Carputer - PC v autě

Vše o muzice v autě - rady, postupy jak na to, možnost přidávat i fotky instalací.

Moderátoři: Bohuš, Kane13, Dacan

Odpovědět
Uživatelský avatar
Shr3k
Příspěvky: 591
Registrován: 09 bře 2004 20:01
Bydliště: bažina ;)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shr3k »

Anonymous píše:osobne bych to udelal jeste mensi .. i ty pameti mi tam prijde zbytecne moc... a rozhodne bych tam dal custom linux .. vubec ne XPcka... linux a do nej jen to co je potreba na filmy navigaci a muziku ... :)
jenom takovej nazor :)
Problém je, že zatím existuje jen jedinej soft pro Linux (a pro Windows), který dělá navigaci - MapFactor Navigator.

Kdo ale zkoušel někdy TomTom, Navigon nebo Route66 na platformě PocketPC, marně bude hledat něco podobného pod Windows, natož pak pod Linuxem. Tyhle programy jsou úúúplně jiná liga.
Gr33N MoNsT3R

Uživatelský avatar
Fazeey
Příspěvky: 4726
Registrován: 09 bře 2004 17:06
Bydliště: nýr da Melnik sidé
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fazeey »

Leon: tak to je hustý vybavení.. F&F like... bude ti to taky hlásit poruchu sacího potrubí? :lol: ... s tou ecu to je docela prdel když fakt uděláš mapu se kterou to nepude ani nastartovat tak to je lepší než immo :D
V8 fbiturbu fautomatu hrabeto žeretojakkokot if ekomodu

Uživatelský avatar
Mike Mad
Moderátor
Příspěvky: 2347
Registrován: 11 kvě 2004 10:59
Bydliště: Sleepy Hollow - Dux
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike Mad »

jo, a co kdyz si to ten typek tedka tady precte, pak ti zapne carputera a najde ulozeny mapy a nahraje tam funkcni, treba takova Drag_Extreme_-_Dont_Try!!!.map

:-) :-) :-)
Volkswagen Jetta Mk2 Coupe US&A 2.0 16V ABF ... reconstruction
Volkswagen Bora Variant 1.9TDI ARL ... daily

Uživatelský avatar
Fazeey
Příspěvky: 4726
Registrován: 09 bře 2004 17:06
Bydliště: nýr da Melnik sidé
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fazeey »

.bin voe :D ... leon tam bude mít XPčka s učtem admina a heslem néé :D .. no třeba by to byl nějakej hacker
V8 fbiturbu fautomatu hrabeto žeretojakkokot if ekomodu

Ondras
Moderátor
Příspěvky: 2146
Registrován: 15 dub 2004 13:41
Bydliště: !!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

Shr3k píše:Problém je, že zatím existuje jen jedinej soft pro Linux (a pro Windows), který dělá navigaci - MapFactor Navigator.

Kdo ale zkoušel někdy TomTom, Navigon nebo Route66 na platformě PocketPC, marně bude hledat něco podobného pod Windows, natož pak pod Linuxem. Tyhle programy jsou úúúplně jiná liga.
MapFactor je dost dobrý. Tou jinou ligou myslíš že na Pocket PC jsou navigace lepší? SW pro navigaci je pro Win PC habaděj. Problém je že nejsou s českýma mapama. Skvělý je např. MapMonkey, což je Win PC port Pocket PC programu Destinator. Pro ovládání přes dotykovou ubrazovku naprosto skvělý.
|\/| /\ '|' | '/. ~ < | \/ | < ~ \/ | |< <> |\|

Uživatelský avatar
Mike Mad
Moderátor
Příspěvky: 2347
Registrován: 11 kvě 2004 10:59
Bydliště: Sleepy Hollow - Dux
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike Mad »

fazeey: prave myslim ze bin nee :-) to neni ono, jinak souhlas binary urco

zabezpeceni win :( ...hruza, wokna hacknes jak prd, videl jsem softik z linucha cos pustil a vyresetoval ti admin heslo u woken, jen ho kurna nemuzu najit
Volkswagen Jetta Mk2 Coupe US&A 2.0 16V ABF ... reconstruction
Volkswagen Bora Variant 1.9TDI ARL ... daily

Uživatelský avatar
Shr3k
Příspěvky: 591
Registrován: 09 bře 2004 20:01
Bydliště: bažina ;)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shr3k »

Ondras píše:MapFactor je dost dobrý. Tou jinou ligou myslíš že na Pocket PC jsou navigace lepší? SW pro navigaci je pro Win PC habaděj. Problém je že nejsou s českýma mapama. Skvělý je např. MapMonkey, což je Win PC port Pocket PC programu Destinator. Pro ovládání přes dotykovou ubrazovku naprosto skvělý.
Myslím především 3D pohled na mapu a hlasovou navigaci:
Obrázek
Gr33N MoNsT3R

Ondras
Moderátor
Příspěvky: 2146
Registrován: 15 dub 2004 13:41
Bydliště: !!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

Shr3k píše:Myslím především 3D pohled na mapu a hlasovou navigaci:[/img]
Hlas, 3D i Birdview má právě MapMonkey:

Obrázek
Obrázek

Ale vystačím si s MapFactorem. Hlas (včetně skvělého "jedete do prdele") to má, a pro snazší orientaci postačí rotace mapy podle směru jízdy.
|\/| /\ '|' | '/. ~ < | \/ | < ~ \/ | |< <> |\|

Uživatelský avatar
Fazeey
Příspěvky: 4726
Registrován: 09 bře 2004 17:06
Bydliště: nýr da Melnik sidé
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fazeey »

Mike Mad píše:fazeey: prave myslim ze bin nee :-) to neni ono, jinak souhlas binary urco

zabezpeceni win :( ...hruza, wokna hacknes jak prd, videl jsem softik z linucha cos pustil a vyresetoval ti admin heslo u woken, jen ho kurna nemuzu najit
jo to ti věřim, do starejch se dalo dostat pouhym výmazem nějakýho prw souboru, ale nevěřim že by moc lidí co dělaj auta tohle uměl..
V8 fbiturbu fautomatu hrabeto žeretojakkokot if ekomodu

Jenicek
Příspěvky: 64
Registrován: 16 čer 2004 13:39
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jenicek »

no a bez programů holt vyresetuješ hesla na desce :P prostě vždycky se ti tam někdo dostane když bude chtít

Uživatelský avatar
leon4x4
Příspěvky: 1389
Registrován: 24 dub 2004 22:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od leon4x4 »

A k čemu by někomu bylo, že ti hackne wokna? Mapy do ECU budu nosit na USBčku a když se mi někdo nepozorovaně dostane do auta, tak mi vyrve display, případně rádio a pomaže dopr**e a na nějaký hackování ti bude kašlat.
Tvorba elektroinstalací závodních vozů
Instalace programovatelných ECU
Ladění sériových ECU Mistubishi Lancer EVO a Subaru Imprezza WRX a STi
http://www.advracing.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://shop.ecumaster.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
OXiDE.cz
Příspěvky: 421
Registrován: 24 bře 2005 09:22
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OXiDE.cz »

pro zájemce o desku:

jelikož budu stavět stejnou věc, ale na pevno zabudovanou, zajímal jsem se o desku, dělá se i verze, kde je 12V vstup místo ATX konektoru.

PS: místo myši budu mít trackball zalaminovanej do dveří u spolujezdce.

Do konce srpna bych měl mít Peugeota 406, jak ho budu mít, začnu na tom pracovat a dyštak vám sem hodim link. Každopádně to bude na mejch webovkách.

Uživatelský avatar
Fazeey
Příspěvky: 4726
Registrován: 09 bře 2004 17:06
Bydliště: nýr da Melnik sidé
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fazeey »

jj super, ten trackball do dveří je supr nápad
V8 fbiturbu fautomatu hrabeto žeretojakkokot if ekomodu

Ondras
Moderátor
Příspěvky: 2146
Registrován: 15 dub 2004 13:41
Bydliště: !!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

OXiDE.cz píše:...zajímal jsem se o desku, dělá se i verze, kde je 12V vstup místo ATX konektoru.
Taková sice existuje - např EPIA TC, ale ta vyžaduje na vstupu přesně 12V, což není palubní napětí v autě, takže stejně musíš použít DC/DC stabilizátor. Druhé a IMHO závažnější ale je to, že musíš použít IDE zařízení, které je schopnou jet na napájení z IDE konektoru. Přeji hodně štěstí při schánění disku 8) . Já to úspěšně řešil DC ATX zdrojem. Vstup 10.8 až 20V, fčnost perfektní.
OXiDE.cz píše:PS: místo myši budu mít trackball zalaminovanej do dveří u spolujezdce
Trackball není špatný, ale jen jako záložní ovládací zařízení. Drtivou většinu věcí zvládneš touchscreenem. A taky - není to ve dveřích spolujezdce dost daleko?

Já se momentálně nacházím zhruba v takovéto fázi instalace :idea: :

Obrázek
Obrázek
|\/| /\ '|' | '/. ~ < | \/ | < ~ \/ | |< <> |\|

Uživatelský avatar
leon4x4
Příspěvky: 1389
Registrován: 24 dub 2004 22:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od leon4x4 »

Ondras píše:
OXiDE.cz píše:...zajímal jsem se o desku, dělá se i verze, kde je 12V vstup místo ATX konektoru.
Taková sice existuje - např EPIA TC, ale ta vyžaduje na vstupu přesně 12V, což není palubní napětí v autě, takže stejně musíš použít DC/DC stabilizátor. Druhé a IMHO závažnější ale je to, že musíš použít IDE zařízení, které je schopnou jet na napájení z IDE konektoru. Přeji hodně štěstí při schánění disku 8) . Já to úspěšně řešil DC ATX zdrojem. Vstup 10.8 až 20V, fčnost perfektní.
OXiDE.cz píše:PS: místo myši budu mít trackball zalaminovanej do dveří u spolujezdce
Trackball není špatný, ale jen jako záložní ovládací zařízení. Drtivou většinu věcí zvládneš touchscreenem. A taky - není to ve dveřích spolujezdce dost daleko?

Já se momentálně nacházím zhruba v takovéto fázi instalace :idea: :
Ondráši ta deska co je napájená přez 12V je jednak velmi náchylná na kolísání napětí, ale také obsahuje převodník napětí. Takže HDD se připojí na napájecí napětí vytažené z desky. Ale i tak je ta deska dost drahá oproti jinejm a náklady na pořádný stabilizátor s cca 7-10A nebudou o moc menší než na ATX zdroj co jsi použil ty. A to nemluvím o napětí jaké je v autě při statrování apod. Jo a SWS to bude trvat do konce příštího týdne než to vůbec dostanou oni na sklad. :twisted:
Tvorba elektroinstalací závodních vozů
Instalace programovatelných ECU
Ladění sériových ECU Mistubishi Lancer EVO a Subaru Imprezza WRX a STi
http://www.advracing.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://shop.ecumaster.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Ondras
Moderátor
Příspěvky: 2146
Registrován: 15 dub 2004 13:41
Bydliště: !!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

leon4x4 píše:...ale také obsahuje převodník napětí. Takže HDD se připojí na napájecí napětí vytažené z desky.
To je mi jasné, ale jak jsem to pochopil, tak to napájení 5 a 3.3V pošle jen na určité piny IDE konektoru. Nikde z ní nevede klasický napájecí káblík.
leon4x4 píše:Jo a SWS to bude trvat do konce příštího týdne než to vůbec dostanou oni na sklad. :twisted:
A jakou desku teda nakonec objednáváš? M10K?
|\/| /\ '|' | '/. ~ < | \/ | < ~ \/ | |< <> |\|

Uživatelský avatar
OXiDE.cz
Příspěvky: 421
Registrován: 24 bře 2005 09:22
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OXiDE.cz »

Ondras píše:
OXiDE.cz píše:...zajímal jsem se o desku, dělá se i verze, kde je 12V vstup místo ATX konektoru.
Taková sice existuje - např EPIA TC, ale ta vyžaduje na vstupu přesně 12V, což není palubní napětí v autě, takže stejně musíš použít DC/DC stabilizátor. Druhé a IMHO závažnější ale je to, že musíš použít IDE zařízení, které je schopnou jet na napájení z IDE konektoru. Přeji hodně štěstí při schánění disku 8) . Já to úspěšně řešil DC ATX zdrojem. Vstup 10.8 až 20V, fčnost perfektní.
OXiDE.cz píše:PS: místo myši budu mít trackball zalaminovanej do dveří u spolujezdce
Trackball není špatný, ale jen jako záložní ovládací zařízení. Drtivou většinu věcí zvládneš touchscreenem. A taky - není to ve dveřích spolujezdce dost daleko?

Já se momentálně nacházím zhruba v takovéto fázi instalace :idea: :
Trackball to bude pro spolujezdce, atejně má pořád ruku na madle na dveřích :-) budu mít vyvedený i USB konektory, takže připojim všechno.

Jaký je označení toho DC ATX zdroje, nebo pošli link kde se dá koupit.

Uživatelský avatar
OXiDE.cz
Příspěvky: 421
Registrován: 24 bře 2005 09:22
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OXiDE.cz »

leon4x4 píše: Ondráši ta deska co je napájená přez 12V je jednak velmi náchylná na kolísání napětí, ale také obsahuje převodník napětí. Takže HDD se připojí na napájecí napětí vytažené z desky. Ale i tak je ta deska dost drahá oproti jinejm a náklady na pořádný stabilizátor s cca 7-10A nebudou o moc menší než na ATX zdroj co jsi použil ty. A to nemluvím o napětí jaké je v autě při statrování apod. Jo a SWS to bude trvat do konce příštího týdne než to vůbec dostanou oni na sklad. :twisted:
Ta deska co mam na mysli pro 12V je stejně drahá jako ta co má ATX konektor.

Ondras
Moderátor
Příspěvky: 2146
Registrován: 15 dub 2004 13:41
Bydliště: !!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

OXiDE.cz píše:Jaký je označení toho DC ATX zdroje, nebo pošli link kde se dá koupit.
zdroj: http://www.emko.cz/emko_cz/zdroje/em-080fls.html cena je cca 1300 bez daně. Já to koupil i s casem za 2100 bez daně.
OXiDE.cz píše:Ta deska co mam na mysli pro 12V je stejně drahá jako ta co má ATX konektor.
Jaké konkrétní desky srovnáváš?
|\/| /\ '|' | '/. ~ < | \/ | < ~ \/ | |< <> |\|

Uživatelský avatar
OXiDE.cz
Příspěvky: 421
Registrován: 24 bře 2005 09:22
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

po roce a půl jsem našel co jsem hledal :-)

Příspěvek od OXiDE.cz »

koukněte se sem: http://www.emko.cz
Jsou tam ty Micro Základní desky a je tam systém pro dotykovou obrazovku - dokonce 17" :-)
Kdo by chtěl mít v autě mixér nebo kávovar, tak sou tam měniče na 220V

Tak to je hustý, já tady píšu odkaz na Emco a nademnou je odkaz na zdroj od tý samý firmy. Sem holt podruhý objevil Ameriku :roll:

Uživatelský avatar
leon4x4
Příspěvky: 1389
Registrován: 24 dub 2004 22:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od leon4x4 »

Tak už mi konečně přišly první komponenty, tak snad to nějak dopadne. Jdu to testovat.
Tvorba elektroinstalací závodních vozů
Instalace programovatelných ECU
Ladění sériových ECU Mistubishi Lancer EVO a Subaru Imprezza WRX a STi
http://www.advracing.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://shop.ecumaster.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
OXiDE.cz
Příspěvky: 421
Registrován: 24 bře 2005 09:22
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OXiDE.cz »

leon4x4 píše:Tak už mi konečně přišly první komponenty, tak snad to nějak dopadne. Jdu to testovat.
No, už aby jsi to měl zapojený, nemůžu se dočkat :-) Jakej budeš mít zvuk? 2 nebo 4 kanál ??

Uživatelský avatar
leon4x4
Příspěvky: 1389
Registrován: 24 dub 2004 22:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od leon4x4 »

OXiDE.cz píše:
leon4x4 píše:Tak už mi konečně přišly první komponenty, tak snad to nějak dopadne. Jdu to testovat.
No, už aby jsi to měl zapojený, nemůžu se dočkat :-) Jakej budeš mít zvuk? 2 nebo 4 kanál ??
Display je Super! Ani jsem nečekal že bude tak slušnej. Zvuk? ani jsem zatím neuvažoval nad tím že bych to nějak řešil. Chci tam Carputer kvůli programování MAP-ECU a analýze dat z LM1. V podstatě jen kvůli tomu abych ušetřil asi 4 další budíky a nemusel jsem tahat noťas sem a tam. V budoucnu přibude GPS a propojení s hudbou, ale zatím nad tím neuvažuju. Proberu to s někým kdo se zabejvá audiem. Myslím že na nějakém srazu se někdo šikovný najde.
Tvorba elektroinstalací závodních vozů
Instalace programovatelných ECU
Ladění sériových ECU Mistubishi Lancer EVO a Subaru Imprezza WRX a STi
http://www.advracing.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://shop.ecumaster.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Ondras
Moderátor
Příspěvky: 2146
Registrován: 15 dub 2004 13:41
Bydliště: !!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

Vida, gratuluji! Já byl z displaye taky nadšený. Co se týče audia, tak na moje požadavky hraje M10K velice slušně. Při prvním zapojení se do rádia proráželo rušení z harddisku, zdroje a bůh ví čeho ještě, ale až překvapivě dobře to vyřešil Dexoní signálový filtr. O zvuku pouvažuj už jen z důvodu hlasové navigace.
|\/| /\ '|' | '/. ~ < | \/ | < ~ \/ | |< <> |\|

Uživatelský avatar
leon4x4
Příspěvky: 1389
Registrován: 24 dub 2004 22:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od leon4x4 »

Ondras píše:Vida, gratuluji! Já byl z displaye taky nadšený. Co se týče audia, tak na moje požadavky hraje M10K velice slušně. Při prvním zapojení se do rádia proráželo rušení z harddisku, zdroje a bůh ví čeho ještě, ale až překvapivě dobře to vyřešil Dexoní signálový filtr. O zvuku pouvažuj už jen z důvodu hlasové navigace.
U stolních PC a stolních audiosoustav se odrušení řeší elegantně optickým výstupem....... dělá to někdo i u auto audia ? Přeci jen po skleněném vlákně a digitálním signálu se žádný brum nepřenáší :wink:
Tvorba elektroinstalací závodních vozů
Instalace programovatelných ECU
Ladění sériových ECU Mistubishi Lancer EVO a Subaru Imprezza WRX a STi
http://www.advracing.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://shop.ecumaster.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
OXiDE.cz
Příspěvky: 421
Registrován: 24 bře 2005 09:22
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OXiDE.cz »

leon4x4 píše:
Ondras píše:Vida, gratuluji! Já byl z displaye taky nadšený. Co se týče audia, tak na moje požadavky hraje M10K velice slušně. Při prvním zapojení se do rádia proráželo rušení z harddisku, zdroje a bůh ví čeho ještě, ale až překvapivě dobře to vyřešil Dexoní signálový filtr. O zvuku pouvažuj už jen z důvodu hlasové navigace.
U stolních PC a stolních audiosoustav se odrušení řeší elegantně optickým výstupem....... dělá to někdo i u auto audia ? Přeci jen po skleněném vlákně a digitálním signálu se žádný brum nepřenáší :wink:
Já to chci věst přes optiku - 5.1 DD no, uvidim jak to nakonec dopadne.

Uživatelský avatar
PJ
Moderátor
Příspěvky: 1822
Registrován: 04 úno 2004 19:21
Bydliště: Královské město Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PJ »

Ondras: bacha abys viděl na hodiny :-D jinak to vypadá dost dobře 8)
No nazi, no red, just pure Skinhead. "diesel je víceméně stále neslušné slovo"

Uživatelský avatar
OXiDE.cz
Příspěvky: 421
Registrován: 24 bře 2005 09:22
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OXiDE.cz »

Koukněte se sem:

http://users.skynet.be/media-car/software.html

je to soft na ovládání kompu v autě pomocí dotykovýho displeje, něco jsem zkoušel na notebooku a zatim je to OK :-)

A je to ZADARMO !!!
Felda forever

Uživatelský avatar
BlackHole
Příspěvky: 198
Registrován: 08 zář 2004 18:05
Bydliště: 49°50'45"N, 16°17'14"E

Příspěvek od BlackHole »

Koukněte se sem:

http://users.skynet.be/media-car/software.html

je to soft na ovládání kompu v autě pomocí dotykovýho displeje, něco jsem zkoušel na notebooku a zatim je to OK

A je to ZADARMO !!!
Tak to je vostrý! Fakt to vůbec nevypadá špatně.

Ad leon 4x4: S tím špatným namapováním ECU to neni úplně špatnej nápad. Ale nedejbože kdybys pak někam spěchal - "Dopr*ele, kde mam ty správný binárky... " :)
Mazda3 2.0i 150PS/6000ot. & 187Nm/4500 ot.

Odpovědět

Zpět na „Autohifi“