Hondy a VTEC

Moderátor: Zemi

vagi
Příspěvky: 725
Registrován: 28 dub 2007 16:42
Bydliště: prague 7
Kontaktovat uživatele:

Re: Hondy a VTEC

Příspěvek od vagi »

Robik píše:
vagi píše:
Robik píše: To by mě taky zajímalo..asi máme nějakého hybrida co si hraje na Hondu :lol:
koukejte strhnout H z kapoty a nedelejte ostatnim hondam s vtecem ostudu! :lol:
Ty tomu ESI říkáš VTEC? :lol:
ze sedana uz je znak dole a ESI je prece jenom aspon trosku VTEC, je to tam napsany :lol: :lol:
Ford Focus II '06 1.6i... mrtka lina
exauti | Civic 5G 1.5i sedan | Civic 5G 1.6 VTEC hothatch

vagi
Příspěvky: 725
Registrován: 28 dub 2007 16:42
Bydliště: prague 7
Kontaktovat uživatele:

Re: Hondy a VTEC

Příspěvek od vagi »

Davidoff píše:
vagi píše:
Robik píše: To by mě taky zajímalo..asi máme nějakého hybrida co si hraje na Hondu :lol:
koukejte strhnout H z kapoty a nedelejte ostatnim hondam s vtecem ostudu! :lol:
ja uz ho tam nemam co mam to auto, detail ja nemam znak na kapote ale v masce :smich: :lol: :lol: :lol:
detailisto :lol: tak ho koukej sundat z masky a nedelej ostudu ostatnim hondam s vtecem :lol:
Ford Focus II '06 1.6i... mrtka lina
exauti | Civic 5G 1.5i sedan | Civic 5G 1.6 VTEC hothatch

the_Zed
Příspěvky: 41
Registrován: 01 kvě 2006 03:09
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od the_Zed »

Kluci, kluci.. Nehadejme se.. Je nas tady par, jsem rad ze se tady taky nekdo vyjadri a neni to tu uplne mrtvy... KAZDEJ KDO MA HONDU, MA JI RAD A STRARA SE O NI JE HONDAR!

Tak a pojdme na dalsi tema.. :)

Uživatelský avatar
Davidoff
Příspěvky: 1735
Registrován: 03 dub 2005 22:51
Bydliště: RiceLand

Re: Hondy a VTEC

Příspěvek od Davidoff »

to vagi: lasko ty tam nekde vidis znak? :lol:

Obrázek

:smich:
moooc velký černý letadlo :lol:

Uživatelský avatar
Davidoff
Příspěvky: 1735
Registrován: 03 dub 2005 22:51
Bydliště: RiceLand

Příspěvek od Davidoff »

the_Zed píše:Kluci, kluci.. Nehadejme se.. Je nas tady par, jsem rad ze se tady taky nekdo vyjadri a neni to tu uplne mrtvy... KAZDEJ KDO MA HONDU, MA JI RAD A STRARA SE O NI JE HONDAR!

Tak a pojdme na dalsi tema.. :)
a co je to dalsi tema? :?:
moooc velký černý letadlo :lol:

CAD
Příspěvky: 313
Registrován: 14 pro 2005 18:33
Bydliště: JZ Cechy - doma na kopecku u lesa

Re: Hondy a VTEC

Příspěvek od CAD »

Ja mam hezci auticko, neeee ja mam hezci auticko, nnnnneeeee ja, neee jaaaaaa.....

the_Zed: presne tak

Kdo mate vyfoceny Hondy a chcete se pochlubit tak mi je poslete na email s vasim nickem at se pokocham (mam blokovanej internet v praci a nezobrazujou se mi fotky)

Diky CAD
j.rojt@seznam.cz

CAD
Příspěvky: 313
Registrován: 14 pro 2005 18:33
Bydliště: JZ Cechy - doma na kopecku u lesa

Re: Hondy a VTEC

Příspěvek od CAD »

Vim o jednom civicu 5G/3D EG3, r.v.95, 145 000 km, stribrna, zavareny 3 dvere, s alarmem a centralem na DO ktera bude v rijnu na prodej. Je to ta co jsem mel puvodne. Duvod prodeje-koupe accorda.

Bordel
Moderátor
Příspěvky: 3887
Registrován: 20 čer 2004 16:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bordel »

vagi píše:vcera jsem se svezl v ty EJ2 a ten kopanec v cca 4.500 otackach je tam teda poradnej :)
jakej kopanec?
http://www.odtahnito.cz <<< Půjčovna odtahového speciálu, stačí řidičák sk. B. Nejlevnější způsob převozu vozu svépomocí. Praha, ČR i zahraničí.

CAD
Příspěvky: 313
Registrován: 14 pro 2005 18:33
Bydliště: JZ Cechy - doma na kopecku u lesa

Příspěvek od CAD »

Danecek píše:
vagi píše:vcera jsem se svezl v ty EJ2 a ten kopanec v cca 4.500 otackach je tam teda poradnej :)
jakej kopanec?
Urcite tim mysli nastup motoru po prekroceni 4500 ot/min.

pocasi(Jarmil)
Příspěvky: 175
Registrován: 31 led 2005 13:16
Bydliště: někde u HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pocasi(Jarmil) »

Danecek píše:
vagi píše:vcera jsem se svezl v ty EJ2 a ten kopanec v cca 4.500 otackach je tam teda poradnej :)
jakej kopanec?
dlouhy vedeni ...

vagi
Příspěvky: 725
Registrován: 28 dub 2007 16:42
Bydliště: prague 7
Kontaktovat uživatele:

Re: Hondy a VTEC

Příspěvek od vagi »

Davidoff píše:to vagi: lasko ty tam nekde vidis znak? :lol:


:smich:
brouku, tak ne ze ho tam pak das :nono: :lol:
Ford Focus II '06 1.6i... mrtka lina
exauti | Civic 5G 1.5i sedan | Civic 5G 1.6 VTEC hothatch

Bordel
Moderátor
Příspěvky: 3887
Registrován: 20 čer 2004 16:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bordel »

pocasi(Jarmil) píše:
Danecek píše:
vagi píše:vcera jsem se svezl v ty EJ2 a ten kopanec v cca 4.500 otackach je tam teda poradnej :)
jakej kopanec?
dlouhy vedeni ...
u VTECu bych kopanec pochopil, ale u auta bez VTECu me zajima co tam kopne :D:D:D
http://www.odtahnito.cz <<< Půjčovna odtahového speciálu, stačí řidičák sk. B. Nejlevnější způsob převozu vozu svépomocí. Praha, ČR i zahraničí.

posero
Příspěvky: 584
Registrován: 02 kvě 2007 12:45

Příspěvek od posero »

Danecek píše:
pocasi(Jarmil) píše:
Danecek píše: jakej kopanec?
dlouhy vedeni ...
u VTECu bych kopanec pochopil, ale u auta bez VTECu me zajima co tam kopne :D:D:D
nekde v echdle otackach se pridava dasli tryska u vstriku tak treba to :lol:

blázen
Příspěvky: 4642
Registrován: 21 lis 2005 17:21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blázen »

Danecek píše:
pocasi(Jarmil) píše:
Danecek píše: jakej kopanec?
dlouhy vedeni ...
u VTECu bych kopanec pochopil, ale u auta bez VTECu me zajima co tam kopne :D:D:D
vidíš já nechápu kopanec ani u VTEC
ted smrdím po naftě :-)

podporuji: http://www.neo2011.cz/

Uživatelský avatar
Civic_VT
Příspěvky: 351
Registrován: 07 led 2006 14:13
Bydliště: garáž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Civic_VT »

Ričrd@johan píše:Auto se znakem H na kapote neni konicek,je to nemoc....... :lol: :lol: :lol:
Jinak ja mel v mym civu 1,5 90koni a jela fajn...ted je tam DOHC z crxa a je to proste mazec........neni to VTEC,ale proste ty Hondi kone jsou takove zivejsi...no a kdyz je jich cca 125 a to na cca 850kg auto....no........co dodat....... 8)
taky bych chtěl těch 850kg vidět, ale je to klidně možný...jak píšeš později, VTEC motor váží něco navíc, ale prostě se pod 900kg nějak nemůžu seškrábat...
Před GO jsem měl váhu 950kg na dig. váze a po GO byla váha přesně 900kg na té samé váze...divný, co?! Kam se těch 50kg ztratilo? záhada hlavolamu :(
Ale jak píšeš, že se používal ten hydrotex...to je sice pravda, ale výhoda hydrotexu je v tom, že před nastříkáním je těžkej jak prase, ale po vyschnutí skoro nic neváží, páč je na vodní bázi a když voda vyprchá, zůstane jen slupička gumy...
Proto taky žádnej nárůst hmotnosti se nekonal 8)
Tommy VTEC (čti ftek)
Honda Civic 1,6VTi 1990 1/4mile@14,217s Mimoň 12
Čtyřkolky pro děti i dospělé za skvělé ceny
Motopříslušenství WORKER
www.ctyrkolky4u.cz
info@ctyrkolky4u.cz
tommy@ctyrkolky4u.cz
mob.: +420606189978
TommyVTEC@seznam.cz

Uživatelský avatar
Civic_VT
Příspěvky: 351
Registrován: 07 led 2006 14:13
Bydliště: garáž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Civic_VT »

blázen píše:
Danecek píše:
pocasi(Jarmil) píše: dlouhy vedeni ...
u VTECu bych kopanec pochopil, ale u auta bez VTECu me zajima co tam kopne :D:D:D
vidíš já nechápu kopanec ani u VTEC
Tak to mrkni sem: http://www.youtube.com/watch?v=AcT_ZyY3 ... ed&search=
Tommy VTEC (čti ftek)
Honda Civic 1,6VTi 1990 1/4mile@14,217s Mimoň 12
Čtyřkolky pro děti i dospělé za skvělé ceny
Motopříslušenství WORKER
www.ctyrkolky4u.cz
info@ctyrkolky4u.cz
tommy@ctyrkolky4u.cz
mob.: +420606189978
TommyVTEC@seznam.cz

Uživatelský avatar
Civic_VT
Příspěvky: 351
Registrován: 07 led 2006 14:13
Bydliště: garáž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Civic_VT »

Danecek píše:
pocasi(Jarmil) píše:
Danecek píše: jakej kopanec?
dlouhy vedeni ...
u VTECu bych kopanec pochopil, ale u auta bez VTECu me zajima co tam kopne :D:D:D
no přece spolujezdec zezadu do sedačky, ať už brzdíš, že se bojí :D :lol:
Tommy VTEC (čti ftek)
Honda Civic 1,6VTi 1990 1/4mile@14,217s Mimoň 12
Čtyřkolky pro děti i dospělé za skvělé ceny
Motopříslušenství WORKER
www.ctyrkolky4u.cz
info@ctyrkolky4u.cz
tommy@ctyrkolky4u.cz
mob.: +420606189978
TommyVTEC@seznam.cz

blázen
Příspěvky: 4642
Registrován: 21 lis 2005 17:21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blázen »

Civic_VT píše:
blázen píše:
Danecek píše: u VTECu bych kopanec pochopil, ale u auta bez VTECu me zajima co tam kopne :D:D:D
vidíš já nechápu kopanec ani u VTEC
Tak to mrkni sem: http://www.youtube.com/watch?v=AcT_ZyY3 ... ed&search=
pěkné,ale do zad kope kroutící moment... což VTEC neřeší
ted smrdím po naftě :-)

podporuji: http://www.neo2011.cz/

Uživatelský avatar
Civic_VT
Příspěvky: 351
Registrován: 07 led 2006 14:13
Bydliště: garáž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Civic_VT »

blázen píše:
Civic_VT píše:
blázen píše: vidíš já nechápu kopanec ani u VTEC
Tak to mrkni sem: http://www.youtube.com/watch?v=AcT_ZyY3 ... ed&search=
pěkné,ale do zad kope kroutící moment... což VTEC neřeší
asi Tě někdy svezu... :nono:
Tommy VTEC (čti ftek)
Honda Civic 1,6VTi 1990 1/4mile@14,217s Mimoň 12
Čtyřkolky pro děti i dospělé za skvělé ceny
Motopříslušenství WORKER
www.ctyrkolky4u.cz
info@ctyrkolky4u.cz
tommy@ctyrkolky4u.cz
mob.: +420606189978
TommyVTEC@seznam.cz

Uživatelský avatar
Ričrd@johan
Příspěvky: 248
Registrován: 26 zář 2006 22:06
Bydliště: Shilersdorf:) u Ostravy

Příspěvek od Ričrd@johan »

Civic_VT píše:
Ričrd@johan píše:Auto se znakem H na kapote neni konicek,je to nemoc....... :lol: :lol: :lol:
Jinak ja mel v mym civu 1,5 90koni a jela fajn...ted je tam DOHC z crxa a je to proste mazec........neni to VTEC,ale proste ty Hondi kone jsou takove zivejsi...no a kdyz je jich cca 125 a to na cca 850kg auto....no........co dodat....... 8)
taky bych chtěl těch 850kg vidět, ale je to klidně možný...jak píšeš později, VTEC motor váží něco navíc, ale prostě se pod 900kg nějak nemůžu seškrábat...
Před GO jsem měl váhu 950kg na dig. váze a po GO byla váha přesně 900kg na té samé váze...divný, co?! Kam se těch 50kg ztratilo? záhada hlavolamu :(
Ale jak píšeš, že se používal ten hydrotex...to je sice pravda, ale výhoda hydrotexu je v tom, že před nastříkáním je těžkej jak prase, ale po vyschnutí skoro nic neváží, páč je na vodní bázi a když voda vyprchá, zůstane jen slupička gumy...
Proto taky žádnej nárůst hmotnosti se nekonal 8)
Ahoj!!!!Jak pisu dal,nevim presne,ja vim,ze vetsina tech sracek na vystrikavani vazi dost,tak jsem soudil podle toho.Vahuu meho neznam...taky jsem ale vymenil motor a predek me na perech klesl asi o 2cm...tak na tom neco bude...... :lol: :lol:
Ale me to zatim nejak na sprinty netahne,tak neresim....a je me lito motoru,no....uz tak mu davam kapky...a ted na GO...to bude krute...ja a lehka noha pri zabehu.... :oops:
White Corolla E10 1,6 Si

Uživatelský avatar
Ričrd@johan
Příspěvky: 248
Registrován: 26 zář 2006 22:06
Bydliště: Shilersdorf:) u Ostravy

Příspěvek od Ričrd@johan »

Civic_VT píše:
blázen píše:
pěkné,ale do zad kope kroutící moment... což VTEC neřeší
asi Tě někdy svezu... :nono:
Blazna nepresvedsis....jo...kdyby tak Vtec byl nissanuv obev...to by byla jina.... :lol: :lol: ...
White Corolla E10 1,6 Si

Uživatelský avatar
Robik
Příspěvky: 830
Registrován: 06 kvě 2006 07:28
Bydliště: Karviná - Prague

Příspěvek od Robik »

Ričrd@johan píše:
Civic_VT píše:
Ričrd@johan píše:Auto se znakem H na kapote neni konicek,je to nemoc....... :lol: :lol: :lol:
Jinak ja mel v mym civu 1,5 90koni a jela fajn...ted je tam DOHC z crxa a je to proste mazec........neni to VTEC,ale proste ty Hondi kone jsou takove zivejsi...no a kdyz je jich cca 125 a to na cca 850kg auto....no........co dodat....... 8)
taky bych chtěl těch 850kg vidět, ale je to klidně možný...jak píšeš později, VTEC motor váží něco navíc, ale prostě se pod 900kg nějak nemůžu seškrábat...
Před GO jsem měl váhu 950kg na dig. váze a po GO byla váha přesně 900kg na té samé váze...divný, co?! Kam se těch 50kg ztratilo? záhada hlavolamu :(
Ale jak píšeš, že se používal ten hydrotex...to je sice pravda, ale výhoda hydrotexu je v tom, že před nastříkáním je těžkej jak prase, ale po vyschnutí skoro nic neváží, páč je na vodní bázi a když voda vyprchá, zůstane jen slupička gumy...
Proto taky žádnej nárůst hmotnosti se nekonal 8)
Ahoj!!!!Jak pisu dal,nevim presne,ja vim,ze vetsina tech sracek na vystrikavani vazi dost,tak jsem soudil podle toho.Vahuu meho neznam...taky jsem ale vymenil motor a predek me na perech klesl asi o 2cm...tak na tom neco bude...... :lol: :lol:
Ale me to zatim nejak na sprinty netahne,tak neresim....a je me lito motoru,no....uz tak mu davam kapky...a ted na GO...to bude krute...ja a lehka noha pri zabehu.... :oops:
Lehká noha při záběhu??? Já si jedu pro Hondu zítra, taky byla na komplet GO motoru a jedu s ní hned další den na Moravu, ale si myslím že sem tam ji bude třeba protáhnout at se dobře zajede ne? POkud ji budu prvních 5000 jen šetřit tak nevím jestli ten motor pak nebude chcíplý.. :oops:
SR20DE - ukradeno
D15B2 - prodáno
D16Z7 - živých 127 koníků

http://www.pneuheli.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Robik
Příspěvky: 830
Registrován: 06 kvě 2006 07:28
Bydliště: Karviná - Prague

Příspěvek od Robik »

Ričrd@johan píše:
Civic_VT píše:
blázen píše: pěkné,ale do zad kope kroutící moment... což VTEC neřeší
Ale vždyt Nissana má taky variabilní časování ventilů ne??? SR20VE - monotvaný ale jen v Japonsku a tuším že pracuje na podobném principu jako VTEC.. :roll:
asi Tě někdy svezu... :nono:
Blazna nepresvedsis....jo...kdyby tak Vtec byl nissanuv obev...to by byla jina.... :lol: :lol: ...
SR20DE - ukradeno
D15B2 - prodáno
D16Z7 - živých 127 koníků

http://www.pneuheli.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

blázen
Příspěvky: 4642
Registrován: 21 lis 2005 17:21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blázen »

Ričrd@johan píše:
Civic_VT píše:
blázen píše: pěkné,ale do zad kope kroutící moment... což VTEC neřeší
asi Tě někdy svezu... :nono:
přesvědčíš mě třebas s NSX ale ne 1,6.. nissan používá taky proměnné časování ventilů jako dneska asi každej :wink:


jel sem ve VTEC CRX

Blazna nepresvedsis....jo...kdyby tak Vtec byl nissanuv obev...to by byla jina.... :lol: :lol: ...
ted smrdím po naftě :-)

podporuji: http://www.neo2011.cz/

Uživatelský avatar
Robik
Příspěvky: 830
Registrován: 06 kvě 2006 07:28
Bydliště: Karviná - Prague

Příspěvek od Robik »

Nějak se mi tu vymazal ten příspěvek :shock: Psal sem že Nissan měl taky obdobu VTEC a že to označení motoru bylo SR20VE ale montoval se jen v Japonsku..není tomu tak? :oops:
SR20DE - ukradeno
D15B2 - prodáno
D16Z7 - živých 127 koníků

http://www.pneuheli.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Davidoff
Příspěvky: 1735
Registrován: 03 dub 2005 22:51
Bydliště: RiceLand

Re: Hondy a VTEC

Příspěvek od Davidoff »

a je tot ady zase :lol: nekonecne hadky, skoda vs. ostani, styling vs. tuning a ted dokonce zase Honda vs. Nissan :smich: to je hrozny svama :lol:
moooc velký černý letadlo :lol:

Uživatelský avatar
Idaho
Moderátor
Příspěvky: 4345
Registrován: 24 kvě 2004 13:55
Bydliště: EU
Kontaktovat uživatele:

Re: Hondy a VTEC

Příspěvek od Idaho »

hlavně co je to "kopnutí" vtecu??

jel jsem v nekolika cérech i vtec preludkách a vždy s e na mne majitel najednou obrátil a povídá - cítils to to zabral vetek ..hmm odpovívám a kdy?? nakonec sem si říkal že teřba to lp poznám při řízení a byl jsme zklamanej.. sice to krásne točí a dlouhej záběr ale nic jako "kopnutí" se nekoná. Monžá sem zmlsanej ze supry a pod slovem "kopnutí" si představuju náhlou změnu tahu motoru směřem k lepšímu, což jsme zatm v žádném civikovi ani jiném "vetek" aute nezažil, přiznávám jede krásně, široké spektrum využití otáček, ale kopnutí - to je jen přehnaná fráze lidí co si myslí že když maj vtec tak maj neco víc než auto :D

ted mne sežerte :D ( ale zkuste se nejdřív svézt v nečem co to "kopnutí" skutečně ukáže... nesrovnávám surpu s civikem, jde i o tiu změnu v tahu která bude alespon procentuálně shodná jak u turbo auta.. je to to samé jako celica.. ukate mi "kopnutí" T-Visu a zaplatím vám basu piv :D
Je mezi námi stále více lidí, kteří poskytují konzultace a vědí jak se co má udělat, ale stále méně tech kteří do udělat dokáží.
web : www.dicompracing.cz / www.jdmengines.cz

blázen
Příspěvky: 4642
Registrován: 21 lis 2005 17:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Hondy a VTEC

Příspěvek od blázen »

asi mám stejnej názor jako Idaho.. nic tu nikdo nesrovnává.. VTEC je pěkně točivý,..ale náhlý zátah u VTEC od těch 5000ot+ je malý.. chybí jim kroutící moment
ted smrdím po naftě :-)

podporuji: http://www.neo2011.cz/

Uživatelský avatar
Civic_VT
Příspěvky: 351
Registrován: 07 led 2006 14:13
Bydliště: garáž
Kontaktovat uživatele:

Re: Hondy a VTEC

Příspěvek od Civic_VT »

blázen píše:asi mám stejnej názor jako Idaho.. nic tu nikdo nesrovnává.. VTEC je pěkně točivý,..ale náhlý zátah u VTEC od těch 5000ot+ je malý.. chybí jim kroutící moment
Něco na tom asi bude, chlapi...
Když jsem udělal SWAP (nebo jak se tomu vlastně řiká) z 66kW na 118kW (papírově), zdálo se mi, že "kopnutí" VTECu je fakt znát, ale postupem času mi přijde, že jediné, co se rapidně mění, je zvuk motoru a "zátah" je minimální...
Ale zase na 1600ccm je ten zátah hodně slušnej a na dvojku se i kola utrhnou od asfaltu, takže ten přechod mezi "tupou" a "ostrou" vačkou tam je!! 8)
Tommy VTEC (čti ftek)
Honda Civic 1,6VTi 1990 1/4mile@14,217s Mimoň 12
Čtyřkolky pro děti i dospělé za skvělé ceny
Motopříslušenství WORKER
www.ctyrkolky4u.cz
info@ctyrkolky4u.cz
tommy@ctyrkolky4u.cz
mob.: +420606189978
TommyVTEC@seznam.cz

Uživatelský avatar
Idaho
Moderátor
Příspěvky: 4345
Registrován: 24 kvě 2004 13:55
Bydliště: EU
Kontaktovat uživatele:

Re: Hondy a VTEC

Příspěvek od Idaho »

civic.. netvrdím že to nejede, síla že tam enní, ale proste tak ajk to popisujou jako "kopnutí" tak to proste není :( nic tak převratného se nekoná...
Je mezi námi stále více lidí, kteří poskytují konzultace a vědí jak se co má udělat, ale stále méně tech kteří do udělat dokáží.
web : www.dicompracing.cz / www.jdmengines.cz

Odpovědět

Zpět na „Honda Club & Japan Cars“