Jak na lakování veškerých plastů?

Plasty, spoilery, čirá optika, neony, zadní lapmy, křídla a tak dále, to najdete v této kategorii.

Moderátoři: Fáboš, Jardafox

Ritchma
Moderátor
Příspěvky: 9432
Registrován: 11 úno 2004 21:38

Jak na lakování veškerých plastů?

Příspěvek od Ritchma »

Chci se zeptat jak nejlíp nalakovat plast. Jakejkoliv. Přemýšlel sem lákonout některý nesmysli v autě a zatim s lakováním nemam zkušenosti. Jednou už sem se tu ptal když sem chtěl nastříkat svojí myš. Bylo mi doporučeno zdrsnit, odmastit, základ na plasty, samotnej lak a bezbarvej lak. Ale mam pár dotazů - kde nejlíp lakovat aby mi na to nelítal prach jako doma. Venku? To je asi blbost ne? No a i když sem tam dal vrstvu základu, čtyři tenký vrstvy laku a dvě bezbarvýho (samozřejmí je že sem mezi vrsvtama čekal dle návodu na spreji), tak se mi ta myš částečně oloupala. Nějaká rada nebo nápad co sem dělal blbě?
Build shit car, call everyone haters....
Function > Form

Uživatelský avatar
Michell
Příspěvky: 92
Registrován: 02 kvě 2005 16:16
Bydliště: ... dobra otazka...

Re: Jak na lakování veškerých plastů?

Příspěvek od Michell »

Mozna blbe odmasteny, mozna spatna zakladovka, tezko rict... I z origo mysi se velmi casto osoupe ci odloupe ta vrstva, co je tam nalakovana (loga vyrobce atd..)

Jinak zdrsnit to chce dukladne, rekl bych jemnosti 800, potom peclive ocistit, DUKLADNE odmastit, vrstvu zakladovky, zbrousit 1000/1200, znovu zaklad, jeste jednou prebrousit, dve tenke vrstvy laku, prebrousit,znovu lak, prebrousit, zaverecnou co nejtenci vrstvu, bezbarvy lak, a na zaver vylestit neakym voskem...

lakoval sem tak par veci a vyslo to na vybornou
Obrázek

Uživatelský avatar
iwi
Moderátor
Příspěvky: 1054
Registrován: 04 bře 2005 14:37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od iwi »

Mám spíš zkušenosti z pc branže a je fakt, že když se to zdrsnění odflákne, rychle se to začne loupat a je to náchylnější na odření.
Renaut Mégane Grandtour II 1,5dCi 74kW

Uživatelský avatar
Laconi
Příspěvky: 5529
Registrován: 05 úno 2004 20:29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laconi »

Důežitý je to odmaštění, mít čistej hadr a čistej tech. benzín, pokud se to odmašťuje nějakym hadrem kterej už něco pamatuje tak na něm mužou bejt zbytky mastnoty a i když se to nezdá tak se to negativně projeví, to samý platí o tom benzínu :wink:

Uživatelský avatar
Fiesta
Příspěvky: 2576
Registrován: 27 bře 2004 18:16
Bydliště: Olomouc-Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na lakování veškerých plastů?

Příspěvek od Fiesta »

hlavne porad pracovat v cistym prostredi....ne ze to pak budes brousit pod vodou a ta voda byla mastna...takze na to bacha
VW PASSAT B5

Uživatelský avatar
amogh
Příspěvky: 5563
Registrován: 19 úno 2004 15:41
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od amogh »

hmm, to uz tu taky dlouho nebylo

ale ritchmo nak se ti tam vytratil plnic :( jestli si tu mys zdrsnil a pak sjel jenom zakladem na plasty tak je to k nicemu

ale zase pokud chces zachovat strukturu povrchu plastu tak potom plnic neeee

jinak obecne se rika ze lakovat plasty neni sranda (nejde jen o upravu povrchu a vhodny lak) zalezi taky na tom co je to za plast, vetsina plastu uvolnuje celou dobu nejake latky (nakej plast min, nakej vic, nakej latky agresivni k lakum) a proto se ti nejakej sloupe (i kdyz je perfektne odmastenej) a nejakej ne
Touran BMM

Uživatelský avatar
Škoda Octavia Tuning
Příspěvky: 66
Registrován: 15 bře 2006 23:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Škoda Octavia Tuning »

Tady je návod a fotky jak nastíkat některé plasty v interiéru http://www.skodaoctavia.cz/Interiernavo ... rikani.htm je to odskoušeno vše drží nic se neloupe 8)
www.skodaoctavia.cz - Novinky ze světa škodovek, www.fabiaauto.cz - Vše o Škodě Fabii

Ritchma
Moderátor
Příspěvky: 9432
Registrován: 11 úno 2004 21:38

Příspěvek od Ritchma »

Takže lakuju potkana ke kompu, jak tu někdo píše zdrsnit pak 2000ovkou (ale už jí nemůžu sehnat nikde, nevíte kde jí seženu na praze 5? - obi, hornbach, baumax nikde nic), pak základ na plasty, vzít 2000 pod vodou, pak vrstva laku, dvoutisícovkou pod vodou takhle několikrát, pak poslední vrstvu nechutně vyleštit autoleštěnkou do lesku neskutečnýho, pak bezbarvej a zase a je to jako zrcadlo :) A moc pěkný a neloupe se ani trošku. Ale chtěl sem se zeptat nemáte někdo zkušenosti s elektrickou stříkací pistolí a lakama do ní a tak? Ty spreje sou hrozně nekvalitní a příjde mi že když si koupim litr laku tak se mi to vyplatí daleko víc. Nezkoušel to někdo? Mylsim takový ty cenově někde kolem 2000kč ne nějakou šílenost s vlastnim kompresorem (ne elektricej)
Build shit car, call everyone haters....
Function > Form

Ritchma
Moderátor
Příspěvky: 9432
Registrován: 11 úno 2004 21:38

Re: Jak na lakování veškerých plastů?

Příspěvek od Ritchma »

FOX-RADEK píše:No chtěl bych přestříkat palubovku ale mám docela strach jelikož tam už jeden lak je!Tak nevím nevím!!

http://www.teplice-tuning.cz/galery/tyn ... e00049.htm

Nebo bych to takle nechal ale chci to nějak oživit a nevím jak!!
Já už bych se toho nebál, dřív sem lakoval hrozně - ošoupala se mi myš od kompu a byla drahá tak sem jí nalakoval a hnus, nachytaly se mi na to chlupy. Teď už ale vypadá úžasně. A když se tam nachytaj chlupy nebo něco tak pohoda vzít podvodou tou 2000ovkou a pak autoleštěnkou a je to jak zrcadlo, kvalitní a neloupe se, jenom sem to dělal podle toho jak sem psal a mezi každou vrstvou 24hodin a pak brousit, lak je výbornej. Ale jestli to chceš mít kvalitní tak to bude asi drahý protože na celou palubku počítám tak dva až tři základy na plast to je 2-300kč a tak 500kč za barvu, nějaký ty šmirgly 2000vky a bezbarvej lak taky tak 2-300kč :)
Build shit car, call everyone haters....
Function > Form

Uživatelský avatar
Voyager
Příspěvky: 206
Registrován: 28 lis 2006 12:34

Příspěvek od Voyager »

Zdar, je tu mnoho odpovědí ale jen málo správných.
Souhlasím s tím, že dříve než začnete cokoli dělat, plast odmastíte. Pak je bezpodmínečně nutné nastříkat ho přípravkem na plasty (chcete-li "naleptávač" - Plastoflex (taková růžová vodíčka). Pokud je plast bez škrábanců a v dobrém stavu, můžete rovnou lakovat. Pokud není povrch úplně dokonalý, stříkněte nejdříve do plniče (avšak ty co se prodávaj ve spreji jsou hrozně blbé). Po zaschnutí obrušte brusným papírem P600 (pod vodou) do hladka a po odmaštění můžete lakovat.
Když by to byl třeba moc odřený nárazník, můžete po nastříkání plastoflexem normálně kitovat, pak stříkací tmel atd. a pak je postup už stejný. Díky za pozornost.

Uživatelský avatar
Civic_VT
Příspěvky: 351
Registrován: 07 led 2006 14:13
Bydliště: garáž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Civic_VT »

Tak z vlastní zkušenosti taky něco povím. Právě lakuju své plasty do auta, nárazníky atd a po dvou měsících strávených v lakovně by to mělo být asi takhle:
Pokud je to plast hladký, bez žádné textury(imitace kůže atd), zdrsnit Skočbrajtkou (Scotch Brite), odmastit, pak základ na plasty - ten ve spreji fakt není to pravý ořechový. Do pěti minut od nastříkání základem by se mělo lakovat. Pokud není potřeba plnič, hned lakem, pokud je potřeba, stříkne se plnič. Při broušení plniče se pak musí dávat pozor, aby se plnič neprobrousil až na plast, pak by základ na plasty neměl smysl. Po obroušení je postup stejný, jakoby to byl klasický plechový díl, tzn, brousit do hladka, používáme P1000 buď pod vodu, ale někdy stačí i P800 nasucho. Odmastit a může se stříkat barva a pak lak.
Sám jsem si stříkal dřív pár plastů a drželo to, ale stačilo do toho rýpnout nehtem a byl jsem na plastu...
Pokud je plast s texturou, nejdříve ho obrousím brusným papírem P120 co to půjde a pak je postup stejný jakoby to byl plast hladký. Pokud jedna vrstva plniče nestačí, dám dvě i tři. Každou ale nechám zaschnout a přebrousím ji...
Pár fotek z lakování v lakovně je i tady: viewtopic.php?t=44919
Doporučuju ale plasty nelakovat doma, ale nechat to na lakovně. Vyjde to levnějc a kvalita bude úplně někde jinde...
Tommy VTEC (čti ftek)
Honda Civic 1,6VTi 1990 1/4mile@14,217s Mimoň 12
Čtyřkolky pro děti i dospělé za skvělé ceny
Motopříslušenství WORKER
www.ctyrkolky4u.cz
info@ctyrkolky4u.cz
tommy@ctyrkolky4u.cz
mob.: +420606189978
TommyVTEC@seznam.cz

Uživatelský avatar
darkangel10
Příspěvky: 6
Registrován: 20 bře 2007 12:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na lakování veškerých plastů?

Příspěvek od darkangel10 »

Čoveče rád bych ti napsal "normálně to poblij barvou" ale... palubovka je to nejhorší co se přípravy týče je to nej shitt z pravydla je prochcaná cocpitama atd. to co jsem tam psal je velice stručná příprava a jedná se o přípravu nárazníků atd. jinak abych ti dal přesnej tech. postup tak já jsem strávil 20hodin ve školní lavici na školení jak stříkat veškeré plasty od firmy Standox... udělej to tak jak jsem to napsal nepoužívej žádnej odmašťovač je zbytečnej jde hlavně oto jak co nejlépe narušit a naleptat ten plast než se dá do plniče ať z plechovky tak spreje to je už vedlejší dam příklad... známej chtěl ušetřit a dělal si komplet interier sám podle návodu co si přečetl na spreji na interiery :D já se smál do předu... rok jezdil a všude vyprávěl že neni problem, pak usadil muziku a do toho přišlo léto a co se nestalo??? barva komplet od slunce a vibrací z muziky v pr... a já??? opět smích. Muj závěr... nemá cenu šetřit na miláčkovi je otázka času kdy se ukáže co kdo obešel a hlavně si uvědomte že lidi kteří tyhle postupy vytvářejí zato berou good money tak se od nich poučme a nemá cenu vymýšlet nic nového jim to taky netrvalo pár minut než to vymysleli... jsem se málem udatloval :D
Obrázek

Hepa
Příspěvky: 171
Registrován: 03 dub 2007 10:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hepa »

chlapy ... jeden návod je i v časopise Tuning Magazine, lakování palubky..


já mám skušenosti s lakováním plastu motoru .... Zinkem ve spreji.. jeden známej mi dal 2 zadarmo... přímo z výrobny...ale pšššššt ! bylo to neoznačeny..

ale sem s tím spokojenej..!!!

http://www.darkness-tuningclub.ic.cz/hepa.htm

Obrázek

Obrázek

co vy na to ?
[img]http://minituning.ic.cz/Avatar33.jpg[/img]

http://www.darkness-tuningclub.ic.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.fiatbravatuning.estranky.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

obadal.rada
Příspěvky: 56
Registrován: 18 dub 2007 12:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na lakování veškerých plastů?

Příspěvek od obadal.rada »

já to nejprve stříknu plastoflexem, což je přípravek na plasty a potom mobihel dvousložkovou barvu a ješě NIKDY se mi nestalo, že by se to odlouplo

Uživatelský avatar
HemiV8
Příspěvky: 8
Registrován: 22 čer 2006 19:37
Bydliště: Hlučín

Příspěvek od HemiV8 »

čus lidi,možná se už na to někdo ptal,ale nemám moc čas to tu hledat,tak se zeptám asi znova.Co je to to broušení pod vodou?To staí namočit ten šmirgl papír a brousit?Nebo jak?Dík za odpověď
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
hrnec09
Příspěvky: 297
Registrován: 06 led 2007 17:23
Bydliště: Praha

Příspěvek od hrnec09 »

HemiV8 píše:čus lidi,možná se už na to někdo ptal,ale nemám moc čas to tu hledat,tak se zeptám asi znova.Co je to to broušení pod vodou?To staí namočit ten šmirgl papír a brousit?Nebo jak?Dík za odpověď
jj vlastně jo ale je na to spešl smirek kterej se ti ve vodě nerozmáčí a nepadá z něz tolik zrno
Opel Astra f 1.4 - prodano
BMW e46 Touring 320d - rozbito
Honda Accord 3.0 V6 - prodano
BMW e46 Touring 330d - aktual

Uživatelský avatar
GReddy
Příspěvky: 1398
Registrován: 24 črc 2005 19:54

Příspěvek od GReddy »

muze mi nekdo poradit cim a jak nalakovat nefukncni okraj krytu zadnich svetel? mam v planu to nastrikat i se stredem do cerny vcetne prestrikani tech ramecku ktery jsou ted tmavy ale nikoliv cerny coz chci...staci na to nejakej obycejnej cernej sprej? a jak udelat sablonu? vzit lepenku a vylepit casti ktery nechci mit laknuty nebo na to mate lepsi grif?

Obrázek

Uživatelský avatar
ozzy2
Příspěvky: 25
Registrován: 05 lis 2007 15:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ozzy2 »

jestli tu nahodou nejakej majitel brava uz neco takovyho nezkousel.bud predni nebo i zadni treba takle :obchod:
Přílohy
44.jpg
44.jpg (78.31 KiB) Zobrazeno 63135 x

Pustil
Příspěvky: 1186
Registrován: 14 čer 2006 15:59
Bydliště: Mělník/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pustil »

Dají se lakovat i plastový narazníky (Fabia Junior a další levné modely)? Já jen jestli mám shánět jinej-lakovanej nebo jestli jde stříknout i tenhle.
in loving memory of http://moje.auto.cz/Pustil/oplis.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Mazda 323 BG GT - weekend car
Mazda RX-7 FC - new project

AdieuD
Příspěvky: 2531
Registrován: 27 črc 2006 16:26
Bydliště: V krabicce od T16
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na lakování veškerých plastů?

Příspěvek od AdieuD »

Na tuningcup jezdilo bravo s lanakovanejma lampama, vypadalo to moc pekne



Pustil: a proc by se nedaly lakovat?
I'm a bitch, I'm a lover
I'm a child, I'm a mother
I'm a sinner, I'm a saint
I do not feel ashamed
I'm your hell, I'm your dream
I'm nothing in between

marcoo
Příspěvky: 26
Registrován: 17 pro 2007 15:59

Re: Jak na lakování veškerých plastů?

Příspěvek od marcoo »

Fáboš píše:
marcoo píše:lakovat jde vše.Jen musíš vědět jak na to.Kdo tvrdí že ten a ten plast lakovat nejde,tak neví o čem mluví.Jako lakýrník vím co říkám.Jen musíš mít ten správnej materiál a postup jak ten plast upravit.Nic víc
a necheš se s náma podělit o nějaký rady tipy? :wink:
Proč ne. Takže plasty lze stříkat následovně.Jde o postup který používám na lakovně.
Plast zdrsnit,tak aby byl matný.Ne udělat čáry a rýhy ale jen zdrsnit.Papír 600- 1000.Nejlépe ostřikovačem omývat.Aby kousky plastu nenadělaly další rýhy,Odmastit. Nastříkat základem na plasty.Já používám firmu BODY.Po nastříkání vyčkat cca 30 minut při teplotě 18-20 stupňů na základ na plasty se stříká takzvaně mokrý do mokrého.Takže nenechat vysušit uplně.Povrch by měl být trochu lepivý.Jedná se o čirý nástřik jako bezbarvý lak.Takže není vidět,nastříkat základem.Většinou používám stříbrnou bázovku.Opět nechat vyschnout cca 60 min i déle.Nanést finální barvu. Necat dokonale vyschnout.Předpokládám že asi málo kdo má doma lakýrnickou sušárnu,tak v domácích podmínkách nechat vyschnout minimálně 48 hodin při teplotě 20 stupňů.Pokud tomu tak nebude,může se stát,že po nastříkání finálního bezbarvého laku se oběví bublinky a povrch nebude hladký.To proto,že první vrstvy barvy důkladně nevyprchali.Přesněji nevyprchalo rozpouštědlo.
Jinak do požadovaného odstínu barvy přidávám tužidlo.To proto aby barva nestékala.To samé používám i do laku.Pokud si necháte namíchat spreje,tužidlo by měli už obsahovat.Ale nedoporučuju je.Není to taková kvalita jako pistole.Vše je potřeba nechat důkladně vyschnout.I když se zdá povrch na omak suchý,po delším držení v ruce se zahžeje,a zůstávají otisky a prohlubně.Opravdu nic neuspěchat.

Jardafox
Moderátor
Příspěvky: 6530
Registrován: 02 srp 2004 11:27

Příspěvek od Jardafox »

sice se to netýká plastů ale dotaz, před nástřikem plniče, pokud jsou nějaký nerovnosti, jakým šmirgl papírem brousíte? já mám 400 a zdá se mně dost jemnej, na dotek prostě mám povrch hladkej, ale pak dám plnič a prostě vylezou tam drobný škrábance. nebo je to tím, že je to plnič ve spreji? ještě jsem viděl v obchodech stříkací tmel ve spreji, ten je k čemu? pochybuju, že nahradí pořádnej tmel v plechovce, kterej se jebe špachtlou :lol:
Fiat Panda 1.2 >> AR 155 2.0 TS >> BMW E30 318i >> AR Giulietta 2.0 TD >> Ford Sierra 2.0i DOHC >> Saab 9000 CSE 2.0t >> AR 164 2.5 TD >> Ford Sierra 2.0i >> Lancia Lybra 2.4jtd

m1tv
Příspěvky: 426
Registrován: 07 led 2007 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od m1tv »

Panda píše:sice se to netýká plastů ale dotaz, před nástřikem plniče, pokud jsou nějaký nerovnosti, jakým šmirgl papírem brousíte? já mám 400 a zdá se mně dost jemnej, na dotek prostě mám povrch hladkej, ale pak dám plnič a prostě vylezou tam drobný škrábance. nebo je to tím, že je to plnič ve spreji? ještě jsem viděl v obchodech stříkací tmel ve spreji, ten je k čemu? pochybuju, že nahradí pořádnej tmel v plechovce, kterej se jebe špachtlou :lol:
400 je hodne hruba musiš to vzit aspon 1000 .. a ty tmely ve spreji sou na 2 veci ..pokud to nestřikneš pistolí tak to nema ani cenu dělat..
muj ukol? sp(r)asit svět:)opravy a upravy vozu 739208725

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bóďa »

jo, podle toho, jakym plničem to děláš... když to to stříkáš plničem normálně kompresorem a pistolí, tak to může bejt i hrubší, dá se toho nalejt větší vrstva (když se s tim hodně nechces srát, tak polystyrenovym plničem, toho se fakt může dát kejda). potom se do mokrýho stříkne nějaká tmavá jen tak popášit a když to uschne ( za několik dní až tejdnů) tak to obrousíš 1000 po vodou a jak je to nastrikany tou tmavou tak krasne vidis jestli si ten pomeranc uz odbrousil 8) když to děláš jenom sprejem, tak minimálně tu osmistovku a ani to nemusíš brousit, staci oprasit hadrem
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
SPEEDY
Příspěvky: 4731
Registrován: 06 srp 2004 11:06
Bydliště: Brno / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na lakování veškerých plastů?

Příspěvek od SPEEDY »

Dotaz - Mám doma prahy, který jsou přímo na mý auto. Mám je nejdřív nechat nalakovat a pak namontovat na auto, nebo nejdřív připevnit na auto a auto pak odvézt do lakovny?Díkec
EXPRESNÍ PŘEPRAVA KUSOVÝCH ZÁSILEK NA TRASE BRNO - PRAHA - BRNO TÝŽ DEN OD PODÁNÍ - INFO: 608 771 206

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na lakování veškerých plastů?

Příspěvek od bóďa »

SPEEDY píše:Dotaz - Mám doma prahy, který jsou přímo na mý auto. Mám je nejdřív nechat nalakovat a pak namontovat na auto, nebo nejdřív připevnit na auto a auto pak odvézt do lakovny?Díkec
na autě rozhodně ne, to je prasarna, to fakt nesnasim,.. :savle:

nejdriv namontovat, zjistit ze tam vubec nepasujou :lol: , dotvarovat přesně, sundat, vodnyst do lakovny a namontovat
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

kulecnicek
Příspěvky: 1
Registrován: 23 úno 2008 20:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na lakování veškerých plastů?

Příspěvek od kulecnicek »

Dobry den,
Jsem tu ponekud zmateny a mam 3 otazky.
Jak muzu sam zbavit auto laku?
A cim mam auto natrit abych ho mohl vybrousit?
A treti jestli tyhle dve co sem napsal nejsou blbost..;)

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na lakování veškerých plastů?

Příspěvek od bóďa »

kulecnicek píše:Dobry den,
Jsem tu ponekud zmateny a mam 3 otazky.
Jak muzu sam zbavit auto laku?
A cim mam auto natrit abych ho mohl vybrousit?
A treti jestli tyhle dve co sem napsal nejsou blbost..;)
poněkud nechápu :D
auto zbavit lak mužeš třeba opískováním.. (jde to vůbec?)
cim ho natrit abys ho mohl obrousit? (na)třít šmriglem sem a zpátky, sem a zpátky -> bohnice :lol:
a třetí bod: nevim, ale já to nechápu.. :twisted:
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
matt
Příspěvky: 1931
Registrován: 17 črc 2007 15:20
Bydliště: Plzeň

Re: Jak na lakování veškerých plastů?

Příspěvek od matt »

nezbavuje se lak nahodou treba flexou az na plech
Dovoz aut ze zahraničí, Non-stop odtah, Kompletní péče o vozidlo (mytí, leštění, tepování, leštění světel), Zařízení STK, Diagnostika vozidel, Rychlé sjednání pojistky za fajn cenu, Servis.
Plzeň 775115675

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na lakování veškerých plastů?

Příspěvek od bóďa »

matt píše:nezbavuje se lak nahodou treba flexou az na plech
nojo, ale vdyt to musi bejt potom hruby jako sviňa... to abys to pak este rok brousil nebo na to nalil cenťák plniče... si myslim já teda
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Odpovědět

Zpět na „Exteriér - styling a elektronika“