Vyroba stabilizatoru

Nápravy, podvozky, snižování, brzdy, řízení - vše kolem náprav a brzd

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma

Uživatelský avatar
MedaRF
Příspěvky: 244
Registrován: 15 říj 2006 23:19

Vyroba stabilizatoru

Příspěvek od MedaRF »

Uz nevim s kym jsem to tu tenkrat resil, ale slibil mi, ze zjisti u kovaru zda jsou schopni vyrobit stabilizatory.. A pro ostatni, nezna nekdo nekoho, nebo nevi kde by mi je vyrobili ;)? Diky

Uživatelský avatar
honza 2.0 16v
Příspěvky: 1518
Registrován: 09 říj 2005 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyroba stabilizatoru

Příspěvek od honza 2.0 16v »

MedaRF píše:Uz nevim s kym jsem to tu tenkrat resil, ale slibil mi, ze zjisti u kovaru zda jsou schopni vyrobit stabilizatory.. A pro ostatni, nezna nekdo nekoho, nebo nevi kde by mi je vyrobili ;)? Diky
materiálově to je jako pružina , takže pokud chceš tužšší, tak ti ho snad i v pérárně spočítaj (jednoduše- větší průměr..).. kontakt na pérárnu tu někdebyl...

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Příspěvek od Taboo »

smazano
Naposledy upravil(a) Taboo dne 20 úno 2012 10:33, celkem upraveno 1 x.
IQ stylingem nenahradis.

Uživatelský avatar
MedaRF
Příspěvky: 244
Registrován: 15 říj 2006 23:19

Re: Vyroba stabilizatoru

Příspěvek od MedaRF »

Taboo: rozved to prosimte, konecne nekdo kdo vypada, ze tomu rozumi :-)

Lama: Mercedes w124 coupe, bohuzel nedelal..

posero
Příspěvky: 584
Registrován: 02 kvě 2007 12:45

Příspěvek od posero »

Taboo píše:Vyroba stabilizatoru neni nijak slozita a s trochou vynalezavosti se da zvladnout i ve velice limitovanych domacich podminkach (pokud o funkci a designu stabilizatoru clovek neco zna). Jako material se nejbezneji pouziva 4140 ocel (z duvodu zivotnosti). Se zvetsenim prumeru by se to ale nemelo nijak prehanet + samozrejme, moznost nekolikabodoveho uchyceni poskytne vice variaci nastaveni tuhosti v rozdilnych podminkach (pro provoz na ulici a soutezeni).
nechci rejpat ale nemyslim ze bude takova sranda vyrobi funkcni stabilizator :( a zajmalo by me co je to za material ocel 4140
Honda Civic EG turbo
Civic aerodeck
Toyota Celica GT4

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Příspěvek od Beaver »

posero píše:
Taboo píše:Vyroba stabilizatoru neni nijak slozita a s trochou vynalezavosti se da zvladnout i ve velice limitovanych domacich podminkach (pokud o funkci a designu stabilizatoru clovek neco zna). Jako material se nejbezneji pouziva 4140 ocel (z duvodu zivotnosti). Se zvetsenim prumeru by se to ale nemelo nijak prehanet + samozrejme, moznost nekolikabodoveho uchyceni poskytne vice variaci nastaveni tuhosti v rozdilnych podminkach (pro provoz na ulici a soutezeni).
nechci rejpat ale nemyslim ze bude takova sranda vyrobi funkcni stabilizator :( a zajmalo by me co je to za material ocel 4140
Když o tom hovno víš, proč myslíš, že bys měl mít právo zpochybňovat zkušenosti lidí, co už se v tom pohybujou delší dobu ? Jestliže ani nevíš, že se ocel nějak označuje do tříd, tak bys měl jen číst a nepřipojovat stupidní komentáře.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

JonnY
Příspěvky: 1424
Registrován: 19 led 2005 17:09

Příspěvek od JonnY »

Taboo píše:Vyroba stabilizatoru neni nijak slozita a s trochou vynalezavosti se da zvladnout i ve velice limitovanych domacich podminkach (pokud o funkci a designu stabilizatoru clovek neco zna). Jako material se nejbezneji pouziva 4140 ocel (z duvodu zivotnosti). Se zvetsenim prumeru by se to ale nemelo nijak prehanet + samozrejme, moznost nekolikabodoveho uchyceni poskytne vice variaci nastaveni tuhosti v rozdilnych podminkach (pro provoz na ulici a soutezeni).
a nakolko dokaze clovek odhadnut vplyv na jazdne vlastnosti podobneho doma vyrobeneho stabilizatoru?

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: Vyroba stabilizatoru

Příspěvek od Taboo »

smazano
Naposledy upravil(a) Taboo dne 20 úno 2012 10:33, celkem upraveno 1 x.
IQ stylingem nenahradis.

posero
Příspěvky: 584
Registrován: 02 kvě 2007 12:45

Příspěvek od posero »

Beaver píše:Když o tom hovno víš, proč myslíš, že bys měl mít právo zpochybňovat zkušenosti lidí, co už se v tom pohybujou delší dobu ? Jestliže ani nevíš, že se ocel nějak označuje do tříd, tak bys měl jen číst a nepřipojovat stupidní komentáře.
nevim kde si vzal ze o tom vim hovno :lol: myslel nekdo z vas na to kde to naohybaj?to jso kolikrat nekolikanasobne ohyby po ruznymi uhly nic jednoduchyho,a co tepelny zpracovani?a to oznaceni oceli urco neni dle csn normy tak se ptam co je to zac abych si rozsiril vedomosti doufam ze to nevadi kdyz se chci priucit od nekoho kdo umi vic a vic zna 8)
Honda Civic EG turbo
Civic aerodeck
Toyota Celica GT4

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Příspěvek od Taboo »

smazano
Naposledy upravil(a) Taboo dne 20 úno 2012 10:33, celkem upraveno 5 x.
IQ stylingem nenahradis.

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Příspěvek od Taboo »

smazano
Naposledy upravil(a) Taboo dne 20 úno 2012 10:34, celkem upraveno 1 x.
IQ stylingem nenahradis.

Uživatelský avatar
kentoya
Příspěvky: 1279
Registrován: 02 pro 2005 23:55
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od kentoya »

z českých ocelí 14 260 je vhodný adept
IQ sice stylingem nenahradíš, taboo ti ho taky nezvedne, ale dokáže rozšířit brutálně obzory :D
http://www.odtahove-sluzby.cz

posero
Příspěvky: 584
Registrován: 02 kvě 2007 12:45

Příspěvek od posero »

Taboo:presne tohle sem chtel vedet 8) doufam zes to aspon ty nebral jako rypani ale jako otazku tykajici se tematu ktera snad pomohla pochopit i ostatnim,stejne mi porad vrta hlavou kde a kdo to naohyba dyztak kdyby nekdo vedel at napise ja sem z plzne a nikoho takovyho z okoli neznam
Honda Civic EG turbo
Civic aerodeck
Toyota Celica GT4

Uživatelský avatar
honza 2.0 16v
Příspěvky: 1518
Registrován: 09 říj 2005 12:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od honza 2.0 16v »

posero píše:Taboo:presne tohle sem chtel vedet 8) doufam zes to aspon ty nebral jako rypani ale jako otazku tykajici se tematu ktera snad pomohla pochopit i ostatnim,stejne mi porad vrta hlavou kde a kdo to naohyba dyztak kdyby nekdo vedel at napise ja sem z plzne a nikoho takovyho z okoli neznam
myslím že stačí šikovnej člověk s ohejbačkou....

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Příspěvek od Taboo »

smazano
Naposledy upravil(a) Taboo dne 20 úno 2012 10:34, celkem upraveno 1 x.
IQ stylingem nenahradis.

posero
Příspěvky: 584
Registrován: 02 kvě 2007 12:45

Příspěvek od posero »

prave ze trubky uz sem ohybal a udelat treba jen rovnou tyc a na kazdy strane jeden ohyb neni sranda a to sem ohybal medeny trubky ke klimatizaci o prumeru 20mm pac staci mit stred toho ohybu o kousicek vedle a po ohnuti je to uplne jinak dlouhy,kdo to nekdy delal vi co myslim :lol:

proc je nejlepsi jen rovna trubka?koukal sem ze na civicu mam stabilizator a ten ma ohybu celkem dost,akorat este nevim nevim jestli tam vsechny patri

takze kdyz to shrnu nejlepsi stabilizator jednoduchej,co nejmin ohybani,z pruzinovy oceli tedy pro nas oceli tridy 14 xxx, a co ulozeni?
Honda Civic EG turbo
Civic aerodeck
Toyota Celica GT4

Jose85
Příspěvky: 581
Registrován: 18 čer 2007 20:42

Příspěvek od Jose85 »

posero píše:prave ze trubky uz sem ohybal a udelat treba jen rovnou tyc a na kazdy strane jeden ohyb neni sranda a to sem ohybal medeny trubky ke klimatizaci o prumeru 20mm pac staci mit stred toho ohybu o kousicek vedle a po ohnuti je to uplne jinak dlouhy,kdo to nekdy delal vi co myslim :lol:

proc je nejlepsi jen rovna trubka?koukal sem ze na civicu mam stabilizator a ten ma ohybu celkem dost,akorat este nevim nevim jestli tam vsechny patri

takze kdyz to shrnu nejlepsi stabilizator jednoduchej,co nejmin ohybani,z pruzinovy oceli tedy pro nas oceli tridy 14 xxx, a co ulozeni?
A nejsou tam ty ohyby kvůli tomu aby se ten stabilizátor vešel mezi ostatní komponenty podvozku. :?

posero
Příspěvky: 584
Registrován: 02 kvě 2007 12:45

Příspěvek od posero »

Jose85 píše: A nejsou tam ty ohyby kvůli tomu aby se ten stabilizátor vešel mezi ostatní komponenty podvozku. :?
to urcite jsou 8) kdybys to celt cely Taboo to psal,
Honda Civic EG turbo
Civic aerodeck
Toyota Celica GT4

JonnY
Příspěvky: 1424
Registrován: 19 led 2005 17:09

Příspěvek od JonnY »

Jose85 píše:A nejsou tam ty ohyby kvůli tomu aby se ten stabilizátor vešel mezi ostatní komponenty podvozku. :?
nie.
to je len vedlajsi efekt.

"uckovy" tvar je pre funciu stabilizatoru nutny. ak by to bola len tyc, tak sa neskruti a jaksi by to nebol skrutny stabilizator. bola by to len tyc, ktoru tam maju starsie auta vzadu aj tak (presne oznacenie si teraz nespomeniem. tuha naprava a vlecne ramena?)


edit: pozeram ze som asi trocha mimo a ty si sa pytal na nieco ine.
nj stane sa :D
Naposledy upravil(a) JonnY dne 27 říj 2007 20:05, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Příspěvek od Taboo »

smazano
Naposledy upravil(a) Taboo dne 20 úno 2012 10:35, celkem upraveno 1 x.
IQ stylingem nenahradis.

posero
Příspěvky: 584
Registrován: 02 kvě 2007 12:45

Příspěvek od posero »

Taboo píše:
posero píše:proc je nejlepsi jen rovna trubka?
Rovna tyc ma stejne........
8) dik
Honda Civic EG turbo
Civic aerodeck
Toyota Celica GT4

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Příspěvek od Taboo »

smazano
Naposledy upravil(a) Taboo dne 20 úno 2012 10:35, celkem upraveno 1 x.
IQ stylingem nenahradis.

Uživatelský avatar
MedaRF
Příspěvky: 244
Registrován: 15 říj 2006 23:19

Re: Vyroba stabilizatoru

Příspěvek od MedaRF »

No Taboo, dekuju :-). Mam zadni stabilizator o prumeru 14 mm, coz mi prijde na takhle velke a tezke auto jako nic. Vystrachal jsem ted stab. z novejsi verze w210, ten uz ma prumer tusim 17 mm. Zkusim ho vymenit, snad to bude stacit. Jinak jsem kdysi nasel stab. od HR nekde v zahranici a zaroven to bylo naposledy.. Nemuzu je nikde najit, ani na ebayi, proto jsem chtel jit touto cestou..

Uživatelský avatar
fakie vw
Příspěvky: 753
Registrován: 30 lis 2005 17:41
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

gti

Příspěvek od fakie vw »

A co když chci dát stabilizátor na nápravu kde před tím nebyl? Konkrétně jsem chtěl na golfa II na zadek. Je tak kliková náprava jako u felicie třeba :wink: Jaký stabilizátor tam dát? S jakým průměrem jak to můžu spočítat a podle čeho?
VW golf II GT 1.8Turbo

Uživatelský avatar
honza 2.0 16v
Příspěvky: 1518
Registrován: 09 říj 2005 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: gti

Příspěvek od honza 2.0 16v »

fakie vw píše:A co když chci dát stabilizátor na nápravu kde před tím nebyl? Konkrétně jsem chtěl na golfa II na zadek. Je tak kliková náprava jako u felicie třeba :wink: Jaký stabilizátor tam dát? S jakým průměrem jak to můžu spočítat a podle čeho?
když koukneš na nový feldy, tak ty tam stabilizátor maj , zkusil byhc použít ten- rozhodně lepší než uzavírat to U pásem plechu..to je úplně nahovno, nebo spíš na efektní jízdu po 3 v zatáčce....

Uživatelský avatar
fakie vw
Příspěvky: 753
Registrován: 30 lis 2005 17:41
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

gti

Příspěvek od fakie vw »

Jenže ta felda má napravu z plechu a ten golf ji má trovhu jinou. Uvažoval jsem udělat taky nějakou tyč a přidělat ji do prostřed a na ty ramena nějakýma uchytama. Ale jak zjistím jakou tyč tam mám dát hlavně o jakém průměru
VW golf II GT 1.8Turbo

stifmajstr
Příspěvky: 4
Registrován: 24 úno 2008 18:56

Příspěvek od stifmajstr »

nikdy nezjistis a nevyrobiis tak aby to fungovalo tak jak ma....realnejc bych videl najit nejaky auto s podobnym motorem, hmotnostii a konstrukci podvozku ktery stabiik ma..kouknout kde a jak a na to auto si ho sehnat....a taboo je asi chytrej..ale tyhle reci by umel napsat kazdej kdo ma prvak na prumce dohromady si tu nic nerekl :roll:

ashitake
Příspěvky: 358
Registrován: 01 led 2008 15:04
Bydliště: Prague

Příspěvek od ashitake »

http://www.invelplus.cz zkus to tady super jednání a za stabilizátor chtějí něco kolem 2tisíc korun :) a tuhost si můžeš říct sám jen chtějí předlohu (origo stabík). Chci se vas zeptat pánové o jak moc tužžší bych si měl nechat vyrobit stabilizátor aby fungoval jak ma a ne abych skákal jako koza ze strany na stranu :nono: Koukám že Taboo tomu dost rozumí něměl by jsi něco i pro mě za radu? 8)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a brzdy“