trubky místo hadic k chladiči

Vše o úpravách motorů a vyfuků.

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma, Libor12, Tom_

Odpovědět
Uživatelský avatar
kucik
Příspěvky: 497
Registrován: 27 kvě 2008 12:48
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

trubky místo hadic k chladiči

Příspěvek od kucik »

Chtěl bych dát místo hadic k chladiči trubky a spojit silikonovými spojkami a nevím jaké budou lepší - hliník nebo nerez. Nebude třeba u hliníku problém s jeho "rozpouštěním " od kapaliny, nebo musí to být jen určitá jakost (specifikace)? Případně má někdo shop s dobrou cenou za trubky (hliník, nerez)?
mazda MX-6 coupe GD 2.0 16v - summer car
peugeot 405 SRi 2.0 - ex winter car
škoda fabia 1.2 htp - daily

tom406
Příspěvky: 574
Registrován: 12 čer 2007 17:00
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: trubky místo hadic k chladiči

Příspěvek od tom406 »

Tak ten hliník se určitě nerozpustí, ale k čemu to je vlastně dobré? Akorát ti vznikne spousta spojů a hlavně jak to uchytíš proti vibracím? Nerez je těžká.

Uživatelský avatar
kucik
Příspěvky: 497
Registrován: 27 kvě 2008 12:48
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: trubky místo hadic k chladiči

Příspěvek od kucik »

Té trubky tam bude jen asi 30-40 cm a pak jedno koleno dole-vyměnil bych jen ty 2 hlavní spoje přímo u chladiče. Takže s tou váhou bych to neřešil. Upružit by to měly snad ty silikon. spojky, u intercoolerů je to také tak.
mazda MX-6 coupe GD 2.0 16v - summer car
peugeot 405 SRi 2.0 - ex winter car
škoda fabia 1.2 htp - daily

VWshop.cz
Příspěvky: 143
Registrován: 30 led 2013 10:47

Re: trubky místo hadic k chladiči

Příspěvek od VWshop.cz »

Jestli to děláš kvůli vzhledu - mrkni na trubky (silikonové) "samco". Vzhledově jsou pěkné.
Jezdíš Volkswagenem a neznáš VWshop.cz? Chyba chyba chychaa..

Uživatelský avatar
kucik
Příspěvky: 497
Registrován: 27 kvě 2008 12:48
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: trubky místo hadic k chladiči

Příspěvek od kucik »

CHlapi jaký tlak se pohybuje v chladícím systému? - jde o systém s přepadovou nádobkou (není v ní tlak).
mazda MX-6 coupe GD 2.0 16v - summer car
peugeot 405 SRi 2.0 - ex winter car
škoda fabia 1.2 htp - daily

Uživatelský avatar
Fifi
Příspěvky: 657
Registrován: 15 lis 2006 20:20
Bydliště: Ostrava

Re: trubky místo hadic k chladiči

Příspěvek od Fifi »

To by jsi měl najít na víčku chladiče, ale většinou to bývá do 1.2bar pokud tam někdo nedával víčko se silnější pružinou...
Když někomu řekneš že je blbec, chytrého to z tebe neudělá!

VWshop.cz
Příspěvky: 143
Registrován: 30 led 2013 10:47

Re: trubky místo hadic k chladiči

Příspěvek od VWshop.cz »

Přesně tak - tlak tam je a celkem slušný. Když starším autům solidně naložíš a zastavíš, tak jsou ty trubky pěkně tuhé a někdy je to i vidět.
Jezdíš Volkswagenem a neznáš VWshop.cz? Chyba chyba chychaa..

Uživatelský avatar
kucik
Příspěvky: 497
Registrován: 27 kvě 2008 12:48
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: trubky místo hadic k chladiči

Příspěvek od kucik »

Na víčku chladiče mám 0.9 ale bez jednotek. Pokud to jsou bary, je to v pohodě. Jde o to, že v chladícím okruhu jsou hadičky ( 6 mm ID) s textilní výztuhou, chci je vyměnit za silikonové, ale ty jsou bez výztuhy, ale mají udávaný tlak do 0,9 MPa, což je 9 bar, takže by to mělo bez problému vydržet.
mazda MX-6 coupe GD 2.0 16v - summer car
peugeot 405 SRi 2.0 - ex winter car
škoda fabia 1.2 htp - daily

Uživatelský avatar
Breakthru
Příspěvky: 1804
Registrován: 05 dub 2006 19:59
Bydliště: Třebíč...

Re: trubky místo hadic k chladiči

Příspěvek od Breakthru »

v malý hadičce budeš mít menší tlak než ve velký, takže v poho....
svět dospělých je pro mne záhadou......

tom406
Příspěvky: 574
Registrován: 12 čer 2007 17:00
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: trubky místo hadic k chladiči

Příspěvek od tom406 »

Breakthru píše:v malý hadičce budeš mít menší tlak než ve velký, takže v poho....
cože? to myslíš jako vážně, že v uzavřeném okruhu kde je tlak cca 1bar bude v každém průměru jiný tlak? :D no to snad ne
i ty malé musí být tlakové a mají docela brutální stěnu- ty obyč silikonové bez výztuhy tam ani nezkoušej dávat!
http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v0/5648 ... diator.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
asi takto http://performancepart.files.wordpress. ... 5-logo.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Breakthru
Příspěvky: 1804
Registrován: 05 dub 2006 19:59
Bydliště: Třebíč...

Re: trubky místo hadic k chladiči

Příspěvek od Breakthru »

když je kapalina v pohybu, tak v místě s větším průřezem bude mít kapalina větší tlak, ale menší rychlost a v malým průřezu bude mít vyšší rychlost a menší tlak...Bernoulliho rovnice
svět dospělých je pro mne záhadou......

RedX
Příspěvky: 48
Registrován: 16 kvě 2010 12:43

Re: trubky místo hadic k chladiči

Příspěvek od RedX »

Breakthru píše:když je kapalina v pohybu, tak v místě s větším průřezem bude mít kapalina větší tlak, ale menší rychlost a v malým průřezu bude mít vyšší rychlost a menší tlak....
To ale platí pouze pokud je v obou místech stejnej průtok.

Uživatelský avatar
Breakthru
Příspěvky: 1804
Registrován: 05 dub 2006 19:59
Bydliště: Třebíč...

Re: trubky místo hadic k chladiči

Příspěvek od Breakthru »

RedX:todle mi ještě rozvěď jak to myslíš.Pokud jsem si něco bbě vyložil, tak bych tu teď nerad mátl....
svět dospělých je pro mne záhadou......

RedX
Příspěvky: 48
Registrován: 16 kvě 2010 12:43

Re: trubky místo hadic k chladiči

Příspěvek od RedX »

No ta Bernoulliho rovnice porovnává dvě místa s různou rychlostí toku, ale stejný objemovym průtokem. Těma malýma hadičkama v chladícim systému pochopitelně neprotejká takový množství kapaliny jako v těch hlavních hadicích k chladiči.

V tom chladícim systému jen ten tlak statickej, je tam i když voda stojí. Bernoulli tam samozřejmě taky platí, ale musí se dodržet pravidla za kterejch je ta rovnice vystavěná.

Já bych podle fyziky ze základní školy (tlak = síla/plocha) vyvodil, že ty menší hadičky možná nebudou tak namáhaný, protože mají nižší vnitřní plochu než hadice velký (na jednotku délky). Víc už bych do toho radši nešťoural :))

Uživatelský avatar
kucik
Příspěvky: 497
Registrován: 27 kvě 2008 12:48
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: trubky místo hadic k chladiči

Příspěvek od kucik »

Tom 406: když ty hadičky mají psaný pracovní tlak od 0,3 - 0,9 MPa (= 9 bar), tak by měly v pohodě vydržet ne? Stěna hadičky je 2,5mm. V originále jsou tyto hadičky tlakové, ale o 3cm vedle ze stejné trubky vystupují 2 hadice (16mm) k topení a ty už tlakové nejsou. Vždyť když to vystupuje ze stejné tubky, tak tam musí být stejný tlak. Navíc ty tenké vedou jen k nějakému snímači, který je namontovaný vedle klapky.

Když se kupuje set hadic, tak je mi jasný, že budou nejspíš všechny tlakové, ale kde ji najít v metráži?
mazda MX-6 coupe GD 2.0 16v - summer car
peugeot 405 SRi 2.0 - ex winter car
škoda fabia 1.2 htp - daily

Uživatelský avatar
Breakthru
Příspěvky: 1804
Registrován: 05 dub 2006 19:59
Bydliště: Třebíč...

Re: trubky místo hadic k chladiči

Příspěvek od Breakthru »

RedX píše:No ta Bernoulliho rovnice porovnává dvě místa s různou rychlostí toku, ale stejný objemovym průtokem. Těma malýma hadičkama v chladícim systému pochopitelně neprotejká takový množství kapaliny jako v těch hlavních hadicích k chladiči.

V tom chladícim systému jen ten tlak statickej, je tam i když voda stojí. Bernoulli tam samozřejmě taky platí, ale musí se dodržet pravidla za kterejch je ta rovnice vystavěná.

Já bych podle fyziky ze základní školy (tlak = síla/plocha) vyvodil, že ty menší hadičky možná nebudou tak namáhaný, protože mají nižší vnitřní plochu než hadice velký (na jednotku délky). Víc už bych do toho radši nešťoural :))
1.průtok je stejnej v zájmu zachování mechanické energie.Pokud že píšeš o stejným objemovým průtoku to jest, že za stejnou dobu proteče stejný množství kapaliny, tak rovnice platí...Kdyby těma malejma hadičkama neprošlo tolik množství vody nebo jiným zúženým místem v chladící soustavě, tak co se teda děje na druhý straně?Kapalina ti asi nepočká..

2.tlak je statickej pokud kapalina nebo plyn není v pohybu, ale v klidu.Ano, když voda stojí.

3.Ta rovnice buď platí nebo neplatí.Od pondělí do středy, ne jen o svátcích..Pravidla jsou jasně daný a definovaný

4.Bernoulli tu rovnici nesestavoval kvůli základním školám

todle píšou na wiki:"Platí, že pokud na kapalinu v klidu působí tíhová síla, je ve stejné hloubce v každém bodě stejný tlak. Pokud je kapalina v pohybu tak tento vztah neplatí. Slovy můžeme Bernoulliho jev popsat takto: v místě s větším průřezem má proudící kapalina větší tlak, ale menší rychlost, zatímco v místě s menším obsahem průřezu má menší tlak, ale větší rychlost (Fakt, že při větším průřezu je rychlost kapaliny menší je důsledkem rovnice kontinuity.)."
svět dospělých je pro mne záhadou......

kifanek
Příspěvky: 2
Registrován: 02 čer 2016 19:30

Re: trubky místo hadic k chladiči

Příspěvek od kifanek »

zdravím vás pánové mohl by mi někdo poradit potřebuji hadice od chladiče co motoru je mi jedno jestli budou černé ale spíš nějaký obchod kde je seženu hledám už dlouho a nemohu nic najít samozřejmě za rozumnou cenu a třeba i rovné když mi někdo poradí jak jim upravit tvar :D za každou radu díky Jinak auto je opel meriva 1.7 CDTI 74 Kw takže nejde mi o žádný extra tuning

Odpovědět

Zpět na „Tuning motoru + výfuky“