TURBO 4WD 153KW 1992 = funny
Skoda Ochcavia f kombajnu f metle na hlinach a i kliiimu ma a samozrejmne hagusy 81KW = daily

Uživatelský avatar
elviiis
Příspěvky: 2279
Registrován: 12 črc 2006 21:15
Bydliště: Olomoooc a Jeseniiik

Re: CHIPTUNING BRNO A OKOLÍ

Příspěvek od elviiis »

Peca píše:no pridavani 50ti procent tu ani nenabizim...s tim si zacal ty...to je zcela zcestne

ano je zrejme ze odladeni urcitych postupu uprav pro jednotlive typy motoru muselo v minulosti probehnout a je to drahe know-how, ale to neznamena, ze kazdy auto musis brzdit zvlast...

Jinak prodavani v realnem svete docela funguje a nejlepsi reklamou je spokojeny zakaznik, ktery doporuci dal...to ze ty jsi rejpal, kterej ma hovno co na praci a aby se nenudil vysira do druhych je jiny problem a ja jsem idiot ze jsem se vubec snizil k tomu abych ti na cokoliv odepisoval, protoze tu jen marnim cas...
stacilo pouze podat fakta nic vic jen fakta... a odpovidat na me dotazi... tod vse... ano jsou uni softy ktere nekdo odladil napr navyseni vykonu u TDIcek... nic mene pokud hces opravdu poradnej soft da se tam ledacos jeste doladit na brzde :lol: proto jsem ti rekl napis pouzivam uni softy pro neupravene vozy ktere byli radne odladeny profesionaly na brzde napr firmy mtm apd. od tech mam take svoleni pouzivat dale a mam k tomu certifikaci... vubec nejsem hajzl kterej tem to firmam krade softy s aut a pak je cpe lidem do aut... nic mene je to taky know how :lol:
TOYOTA CELICA CARLOS SAINZ 2.0 TURBO 4WD 153KW 1992 = funny
Skoda Ochcavia f kombajnu f metle na hlinach a i kliiimu ma a samozrejmne hagusy 81KW = daily

neuspeed
Příspěvky: 452
Registrován: 08 črc 2006 13:41
Bydliště: Ochoz u Brna

Re: CHIPTUNING BRNO A OKOLÍ

Příspěvek od neuspeed »

Já bych to prostě ukončil tím že bez brzdy nikdy motor nenaladíš!Divej prostě nedáváš žádnou záruku a jistotu,Takže každej si radši zajede za Davidem do profichipu v brně kde dá třeba o 1000 víc ale má záruku a není problém

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: CHIPTUNING BRNO A OKOLÍ

Příspěvek od Taboo »

Smazano
Naposledy upravil(a) Taboo dne 26 bře 2012 17:51, celkem upraveno 1 x.
IQ stylingem nenahradis.

blázen
Příspěvky: 4642
Registrován: 21 lis 2005 17:21
Kontaktovat uživatele:

Re: CHIPTUNING BRNO A OKOLÍ

Příspěvek od blázen »

No posunou předstih, zvednou boost a zalijou to benzínem.. Nebo nezalijou, to by pak žralo víc :lol:
ted smrdím po naftě :-)

podporuji: http://www.neo2011.cz/

Uživatelský avatar
Rolljoin
Příspěvky: 1779
Registrován: 26 lis 2006 17:39
Bydliště: BV city?
Kontaktovat uživatele:

Re: CHIPTUNING BRNO A OKOLÍ

Příspěvek od Rolljoin »

Pokud bys chtel udelat reklamu a nahral mi to gratis tak bych to i prubnul :lol:

Treba bysme nahrali video pred a po uprave a napsat nejake udaje atak :)

Teda pokud zvladnes na afn 81kw a mas zajem.

Treba zitra po 11 mam cely den cas a budu v brne.
EX: Audi A4 Avant 1,9TDi quattro
NOW: TDpoVWa GIII

Peca
Příspěvky: 24
Registrován: 04 zář 2004 19:53

Re: CHIPTUNING BRNO A OKOLÍ

Příspěvek od Peca »

odpoved mas v mailu...
PECA
Fiat Bravo 1,9JTD ropák - full výbava i s kožakem ... denní ježdění
Alfa Romeo GTV 3,0 V6 mazlík - zatím ve stádiu vývoje ... pro radost
ex Daewoo Nubira kombi 2,0 16V - stěhovák ... vše v dobrém

Uživatelský avatar
Stanley
Příspěvky: 890
Registrován: 05 bře 2010 17:58

Re: CHIPTUNING BRNO A OKOLÍ

Příspěvek od Stanley »

Mě by spíše zajímalo jestli se mi ten motor nevysype po tvé úpravě. Cena dobrá a změřit výkon si můžu tady v Těšíně. Spíš jde o to, že jseš jedinec, kterého nikdo nezná. Aby ses prosadil, měl si použít jiný přístup. Osobně bych se hlavně bál o svůj motor než o ten reálný výkon.

Uživatelský avatar
Dacan
Moderátor
Příspěvky: 1528
Registrován: 08 kvě 2010 12:05
Kontaktovat uživatele:

Re: CHIPTUNING BRNO A OKOLÍ

Příspěvek od Dacan »

rolljoine :-) jak to dopadlo? nějaké echo?:P spek

Uživatelský avatar
Libang
Příspěvky: 223
Registrován: 30 lis 2008 18:07
Bydliště: VWelké Meziříčí

Re: CHIPTUNING BRNO A OKOLÍ

Příspěvek od Libang »

jak by to asi mohlo dopadnout kdyz AFN ma pajeci jednotku :lol: a jinak samej odbornik koukam :D prvni 66kw maji obtok turbo , potom jsou novejsi ALH a ty uz maji VNT turbo stejne jako 81kw ( 1749V nebo VN15 to maji AFN ) 74kw ma 1749V , 85kw ma taky V ... 96kw ma VA a 110kw ma VB ;)

Dave2
Příspěvky: 2
Registrován: 16 pro 2017 14:20

Re: CHIPTUNING BRNO A OKOLÍ

Příspěvek od Dave2 »

Ahoj borci

Hledám spolehlivého borce na chip atmosférického motoru u mé audi a3 1.6i. Kód motoru BSE

Nechci zázraky po tomhle motoru ale pouze svižnější jízdu.

Jsem jinak z brna

Díky

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: CHIPTUNING BRNO A OKOLÍ

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Lepší investici to bude prodat a koupit 1,8T. Té 1,6i ani chip nepomůže, na atmosférickém motoru to nemá smysl, ještě na tak malém
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Dave2
Příspěvky: 2
Registrován: 16 pro 2017 14:20

Re: CHIPTUNING BRNO A OKOLÍ

Příspěvek od Dave2 »

To vím osobně bych do slabšího než 2l nešel ,je to auto s příběhem , takže řeším čip.


Stačí mi někdo kdo tomu hodně rozumí ,chip jde na cca 84kw a 168nm ,to by mělo stačit.

Jinak jsem s autkem maximálně spokojen.

Odpovědět

Zpět na „Tuning motoru + výfuky“