Hydra help

Vše o úpravách motorů a vyfuků.

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma, Libor12, Tom_

Odpovědět
tom28
Příspěvky: 665
Registrován: 17 pro 2006 13:44
Kontaktovat uživatele:

Hydra help

Příspěvek od tom28 »

Ahoj problém následující... motor V6 3litr nissan terrano "WG30" nastartuji studené a po dobu asi 10 vteřin ticho. Pak se začne pomaličku ozývat ťukavý zvuk z jedné hlavy motoru od vačky jako ventilová vůle.... zvuk se postupně zvyšuje a vůle se zvyšuje. Po asi patnácti vteřinách tukání jako když utne a motor je absolutně tichý. Takto bezproblémově běží asi 10-15 vteřin a problém se opět objevuje. z mírného ťukání do hlasitého ťukání, kdy po nějaké chvíli zase ustane. Takto se to opakuje až asi do teploty motoru 40-60 stupňů celsia. Čím více je motor ohřáty tím se doba mezi cykly tukání a klidu skracuje až ustane napořáď.
Asi před 2ma měsíci jsem vyndal všechny hydra vymačkal sračky rozhýbal a byl asi na měsíc klid. Pak se více ochladilo a je to tu zase. Nalil jsem nějakou sračku na hydra do motoru a beze změny.... najeto už asi 1000 km a z toho 300 km v terénu.
Napadá někoho co to je na 99% to budou hydra ale nechápu proč by se takto během ohřívací fáze takto pozvolna vymačkávaly a tak náhle dotáhli olejem. A nasledně zase vymačkávali.
Mluvím sice v množném čísle ale jedná se jen o samostatne ťukání takže tipuji to na jedno hydro....
Máte pro toto někdo vysvětlení....
Kdysi jsem z toho vytáhl olej s viskozitou přesnídávky, ale teď už je motor po dalších 2 výměnách a olej je čistý.....

díky za pomoc

Uživatelský avatar
Svobda
Příspěvky: 183
Registrován: 10 pro 2009 00:06
Bydliště: KV kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydra help

Příspěvek od Svobda »

Jestli tam byl humus tak tam bude asi horsi kanalek nekde .
Zkusil bych tedkon zkusit pomackat hydrostel jestli nejakej nebude mekej a kdyztak ho vymen
stavitelné podvozky www.DGR-PODVOZKY.cz
DOVOZ-ODTAH-OPRAVY aut

Uživatelský avatar
Juraj
Příspěvky: 2117
Registrován: 30 črc 2011 21:37

Re: Hydra help

Příspěvek od Juraj »

meril jsi tlak oleje v hlavě? nekolísá?
Jediná správná poloha ženy a pístů je "V" nehledě na to že "Víc hlav, víc ví..."

Uživatelský avatar
honza 2.0 16v
Příspěvky: 1518
Registrován: 09 říj 2005 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydra help

Příspěvek od honza 2.0 16v »

vodičku na hydra vylejt a používat řádnej olej (min. kompletní specifikaci co doporučuje výrobce), ne nějaký vodičky...

mě teda po 3 měsíčním stání mlátilo 1 hydro asi 70km jízdy (neslo se to motorem že to chvílema vypadalo i na spodek, ale to by motor vadnul :)) jak na něj během stání tlačila vačka...teď mam zas dlouho klid...

po 1000km by jsi měl mít taky klid, ale očividně tam je problém, buď olej, nebo v dodávce do hlavy/ke konkrétnímu hydru...

tom28
Příspěvky: 665
Registrován: 17 pro 2006 13:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydra help

Příspěvek od tom28 »

tlak jsem nezkoušel ale vycházím z toho že vždy olejové čerpadlo natlačí více na studený "hustčí olej".... takže když prostě po ohřátí je to lepší, v tlaku bych to nehledal. Zvažoval jsem tam dát olej, který je řidší za studena než ta polosyntetika co tam mám....

Uživatelský avatar
Juraj
Příspěvky: 2117
Registrován: 30 črc 2011 21:37

Re: Hydra help

Příspěvek od Juraj »

klidne muze blbnout redukcak ... to nema s pouzitym olejem a jeho teplotou skoro nic spolecneho...
Jediná správná poloha ženy a pístů je "V" nehledě na to že "Víc hlav, víc ví..."

Uživatelský avatar
honza 2.0 16v
Příspěvky: 1518
Registrován: 09 říj 2005 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydra help

Příspěvek od honza 2.0 16v »

za studena právě olej do hyder moc zprudka neproudí...po ohřátí se to zlepší, vždy, protže olej je jak voda, možná je na tom i líp a zatejká...

taky může bejt probléms tím že hydro je KO.. nebo je ve ventilu bordel (napeklej karbon z nevhodnýho oleje) a ten netěsní, takže hydro vytejká..

pro názornost obecnej řez

http://cykpro.sweb.cz/Lifter2.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Tuning motoru + výfuky“