Slim ventilator na chladic

Vše o úpravách motorů a vyfuků.

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma, Libor12, Tom_

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mike Mad
Moderátor
Příspěvky: 2347
Registrován: 11 kvě 2004 10:59
Bydliště: Sleepy Hollow - Dux
Kontaktovat uživatele:

Slim ventilator na chladic

Příspěvek od Mike Mad »

Cau,
tak chladic jsem nakonec nechal vyrobit z 2ks. Ted vymyslim ventilatory.

Rozmery chladice budou 675x320x34 mm
original na motoru byla tazna 275mm vrtule s fan shroudem (plus dalsi vrtule hnana pres remen protoze to melo klimatizaci)

Pozadavky mam ze musi byt tlacny

a ted k dotazum:
- dat 1ks 305mm nebo 2ks 305mm, tak aby zabrali co nejvetsi plochu chladice? nebo pouzit treba 280mm?
- SPAL nebo mi doporucite jineho vyrobce? od SPALu VA10-AP10/C-61S je to co potrebuji, ale cenovka se mi moc nelibi v poctu 2ks :D ... zato cinsky vetraky za par korun jsou cenou lakavejsi
- v pripade ze budou 2ks, tak jeden spinat normalne podle cidla (jeste pak musim vyzkouset spravnou teplotu a vybrat vhodne teplotni cidlo) a druhy na manual, kdyby byl problem s prehrivanim?

diky za rady 8)
Volkswagen Jetta Mk2 Coupe US&A 2.0 16V ABF ... reconstruction
Volkswagen Bora Variant 1.9TDI ARL ... daily

Uživatelský avatar
Fifi
Příspěvky: 657
Registrován: 15 lis 2006 20:20
Bydliště: Ostrava

Re: Slim ventilator na chladic

Příspěvek od Fifi »

Číny prý nic neuchladí, vlastní zkušenost nemám, ale když si vezmu, že na 15" vrtuli jdou schopni hodit 80w motor (podle mě mají jeden motor a na něm střídají prum. vrtulí), zatímco nějaký oem škoda 10" má 150-200w tak bych si nebyl až tak jistý průtokem vzduchu u té číny... Spal bude jinde, ale pokud je na tebe moc drahý, tak bych se snažil dopasovat něco z druhovýroby, minimálně dostaneš silnější motor a design vrtule bude kopírka oem... Pokud použiješ dva,dal bych čidlo s dvěma teplotami spínání... Jo a vrtule před chladičem mají obecně menší účinnost než za...
Když někomu řekneš že je blbec, chytrého to z tebe neudělá!

kony5
Příspěvky: 1337
Registrován: 30 pro 2008 22:21

Re: Slim ventilator na chladic

Příspěvek od kony5 »

Cinu nebrat... Jestli mas moznost koupit kvalitni dil tak ho kup i kdyz je drahy ale mas ho na furt.... Jinak za chvilu nekoupis nic jineho nez cinu....neni nic horsiho nez menit dily furt dokolo...(cinske)

Uživatelský avatar
Mike Mad
Moderátor
Příspěvky: 2347
Registrován: 11 kvě 2004 10:59
Bydliště: Sleepy Hollow - Dux
Kontaktovat uživatele:

Re: Slim ventilator na chladic

Příspěvek od Mike Mad »

Jo z toho wattoveho vykonu u cinana mam prave dost obavu. Original ma 250W.

Nemate nejaky tip kdw ty SPAL koupit? Ebay je drazsi nez spal.cz a gogle mi poradil leda prd.

Posilal jswm dotaz na jeden shop kde ho maji skladem o 1100 levnější, podle oznaceni je to ten co potrebuju ale v nazvu produktu maji 24V ... shop co ma dily na autobusy :) cekam co mi napisou

Koukal swm do projektu a ljay ma cinana na Honde tak
Volkswagen Jetta Mk2 Coupe US&A 2.0 16V ABF ... reconstruction
Volkswagen Bora Variant 1.9TDI ARL ... daily

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Slim ventilator na chladic

Příspěvek od Beaver »

Chce to řídit se podle toho, kolik vzduchu je potřeba protlačit. Např. u Supry má při plných otáčkách originální mechanický větrák průtok asi 3500 cfm, takže elektrická náhrada se té hodnotě musí taky blížit. S noname eBay větrákama bych nebyl schopný takových hodnot dosahovat, proto jsem koupil dvojitou saharu z Mondea, která protáhne asi 3400 cfm. Druhá věc je, že pokud ten větrák plácneš bez sahary přímo na chladič, drasticky to jeho efektivitu zredukuje (což je právě případ tlačných větráků) a proto bych doporučil jeho účinnost radši o nějakých 25% naddimenzovat.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
Mike Mad
Moderátor
Příspěvky: 2347
Registrován: 11 kvě 2004 10:59
Bydliště: Sleepy Hollow - Dux
Kontaktovat uživatele:

Re: Slim ventilator na chladic

Příspěvek od Mike Mad »

Spal ma 1500cfm a krivky ucinosti mam, k original vetraku to dohledat nejsem schopen. Ale 3000cfm by na 2litrovy110kw mohlo stacit.

Jaky mate jeste nazor na chladici kapalinu Evans s vyssim bodem varu? Tusim 180 st.C
Volkswagen Jetta Mk2 Coupe US&A 2.0 16V ABF ... reconstruction
Volkswagen Bora Variant 1.9TDI ARL ... daily

Odpovědět

Zpět na „Tuning motoru + výfuky“