Uměl by to někdo vyrobit?

Vše o úpravách motorů a vyfuků.

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma, Libor12, Tom_

Uživatelský avatar
Lukaash
Příspěvky: 843
Registrován: 21 dub 2005 13:05
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: Uměl by to někdo vyrobit?

Příspěvek od Lukaash »

Beaver --- a jeste maji povetsinou smerem k poslednimu hrdlu mensi prurez, ne?...to by se tase dalo zajistit u toho hranateho plena...

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Příspěvek od Beaver »

Ty pro Supru ne, je to po cele delce 102mm prumer.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
Lukaash
Příspěvky: 843
Registrován: 21 dub 2005 13:05
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: Uměl by to někdo vyrobit?

Příspěvek od Lukaash »

mozna se to pouziva predevsim pro NA motory...

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Příspěvek od Beaver »

Mozna, pro NA Supru Mk.IV se to opravdu zuzuje (viz link).

http://us.st11.yimg.com/us.st.yimg.com/ ... _109802450
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
Tiger.s
Příspěvky: 2575
Registrován: 17 lis 2005 11:44
Bydliště: Téměř Pilsen :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Uměl by to někdo vyrobit?

Příspěvek od Tiger.s »

Darkbug píše:ja bych do toho sel taky, ale kde vzit rozmery to me fakt sere, ze jsem jeden nevydrazil na ebay :( potrebuju ale na x18xe
Tohle na 1,8 nepasuje :(

Uživatelský avatar
Darkbug
Příspěvky: 160
Registrován: 14 dub 2006 11:05
Bydliště: Prague

Příspěvek od Darkbug »

Tohle primo na vectru urcite ne :) dbilas dela i na X18XE, ale v soucasnou chvili za to chtej pres tisc Ecek :(
Vectra B :D

Uživatelský avatar
Tiger.s
Příspěvky: 2575
Registrován: 17 lis 2005 11:44
Bydliště: Téměř Pilsen :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiger.s »

Darkbug píše:Tohle primo na vectru urcite ne :) dbilas dela i na X18XE, ale v soucasnou chvili za to chtej pres tisc Ecek :(
No právě :roll: :roll:

Shelby
Příspěvky: 757
Registrován: 16 led 2006 21:12
Bydliště: svoje
Kontaktovat uživatele:

Re: Uměl by to někdo vyrobit?

Příspěvek od Shelby »

kua, me to stejne z toho prvniho obrazku do sem hodil Beaver pripomelo hasicak, kdyby nebyl tak tezkej, tak mate zaklad hotovej,kor kdyz koupite takovej ten tjuningovej lestenej (ten bude mozna i lehci) :) :)
Mazda MX3 1.8l V6@2.5l V6 -> Mondeo 2002 2.0TDDI -> Mondeo 2009 TDCI TitaniumX, Fiesta XR2i 1.6 @ 130Hp, Fiat 126RR bambino rapido prototipo, Fiat 126P retro style, Ford Transit 2.5D a už bych chvilu neměl další krám kupovat, zatím stačí :D

Řezňa
Příspěvky: 1
Registrován: 13 srp 2007 11:26

Příspěvek od Řezňa »

mohl bych to vyrobit s hliníku,spodní díl nechat vypálit laserem,ale potřeboval bych podrobnější nákres :D

Uživatelský avatar
Tiger.s
Příspěvky: 2575
Registrován: 17 lis 2005 11:44
Bydliště: Téměř Pilsen :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiger.s »

Pokud bude zájem není problém abych to znovu vyrobil :?:

Uživatelský avatar
jps
Příspěvky: 136
Registrován: 27 črc 2006 08:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od jps »

jdi do toho, od včera to mám a funguje to bezvadně 8)

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Uměl by to někdo vyrobit?

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

Kurnik takové fajn témata a mrtvé to tu je :-(
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Uměl by to někdo vyrobit?

Příspěvek od JRD McLAREN »

a..?
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

Idaho von Věšín
Příspěvky: 91
Registrován: 21 bře 2013 09:07

Re: Uměl by to někdo vyrobit?

Příspěvek od Idaho von Věšín »

s výrobou čehokoliv se vyplatí se na čechy z vysoka vysr... čekal jsem pul roku, chodil po pulce čr a žebral.. nakonec zakázková výroba v US, komunikce po mejlu a ve finále i s poštou do ČR, tech. dokumentací a výrobou prototypu cena stejná jako cena jednoho slibované a nikdy neuskutečneného 3D scanu v čr ( projekt obsahoval 3D scan tří přírub převodovek, výrobu výkresu ze scanů vzájemné pruměty, návrh prototypu a výrobu prototypu ), v CZ rozpočet cca 37tis ( bez dph ), v US i s poštou jsem pod 10tis czk ( vč cla a dph.. )..
ja jsem po skoro třičtvrtě roce shánení zakázkové výroby po čr jen zklamanej ze zdejšího přístupu, kdyby to za ty peníze udelali ani byhc necekl, ale neustále slibování kdy se na to určite vrhnou a nakonec odmítnutí že maj své práce dost atd..
RB/1+2JZ/13B/KLZE - Dovoz JDM motoru na zakázku, přestavby, swapy, renovace - info po mailu
Swapy 1/2/3UZFE takřka do čehokoliv :)
Transport podvalem po celé EU za příznivé ceny.

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Uměl by to někdo vyrobit?

Příspěvek od JRD McLAREN »

ja tu zapasim z podobnymi problemami .. :roll:
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Uměl by to někdo vyrobit?

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Ono to je taky dost o štěstí. Já zatím neměl problém s výrobou ničeho :-) Jednodušší věci u zámečníku v Havru u vlakáče a držáky třmenů mi teď řeší jeden známý mechoš ve Frýdku u klučiny na nějakém hi-tech stroji(moc tomu nerozumím), 3D program atd. Levné to není, ale je to bez starostí :-)
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
Juraj
Příspěvky: 2117
Registrován: 30 črc 2011 21:37

Re: Uměl by to někdo vyrobit?

Příspěvek od Juraj »

taky mám své zdroje... možnosti neomezené... s časem to je horší :-)
Jediná správná poloha ženy a pístů je "V" nehledě na to že "Víc hlav, víc ví..."

Idaho von Věšín
Příspěvky: 91
Registrován: 21 bře 2013 09:07

Re: Uměl by to někdo vyrobit?

Příspěvek od Idaho von Věšín »

LiberaleMiguel2 píše:Ono to je taky dost o štěstí. Já zatím neměl problém s výrobou ničeho :-) Jednodušší věci u zámečníku v Havru u vlakáče a držáky třmenů mi teď řeší jeden známý mechoš ve Frýdku u klučiny na nějakém hi-tech stroji(moc tomu nerozumím), 3D program atd. Levné to není, ale je to bez starostí :-)

Takové banality také nemám problém, ale když potřeuješ 3D scan převodovky , navíc podélne uložené kde desetiny milimetru delaj problém jako kráva, to ti jen tak nejaký frézař neudelá, je na to potřeba vybavení za miliony... :)
Pokud bych dodal výkres tak co nezvládnu vyrobit sám, na to mám CNC dílnu pul kiláku od dílny. tady byl práve problém s tím že bylo třeba 3D scany.. ono když máš použít vztažnou soustavu ke středu hřídele který nemáš šanci změřit...
Být to příčne uložená převodvka ( a ne 1,2metru dlouhá 45kg težká Warner Tranny ) použiju drvotřískua vyrobím, nakreslím, nechám vyrobit, tak takové radiální vule nejsou ale u podélne uložené už dělá jedna desetina mm bordel jako kráva :( ( kor když repas sada na převodovku stojí v toy přes 50k kč.. )
RB/1+2JZ/13B/KLZE - Dovoz JDM motoru na zakázku, přestavby, swapy, renovace - info po mailu
Swapy 1/2/3UZFE takřka do čehokoliv :)
Transport podvalem po celé EU za příznivé ceny.

Kulisek
Příspěvky: 366
Registrován: 29 bře 2008 22:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Uměl by to někdo vyrobit?

Příspěvek od Kulisek »

Ahoj chlapci jen krátce k té výrobě. Jak to vidím já jako CNC operátor! Zatím jsem neměl problém cokoliv vyrobit či upravit jak zákazník chtěl jen je třeba znát ty správné lidi a samozřejmě největší problém je čas. No a proč se určité zakázky neberou? Každou zakázku je třeba dobře nacenit což obsahuje: materiál, strojní čas a nějaké ty náklady. No a když mi vyjde nějaký šílený čas a i tak by to zákazník chtěl tak to neznamená, že mu to vyrobím jelikož jsou tu stálé platící zákazníci. Proto se určité zakázky neberou a nebo je třeba stále otravovat. Podobné je to u nás na firmě.
Jinak já dělám kde co tak kdyby někdo něco potřeboval tak na rajčeti mám pár ukázek mých prací, ale jak píši je tam toho jen pár a další alba se chystají. Tak asi tak Zdarec ..
Zakázková výroba na CNC strojích výroba různých držáků adaptérů podložek a provádím různé úpravy dílů mrkněte na foto

http://petjess.rajce.idnes.cz/

Odpovědět

Zpět na „Tuning motoru + výfuky“