Dovoz kol z USA

Pneumatiky, elektrony, plecháče, podložky, šrouby, štefty, změna rozteče...

Moderátoři: Rudi, m.artty

Uživatelský avatar
T_O_M
Příspěvky: 67
Registrován: 02 úno 2005 07:47
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Dovoz kol z USA

Příspěvek od T_O_M »

Lidi potřebuju poradit... Mám vybrané 18" chromované kola z USA (paket i s gumou) z internetových shopů. Problém je v tom, že žádný z těchto shopů nezasílá kola do jiných zemí než USA - s tím jsem celkem počítal. Takže bych se Vás všech co do toho "děláte" chtěl zeptat jakým stylem je sem dopravit, pokud možno za co nejlepší cenu. Mám na mysli přes jakou společnost a nějaké další rady ohledně toho co napsat na balík abych nemusel platit další poplatky. Jinak mám v USA známého který by to popřípadě zaslal ale neví přes jakou spol a jakým stylem...

Díky moc všem za rady!

Uživatelský avatar
Tommy-cupra
Příspěvky: 1002
Registrován: 25 lis 2004 22:44
Bydliště: praha

Re: Dovoz kol z USA

Příspěvek od Tommy-cupra »

no moc te nepotesim,jsou to sileny rachy,ta firma co od nich mozna budu brat kola ja chce za poslani do nemecka 500 dolaru,ted jsme posilali kotouce z new yorku do prahy letecky a stalo to 144 dolaru. Doporucuju at ten tvuj kamos najde nejakou firmu treba nejaky polaky,ty jsou schopny to sem dostat celkem levne,ale pod 300 dolaru to nebude.
SEAT LEON CUPRA

Uživatelský avatar
Brutus
Moderátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 23 pro 2004 22:47
Bydliště: Crash bar
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz kol z USA

Příspěvek od Brutus »

Tak s tim má tušim zkušenosti Placenta nebo Marauder/Taboo :?:
E30 kundokábrolap
www.mrdna.cz

Uživatelský avatar
Tommy-cupra
Příspěvky: 1002
Registrován: 25 lis 2004 22:44
Bydliště: praha

Re: Dovoz kol z USA

Příspěvek od Tommy-cupra »

pruser je ze ta doprava je obcas drazsi nez cela sada kol
SEAT LEON CUPRA

Uživatelský avatar
MarauderZ28
Příspěvky: 3496
Registrován: 26 zář 2004 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz kol z USA

Příspěvek od MarauderZ28 »

a ta cesta přez Poláky má jednu nevýhodu a to neskutečně dlouhý dodací termíny, třeba moje tažný na STS jede třetí měsíc už ...
Chevy Camaro Z28, LT4 383cui, Powerdyne supercharger, Edelbrock nitro etc. & Chevy Impala SS, LT1 350cui, K&N intake, Hooker exhaust etc. & Chevy Corvette C5 Z51

"forget the gym, Camaro has all the muscle you need"

Uživatelský avatar
Tommy-cupra
Příspěvky: 1002
Registrován: 25 lis 2004 22:44
Bydliště: praha

Re: Dovoz kol z USA

Příspěvek od Tommy-cupra »

nektery polsky firmy posilaj normalne do cech,myslim ze chtej za 40 kilo 100 dolaru cca
SEAT LEON CUPRA

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz kol z USA

Příspěvek od Tom_ »

MarauderZ28 píše:a ta cesta přez Poláky má jednu nevýhodu a to neskutečně dlouhý dodací termíny, třeba moje tažný na STS jede třetí měsíc už ...
proc tak dlouho? do polska to mam kousek.bud to posilaj na uplny konec polska a jestli to posilaj do nejakych vetsich mest tak nechapu kde to vazne
Audi Coupe Quattro

Uživatelský avatar
MarauderZ28
Příspěvky: 3496
Registrován: 26 zář 2004 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz kol z USA

Příspěvek od MarauderZ28 »

asi v tom, že s jedním balíkem do Brna nevypravěj kamion ..
Chevy Camaro Z28, LT4 383cui, Powerdyne supercharger, Edelbrock nitro etc. & Chevy Impala SS, LT1 350cui, K&N intake, Hooker exhaust etc. & Chevy Corvette C5 Z51

"forget the gym, Camaro has all the muscle you need"

Uživatelský avatar
T_O_M
Příspěvky: 67
Registrován: 02 úno 2005 07:47
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T_O_M »

No počítám s tím, že se asi pod 10 litrů nedostanu. Ale kdyby to bylo v rozmezí 10 až 15 tisíc tak bych do toho šel. Dá mi tady někdo prosím bližší a hlavně konkrétní informace přes koho to poslat... Díky moc za každou radu

Uživatelský avatar
Smoothy
Příspěvky: 30
Registrován: 23 lis 2005 10:38

Re: Dovoz kol z USA

Příspěvek od Smoothy »

Jestli můžu doporučit tak USPS(americká pošta),pokud to velikost dovolí,jsou levní a rychlí a nedělaj průtahy se clem a daní a když tak ti dojde jen složenka a nemusíš nic vypisovat a faxovat. Rozhodně nedoporučuji DHL a FeDex.Jednou mi např došla zlomená karbonová kapota od DHL a odmítli vyplatit náhradu přestože byla pojištěná,údájně proto,že byla špatně zabalená.Přitom podmínka zabalení při přepravě přes jejich společnost je jediná:předmět musí vydržet pád z výšky 1m,což by kapota vydržela i nezabalaná.Nadto byla v polystyrenu a krabici.Evidentně byla zlomena pádem hrany jiné těžké bedny.Dnes jsem přebíral zásilku od USPS-chladič,krabice byla v jednom místě poškozená a u přebírky už čekal reklamační úředník,jak to dopadne aby se případná reklamace řešila bez průtahů,bylo to naštěstí v pořádku.Americká pošta má daleko vyšší úroveň než naše,ale služby té naší musí navazovat,takže vzato kolem dokola-největší spokojenost.Z komerčních společností je zlatým standardem UPS,ale několik nedostatků jsem u nich zaznamenal taky(neflexibilní kurýr,průtahy ze clem,delší termín atd).
Karel Gott Funclub member

Uživatelský avatar
MarauderZ28
Příspěvky: 3496
Registrován: 26 zář 2004 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz kol z USA

Příspěvek od MarauderZ28 »

mno s úrovní US pošty absolutně nesouhlasím, je to kolikrát horší než v ČR, nejenomže u nich je zvykem nechávat balíky normálně před barákem a jestli je najdeš za hodinu nebo za den je každýmu u prdele - navíc klidně na dešti, kolikrát mi přišel balík s jasnejma otiskama bot, takže zas tak úžasný jak tady popisuješ to rozhodně není ani zdaleka ...
Chevy Camaro Z28, LT4 383cui, Powerdyne supercharger, Edelbrock nitro etc. & Chevy Impala SS, LT1 350cui, K&N intake, Hooker exhaust etc. & Chevy Corvette C5 Z51

"forget the gym, Camaro has all the muscle you need"

Uživatelský avatar
MarauderZ28
Příspěvky: 3496
Registrován: 26 zář 2004 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz kol z USA

Příspěvek od MarauderZ28 »

jinak ohledně jednoduchosti clení s USPS - taky to není vždy pravda, pokud nejsou schopni identifikovat cenu zásilky pozve si Tě ČP na kobereček a tam musíš obhájit zda to pustěj bez cla nebo s ...
Chevy Camaro Z28, LT4 383cui, Powerdyne supercharger, Edelbrock nitro etc. & Chevy Impala SS, LT1 350cui, K&N intake, Hooker exhaust etc. & Chevy Corvette C5 Z51

"forget the gym, Camaro has all the muscle you need"

Uživatelský avatar
T_O_M
Příspěvky: 67
Registrován: 02 úno 2005 07:47
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz kol z USA

Příspěvek od T_O_M »

MarauderZ28 píše:jinak ohledně jednoduchosti clení s USPS - taky to není vždy pravda, pokud nejsou schopni identifikovat cenu zásilky pozve si Tě ČP na kobereček a tam musíš obhájit zda to pustěj bez cla nebo s ...
Tak co by jsi mi poradil? Přes koho věci posíláš ty? Přes ty poláky? Řekneš mi o tom bližší info? Byl bych moc rád, předem dík

Uživatelský avatar
MarauderZ28
Příspěvky: 3496
Registrován: 26 zář 2004 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz kol z USA

Příspěvek od MarauderZ28 »

větší věci přez poláky normální běžnou poštou letecky ...
Chevy Camaro Z28, LT4 383cui, Powerdyne supercharger, Edelbrock nitro etc. & Chevy Impala SS, LT1 350cui, K&N intake, Hooker exhaust etc. & Chevy Corvette C5 Z51

"forget the gym, Camaro has all the muscle you need"

Uživatelský avatar
MarauderZ28
Příspěvky: 3496
Registrován: 26 zář 2004 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz kol z USA

Příspěvek od MarauderZ28 »

jinak počítej, že na kola pokud jsou navíc new a vypadaj dobře clo a dph 100% zaplatíš i kdyby tam byl napsanej dar nebo cokoli a pamatuj lepší zaplatit nějaký clo než se to snažit uhrát úplně bez cla to Ti pak naměřej oni dle sebe a nebudeš se stačit divit
Chevy Camaro Z28, LT4 383cui, Powerdyne supercharger, Edelbrock nitro etc. & Chevy Impala SS, LT1 350cui, K&N intake, Hooker exhaust etc. & Chevy Corvette C5 Z51

"forget the gym, Camaro has all the muscle you need"

Uživatelský avatar
T_O_M
Příspěvky: 67
Registrován: 02 úno 2005 07:47
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz kol z USA

Příspěvek od T_O_M »

MarauderZ28 píše:jinak počítej, že na kola pokud jsou navíc new a vypadaj dobře clo a dph 100% zaplatíš i kdyby tam byl napsanej dar nebo cokoli a pamatuj lepší zaplatit nějaký clo než se to snažit uhrát úplně bez cla to Ti pak naměřej oni dle sebe a nebudeš se stačit divit
Takže říkáš kola poslat přes poláky? No ten můj známej je z Los Angeles. Takže abych si ujasnil ten postup. Pošlu mu peníze a on ty kola objedná na svoji adresu. Potom musí najít v USA nějakou polskou přepravní firmu a té to dá ať to pošle mně. A jak je to s CLEm? Nikdy jsem ho neplatil a tak nevím jak na to. Kolik zaplatit, kde a kdy? Jinak nemáš odkaz na nějakou tu polskou přepravní firmu? Je jich v USA dost? Dík moc za rady

Uživatelský avatar
MarauderZ28
Příspěvky: 3496
Registrován: 26 zář 2004 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz kol z USA

Příspěvek od MarauderZ28 »

odkazy bohužel nemám neb mě to moc nezajímalo protože to je starost kamaráda, ale můžu se zeptat. Nejlepší je aby dovnitř dal papír kde bude uvedena hodnota kol, řekněme třeba 50 USD za kus pak zaplatíš clo a DPH z 200 USD, pokud tam nechá přímo fakturu za ty kola na sktečnou výši zaplatíš clo a DPH z tý částky a pokud tam nedá nic a napíše dar je víc jak možný, že celníci se podívaj do tabulek řekno aha 18" kola cena v tabulkách nevím 20 000,- takže zaplatíš clo a DPH z týhle částky ...
Chevy Camaro Z28, LT4 383cui, Powerdyne supercharger, Edelbrock nitro etc. & Chevy Impala SS, LT1 350cui, K&N intake, Hooker exhaust etc. & Chevy Corvette C5 Z51

"forget the gym, Camaro has all the muscle you need"

Uživatelský avatar
T_O_M
Příspěvky: 67
Registrován: 02 úno 2005 07:47
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz kol z USA

Příspěvek od T_O_M »

MarauderZ28 píše:odkazy bohužel nemám neb mě to moc nezajímalo protože to je starost kamaráda, ale můžu se zeptat. Nejlepší je aby dovnitř dal papír kde bude uvedena hodnota kol, řekněme třeba 50 USD za kus pak zaplatíš clo a DPH z 200 USD, pokud tam nechá přímo fakturu za ty kola na sktečnou výši zaplatíš clo a DPH z tý částky a pokud tam nedá nic a napíše dar je víc jak možný, že celníci se podívaj do tabulek řekno aha 18" kola cena v tabulkách nevím 20 000,- takže zaplatíš clo a DPH z týhle částky ...
Jo dík moc za pro mě hodně důležité rady. Jinak to clo budu platit kdy? Až mi to dovezou domů? Kdybys sehnal kontakt na nějaké poláky budu moc rád. Na kolik odhaduješ cenu za dopravu. Myslíš, že se do 15 litrů vlezu?

Uživatelský avatar
MarauderZ28
Příspěvky: 3496
Registrován: 26 zář 2004 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz kol z USA

Příspěvek od MarauderZ28 »

clo se platí v čr, odhaduju na 200 - 250USD za poštu
Chevy Camaro Z28, LT4 383cui, Powerdyne supercharger, Edelbrock nitro etc. & Chevy Impala SS, LT1 350cui, K&N intake, Hooker exhaust etc. & Chevy Corvette C5 Z51

"forget the gym, Camaro has all the muscle you need"

Uživatelský avatar
T_O_M
Příspěvky: 67
Registrován: 02 úno 2005 07:47
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz kol z USA

Příspěvek od T_O_M »

MarauderZ28 píše:clo se platí v čr, odhaduju na 200 - 250USD za poštu
No tak to je v pohodě cena, s něčím takovým jsem počítal. :) Takže až budu mít ty kola doma, tak si potom vyplním celní deklaraci a tu dojdu zaplatit na celní správu? Doufám, že to chápu správně. Jinak budu moc rád za nějaký pozdější kontakt na tu polskou firmu... Fakt dík moc

Uživatelský avatar
Tommy-cupra
Příspěvky: 1002
Registrován: 25 lis 2004 22:44
Bydliště: praha

Re: Dovoz kol z USA

Příspěvek od Tommy-cupra »

dej taky pozor na jednu dulezitou vec,kdyz ty kola on koupi tak zaplati za poslani k nemu,pak on z LA k tobe,ale to poslani bude o dost drazsi protoze pujde jeste pres cely staty,takze vlastne zaplatis vic za poslani od nej a jeste treba zbytecne za poslani z ty firmy k nemu,ono se to pak nascita a je to treba 300 dolaru navic,proto ti doporucuju najit firmu co posilan do evropy,jejich spousta a ty tvoje kola taky urcite nema jedna firma,mrkni treba na ebay,jsou tam mraky solidnich firem a casto maj daleko lepsi ceny nez normalni shop. Taky vem v potaz ze v LA zrovna moc polaku neni,zijou spis na vychodnim pobrezi.
SEAT LEON CUPRA

Uživatelský avatar
MarauderZ28
Příspěvky: 3496
Registrován: 26 zář 2004 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz kol z USA

Příspěvek od MarauderZ28 »

přesně
Chevy Camaro Z28, LT4 383cui, Powerdyne supercharger, Edelbrock nitro etc. & Chevy Impala SS, LT1 350cui, K&N intake, Hooker exhaust etc. & Chevy Corvette C5 Z51

"forget the gym, Camaro has all the muscle you need"

Uživatelský avatar
T_O_M
Příspěvky: 67
Registrován: 02 úno 2005 07:47
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz kol z USA

Příspěvek od T_O_M »

Tommy-cupra píše:dej taky pozor na jednu dulezitou vec,kdyz ty kola on koupi tak zaplati za poslani k nemu,pak on z LA k tobe,ale to poslani bude o dost drazsi protoze pujde jeste pres cely staty,takze vlastne zaplatis vic za poslani od nej a jeste treba zbytecne za poslani z ty firmy k nemu,ono se to pak nascita a je to treba 300 dolaru navic,proto ti doporucuju najit firmu co posilan do evropy,jejich spousta a ty tvoje kola taky urcite nema jedna firma,mrkni treba na ebay,jsou tam mraky solidnich firem a casto maj daleko lepsi ceny nez normalni shop. Taky vem v potaz ze v LA zrovna moc polaku neni,zijou spis na vychodnim pobrezi.
No to je taky pravda, ale ta moje firma posila po USA for free. Horší bude opravdu to, že to půjde přes celé státy. Neposlal bys mi třeba přes SZ nějaké odkazy na firmy s kolama, kteří posílají do evropy. Jinak mám vybrané chromované kola od Ultra Wheels Company (nebo taky Platinum - je to stejný koncern) a ty jsem přes search.com na moc stránkách teda nenašel. :mad:

Uživatelský avatar
Tommy-cupra
Příspěvky: 1002
Registrován: 25 lis 2004 22:44
Bydliště: praha

Re: Dovoz kol z USA

Příspěvek od Tommy-cupra »

vis co zkus,mrkni na ebay,zadej tam kola a velikost a zkus je tam najit,vetsina firem na ebay nema problem s poslanim do evropy. Ja uz ani e-shopy firem s kolama neprohledavam,rovnou jdu na ebay,maj nejlepsi ceny a sortiment je tam sirokej.
SEAT LEON CUPRA

Uživatelský avatar
T_O_M
Příspěvky: 67
Registrován: 02 úno 2005 07:47
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T_O_M »

MarauderZ28: A teď mě tak napadlo jestli by to nebylo možné objednat přes Tebe a Tvého známého. Přeci jenom už s tím máte zkušenosti. Samozřejmě, že bych Vám zaplatil přiměřenou provizi... Pokud by to šlo tak bysme se potom domluvili trošku konkrétněji...

Uživatelský avatar
Tommy-cupra
Příspěvky: 1002
Registrován: 25 lis 2004 22:44
Bydliště: praha

Re: Dovoz kol z USA

Příspěvek od Tommy-cupra »

to bude asi nejlepsi
SEAT LEON CUPRA

Uživatelský avatar
Sly
Příspěvky: 5230
Registrován: 14 srp 2004 10:36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sly »

Ja zatim veskere zbozi posilal pres USPS. FedEx a UPS jsou daleko, daleko drazsi. Predpokladam, ze kola by mohly vyjit cirka $300 shipping, $100 tax & customs' duty. Je to jen muj tip, takze to ber pouze orientacne.

Alespon orientacni kalkulacka pro Global Airmail (4-10 WD)
Live4Ride Syndicate

Uživatelský avatar
Tommy-cupra
Příspěvky: 1002
Registrován: 25 lis 2004 22:44
Bydliště: praha

Re: Dovoz kol z USA

Příspěvek od Tommy-cupra »

taky bych typoval tolik,jak rikam posilali jsme ted z NY kotoucek predni zadni a letecky to stalo 144 dolaru,clo se neplatilo,preci jen to byl malej balicek,ale tezky to bylo jako prase.
SEAT LEON CUPRA

Uživatelský avatar
Sly
Příspěvky: 5230
Registrován: 14 srp 2004 10:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz kol z USA

Příspěvek od Sly »

Ja si jednou nechal poslat svody a ve snaze usetrit, jsem zaplatil shipping lodi. Balik prisel za 2.5 mesice. Radeji uz ted priplacim $20 a mam to doma do 14 dnu letecky.

Ale to jen takovy maly off-topic pro odlehceni :-D
Live4Ride Syndicate

Odpovědět

Zpět na „Disky + Pneumatiky“