Kůže Nappa

Moderátor: T-O-M

Uživatelský avatar
Fanda
Příspěvky: 137
Registrován: 15 říj 2005 13:20

Kůže Nappa

Příspěvek od Fanda »

Potřebuji poradit. V pětce máme Exclusivní kůži Nappa. Auto máme měsíc a sedadlo u řidiče už není tak pěkné. Nemám to něčím třeba ošetřit? Na olejovat? Popřípadě čím? Děkuji za rady.

Aladin
Příspěvky: 5079
Registrován: 11 úno 2005 18:52
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kůže Nappa

Příspěvek od Aladin »

kůže by se měla pravidelně ošetřovat. Jsou na to přípravky
Rapid 130 --> 110r --> Favorit --> 1000MB --> E34 525iA --> Swišť GTi MK III (125,8dB :lol:) --> Golf 1.9 GTI TDI 20 jahre
felďoška 1,3 combi ethanol - prodáno, Astra caravan 1,7 Dti - prodáno, Passat variant AFN
https://www.facebook.com/RadimRemiasFoto

Uživatelský avatar
Fanda
Příspěvky: 137
Registrován: 15 říj 2005 13:20

Re: Kůže Nappa

Příspěvek od Fanda »

jj to vím, ale potřebuji poradit čím. Jako ty nehorázné peníze za BMW prostředky se mě dávat nechce.

Aladin
Příspěvky: 5079
Registrován: 11 úno 2005 18:52
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kůže Nappa

Příspěvek od Aladin »

koukni v drogerce na nějaké přípravky na kůži
Rapid 130 --> 110r --> Favorit --> 1000MB --> E34 525iA --> Swišť GTi MK III (125,8dB :lol:) --> Golf 1.9 GTI TDI 20 jahre
felďoška 1,3 combi ethanol - prodáno, Astra caravan 1,7 Dti - prodáno, Passat variant AFN
https://www.facebook.com/RadimRemiasFoto

Uživatelský avatar
V12
Moderátor
Příspěvky: 5677
Registrován: 08 říj 2004 14:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Kůže Nappa

Příspěvek od V12 »

pokud je kuze tvrda, tak to napatlej treba indulonou a pak treba pripravky na kuzi treba od Sonaxu, Wurtha atd.
R6 twin turbo + V10 + V12

Uživatelský avatar
Fanda
Příspěvky: 137
Registrován: 15 říj 2005 13:20

Re: Kůže Nappa

Příspěvek od Fanda »

ne není tvrdá, jen začíná být taková jak kdyby ošoupaná nebo jak bych to řekl...

mirinda
Příspěvky: 562
Registrován: 29 čer 2006 08:49
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Kůže Nappa

Příspěvek od mirinda »

http://www.detailing.cz/viewtopic.php?f=8&t=42" onclick="window.open(this.href);return false;

veskere info o udrzbe auti najdete na tomto foru :-) a pripravky lze nakoupit na http://www.mvservice.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Hádání se na netu je jak zavod postizenych, i kdyz vyhrajes porad zustanes debilem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Uživatelský avatar
pavelini
Příspěvky: 2637
Registrován: 27 lis 2007 12:53
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Kůže Nappa

Příspěvek od pavelini »

mam naprosto uzasnou vec, nejakej vceli vosk ve spreji, nazev napisu zitra. u me, naprosto osvedcene....
Nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný.
Vše zustalo, jen se doma zabydlelo něco rodinného pro kočárek a konečně něco RS a M

Uživatelský avatar
SubTera
Příspěvky: 3289
Registrován: 21 čer 2008 00:46
Bydliště: Slaný

Re: Kůže Nappa

Příspěvek od SubTera »

Ja pouzivam z LIDLu za 50Kc a nemuzu si ho vynachvalit. Voni, zvlacni, okamzite se vsakne, takze za chvili se da jezdit. Koupil jsem si rovnou celou krabici, protoze pripravku jsem vyzkousel mraky a se zadnym spokojenost. Naposled (pred lidlackym) jsem koupil Ma-Fra za 300Kc (!) a znovu bych takovou pitomost neudelal. Hlavne uz nic, co se nanasi miniaturni houbickou.
Jinak spatnej neni ani Elaskon (do 50Kc). Je to takovy olejicek jakoby s kousky vceliho vosku. Delal jsem s nim doma kozeny kreslo k PC, koz. sedacku a koz. postel, zhruba den je vsechen nabytek nepouzitelny - proto jsem prestal pouzivat v aute, ale pak vlacny, vonavy.

Uživatelský avatar
T-O-M
Příspěvky: 3342
Registrován: 13 úno 2006 12:25

Re: Kůže Nappa

Příspěvek od T-O-M »

Fanda píše:jj to vím, ale potřebuji poradit čím. Jako ty nehorázné peníze za BMW prostředky se mě dávat nechce.
Jsou pro tebe nehorázně drahé nebo si to o nich jen myslíš, že bytakové mohly být? Protože oni zas tak drahé nejsou v porovnání s jakoukoli značkovou autokosmetikou. Myslím, že by stálo za zvážení svěřit auto nějaké firmě zabývající se ručním čištěním vozu, kde ti kůži vyčistí a ošteří něčím osvědčeným, což není levné, ale účinné, oproti tomu experimentovat s x-druhy přípravků metodou pokus-omyl.

Uživatelský avatar
pavelini
Příspěvky: 2637
Registrován: 27 lis 2007 12:53
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Kůže Nappa

Příspěvek od pavelini »

To je jako taky fakt, jak se rika, pokud mas na auto, musis mit na provoz, se vsim vsudy, zitra otestuju origo BMW osetreni kuze. bo me to ani nenapadlo. 8) 8)
Nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný.
Vše zustalo, jen se doma zabydlelo něco rodinného pro kočárek a konečně něco RS a M

Uživatelský avatar
T-O-M
Příspěvky: 3342
Registrován: 13 úno 2006 12:25

Re: Kůže Nappa

Příspěvek od T-O-M »

pavelini píše:To je jako taky fakt, jak se rika, pokud mas na auto, musis mit na provoz, se vsim vsudy, zitra otestuju origo BMW osetreni kuze. bo me to ani nenapadlo. 8) 8)
pak se pak pochlub

Uživatelský avatar
Fanda
Příspěvky: 137
Registrován: 15 říj 2005 13:20

Re: Kůže Nappa

Příspěvek od Fanda »

T-O-M píše:
Fanda píše:jj to vím, ale potřebuji poradit čím. Jako ty nehorázné peníze za BMW prostředky se mě dávat nechce.
Jsou pro tebe nehorázně drahé nebo si to o nich jen myslíš, že bytakové mohly být? Protože oni zas tak drahé nejsou v porovnání s jakoukoli značkovou autokosmetikou. Myslím, že by stálo za zvážení svěřit auto nějaké firmě zabývající se ručním čištěním vozu, kde ti kůži vyčistí a ošteří něčím osvědčeným, což není levné, ale účinné, oproti tomu experimentovat s x-druhy přípravků metodou pokus-omyl.
Divej jednou ročně dáváme všechny auta čistit. Jen teď máme cca měsíc auto a ta kůže u řidiče je už taková nepěkná. Našel jsem někde čistič kůže 450 a péče o kůži 750kč

Uživatelský avatar
Fanda
Příspěvky: 137
Registrován: 15 říj 2005 13:20

Re: Kůže Nappa

Příspěvek od Fanda »

pavelini píše:To je jako taky fakt, jak se rika, pokud mas na auto, musis mit na provoz, se vsim vsudy, zitra otestuju origo BMW osetreni kuze. bo me to ani nenapadlo. 8) 8)
Kde si to koupil a zakolik?

Uživatelský avatar
pavelini
Příspěvky: 2637
Registrován: 27 lis 2007 12:53
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Kůže Nappa

Příspěvek od pavelini »

Nevim, zitra poridim......A stoji dle aktualniho infa je to sprej(pena) a stoji do tri stovaku......
Nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný.
Vše zustalo, jen se doma zabydlelo něco rodinného pro kočárek a konečně něco RS a M

Uživatelský avatar
Fanda
Příspěvky: 137
Registrován: 15 říj 2005 13:20

Re: Kůže Nappa

Příspěvek od Fanda »

pavelini píše:Nevim, zitra poridim......A stoji dle aktualniho infa je to sprej(pena) a stoji do tri stovaku......
Aha tak pak dej prosím vědět. Já našel tohle: http://www.bmwmylife.cz/index.php?akce= ... ozi_id=143" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
pavelini
Příspěvky: 2637
Registrován: 27 lis 2007 12:53
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Kůže Nappa

Příspěvek od pavelini »

Tak to nevim, zda je ono, pac v BMW mluvil sef o tom, ze nejaka sada na cisteni kuze byla a nyni je snad jen ten sprej , ale proste funkcni, tak uvidime.....
Nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný.
Vše zustalo, jen se doma zabydlelo něco rodinného pro kočárek a konečně něco RS a M

Uživatelský avatar
Fanda
Příspěvky: 137
Registrován: 15 říj 2005 13:20

Re: Kůže Nappa

Příspěvek od Fanda »

pavelini píše:Tak to nevim, zda je ono, pac v BMW mluvil sef o tom, ze nejaka sada na cisteni kuze byla a nyni je snad jen ten sprej , ale proste funkcni, tak uvidime.....
Ok tak počkám jak to dopadne. Zatím dík

Uživatelský avatar
T-O-M
Příspěvky: 3342
Registrován: 13 úno 2006 12:25

Re: Kůže Nappa

Příspěvek od T-O-M »

Tak už mam nějaký to bmwčistidlo taky. Nevim co kdo máte, já mam něco co čistí-chrání-ošetřuje v jednom, je to piksla+nějaký houbičky+(micro?)hadřík.

Uživatelský avatar
Fanda
Příspěvky: 137
Registrován: 15 říj 2005 13:20

Re: Kůže Nappa

Příspěvek od Fanda »

T-O-M píše:Tak už mam nějaký to bmwčistidlo taky. Nevim co kdo máte, já mam něco co čistí-chrání-ošetřuje v jednom, je to piksla+nějaký houbičky+(micro?)hadřík.
Ukažte jak to vypadá a co to stojí...

Uživatelský avatar
T-O-M
Příspěvky: 3342
Registrován: 13 úno 2006 12:25

Re: Kůže Nappa

Příspěvek od T-O-M »

Obrázek

645.- s DPH

Uživatelský avatar
Fanda
Příspěvky: 137
Registrován: 15 říj 2005 13:20

Re: Kůže Nappa

Příspěvek od Fanda »

Super, dík! Jdu potem... A jak to teda funguje? Jde to nebo to stojí za ho?

DOEMIXXX
Příspěvky: 3625
Registrován: 01 srp 2006 13:09
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Kůže Nappa

Příspěvek od DOEMIXXX »

hele nejlepsi je jaroslav Marcel vceli vosk a impregnace v jednom, velka pixla vydrzi x let a stoji pakatel..... viz google a zadej vosk Jaroslav Marcel 8) pouzivam ho taky
http://www.facebook.com/djdoemixx

Uživatelský avatar
Libang
Příspěvky: 223
Registrován: 30 lis 2008 18:07
Bydliště: VWelké Meziříčí

Re: Kůže Nappa

Příspěvek od Libang »

SubTera píše:Ja pouzivam z LIDLu za 50Kc a nemuzu si ho vynachvalit. Voni, zvlacni, okamzite se vsakne, takze za chvili se da jezdit. Koupil jsem si rovnou celou krabici, protoze pripravku jsem vyzkousel mraky a se zadnym spokojenost. Naposled (pred lidlackym) jsem koupil Ma-Fra za 300Kc (!) a znovu bych takovou pitomost neudelal. Hlavne uz nic, co se nanasi miniaturni houbickou.
Jinak spatnej neni ani Elaskon (do 50Kc). Je to takovy olejicek jakoby s kousky vceliho vosku. Delal jsem s nim doma kozeny kreslo k PC, koz. sedacku a koz. postel, zhruba den je vsechen nabytek nepouzitelny - proto jsem prestal pouzivat v aute, ale pak vlacny, vonavy.

neni ti tohle ?? esi jo tak to funguje paradne :wink:
Přílohy
SL271939.JPG
SL271939.JPG (60.19 KiB) Zobrazeno 11315 x

Uživatelský avatar
SubTera
Příspěvky: 3289
Registrován: 21 čer 2008 00:46
Bydliště: Slaný

Re: Kůže Nappa

Příspěvek od SubTera »

Libang: tohle jsem primo nemyslel, ale uz jsem to zkusil taky a supr. Myslel jsem cca 500ml bilou lahvicku s "mlikem" , nazev snad Leathercare...zitra budu zase pulirovat :lol:

Uživatelský avatar
T-O-M
Příspěvky: 3342
Registrován: 13 úno 2006 12:25

Re: Kůže Nappa

Příspěvek od T-O-M »

Dneska jsem s tim BMW leder-pflegersetem dělal auto s takovou oranžovou kůží. Kůže nebyla špinává, ani zničená, jen klasicky sedadlo u řidiče mělo lehoulince odřený kraj, žádná tragédie. Přípravek má podobu bílého hustého mléka a krásně se absorbuje do kůže. Oživení je vidět (na tmavé kůži asi znatelněji než na světlých odstínech), ale lesk jako blesk se nekoná, pozitivní je, že pak kůže zbytečně neklouže. Výrobce udává i UV ochranu proti slunci. Odřenou kůži přípravek neopraví. Původně bílá přiložená houbička značně zešedla - prach a pot dělá svoje i když na první pohled se zdají sedadla čistá.

pro Fandu - kůže Nappa je měkká, tudíž je náchylnější k poškození, čím dříve se začne s její preventivní ochranou, tím lépe a to jak u odborníků nebo kvalitními přípravky vlastními silami, ve chvíli když bude kůže dokur**ná tak bude pozdě na nějakou záchranu.

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Kůže Nappa

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

Nechci zakládat zbytečně téma, když podobné existuje, sice nemám nappu ale nějaký podrobek už taky mám... :-D

To první bude nejspíš určitě lepší i kvalitnější si myslím, ikdyž je to ve stejné cenové relaci. co myslíte vy?

http://shop.mvservice.cz/produkty/inter ... i/c34.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.jmarcel.cz/balsam.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
pavelini
Příspěvky: 2637
Registrován: 27 lis 2007 12:53
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Kůže Nappa

Příspěvek od pavelini »

To prvni neznam a nemam s tim zadnou zkusenost, ale to druhe, ten vceli vos, nema vazne chybu. Jen musi bejt clovek opatrnejsi s implantaci na sedaky, ale jinak za sebe muzu doporucit.........
Nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný.
Vše zustalo, jen se doma zabydlelo něco rodinného pro kočárek a konečně něco RS a M

Uživatelský avatar
AR166
Příspěvky: 5538
Registrován: 01 bře 2009 19:36
Bydliště: Sokolov-Svatava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kůže Nappa

Příspěvek od AR166 »

kondicioner bude asi takovy to bily mliko. neco podobnyho jsem mel. rychle se pri aplikaci vsakne, ale kuze nevydrzi dlouho vlacna.. presel jsem na vosk. znacku si nepamatuju, ale byl mi doporucen braienem, co mel taky 166. mrkni na alfa styling, tam by mel byt nejakej odkaz. stal do dvou stovek.. jen je treba ho nanaset malinko rezhratej.
www.ar166.galerie.cz..........................................................................................................................................Mattig SSF (Sokolov-Svatava-Felgen) :D

Uživatelský avatar
Linkisek
Příspěvky: 83
Registrován: 01 čer 2010 10:19
Bydliště: 3nec

Re: Kůže Nappa

Příspěvek od Linkisek »

Nějaký osvědčený přípravek na začernění těch světlých žílek v kůži !?
DSCF1448.jpg
DSCF1448.jpg (106.54 KiB) Zobrazeno 10549 x

Odpovědět

Zpět na „BMW Cars“