Tweety a jeho BMW 325i Touring

Představte svojí káru ostatním členům ;-)

Moderátoři: Bohuš, Kane13

Odpovědět
milosh
Administrátor
Příspěvky: 8037
Registrován: 03 úno 2004 13:57

Tweety a jeho BMW 325i Touring

Příspěvek od milosh »

Obrázek

Po prvním svém BMW 320i jsem se rozhodl zakoupit BMW 325i Touring v černé barvě. Jelikož mi modelová řada, kterou jsem již vlastnil velmi seděla, i tentokrát jsem zvolil E30. Po neúspěšném hledání v Čechách jsem po 3 měsících začal shánět v německu. Nakonec se zadařilo a já koncem května 2006 vyrazil směr Mönchengladbach pro svůj sen. Cesta z Ústí nad Labem byla dlouhá, ale dodnes toho v žádném případě nelituji. Jak už je napsáno, vozidlo bylo vyrobeno v lednu roku 1990. S motorem jsem si polepšil o necelých 500ccm, tudíž jde o řadový šestiválec o objemu 2,5 litru s výkonem 125kW a kroutícím momentem 222N.m. Na motoru byla v Německu provedena úprava na EURO 2.

Auto je v barvě Diamant-schwarz. Přední blinkry originál tmavé. Důvod koupě právě tohoto auta byl jasný, na autě se nenacházel ani kousek koroze. Německý majitel byl totiž taktéž vyznavač vozů s modro-bílou vrtulkou ve znaku a o auto se nejspíš velmi dobře staral. K vozu mi byly nabízeny kola o velikosti 16“ značky Alpina. Ale vzhledem k tomu, že už jsem měl kola zamluvená v ČR, musel jsem tyto Alpiny bohužel odmítnout. Později jsem této chyby velmi litoval.

Co se týká výbavy, je auto vybaveno air-bagem, okny v elektrice, elektrickým střešním oknem a klimatizací. Původně byla na autě i elektrická vyhřívaná zpětná zrcátka, ale ta byla vyměněna za sportovnější s blikačem. Rádio v autě bylo JVC na CD, ale vzhledem k tomu, že se mi nelíbila jeho kvalita, přehodil jsem do Touringa své rádio značky Kenwood. V zadní části vozu v postraních dvířkách úložných prostorů se nachází ovály JBL o výkonu 160W doplněny dvěma subwoofery značky Ultimate o výkonu 250W napájeny 500 wattovým zesilovačem značky Blaupunkt. Přední reproduktory jsou zatím originál.

A nyní k tomu, co už jsem na autě stihl udělat. Co se týká motoru, žádné velké úpravy jsem nepodnikal, jelikož motor má už v sérii velký kapitál síly a výkonu. Mnohdy i o dost mladší protivníky dokáže i přes 270tis. najetých kilometrů překvapit. Tudíž jsem se vložil spíše do lepšího vzhledu motorového prostoru. Vyleštěné víko ventilů bylo přehozeno z předchozího BMW, sání nalakováno do matné černé. Zakoupil jsem integrovanou sportovní vložku filtru K&N.

Obrázek

Podvozek je od firmy Koni doplněný sportovními tlumiči značky Sachs. Výfuk je laděný z modelu Z3. Byly na něm převařeny držáky a potom dán na auto ( po roce jezdění i větších vzdáleností pomalu uvažuji zpět o originále ).

Každý majitel E30 ví, že přední světla u tohoto modelu jsou bolest a s originálními halogeny toho není v noci moc vidět. Tudíž jsem provedl zástavbu xenonových výbojek s trafy z vozu Opel Omega. Zadní slídy světel byly v časti blikačů přestříkány zatmavovacím sprejem červené barvy a přes zimu pracuji na konstrukci LED diodových tištěných spojů, které budu vkládat do originálních světel.

Zakoupeny byly 17“ kola, u kterých plánuji přes zimní období vyleštit límce (zatím se mi do toho ale moc nechce) a jelikož jsou přes ně dost vidět brzdové třmeny, tak ty byly nalakovány červenou barvou.

V interiéru se nachází prosvětlená řadící páka M-Technik a leštěné kroužky budíků. Dále byly přehozeny přední sportovní vyhřívané kožené sedačky z předchozího vozu. Zadní jsou bohužel rozdílné Touring x Saloon a tak je budu muset někde sehnat.

Na jaro plánuji na celé auto tmavé fólie, tmavou optiku Hella doplněnou „angels eyes“. Na opravě a přípravě kompletní sady M-Technik 2 už se denně velmi usilovně pracuje a doufám, že na jaře budu mít tu čest si ji dát na auto.

BMW 325i Touring
Rok výroby 1990/01
Barva diamantschwarz
Motor řadový 6ti válec 125kW, 222Nm

TWEETY

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
kubi
Příspěvky: 7665
Registrován: 05 pro 2006 21:25
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tweety a jeho BMW 325i Touring

Příspěvek od kubi »

hurrrrááááá konečně další článek, jinak k autě - paráda, přesně moje krevní skupina - dáš pěkná kola, podvozek a pár "dobových" sportovních doplňků a je to lepší než to prznit uni spoilery a x barvým lakem 8-) jen tak dááál
Nosce te ipsum - know thyself
"Be the change you want to see in the world"
Kadett GSi 16v - "redtop" fan

Gallery: kubi-gsi.rajce.idnes.cz
NABÍZÍM ODBORNÉ PŘEKLADY Z ANGLIČTINY DO ČEŠTINY - VÍCE SZ

Boris
Příspěvky: 84
Registrován: 23 úno 2006 14:42
Bydliště: Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boris »

Jako kubi :lol:
Renault 19 16V 99KWoltů......:fuck:
www.renault19.cz
Tel 602/626193

Uživatelský avatar
Luke
Příspěvky: 38
Registrován: 06 pro 2007 21:58
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luke »

tohlohle bavoraka mame taky je to super auto, jen by sme potrebovali sehnat nejake levne litaky.

Uživatelský avatar
ondrasic@
Příspěvky: 43
Registrován: 26 zář 2006 18:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tweety a jeho BMW 325i Touring

Příspěvek od ondrasic@ »

nadherny opecovavany auto v dobrych rukach :slina:

Uživatelský avatar
Hitman
Příspěvky: 122
Registrován: 26 led 2008 13:27
Bydliště: Starý Plzenec

Příspěvek od Hitman »

Parádní dobře udržovaný auto fakt pěkný 8)

Uživatelský avatar
Tweety
Příspěvky: 671
Registrován: 05 kvě 2006 17:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tweety »

Všem díky za pochvaly. Tady pár fotek s novým M-Technic 2 paketem. A nějaká ta fotka z Drift Day v Sosnové :)


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
exE30 320i R6
exE36 328i Cabrio M-packet
E30 325i Touring M-tech II

Uživatelský avatar
elviiis
Příspěvky: 2279
Registrován: 12 črc 2006 21:15
Bydliště: Olomoooc a Jeseniiik

Příspěvek od elviiis »

Ty woe nádherná E30 :shock:

E30jsou v kombajnu moc fešný...
TOYOTA CELICA CARLOS SAINZ 2.0 TURBO 4WD 153KW 1992 = funny
Skoda Ochcavia f kombajnu f metle na hlinach a i kliiimu ma a samozrejmne hagusy 81KW = daily

kuja_scirocco.cz
Příspěvky: 59
Registrován: 11 dub 2007 07:50
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tweety a jeho BMW 325i Touring

Příspěvek od kuja_scirocco.cz »

Pekna E30,az na ty sileny zrcatka :(
Tak uz jenom:

Mitsubishi Colt CZ3 Sport

milosh
Administrátor
Příspěvky: 8037
Registrován: 03 úno 2004 13:57

Re: Tweety a jeho BMW 325i Touring

Příspěvek od milosh »

Dneska jsem te videl v UL v Parizsky, ale nemas to umyty tak to neni tak pekny :D

Uživatelský avatar
Tweety
Příspěvky: 671
Registrován: 05 kvě 2006 17:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tweety »

Zrcátka jsou připravený originál, ale musí se přelakovat. Čekám až bude trochu tepleji, teď se mi to stříkat nechce. Jo, v Pařížský to stálo no :) Myl jsem to minulý týden....a 3x, jelikož přes noc vždy pršelo. Chtěl jsem to umít včera a podívej se dnes ven, je to děs. Takže já už na to prdim, než bude min. 3 dny hezky za sebou bez toho hloupého deště :nono:
exE30 320i R6
exE36 328i Cabrio M-packet
E30 325i Touring M-tech II

Uživatelský avatar
wrenklin
Příspěvky: 907
Registrován: 27 pro 2005 14:47
Bydliště: jamahov a bavorákov

Příspěvek od wrenklin »

mate to hezky pane tweety,akorad by kombasu sluseli angeli ja je dal na svoji30cu a predek vypada hodne omlazene

Uživatelský avatar
Tweety
Příspěvky: 671
Registrován: 05 kvě 2006 17:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tweety »

wrenklin píše:mate to hezky pane tweety,akorad by kombasu sluseli angeli ja je dal na svoji30cu a predek vypada hodne omlazene
Mohl jsem mít ccfl kroužky akorát v době, kdy jsem dělal černý Helly. Ale nechtěla se mi brousit drážka do těch křížů. Čím víc se v tom člověk dloubě, tím hůř to dopadne. A tak jsem to raději nechal tak jak to je :wink:
exE30 320i R6
exE36 328i Cabrio M-packet
E30 325i Touring M-tech II

Odpovědět

Zpět na „Showroom“