Bydlím, bydlíš, bydlíme

Tuningová scéna v Karviné, Bohumíně, Havířově a okolí

Moderátor: Dave0401

Odpovědět
Uživatelský avatar
gloom
Příspěvky: 331
Registrován: 05 črc 2004 11:04
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od gloom »

Koukám, že tady bych mohl najít někoho znalého nebo někoho kdo někoho zná :-)) Koupil jsem si družstevní byt v Orlové a za měsíc nám končí podnájem, takže potřebujeme do 1.12. dát dohromady aspoň jednu místnost, abychom se mohli nastěhovat a pak bychom si pomalu udělali zbytek. Nu a sháním nějakého podlaháře, který by mi posoudil, jestli má cenu zrekonstruovat parkety v jednom pokoji, případně je zbrousit a nalakovat nebo je vytrhat a položit plovoučku. Nevíme však, co je pod těmi parketami.
Byt je krapet devast, tak asi bude třeba krapet srovnat i zdi a na strop hodit sdk.
Takže kdybyste věděli o někom znalém, kdo by měl tak za týden či dva čas. Bylo by to bezva. Díky

Nějaké shit foto zde: http://gloom.rajce.idnes.cz/Novy_byt_Or ... 011082.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Alfa Romeo 145 1.6TwinSpark 88kw

awaj12
Příspěvky: 788
Registrován: 17 říj 2007 07:04

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od awaj12 »

Tu plovoučku hoď na ty parkety ne, taky sme to tak u mamky v bytě dělali...

Uživatelský avatar
gloom
Příspěvky: 331
Registrován: 05 črc 2004 11:04
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od gloom »

Jenže ona je v jednom rohu mírně zvedlá a tak nevím, jestli to nebude potřeba vytrhat. A raději bych ty parkety zrekonstruoval, ikdyž zase ne za každou cenu.
Alfa Romeo 145 1.6TwinSpark 88kw

Jardafox
Moderátor
Příspěvky: 6530
Registrován: 02 srp 2004 11:27

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od Jardafox »

zkusím to i tady, nemáte někdo tipy u koho nechat v brně udělat kuchyň? tak kolem kila?
Fiat Panda 1.2 >> AR 155 2.0 TS >> BMW E30 318i >> AR Giulietta 2.0 TD >> Ford Sierra 2.0i DOHC >> Saab 9000 CSE 2.0t >> AR 164 2.5 TD >> Ford Sierra 2.0i >> Lancia Lybra 2.4jtd

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od Beaver »

Goldies třeba ? :)
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
barry
Příspěvky: 7439
Registrován: 07 srp 2005 15:27
Bydliště: Karviná

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od barry »

kontaktuj SLYe
VW Passat Variant Tdi
Suzuki Swišť GTi
Autoúvěry od 6%
Zprostředkování prodeje lehkých užitkových i nákladních aut IVECO a tereních Nissanů

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od Beaver »

SLY je ajťák.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
barry
Příspěvky: 7439
Registrován: 07 srp 2005 15:27
Bydliště: Karviná

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od barry »

vole vím ne ale zařizoval si byt v Brně a kuchyň si nechal dělat tak dá aspoň tip na řemeslníky ;-)
VW Passat Variant Tdi
Suzuki Swišť GTi
Autoúvěry od 6%
Zprostředkování prodeje lehkých užitkových i nákladních aut IVECO a tereních Nissanů

Uživatelský avatar
Luke_TDI
Příspěvky: 5841
Registrován: 22 říj 2006 13:13
Bydliště: Sucha Gorna Near OV
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od Luke_TDI »

Beaver - pobavil

Gloom - ja kdyz jsem zjistil na kolik vyjde rekonstrukce parket tak jsem se na to ...
dej hrubsi mirelon a v miste kde je zvedla dej tenci ale plovoucce by jinak nemelo vadit ze je trochu do kopce pokud to neni nake frekventovane misto. kolik je prevyseni ?
VODA,TOPENI,PLYN - Kompletni realizace vytapeni tepelnym cerpadlem nebo plynovym kotle vc. servisu zarucniho i pozarucniho. tzv. plnime sny na pockani

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od Beaver »

Zabavny to bude teprve pokud se ukaze, ze Goldies delal kuchyni pro SLYe :) Jinak pokud SLY nezmenil zamestnavatele, tak za mesic mu asi budu koukat pres rameno. Chtel jsem mu napsat, ale nemam na nej zadnej kontakt a tady jsem ho nevidel ani nepamatuju.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
gloom
Příspěvky: 331
Registrován: 05 črc 2004 11:04
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od gloom »

Luke_TDI píše:....... kolik je prevyseni ?
Parkety se zvedají v jednom rohu cca 3cm, protože tam pravděpodobně muselo někdy zatéct. Takže ony vlastně pruží a na to by asi nebylo dobré plovoučku pokládat. Co jsem koukal na nabídky parketářů, tak pokoj by mě dle jejich předběžného ceníku vyšel na necelých 5tis, ale jen broušení a lakování.
Naposledy upravil(a) gloom dne 01 lis 2011 16:37, celkem upraveno 1 x.
Alfa Romeo 145 1.6TwinSpark 88kw

Uživatelský avatar
remix
Příspěvky: 9275
Registrován: 05 srp 2004 01:35
Bydliště: Moravian-Silesian region

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od remix »

Tak slavnostně včera po půl roce spuštěno podlahové topení, teď to ještě pořádně seřídít a akce zdařena, 3x hurá :potlesk:
..:: MB C-Klasse ::..
..:: Škodovka vMPi ::..
..:: Kawa Z750 ::..

Uživatelský avatar
Motor
Příspěvky: 4041
Registrován: 05 bře 2007 07:32
Bydliště: Orlová (Ostrava)
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od Motor »

remix: Gratulace.

pánové, nemáte někoho ve stavebninách? stáním tvárnice ztraceného bednění, tak bych potreboval porovnat ceny :D
Audi A6 Avant 1.9TDi
Felicia BlueSky 1.9D
BMW e30 Coupe
MB W201 190e
VW Golf I GTI
Škoda Rapid

Uživatelský avatar
gloom
Příspěvky: 331
Registrován: 05 črc 2004 11:04
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od gloom »

Tak parkety půjdou ven v obou pokojích. Nevím, jak jsem si toho nemohl nevšimnout, ale dnes jsem si převzal klíče a poté, co jsem párkrát prošel bytem jsem zjistil, že podlahy jsou křivé jako prase a namazat je sádlem, tak na nich snad můžu i sáňkovat.
Hází to někde snad i několik cm, takže to bude třeba srovnat a pak na to hodit plovoučku. Takže nějaký tip na nějakého zedníka, co by to nějakým způsobem srovnal, by bylo fajn. :)
Alfa Romeo 145 1.6TwinSpark 88kw

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od Beaver »

Hm, "gratulace"... u takovych nerovnosti bude velka spotreba nivelacky, ktera nepatri mezi nejlevnejsi zbozi :-/
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
G3-Lower
Příspěvky: 1313
Registrován: 09 črc 2006 14:20
Bydliště: Ostrava

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od G3-Lower »

Muze byt snad zvlneny povrch tzn. ty parkety, ne betonova podlaha ne? A kdyby jo tak si koupi par pytlu a udela si to sam ne? Delal jsem si dlouhou chodbu a nebyl problem (cca 2cm na výšku, protože jsem vyštípal dlažbu a zbylo tam dost kousku a už sem nemel nervy na to to udelat uplne na cisto, to by asi ani neslo).
Změna je život...

Nissan Murano 3,5 V6 197kw, VW Passat B5,5 combi 1,9TDI 96kw/121kw power by TDIFUN (ex: Škoda Octavia I RS 158kw, VW Jetta GL MK2 1,8 RP automat 66kw, VW Golf MK3 2,0 8V 85kw+, GII 1,8 RP 66kw)

SuperStojan.cz - revoluce v používání notebooků -

Uživatelský avatar
gloom
Příspěvky: 331
Registrován: 05 črc 2004 11:04
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od gloom »

Vypada to, ze jsou upadle panely. Je to i pod linem.Vcera jsem slozil prachy, vyfasoval klice a az pak na to prisel. Celou dobu jsem koukal jen na zdi a stropy Dnes jdu merit o kolik to tak strili a shanet slauchvahu Pry je velka pravdepodobnost, ze pode mnou delali nova jadra a pri bourani starych betonovych pricek mne upadla podlaha.
Alfa Romeo 145 1.6TwinSpark 88kw

Uživatelský avatar
remix
Příspěvky: 9275
Registrován: 05 srp 2004 01:35
Bydliště: Moravian-Silesian region

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od remix »

tak to zcela urcite podlaha neupadla :D pokud by nekdo delal jadro, tak tam nejsou nosne zdi a kterekoliv pricky ktere vybouras a nejsou nosne ti nic neudelaji s podlahou, hold pri staveni se s tim moc nesrali kdyz na to stejne nabouchali parkety, koberce a naschle. Chce to jak tu kluci psali vsechny krytiny vyskubat, zatahnout nivelackou, mirelon plovoucka a je klid. U nasich sem diry zatahoval lepidlem na dlazbu ale tam toho nebylo moc, ovsem to sem delal jen proto, ze se na to davalo lino, kdyby davali plovoucku, tak to neresim. Kdyztak nahazej nejake fotky podlahy pak pro predstavu az ty parkety vyskubes ;)
..:: MB C-Klasse ::..
..:: Škodovka vMPi ::..
..:: Kawa Z750 ::..

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od Beaver »

Tak tak, propadlá podlaha je nepravděpodobná (na druhou stranu kdyby se to prokázalo, tak okamžitě odstoupit od smlouvy, protože v tom případě by tam reálně hrozilo, že je narušená statika), paneláky se lepily dohromady strašným způsobem a centimetrové nepřesnosti na styku panelů jsou "nomálka". Každopádně nerovnosti podlahy jsou pořád relativně malá vada, mně předevčírem přivezli zakázkový francouzský okno (3m šířka, 2m výška) a při pokusu ho osadit se zjistilo, že otvor má na výšku o 5cm míň než to okno :wink:
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
gloom
Příspěvky: 331
Registrován: 05 črc 2004 11:04
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od gloom »

Tak parkety jsou zvlněné, protože je pod nima cca 3cm vrstva škváry a asi se těmi roky a tím chozením popřesouvala a tak jsou parkety samá nerovnost. Takže asi to zkusím srovnat mirelonem, či nějakým polystyrénem a uvidí se.
Alfa Romeo 145 1.6TwinSpark 88kw

Uživatelský avatar
remix
Příspěvky: 9275
Registrován: 05 srp 2004 01:35
Bydliště: Moravian-Silesian region

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od remix »

jako ze ty parkety tam nechas a na ne mirelon a plovoucku ? to se ti bude hybat aby ti nepopraskaly zamky ;-)
..:: MB C-Klasse ::..
..:: Škodovka vMPi ::..
..:: Kawa Z750 ::..

Uživatelský avatar
gloom
Příspěvky: 331
Registrován: 05 črc 2004 11:04
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od gloom »

Jj, chtěl jsem dát na ně mirelon, či polystyrén a na to plovoučku. Teď jsem ovšem nešťastný z elektriky. Neznáte někdo nějakého schopného elektrikáře? Myslel jsem, že jen vysekám starou elektriku a zaměním Al za Cu, ale kabely jsou vedeny pod těma parketama, v celém bytě není žádná krabice s věnečkem a je asi vše vedeno rovnou na jističe. Potřebuji nahodit rychle dva pokoje do mědi s tím, že si vše vysekám, přichystám, jen potřebuji někoho, kdo mi řekně, tady a tady zasekej krabičku, tady a tady natahej kabel,........
Alfa Romeo 145 1.6TwinSpark 88kw

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od Beaver »

Krabicky vsude tam, kde budou vypinace nebo zasuvky, pokud vysekas drazky na husi krky, tak vsechno se vede vodorovne a kolmo, nikdy ne sikmo. Optimum je tahat od krabice nahoru a potom vodorovne asi 10-15 cm pod stropem a nebo to nahore vytahnout a vest elektro v podhledu z SDK. Kabely uz si tam pak das v pohode dle potreby :) Nicmene sekat drazky do panelu, to bude maso :)
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
remix
Příspěvky: 9275
Registrován: 05 srp 2004 01:35
Bydliště: Moravian-Silesian region

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od remix »

Jestli budes snizovat stropy, tak urcite elektro tahat nad konstrukci SDK usetri ti to sekani drazek nahore. Jinak ja mam natahane kable od zasuvek podel zeme, listy plovoucky pak prilepene Mamutem. Do toho panelu si urcite pujc drazkovacku, protoze majzlem do panelu, nejvic mazec :mad:
..:: MB C-Klasse ::..
..:: Škodovka vMPi ::..
..:: Kawa Z750 ::..

remus
Příspěvky: 68
Registrován: 15 úno 2006 13:03
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od remus »

pánové,nevíte o někom kdo řeže panel? potřebuji udělat stavební otvor 2x2m v panelu-Orlová

Uživatelský avatar
rubelli
Příspěvky: 197
Registrován: 14 úno 2009 19:13
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od rubelli »

remus píše:pánové,nevíte o někom kdo řeže panel? potřebuji udělat stavební otvor 2x2m v panelu-Orlová
Dva kotouče na železobeton z OBI, cca 2kila kus, flexa 230 mm, kupa respiratorů... a trochu oleje v hlavě... řezat po takových kusech, které unese helfer... kolegyně si takhle nechala vykutat dvoje dveře....

Uživatelský avatar
remix
Příspěvky: 9275
Registrován: 05 srp 2004 01:35
Bydliště: Moravian-Silesian region

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od remix »

Tech respiratoru radeji dve kupy :obchod:
..:: MB C-Klasse ::..
..:: Škodovka vMPi ::..
..:: Kawa Z750 ::..

remus
Příspěvky: 68
Registrován: 15 úno 2006 13:03
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od remus »

no mně jde o to kdo to dělá? né jak-to bych věděl

Uživatelský avatar
G3-Lower
Příspěvky: 1313
Registrován: 09 črc 2006 14:20
Bydliště: Ostrava

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od G3-Lower »

remus píše:no mně jde o to kdo to dělá? né jak-to bych věděl
Firmy na to jsou a neni to nic levneho. Seznam ci google ti nejake najde. Sousedi te budou nenavidet, dopredu to nahlas v baraku at vi, ze bude luxusni kraval. Duchodci co hnijou doma se poserou, lidi co sou v praci o tom nejspise jen uslysi. Dost mozna bys na to mel mit projekt od statika a povoleni kvuli pripadnym problemum se sousedama. Ja nechaval dela nosnou zed 2,5m a vysku 2m. Pricku 80mm sirku jsem si delal sam, ale mel jsem v ruce projekt od statika a povoleni a lidi me stejne chteli zabit. Tu nosnou delali borci 4 dny. Zadna prdel...Good luck
Změna je život...

Nissan Murano 3,5 V6 197kw, VW Passat B5,5 combi 1,9TDI 96kw/121kw power by TDIFUN (ex: Škoda Octavia I RS 158kw, VW Jetta GL MK2 1,8 RP automat 66kw, VW Golf MK3 2,0 8V 85kw+, GII 1,8 RP 66kw)

SuperStojan.cz - revoluce v používání notebooků -

Uživatelský avatar
felda
Příspěvky: 5862
Registrován: 25 kvě 2004 21:31
Bydliště: mám

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od felda »

remus píše:no mně jde o to kdo to dělá? né jak-to bych věděl
je to příčka nebo nosná zed?
DanGTi (12:10):
jsi muj nejlepsi kamarad
mam te moc rad Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Karviná, Bohumín, Havířov a okolí“