!!! PROSIM PORADTE PROBLEM KTOREMU NECHAPEM

Máš nebo jsi měl problém s autem? Zde ti ho pomůžeme vyřešit :)

Moderátor: Idaho

Odpovědět
Návštěvník

!!! PROSIM PORADTE PROBLEM KTOREMU NECHAPEM

Příspěvek od Návštěvník »

Zdravim vsetkich. Prosim o radu ...pri jazde na aute som presiel po jame lepsie povedane prebohol som s cesty normalne na vyfrezovanu a tam zvykne byvat taky skok a bol aj tu. Asi po dvesto metroch som pocul zvuk ako keby som dostal defetk poznate to chvenie vo volanete a v pedaloch...Myslel som ze je defekt....Ked som auto skontroloval ziadny defekt nebol ale chvenie bolo....potom som si vsimol ze chvenie sa prenasa do auta ked vytlacam spojku...a citil som to aj pri brzdeni ked som vytlacil spojku....presne v zabere a v uplnom zosliapnuti. Siel som za znamim do servisu...zdvihol auto na rampu len tak zbezne ho popozeral a typoval ze to bude spojka....ale spojka bola menena pred 2 rokmi ale on mysli ze je to...no potom auto zlozil z rampy...nastartoval som a vobec nic sa nedialo...ziadna chvenie ziadna zavada ani pri brzdeni ani nic ako nove...ale nic na aute neurobil...teraz neviem ci sa to moze stat zase a co sa vlastne stalo co je to za porucha...ci mam v pohode jazdit alebo dat auto do servisu...nechapem to...moze mi prosim niekto poradit co to mohlo byt a co s tim ??? Za odpovede velmi pekne dakujem.

Uživatelský avatar
autickovalady
Příspěvky: 400
Registrován: 14 črc 2005 11:33
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od autickovalady »

že by homokinetický kloub?? čepy??

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Hmm neviem....na jednej strane som menil ramena pred 2mesiacmi a pozerali sme ich vcera a vsetky su v pohodke....ale dam to este omrknut radsej

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Příspěvek od Beaver »

Není roztrženej silentblok ? Mohl se poškodit tím skokem, potom při pohybu motoru když spojka sepne nebo rozepne přecházely vibrace do kastle a pedálů. Když se pak auto zvedlo a zase spustilo, tak si to možná sedlo do správné polohy. Nevím ovšem, jak potom vysvětlit ten zvuk "defektu".
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Lexus NX300h 2.5 Hybrid '16 (145 kW/207 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Pozeral som to a na jednej strane je odtrhunuty SILNETBLOK na motore....musim to dat urobit....co to asi tak vyjde ??? Kolko korun a ako dlho to trva kim to spravia??

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Příspěvek od Beaver »

Já nechával měnit gumy v ramenech u Favorita a bylo to za pár korun a hotový zhruba během cca 30ti minut, záleží jakej je k tomu silentbloku přístup a kolik stojí na konkrétní auto. Ale i kdyby to bylo složitější, tak by to moc dlouho netrvalo - jen bacha na konstrukci, třeba u Favorita je spodní silentblok motoru integrální součástí vodní pumpy, takže tam je potřeba to vyměnit obvykle celý :o) Ale asi to nebude tak častej případ.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Lexus NX300h 2.5 Hybrid '16 (145 kW/207 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Odpovědět

Zpět na „Poruchy, závady, rady, tipy“