Téma: Tuning & Styling by Tojebordel

Tiskové zprávy, novinky na auto trhu, technika, srazy a nejen to :o)

Moderátor: Eiffel

Uživatelský avatar
RabuKate
Příspěvky: 285
Registrován: 20 zář 2004 20:48
Bydliště: Moravske slovacko
Kontaktovat uživatele:

hmm to uz se tu probiralo, ne?

Příspěvek od RabuKate »

Ja mam pocit ze jsem kdysi na toto tema zalozil thread... Byl zivejsi nez jsem cekal a hlavne nez jsem chtel. Ted jsem si vspomel jak jsme s Davidem (Breclav - stribrny Seat) potkali jednoho meho kamose, ktery ani nevi co to tuning je ci neni... proste nemel potrebu se tomu nejak extra venovat. koupil 6 let nazpatek zachovale bawo 318i a kamosovi rekl at mu ho da dokupy. Dal ladeny vyfuk, tehda nejlevnejsi bily lak (snehove bily), vylestil chromy, dal litacky s gumickama 225 a to bylo VSE. Kdys jsme ho s Davem videli tak jsme usoudili ze vypada velmi pekne. Nezalezi na tom co kdo vidi pod slovy "tuning", "styling", "vergling", ... :D ale jake ma vlastni citeni jak esteticke tak potrebu bezpecnosti (!!!) a rychlosti. Veskere diskuze o tom co je co neni vhodne je mimo.... Nenadelate s tim nic, ani nikoho nevychovate. Je to zbytecne, kamos co jsem do nej par let zpatky hucel stale na svoji stodvacitce ma nalepenu samolepku TURBO pres zadni okno... komu neni rady tomu neni pomoci... Je pravda ze po mazani prizpevku cca pred rokem a ruznym flame na podoban temata jako tuning/tuzing jsem ponekud zanevrel a spise jen ctu, tak jako tojebordel pise...

Uživatelský avatar
RabuKate
Příspěvky: 285
Registrován: 20 zář 2004 20:48
Bydliště: Moravske slovacko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RabuKate »

Eiffel píše:
Rudi píše:sry za ty smajly :ja_nic: ...ale mě se líběj a dokážou to hodně vystihnout :lol:
smaily nevadí, celkem jsem se zasmál :lol:
tak ja se nejen zasmal :lol: ale s tym dedou me to rozbilo... :shock: ten muj tam sice autoradio i antenu ma 8) , ale uz 15 let mu nehraje :D :lol: :lol:

Kubik
Příspěvky: 4
Registrován: 16 lis 2005 02:58

Dotaz

Příspěvek od Kubik »

Ahoj,o tuning se pasivně zajímám asi od r.2000 - to mě chytnul Autosport a tuning (a ještě nepustil).A postupem času potkávám na silnici hodně- více,či méně upravených aut.I já,bych chtěl učinit svůj vůz vyjímečným,jenže rok výroby a hlavně výrobce mého vozu se v tuningu moc nenosí :( Prostě je to Traboš. Cílem mého snažení rozhodně nebude tuning(doufám,že ani tuzing) ale spíš styling.Auto po technické stránce udržuji v původním stavu,v rámci možností ho renovuji,až na pár vyjímek na něm není nic bezúčelného.Tou vyjímkou je interiér-je skoro celý sladěn do jedné barvy,jediná úprava je bílý a modře podsvícený tachometr,původní sportovní volant,zástavba 4x repro a při otevření dveří osvětlení pedálů modrým neonem a osvětlení vozovky pod dveřmi modrými diodami.Závěrem se ptám.. považujete toto za tuzing? PS:Neon a led osvětlují jen při otevřených dveřích.
Nemám stroboskopy,mračítka,modré parkovačky,mlhovkou podsvětlený podvozek a jiné vychytávky :) Pro mě je to spíš fun car.Ale když vidím lidi,co na auto naplácají všechno co najdou u pumpy a v marketu a pak s kamennou tváří tvrdí,že je to fakt tuning.......
PS:U Trabocha platí dvojnásob,že méně je více,viděl jsem precizně provedený tuning,bez žádných doplňků,prostě čistá práce+úprava motoru,podvozku a brzd. oproti tomu rychlá a zběsilá křídla,mračítka a jiná zaručeně tuningová udělátka.... Předem díky za Vaše názory

Uživatelský avatar
Martinvr6
Příspěvky: 412
Registrován: 29 zář 2004 22:46
Bydliště: Štatl
Kontaktovat uživatele:

Re: Téma: Tuning & Styling by Tojebordel

Příspěvek od Martinvr6 »

Eiffel píše:Obrázek

Po posledních dnech strávených na tomto fóru, jsem se rozhodl napsat krátký a poslední článek na výše uvedené téma, protože patřím mezi ty, kdo neuznává kila přebytečných plastu a i všemožnejch nemožnejch imitací na autě.

Začal jsem zadáním slova tuning a styling do jakéhokoliv překladače se mi objeví toto:
Tuning = ladění, nálada, ladicí, naladění (též nálada), slaďování nastavování, seřizování, hledání optimálního nastavení, rozvrhování naladění,
styling = styl, návrh tvaru karoserie, stylový, formující, design (auta), střih (šatů / účesu), model (účesu), design, provedení.

Z tohohle můžeme usoudit, že veškerý věci přidaný na autě z kosmetických důvodů (křídla, prahy, „tuningové lampy, nárazníky“, imitace nasávačů, polepy, dvoubarevný lak, zavařováni klik, místa spz, zatmavování oken i lamp…. ) se nedají za tuning považovat. Výjimkou jsou pokud funkční věci (např. nádech na kapotě). Většina lidi i mysli, že tuning je co nejvíc se odlišit od ostatních. Ano to by se říci dalo pokud bychom brali v úvahu jen úpravy jízdních vlastností (ladění výkonu, zlepšení brzd a podvozku, odlehčení), ale oni berou v úvahu všechny plasty a imitace. To je pak jasný, že auto oblepený horou imitací nádechů, dvoubarevným lakem, zamračenou kapotou, potaženou karbonovým vláknem v jiném případě polepenou imitační samolepkou karbonu, vzadu mega hliníkový křídlo, a vzduchovej podvozek, kterej s autem hází dolu a nahoru. To bude odlišný efekt na 100% zaručen :D, ale nic z toho nám jízdní vlastnosti nezlepší…. Za účinný styling se dá považovat třeba čirá přední optika, která přenese jak lepší vzhled, tak i lepši viditelnost.

Nedávno k nám přišel člen pod nickem tom2racekiller. Jeho názory skoro všechny lidi na fóru znechutily, začali mu proto nadávat, jen proto, že říkal svůj názor (většinou pravdu). Ve většině věcí s ním souhlasím, že tuning není vzhledová odlišnost auta.
Jak on tak i já mám svůj názor, stejně jako každý člověk. Auta na české „tuningové“ scéně jsou převážně auta přeplácaný doplňkama a spojlerama, které se líbí jen jeho majiteli a male hrstce přihlížejících. Tou menší skupinou, jsou auta po vzhledová stránce dokonalá. Příklad je Amoghova Fabia Combi :D

Obrázek

Pak je další skupina. Jsou to lidi, kteří hrajou jen na výkon, a svoje auto ladí k vyššímu výkonu, zlepšují brzdy, podvozek a odlehčují. Exteriér auta jen udržuji v dobrém stavu, případně nechají nastříkat kliky, zrcátka do barvy auta.

Obrázek

Obrázek

Styling i Tuning může být i nebezpečný.

Pak tu máme ještě „tuzing“ zda je to i styling se můžeme jen dohadovat
Citace uživatele tom2racekiller:

- zavařené kliky dveří
- mračítka světel
- stroboskopy
- neony pod podlahou
- modrý LED v ostřikovačích
- nesmyslné spoilery
- neúčinná křídla
- barevné žárovky v parkovačkách
- neprůhledný pruh nahoře na čelním skle
- nepovolené úpravy v zapojení světel
- odstraněný katalyzátor u vozu, určeného pro běžný provoz
- rychlý ocas a mnoho sazí kolem něj
- uřezané pružiny pérování
- odstraněný zadní nárazník, místo něj výfuk naštorc

Samozřejmě by se dalo ještě pokračovat více do hlubin. Nechtěl bych tímto vyvolat další debatu a téma plný nadávek a urážek, protože někteří neznají meze slušného chování. Taky už mě nebaví sledovat jak se všichni hádají (včetně mě :lol:) , od teď na fórum radši nebudu psát žádný příspěvky (krom srazů), a radši se jako přihlížející anonym budu doma lámat smíchy :D, (protože výroky některých jedinců jsou opravdu dokonalý, řek bych, že ani na www.vtipky.cz se takhle nikdy nezasměji :( ), a opadne i urážení mě samotného nejvíce přes PM od lidí, kteří NEUNESOU názor človeka, a hned se do někoho musí pouštět stylem, ze je mladej**************** nejsem to jen já, ale i řada ostatní junioru….

------------------------------------
Potud tedy úvaha Bordela.

Já bych si dovolil ještě něco připojit, abych nezačínal diskusi na foru.

Podle Tom2racekillera je tuzing vše nepovolené. S tím bych si dovolil nesouhlasit. To bychom na autě mohli tedy mít maximálně jinou barvu a to je kromě jiných pneu snad vše, v čem by naše kreativita dostala zelenou.

Podle mě je tuzing úprava vozidla, která nemá nic společného ani se stylingem a ani s tuningem. Je to ta úprava, která sice změní auto - ať už po technické stránce (neznalost oboru a úpravy dá vzniknout vozidlu, které se stává nebezpečným buď po stránce ovladatelnosti a nebo jiné bezpečnosti) nebo po stránce designové, která je buď amatérsky provedená a nebo bez špetky soudnosti (za amatérského úpravce nepovažuji člověka, který je zručný a díly mu pasují , lak se neloupe a celkový dojem z úpravy není ničím rušen. Za vrchol nevkusu považuju vykoupit na první benzínce tjuningovej koutek a všechno včetně pěti koncovek na výfuk na to auto pověsit i do míst, kde nikdy výfuk nebyl.)

Ač mám raději technický tuning, jak o tom píše Bordel, tak si taky na auto pověsím nějakou tu ptákovinu. V očích některých lidí tím asi klesnu, ale proč ně? Když zlepším auto po stránce výkonu a jízdních vlastností, tak v mých očích už není takový prohřešek si na auto naroubovat stroby a nebo diody do světel. Jiná by byla situace, kdybych měl orezlou 120, blatníky bych lepil páskou a na víko motoru nacpal giga křídlo a kam to půjde tam nacpal neony. Ve svých vlastních očích bych byl idiot, který místo aby dal auto do stavu, kdy mi nebude nebezpečné, tak na něj navěsí dalších 50 kilo nesmyslů a myslí si, jakej je borec.

HOWGH, domluvil jsem. Teď se do nás slušnou formou můžete pustit.

Za sprosté chování nekompromisně půjdou kartičky a nadávající anonymy mažu
Hm hezky napsané ale nějak mi to hlava nebere a teďka už vůbec nevím na čem jsem :twisted:
..:GII vrrr6 rulezzz :..
Obrázek
PRODÁM ////viewtopic.php?p=1443007#1443007

Uživatelský avatar
Eiffel
Moderátor
Příspěvky: 5541
Registrován: 13 říj 2004 10:14
Bydliště: Hodně nestálé Anamnéza: Magor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eiffel »

a co by tě zajímalo?
Cadillac seville V8 4.6 :D
zatím ještě žiju...

Kubik
Příspěvky: 4
Registrován: 16 lis 2005 02:58

Příspěvek od Kubik »

Zajímalo by mě,jestli decentní vylepšení(jako mám já),je pro Vás styling,nebo už tuuzing? Cíl mého snažení - 100procentní stav,lak,lepší audio (MP3 s USB vstupem a MMC kartou-to kvůli otřesům) a uutulný interiér :)

Uživatelský avatar
Eiffel
Moderátor
Příspěvky: 5541
Registrován: 13 říj 2004 10:14
Bydliště: Hodně nestálé Anamnéza: Magor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eiffel »

Kubik píše:Zajímalo by mě,jestli decentní vylepšení(jako mám já),je pro Vás styling,nebo už tuuzing? Cíl mého snažení - 100procentní stav,lak,lepší audio (MP3 s USB vstupem a MMC kartou-to kvůli otřesům) a uutulný interiér :)
100% stav není tuning, to je pouze udržování stavu.

Hudba není tuning - nezlepšuje výkon a ani jízdní vlastnosti.

Interier není tuning - leda bys všechno nepotřebné pro jízdu vyházel.

Stačí vysvětlení? ;-)
Cadillac seville V8 4.6 :D
zatím ještě žiju...

Bordel
Moderátor
Příspěvky: 3887
Registrován: 20 čer 2004 16:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bordel »

Eiffel píše:
Kubik píše:Zajímalo by mě,jestli decentní vylepšení(jako mám já),je pro Vás styling,nebo už tuuzing? Cíl mého snažení - 100procentní stav,lak,lepší audio (MP3 s USB vstupem a MMC kartou-to kvůli otřesům) a uutulný interiér :)
100% stav není tuning, to je pouze udržování stavu.

Hudba není tuning - nezlepšuje výkon a ani jízdní vlastnosti.

Interier není tuning - leda bys všechno nepotřebné pro jízdu vyházel.

Stačí vysvětlení? ;-)
jj souhlasim

Uživatelský avatar
Eiffel
Moderátor
Příspěvky: 5541
Registrován: 13 říj 2004 10:14
Bydliště: Hodně nestálé Anamnéza: Magor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eiffel »

ještě k tomu tuzingu, to co jsi popisoval není tuzing. Pokud nalepíš falešný dveře na kapotu, je to tuzing ;-)

To co děláš, je běžný vozidlo trochu pohodlnější 8)
Cadillac seville V8 4.6 :D
zatím ještě žiju...

Bordel
Moderátor
Příspěvky: 3887
Registrován: 20 čer 2004 16:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bordel »

Rudi píše::lol: docela zajímavý :lol:
nejvíc mě pobavil názor, že ten kdo není zručnej a nechá si na auto něco udělat, tak to není tuningář ale nějakej blbec(bo co to tam bylo) :smich: to byl jako fakt mazec :lol: ten člověk co to psal je určitě nějakej socan, co nemá prachy a závidí bohatejm 8) takhle to brát prostě nejde...někdo má třeba hodně práce a vydělá hodně peněz, ale pak mu už nezbejvá čas nato, ci k tomu auto sednout a něco na něm ručně změnit :ja_nic: tak si to radši nechá udělat a zaplatí 8) nehledě na to, že třeba není ani ručně zdatnej a že ví, že by to zkazil a než aby to vypadalo blbě, tak to radši někomu zaplatí 8) jestli to chcete takhle srovnávat, tak tady za chvilku můžeme pomlouvat lidi, co vozej auto do myčky a neumejou si ho sami 8) takže z týdle strany je to příliš dětinský

jinak tuning vs styling je zajímavý téma na rozbor a dobře se u toho může člověk nasmát a nahádat(ale nezapomeňte, že každá mince má 2 strany 8) ) jestli to chcete takhle brát, tak to my jsme potom tuzeři, pže jsme si koupili takový ty trička(byly v akci :lol: ), co se dávaj na sedačky, aby se nezaprasili -> takže odteď jsem tady dle někoho tuzer rock
chudák děda, ten je určitě taky tuzer, pže tam má autopotahy :lol: a ještě tam má anténu na autorádio rock , ale rádio tam nemá :lol: dneska mu to řeknu 8) určitě bude překvapenej, pže si myslel, že do teď tuner :lol:
ale je rozdil auto udrzovat v pohodli a cistote a upravovat ho :D

Kubik
Příspěvky: 4
Registrován: 16 lis 2005 02:58

Příspěvek od Kubik »

Já svýho bakelitsona udržuju jak se dá.Občas ho vylepším,ale snažím se dělat jen to,čemu trochu rozumím (elektronika apod),maximálně něco zavařím,ponatírám apod.Upravuju ho pokud možno origo dílama-volant a na jaře výfuk s lepším odvodem spalin(origo)

Pročetl jsem už hooodně diskuzí a tady to vypadá celkem kulturně :) Ve většině ostatních se nedá určit hranice mezi stylingem,tuningem a tuzingem.
Třeba já-celý int.se pokouším sladit do modré barvy,jediný kontrast je bílá barva potahů a tacho.Tacho je modře podsvícen(neoslňuje) a po otevření dveří se mi rozsvítí neon nad pedály.Kromě instalace kvalitnějšího rádia je to asi vrchol int.úprav.
Připraví se pod lak a chromování disků a to je vše.
Někdo to bere jako neškodné vylepšení interiéru,někdo jako nechutnej tuzing.

Příloha-takhle dopadl první pokus přečalounění přístrojovky.Chybami se člověk učí.
Přílohy
1122049831.jpg
1122049831.jpg (56.02 KiB) Zobrazeno 1763 x

Uživatelský avatar
Eiffel
Moderátor
Příspěvky: 5541
Registrován: 13 říj 2004 10:14
Bydliště: Hodně nestálé Anamnéza: Magor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eiffel »

Kubik píše:Já svýho bakelitsona udržuju jak se dá.Občas ho vylepším,ale snažím se dělat jen to,čemu trochu rozumím (elektronika apod),maximálně něco zavařím,ponatírám apod.Upravuju ho pokud možno origo dílama-volant a na jaře výfuk s lepším odvodem spalin(origo)

Pročetl jsem už hooodně diskuzí a tady to vypadá celkem kulturně :) Ve většině ostatních se nedá určit hranice mezi stylingem,tuningem a tuzingem.
Třeba já-celý int.se pokouším sladit do modré barvy,jediný kontrast je bílá barva potahů a tacho.Tacho je modře podsvícen(neoslňuje) a po otevření dveří se mi rozsvítí neon nad pedály.Kromě instalace kvalitnějšího rádia je to asi vrchol int.úprav.
Připraví se pod lak a chromování disků a to je vše.
Někdo to bere jako neškodné vylepšení interiéru,někdo jako nechutnej tuzing.

Příloha-takhle dopadl první pokus přečalounění přístrojovky.Chybami se člověk učí.
tak tohle je styling. Ale chtělo by to víc fotek, základ nevypadá zle 8)

Výfukem a úpravami podvozku a motoru se dostaneš k tuningu ;-)
Cadillac seville V8 4.6 :D
zatím ještě žiju...

Uživatelský avatar
.:]{UBIS:.
Příspěvky: 91
Registrován: 26 úno 2005 10:12
Kontaktovat uživatele:

.. Naprosto souhlasim ..

Příspěvek od .:]{UBIS:. »

.. Sem stejným vyznavačem slova tuning a plně souhlasim s výrokem .. co si ale myslím tady chybí je fakt že možnosti tady a ve státech sou drobet odlišný .. na což je také třeba brát ohled .. méně fiirem menší konkurence užší sortiment. Preferovány jsou především značky TUNERSKého ražení BMW 3, VW, HONDA..

bydlet ve státech tak mé auto je motorově úplně jinde.. a hlavně bych si nekoupil 1.6 16V co sotva jede..

Co dodat.. jsme kde jsme.. tvrdím,že je lepší sériovka než zmrvený oplastovaný vánoční stromeček...

.: Kubis :.
www.cardomain.com/id/kubis

EX: MAZDA MX-3
EX: BMW E36 318is coupe
HONDA CIVIC 02 coupe
RENAULT R19 cabrio Karmann

WWW.BRYXLE.CZ
.:]{:.

Uživatelský avatar
Eiffel
Moderátor
Příspěvky: 5541
Registrován: 13 říj 2004 10:14
Bydliště: Hodně nestálé Anamnéza: Magor
Kontaktovat uživatele:

Re: .. Naprosto souhlasim ..

Příspěvek od Eiffel »

.:]{UBIS:. píše:.. Sem stejným vyznavačem slova tuning a plně souhlasim s výrokem .. co si ale myslím tady chybí je fakt že možnosti tady a ve státech sou drobet odlišný .. na což je také třeba brát ohled .. méně fiirem menší konkurence užší sortiment. Preferovány jsou především značky TUNERSKého ražení BMW 3, VW, HONDA..

bydlet ve státech tak mé auto je motorově úplně jinde.. a hlavně bych si nekoupil 1.6 16V co sotva jede..

Co dodat.. jsme kde jsme.. tvrdím,že je lepší sériovka než zmrvený oplastovaný vánoční stromeček...

.: Kubis :.
souhlas 8)
Cadillac seville V8 4.6 :D
zatím ještě žiju...

Bordel
Moderátor
Příspěvky: 3887
Registrován: 20 čer 2004 16:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: .. Naprosto souhlasim ..

Příspěvek od Bordel »

.:]{UBIS:. píše:.. Sem stejným vyznavačem slova tuning a plně souhlasim s výrokem .. co si ale myslím tady chybí je fakt že možnosti tady a ve státech sou drobet odlišný .. na což je také třeba brát ohled .. méně fiirem menší konkurence užší sortiment. Preferovány jsou především značky TUNERSKého ražení BMW 3,VW, HONDA..

bydlet ve státech tak mé auto je motorově úplně jinde.. a hlavně bych si nekoupil 1.6 16V co sotva jede..

Co dodat.. jsme kde jsme.. tvrdím,že je lepší sériovka než zmrvený oplastovaný vánoční stromeček...

.: Kubis :.
:( jestli si to nepletes s plastama :lol:
http://www.odtahnito.cz <<< Půjčovna odtahového speciálu, stačí řidičák sk. B. Nejlevnější způsob převozu vozu svépomocí. Praha, ČR i zahraničí.

Uživatelský avatar
zralok
Příspěvky: 27
Registrován: 02 úno 2005 01:18
Bydliště: Pardubice

Re: Téma: Tuning & Styling by Tojebordel

Příspěvek od zralok »

Ahoj všichni,

dlouho jsem zde nebyl a první na co jsem narazil byla tato úvaha, musím říct, že bych s tím v celku souhlasím,ale ne úplně.

Pokud dovolíte a mohu se trošku vyjádřit, tak bych to asi nejříve trošku rozdělil.

Sámotného mne tuning i tuzing provází od puberty a už mám za sebou nějakej ten kousek vývoje pohledu na úpravy.


Samotnej jsem začínal na škodě 100 a snažil se jí tak trochu poladit, samozřejmě opticky, takže jsem to ověsil přídavnejma světlama, 8 reprákama, krásným novým lakem a super poklicema:o)) což je už 12let zpátky.

ale abych se dostal k zamyšlení nad tuningem, já bych to dělil asi na optickej tuning a motorovej.O tuzingu tu psát nic nechci.

Když jsem po svých zkušenostech a bouračkách výhodně pořídil Opel vectra 1,7td což není vůůůbec žádnej sprinter a rozhodl jsem se z ní (díky tak trochu sázce) že z rodiného sedanu nejde postavit "tuningová kára" ji postavit.Schválně říkám postavit, protože začala stavba oněch nesmylsných spojlerů, prahů a prodlužování haubny... atd. Zkrátka se zadařilo a postavil jsem pokud to tak mohu napsat - show car, vše plně funkční, takže mne předni spojler tlačil aerodynamicky k zemi a brzdil tak , že auto nejelo, široká kola na 17´ráfcích 225 širokých pneu se sotva rozvalila,ale netunil jsem jízdní vlastnosti,ale vzhled. Takže kompletně nová muzika, čalouněný vnitřek atd. prostě opticky dokonalé.

Ale po jízdní stránce sedělo jako přibité, spotřeba byla o 2litry nafty větší a auto nejelo:o) Nojo,ale auto bylo připravené na pohodové přibližování a na výstavy, na kterých se hodnotila práce a provedení úprav... byl jsem spokojen.

jenže denním ježděním a spoustou kosmetických úprav, včetně laku a sedaček, výdechu na motoru atd. se najednou začali kupit problémy, támhle něco začalo praskat, výdechem na haubně odcházely hadice v motoru, sedačky se ve švech začaly prošoupávat atd. Najednou člověku dochází, že ty originál sedačky nejsopu jen tak pro nic za nic šité s toho, či onoho materiálu, že výdechy na haubnách supersportů jsou opravdu pro odvětrávání ,ale 300koňoveho agregátu, že široká kola jsou stavěna na silnější ramena a poloosy...

Nelituju ani chvilky,které jsem strávil na úpravě své vectry,ale dnes bych to již řešil vše tak trochu jinak, dnes už vím, že jsou daleko důležitější věci a spousta věcí je jen rádoby image.

Vectru jsem prodal, pořídil audi a3, připravuji ji na úpravy,ale již v jiném duchu, už to nebude výrazný show car, bude to decentní ostrá turbo verze s nižším podvozkem, parádním zvukem, laděnými svody a multimedii.

Závěrem bych chtěl říct, že i když všichni nectí plnou funkčnost všech věcí na svých miláčcích, tak stejně je to vše o citu úpravy a vyladění k obrazu svému a vyjádření sama sebe...
Stejně jako motorkáři ladí své stroje, at už airbrushem, třásněmi, polepy, chromy... tak stejně je tomu i u aut.

Proto se přikláním k názoru, že jsme tady stále v rozkvětu a na začátku tuningu.Německo, Rakousko už má nějaký ten rok za sebou a hlavně i zákony které je drží v určitých mezích funkčnosti úprav,ale pokud se třeba podíváme do Španělska, tak zjisíme velikou řadu kitových hrůz, prostě jinej styl a my jako Češi se stále vyvíjíme a to, že bude stále někde nějakej tuzing a tuning na hranici nevkusu a nepraktičnosti je jen další stupínek vývoje.

Neházel bych všechny do jednoho pytle a koukal na to z pohledu možností a myšlenky majitele upravovaného vozidla.Kolikrát je vidět, že i obyčejná škodovka jde úžasně upravit a naopak milionové BMW je oblepeno jako vánoční stromeček.

No přátelé konec úvah, dnes jsem měl nějakou přemýšlecí, takže pokud jsem někoho pobouřil, či se mnou nesouhlasí - nevadí, díky tomu, že je více názorů jezdí i daleko víc zajímavých aut.

díky za pozornost ZRALOK
OPEL VECTRA EXTREMA
...eXtreme rulezzzzzzz :mrgreen:

Kubik
Příspěvky: 4
Registrován: 16 lis 2005 02:58

Trabik

Příspěvek od Kubik »

Další fotky jsou na: www.trabi.me.cz v sekci Vaše vozy/KubikCv
Myslím,že sportovním výfukem u mě úpravy motoru skončí,motor se sice dá upravit z původních 26 koní na 35,50 a vyjímečně až 80 koní,ale na úkor spotřeby a spolehlivosti.Mám kromě bloku úplně nový motor a brzdy,pružiny a tlumiče jsou v dobrém stavu a spotřeba 6.2 - 7 litrů,podle způsobu jízdy.Zbývá jen doladit interiér,na jaře se pustit do nástřiku spodku,motorového prostoru a přípravy pod lak a pak už to bude auto podle mých představ.

Uživatelský avatar
.:]{UBIS:.
Příspěvky: 91
Registrován: 26 úno 2005 10:12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .:]{UBIS:. »

Nepletu.. z reichu se na VW sežene sned všechno... i plasty samozřejmě ale ty já moc nepreferuju.. zato na mojí MX sou tady jen tuctový altezzas a dva druhy mega nárazníků a oplastování co je mi k ničemu, ale na motor nic a krome remusu co tam má každej ani žádnej jinej vejfuk se sehnat nedá.. co pak maj lidi s autem dělat když neseženou nic než plasty a uni koncovky... to je pak konečná..
www.cardomain.com/id/kubis

EX: MAZDA MX-3
EX: BMW E36 318is coupe
HONDA CIVIC 02 coupe
RENAULT R19 cabrio Karmann

WWW.BRYXLE.CZ
.:]{:.

Ritchma
Moderátor
Příspěvky: 9432
Registrován: 11 úno 2004 21:38

Příspěvek od Ritchma »

.:]{UBIS:. píše:Nepletu.. z reichu se na VW sežene sned všechno... i plasty samozřejmě ale ty já moc nepreferuju.. zato na mojí MX sou tady jen tuctový altezzas a dva druhy mega nárazníků a oplastování co je mi k ničemu, ale na motor nic a krome remusu co tam má každej ani žádnej jinej vejfuk se sehnat nedá.. co pak maj lidi s autem dělat když neseženou nic než plasty a uni koncovky... to je pak konečná..
Prodat a koupit něco co se dá upravit........
Build shit car, call everyone haters....
Function > Form

Uživatelský avatar
.:]{UBIS:.
Příspěvky: 91
Registrován: 26 úno 2005 10:12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .:]{UBIS:. »

Ritchma píše:
.:]{UBIS:. píše:Nepletu.. z reichu se na VW sežene sned všechno... i plasty samozřejmě ale ty já moc nepreferuju.. zato na mojí MX sou tady jen tuctový altezzas a dva druhy mega nárazníků a oplastování co je mi k ničemu, ale na motor nic a krome remusu co tam má každej ani žádnej jinej vejfuk se sehnat nedá.. co pak maj lidi s autem dělat když neseženou nic než plasty a uni koncovky... to je pak konečná..
Prodat a koupit něco co se dá upravit........
Hmm... díky ya radu..
www.cardomain.com/id/kubis

EX: MAZDA MX-3
EX: BMW E36 318is coupe
HONDA CIVIC 02 coupe
RENAULT R19 cabrio Karmann

WWW.BRYXLE.CZ
.:]{:.

Ritchma
Moderátor
Příspěvky: 9432
Registrován: 11 úno 2004 21:38

Příspěvek od Ritchma »

Já se přidám. Původně když sem šetřil na auto sem měl vymyšlnou felícii, nejlépe 1,6ku a spoustu stylingových nápadů jak z ní udělat super káru. felícii sme měli přišlo mi že nejede špatně a líbila se mi. Ale ouha, stačila naprostá maličkost a filcku už sem nechtěl ani vidět. Stačilo jedno svezení od bratra a doporučení na jiný auto. Filcka dle jeho slov je mrtvá. A tak sem sed doma ke kompu a na netu hledal parametry a fotky saxa a 106ky. No saxo se mi líbilo víc a motor je stejnej. No a tak to přišlo a saxo sem si koupil. Teď když bylo saxo v servisu sem měl půjčenou tátovu filcku. Po třech týdnech sem si říkal že je to fajn auto že to neni tak mrvý, že je to celkem pohodlný, že dát na to akorát podvozek jinej že by to bylo fajn a lebedil sem si jak je krásně slyšet rádio který hraje a ne jako v saxu přeřvává zvuk auta. Už sem si říkal jenom hezčí plasty a bylo by to fajn auto. Ale to už sem dorazil do servisu kde sem zase viděl svýho mazla, zaplatil a vyrazil. Najednou sem seděl o půl metru níž, v ruce držel volant a ne hrůza jak z autobusu, auto reagovola na plyn a při sešlápnutí okamžitá akcelerace, ne jako ve filcce šlápnu a nic a co je hlavní to auto najednou seděla v zatáčkách a brzdilo. V tu ránu sem si říkal jak sem moh přemýšlet nad tim že je filcka fajn auto :lol:
Proto ten styling moc nechápu. Protože je to k ničemu :roll:
Build shit car, call everyone haters....
Function > Form

Uživatelský avatar
Eiffel
Moderátor
Příspěvky: 5541
Registrován: 13 říj 2004 10:14
Bydliště: Hodně nestálé Anamnéza: Magor
Kontaktovat uživatele:

Re: Téma: Tuning & Styling by Tojebordel

Příspěvek od Eiffel »

zralok píše:
ale abych se dostal k zamyšlení nad tuningem, já bych to dělil asi na optickej tuning a motorovej.O tuzingu tu psát nic nechci.
díky za pozornost ZRALOK
Ahoj žraloku, vždy´t jsi potvrdil to, co jsme psali, nemusel jsi to psát znovu ;-)

Optický tuning neexistuje. To je prostě styling.

A pak je právě to zlepšení technických parametrů a to je tuning ;-)
Cadillac seville V8 4.6 :D
zatím ještě žiju...

Uživatelský avatar
xmeda
Příspěvky: 32
Registrován: 29 lis 2005 19:20
Bydliště: Brno.. mesto mest ;)
Kontaktovat uživatele:

:o)

Příspěvek od xmeda »

pekny, vicemene souhlas

Bordel
Moderátor
Příspěvky: 3887
Registrován: 20 čer 2004 16:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Téma: Tuning & Styling by Tojebordel

Příspěvek od Bordel »

Zralok:
tuning se nedeli na motorovej a optickej
tunit vzhled.... taky dobra **......

mozna kdybys si to treba i dvakrat precet a s rozvakou, tak bys to nenapsal
viz prvni radky uvahy TUNING & STYLING
http://www.odtahnito.cz <<< Půjčovna odtahového speciálu, stačí řidičák sk. B. Nejlevnější způsob převozu vozu svépomocí. Praha, ČR i zahraničí.

Bordel
Moderátor
Příspěvky: 3887
Registrován: 20 čer 2004 16:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bordel »

Ritchma píše:Já se přidám. Původně když sem šetřil na auto sem měl vymyšlnou felícii, nejlépe 1,6ku a spoustu stylingových nápadů jak z ní udělat super káru. felícii sme měli přišlo mi že nejede špatně a líbila se mi. Ale ouha, stačila naprostá maličkost a filcku už sem nechtěl ani vidět. Stačilo jedno svezení od bratra a doporučení na jiný auto. Filcka dle jeho slov je mrtvá. A tak sem sed doma ke kompu a na netu hledal parametry a fotky saxa a 106ky. No saxo se mi líbilo víc a motor je stejnej. No a tak to přišlo a saxo sem si koupil. Teď když bylo saxo v servisu sem měl půjčenou tátovu filcku. Po třech týdnech sem si říkal že je to fajn auto že to neni tak mrvý, že je to celkem pohodlný, že dát na to akorát podvozek jinej že by to bylo fajn a lebedil sem si jak je krásně slyšet rádio který hraje a ne jako v saxu přeřvává zvuk auta. Už sem si říkal jenom hezčí plasty a bylo by to fajn auto. Ale to už sem dorazil do servisu kde sem zase viděl svýho mazla, zaplatil a vyrazil. Najednou sem seděl o půl metru níž, v ruce držel volant a ne hrůza jak z autobusu, auto reagovola na plyn a při sešlápnutí okamžitá akcelerace, ne jako ve filcce šlápnu a nic a co je hlavní to auto najednou seděla v zatáčkách a brzdilo. V tu ránu sem si říkal jak sem moh přemýšlet nad tim že je filcka fajn auto :lol:
Proto ten styling moc nechápu. Protože je to k ničemu :roll:
aha :lol: ale zajimavej pribeh

me ceka neco podobnyho :D uz pomalu hledam :lol: a nejspis vim i co 8)
http://www.odtahnito.cz <<< Půjčovna odtahového speciálu, stačí řidičák sk. B. Nejlevnější způsob převozu vozu svépomocí. Praha, ČR i zahraničí.

Uživatelský avatar
Breakthru
Příspěvky: 1804
Registrován: 05 dub 2006 19:59
Bydliště: Třebíč...

Příspěvek od Breakthru »

no, ale když dělám auto tak hlavně aby se mi líbilo, ne?Někdo holt umí a druhej čumí.Někomu stačí to co má pod kapotou a stačí mu styling a audio, jinej zase chce jen výkon a to ostaní ho nezajímá.Já osobně radši ten výkon.S Tom2racekillerem nesouhlasím ve všem krom odstranění katalyzátoru, toho černýho pruhu.Zavařený kliky a mračení mi nijak nevadí, ale já to mít nemusím.V dnešní době je tuning hodně obecná věc.Zahrnuje úpravy motoru, podvozku, převodovky, karoseie, interieru a samozřejmě audio.Jeho tvrzení o tom, že tuzing jsou všechny nepovolený úpravy je hodně hloupé, vždyť co by ti legálně povolili za úpravu auta podle zákona?Novej lak, kola, a sloupat znaky a označení.......každej má svůj názor a může ho zvěřejnit a já mu ho neberu, ale jemu asi jen dělá dobře provokovat ostaní....... :P
svět dospělých je pro mne záhadou......

Uživatelský avatar
Eiffel
Moderátor
Příspěvky: 5541
Registrován: 13 říj 2004 10:14
Bydliště: Hodně nestálé Anamnéza: Magor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eiffel »

Breakthru píše:no, ale když dělám auto tak hlavně aby se mi líbilo, ne?Někdo holt umí a druhej čumí.Někomu stačí to co má pod kapotou a stačí mu styling a audio, jinej zase chce jen výkon a to ostaní ho nezajímá.Já osobně radši ten výkon.S Tom2racekillerem nesouhlasím ve všem krom odstranění katalyzátoru, toho černýho pruhu.Zavařený kliky a mračení mi nijak nevadí, ale já to mít nemusím.V dnešní době je tuning hodně obecná věc.Zahrnuje úpravy motoru, podvozku, převodovky, karoseie, interieru a samozřejmě audio.Jeho tvrzení o tom, že tuzing jsou všechny nepovolený úpravy je hodně hloupé, vždyť co by ti legálně povolili za úpravu auta podle zákona?Novej lak, kola, a sloupat znaky a označení.......každej má svůj názor a může ho zvěřejnit a já mu ho neberu, ale jemu asi jen dělá dobře provokovat ostaní....... :P
HiFi podle mě není tuning jako takový, tuning je prostě o jízdních vlastnostech.

Styling je prostě zase jen vylepšování vzhledu...

A tom2race je mrtev :lol:
Cadillac seville V8 4.6 :D
zatím ještě žiju...

Uživatelský avatar
Breakthru
Příspěvky: 1804
Registrován: 05 dub 2006 19:59
Bydliště: Třebíč...

Příspěvek od Breakthru »

Eiffel píše:
Breakthru píše:no, ale když dělám auto tak hlavně aby se mi líbilo, ne?Někdo holt umí a druhej čumí.Někomu stačí to co má pod kapotou a stačí mu styling a audio, jinej zase chce jen výkon a to ostaní ho nezajímá.Já osobně radši ten výkon.S Tom2racekillerem nesouhlasím ve všem krom odstranění katalyzátoru, toho černýho pruhu.Zavařený kliky a mračení mi nijak nevadí, ale já to mít nemusím.V dnešní době je tuning hodně obecná věc.Zahrnuje úpravy motoru, podvozku, převodovky, karoseie, interieru a samozřejmě audio.Jeho tvrzení o tom, že tuzing jsou všechny nepovolený úpravy je hodně hloupé, vždyť co by ti legálně povolili za úpravu auta podle zákona?Novej lak, kola, a sloupat znaky a označení.......každej má svůj názor a může ho zvěřejnit a já mu ho neberu, ale jemu asi jen dělá dobře provokovat ostaní....... :P
HiFi podle mě není tuning jako takový, tuning je prostě o jízdních vlastnostech.

Styling je prostě zase jen vylepšování vzhledu...

A tom2race je mrtev :lol:
Tak já vím, mě tohle taky ani nebere.Ale v dnešní době sou tyhle tři věci daný do jednoho velkýho pytle s nápisem TUNING.A to jsem myslel.... :wink:
svět dospělých je pro mne záhadou......

Uživatelský avatar
Eiffel
Moderátor
Příspěvky: 5541
Registrován: 13 říj 2004 10:14
Bydliště: Hodně nestálé Anamnéza: Magor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eiffel »

Breakthru píše:
Eiffel píše:
Breakthru píše:no, ale když dělám auto tak hlavně aby se mi líbilo, ne?Někdo holt umí a druhej čumí.Někomu stačí to co má pod kapotou a stačí mu styling a audio, jinej zase chce jen výkon a to ostaní ho nezajímá.Já osobně radši ten výkon.S Tom2racekillerem nesouhlasím ve všem krom odstranění katalyzátoru, toho černýho pruhu.Zavařený kliky a mračení mi nijak nevadí, ale já to mít nemusím.V dnešní době je tuning hodně obecná věc.Zahrnuje úpravy motoru, podvozku, převodovky, karoseie, interieru a samozřejmě audio.Jeho tvrzení o tom, že tuzing jsou všechny nepovolený úpravy je hodně hloupé, vždyť co by ti legálně povolili za úpravu auta podle zákona?Novej lak, kola, a sloupat znaky a označení.......každej má svůj názor a může ho zvěřejnit a já mu ho neberu, ale jemu asi jen dělá dobře provokovat ostaní....... :P
HiFi podle mě není tuning jako takový, tuning je prostě o jízdních vlastnostech.

Styling je prostě zase jen vylepšování vzhledu...

A tom2race je mrtev :lol:
Tak já vím, mě tohle taky ani nebere.Ale v dnešní době sou tyhle tři věci daný do jednoho velkýho pytle s nápisem TUNING.A to jsem myslel.... :wink:
takže když si dám na škodu 120 hezčí koncovku výfuku a lepší rádio a zesilovač, tak jsem se stal tuningářem...

Ten velký tuning s nápisem TUNING udělali maximálně lidi, kteří vidí nějakým způsobem neseriové auto a už je to tuning. Slyšel jsem to dokonce i na offroada který měl vepředu rampu proti klokanům...

to je prostě styling a basta...
Cadillac seville V8 4.6 :D
zatím ještě žiju...

Uživatelský avatar
Breakthru
Příspěvky: 1804
Registrován: 05 dub 2006 19:59
Bydliště: Třebíč...

Příspěvek od Breakthru »

Eiffel píše:
Breakthru píše:
Eiffel píše: HiFi podle mě není tuning jako takový, tuning je prostě o jízdních vlastnostech.

Styling je prostě zase jen vylepšování vzhledu...

A tom2race je mrtev :lol:
Tak já vím, mě tohle taky ani nebere.Ale v dnešní době sou tyhle tři věci daný do jednoho velkýho pytle s nápisem TUNING.A to jsem myslel.... :wink:
takže když si dám na škodu 120 hezčí koncovku výfuku a lepší rádio a zesilovač, tak jsem se stal tuningářem...

Ten velký tuning s nápisem TUNING udělali maximálně lidi, kteří vidí nějakým způsobem neseriové auto a už je to tuning. Slyšel jsem to dokonce i na offroada který měl vepředu rampu proti klokanům...

to je prostě styling a basta...
Vím na co narážíš a máš pravdu, ale radio a koncovka?Prosímtě co je to za úpravu?Já jsem taky jen přes techniku a nikdo mi to nevyvrátí, mám na to podobnej názor jako ty :wink: .Ale pro spoustu lidí je tuning to co vidí resp. slyší......Blbosti jako F.a.F. udělali z těhle kravin tuning.Např.: hnus největšího kalibru:Španělskej tuning( tuzing :? ).No a nejdebilnější časopis na českým trhu:Maxi Tuning.Dvakrát jsem si ho koupil a nikdy víc.Samý šunky ze Španělska.Prej 12 nejlepších aut z celýho světa!!!Howno!9 ze Španělska a ten zbytek co kde pobrali..... :mad: :mad: no prostě humus......nevím jak ostatní, ale tenhle časák, kterej si kupujou nemyslící puberťáci nebo neuvědomělí jedinci, mě nějak nebere.TEČKA!A tyhle dvě věci jsou metla Tuningu..... :evil:
svět dospělých je pro mne záhadou......

Odpovědět

Zpět na „News Room“