Project Fajt VR6

Na čem pracují členové TF

Moderátoři: Fáboš, Kane13, Tom_, tholis

Odpovědět
Uživatelský avatar
redy
Příspěvky: 149
Registrován: 09 bře 2006 18:42
Bydliště: Náchod

Project Fajt VR6

Příspěvek od redy »

Zdravím! Rozhodnul jsem se že už je čas odhalit taky náš projekt, a to přestavbu Favorita.
Chtěli bychom jezdit závody do vrchu, sprinty a nebo jenom na srazy. Na vrakáči jsme sehnali pěknou upravenou kastli a začali shánět motor. Po delší době se naskytla koupě legendárního motoru VR6 s elektrikou, kompletní přední nápravou a převodovkou.
Vepředu jsme udělali nový nosný rám na motor a uchycení nápravnice a pak už tam motor padl velice pěkně. Trochu se vyřezali podběhy a znova jsme je udělali nové, podle svého a podle 17" kol. Mezi podběhy je trubková rozpěra a předělané misky tlumičů.
Upravili jsme řízení a je celé posunuté dozadu stejně jako sedačka. Ta je závodní s ušima.
Zadní náprava je z pikapa a je komplet očištěná a natřená, dala se nová prasata a náboje jsou předělané na rozteč 5×100 + 4 cm duralové podložky se závity. Zatím jsou tam, bubny ale časem bychom chtěli jinou nápravu s kotouči.
V autě je vyřezaná podlaha v kufru a pod sedačkami a celé jsme to předělali nové. V kufru je zapuštěná nádrž, prozatím z trabanta. Plech nad původní nádrží jsem vyříznul a bude tam rovný s kastlíkem na baterii.
Nyní už jsou hotové prahy, dle mých představ a vlastní výroby. Výfuk je zatím průchozí, vl. výroby, průměr 6 cm a vychází před zadním kolem skrz práh.
Teď jsem dělal tunel pro řazení a ručku, budou na něm i vypínače a startovací tlačítko. Zatím se startuje přes spínačku.
Momentálně je motor a celá nápravnice se špajskou venku, zjišťuju stav spojky a celý se to čistí. Taky se čistí a dolaďuje motorový prostor. Chci to nastříkat do nějaký barvy, aby se moh zase hodit z5 agregát. Pak se budou dělat brzdy a elektrika se zpřehlední, zredukuje a hodně se toho přesune dovnitř.
Foto pro představu:

Fotky jak to teď vypadá přidám brzy.
Přílohy
Fajt on the 17´s.JPG
Fajt on the 17´s.JPG (70.45 KiB) Zobrazeno 17858 x
Naposledy upravil(a) redy dne 10 kvě 2010 15:02, celkem upraveno 2 x.
Project Fajt VR6 kompresor

BIGPAPA
Příspěvky: 9161
Registrován: 09 čer 2007 01:50
Bydliště: PIT-STOP
Kontaktovat uživatele:

Re: Project Fajt

Příspěvek od BIGPAPA »

fotky jsou kde?????
Svět by byl o mnoho bezpečnejší, když by každý před vstupem do letadla musel sníst kousek slaniny....

Uživatelský avatar
redy
Příspěvky: 149
Registrován: 09 bře 2006 18:42
Bydliště: Náchod

Re: Project Fajt

Příspěvek od redy »

Zkusím ještě další fotky:
Přílohy
P1010085.jpg
P1010085.jpg (106.21 KiB) Zobrazeno 17844 x
Naposledy upravil(a) redy dne 07 kvě 2010 13:58, celkem upraveno 2 x.
Project Fajt VR6 kompresor

Uživatelský avatar
redy
Příspěvky: 149
Registrován: 09 bře 2006 18:42
Bydliště: Náchod

Re: Project Fajt

Příspěvek od redy »

New podběhy
Přílohy
Obraz0160.jpg
Obraz0160.jpg (162.91 KiB) Zobrazeno 17840 x
Obraz0147.jpg
Obraz0147.jpg (157.96 KiB) Zobrazeno 17840 x
Obraz0161.jpg
Obraz0161.jpg (160.29 KiB) Zobrazeno 17840 x
Project Fajt VR6 kompresor

Kroci
Příspěvky: 3214
Registrován: 22 čer 2005 16:09
Bydliště: P-Town
Kontaktovat uživatele:

Re: Project Fajt

Příspěvek od Kroci »

z boku to vypada zajimave, jsem zvedavy jestli to dotahnes do zdarneho konce ... 8) fandim
Stilyng objemem nenahradýš

Kód: Vybrat vše

www.strasse.cz - oblečení s autotématikou

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Project Fajt

Příspěvek od m.artty »

Zatím to vypadá jako zajímavý projekt. Každopádně prolisy na půvidní prodlaze nejsou jen tak pro prdel....takže nevím jestli ta nová bez jediného prolisu je šťastné řešení :roll:
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
Fresch
Příspěvky: 719
Registrován: 03 led 2009 16:08
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Project Fajt

Příspěvek od Fresch »

ještě mě mrzí ty kliky ve předu že nejsou... ale to třeba budete teprva řešit
A4 3.0 V6 quattro

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Project Fajt

Příspěvek od maRkus »

no sem zvedavej na pokracovani... kazdopadne zadni blatniky vypadaj velice zajimave...
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Michal71717
Příspěvky: 698
Registrován: 16 led 2006 16:48
Bydliště: Horní Suchá

Re: Project Fajt

Příspěvek od Michal71717 »

no jednou to možná bude velice zajímavé auto, ale 17 je na fáčko moc a vypadá to spíš jako karikatura a ten práh tak bude? nebo máte v plánu s ním ještě něco dělat?
""Žij proto aby jsi jezdil, jezdi tak aby si žil!!!"
Kdo si neplní sny, pouze přežívá. Kdo o ničem ani nesní, nežije vůbec. Je jedno jak dlouho na světě je, pokud nežije. Jestli umřu na motorce, nelitujte mě, stálo mi to zato.

Uživatelský avatar
Lukkas1
Příspěvky: 239
Registrován: 01 led 2010 22:35
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Project Fajt

Příspěvek od Lukkas1 »

Mě se moc nelíběj ty zadní dveře .. ten kuletej náběh na zadní blatník se mi nějak nehodí k těm hranatým dveřím .. a ještě jak se tam z těch dveří ztrácí ten prolis ..
Možná ža to bude hotový, že to bude jako celek vypadat dobře ...
White Golf III GTI TDI + Trysky P764 + FMIC
Black Opel Corsa 1.5D - minulost ...

Uživatelský avatar
redy
Příspěvky: 149
Registrován: 09 bře 2006 18:42
Bydliště: Náchod

Re: Project Fajt

Příspěvek od redy »

Díky za chválu i kritiku. Hodně věcí na autě už vypadá jinak, jen mám problémy přidat všechny fotky. Podlaha je vyztužená plechem pod držákem sedačky, tak to snad bude ok, jinak se to doladí;) Kastli už jsem sehnal s zavařenými klikami i zadními blatníky. Vpředu kliky určitě budou, zatím se řeší motor a elektrika. Kola jsem koupil za pěkný peníze a jsou spíš pro parádu. Chtěl bych to ještě víc snížit a na závody zkusím ošéfovat nějaké lehounké 15ky.
Prahy už mám udělané jinak, tyhle se mě nelíbili. Myslím že se mě povedly a navazují pěkně na blatníky, jak vepředu, tak vzadu. Tady jsou fotky
Přílohy
Obraz0154.jpg
Obraz0154.jpg (163.33 KiB) Zobrazeno 17507 x
Obraz0178.jpg
Obraz0178.jpg (113.49 KiB) Zobrazeno 17507 x
Obraz0226.jpg
Obraz0226.jpg (139.29 KiB) Zobrazeno 17507 x
Project Fajt VR6 kompresor

Uživatelský avatar
redy
Příspěvky: 149
Registrován: 09 bře 2006 18:42
Bydliště: Náchod

Re: Project Fajt VR6

Příspěvek od redy »

Zkoukněte VIDEO jak to maká a vypadá právě teď.
http://www.youtube.com/watch?v=DYu3Ff-aZX0" onclick="window.open(this.href);return false;
Project Fajt VR6 kompresor

Uživatelský avatar
Boči
Příspěvky: 1630
Registrován: 02 lis 2007 09:14
Bydliště: Ova

Re: Project Fajt VR6

Příspěvek od Boči »

Parááda, držím palce at to dotáhnete do konce 8) 8)
"Kdo je Casey kurva Ryback" ?

*** montáž LPG systému značky Magic - více info přes SZ ***

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Project Fajt VR6

Příspěvek od maRkus »

SKoda ze ta kastle je takhle udelana... udelat serii na zemi s vr6.. takovy nenapadny delo... jinac nevim je VR6 ten spravnej motor na zavody ?
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
redy
Příspěvky: 149
Registrován: 09 bře 2006 18:42
Bydliště: Náchod

Re: Project Fajt VR6

Příspěvek od redy »

maRkus píše:SKoda ze ta kastle je takhle udelana... udelat serii na zemi s vr6.. takovy nenapadny delo... jinac nevim je VR6 ten spravnej motor na zavody ?
Jj máš recht, představoval jsem si to taky pěkně nízko, třeba v budoucnu půjde dolů i zadek. Vepředu to ještě jde, ale chce to štelovák...jak jsem psal, měly by bejt i menší kola - zase blíž k zemi.
Motor je myslím dobrej základ a hodně lidí je upravuje na sprinty, takže když ne vrchy tak aspoň tohle. Navíc se dá na něj sehnat spousta performance dílů a power kitů.
Auto by mělo vážit do 800 kg+-, kastli unesou 2 lidi...
I když se snažím mít od začátku co nejvíc věcí doladěných, bude se na autě pořád makat a vše vychytávat.
Project Fajt VR6 kompresor

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Project Fajt VR6

Příspěvek od maRkus »

ono praveze kone/prachy/vaha mi vyjde lip 1,8T.. vr6 je motor dobrej na zvuk a ten pocit tech 6ti hrnku

A kola 8 a 9x14 a bude to lezet
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
redy
Příspěvky: 149
Registrován: 09 bře 2006 18:42
Bydliště: Náchod

Re: Project Fajt VR6

Příspěvek od redy »

maRkus píše:ono praveze kone/prachy/vaha mi vyjde lip 1,8T.. vr6 je motor dobrej na zvuk a ten pocit tech 6ti hrnku

A kola 8 a 9x14 a bude to lezet
Taky jsme na něj nejdřív mysleli, ale pořizovací cena byla vysoká a ve fajtoj už ho pár lidí má. My jsme s VR6 první a zatím jediný a to se mě libí :)
Kola bych viděl 15ky, velmi lehká ale na srazy a okruhy bych nasadil zase 17...Záleží jak pojede motor, kde a co se pojede a na převodovce...měl jsem v úmyslu to hodit na zem v 17kách, ale to nechám do budoucna. Nechci upravovat zadní podběhy a blatníky...
Project Fajt VR6 kompresor

Uživatelský avatar
redy
Příspěvky: 149
Registrován: 09 bře 2006 18:42
Bydliště: Náchod

Re: Project Fajt VR6

Příspěvek od redy »

Další fotky:
Přílohy
PICT2076.jpg
PICT2076.jpg (71.82 KiB) Zobrazeno 17398 x
Project Fajt VR6 kompresor

Uživatelský avatar
Fresch
Příspěvky: 719
Registrován: 03 led 2009 16:08
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Project Fajt VR6

Příspěvek od Fresch »

hodně pěkně kluci :)
Jak budete řešit rám ?
A4 3.0 V6 quattro

Uživatelský avatar
redy
Příspěvky: 149
Registrován: 09 bře 2006 18:42
Bydliště: Náchod

Re: Project Fajt VR6

Příspěvek od redy »

Ještě foto
Přílohy
PICT2072.jpg
PICT2072.jpg (85.58 KiB) Zobrazeno 17397 x
PICT2079.jpg
PICT2079.jpg (89.6 KiB) Zobrazeno 17397 x
Project Fajt VR6 kompresor

Uživatelský avatar
Berry
Moderátor
Příspěvky: 8395
Registrován: 30 kvě 2005 20:05
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Project Fajt VR6

Příspěvek od Berry »

Drzim palce moc zajimavy projekt 8)
Seat Ibiza 6L1 1.4 16V Reference
Skoda Octavia II FL 1.2 TSI Elegance
Skoda Rapid 1.2 TSI StylePlus
Skoda Octavia RS III 2.0 TDI RS Challange

Uživatelský avatar
redy
Příspěvky: 149
Registrován: 09 bře 2006 18:42
Bydliště: Náchod

Re: Project Fajt VR6

Příspěvek od redy »

Fresch píše:hodně pěkně kluci :)
Jak budete řešit rám ?
Díkes 8) Rám by měl být klasika, podle J. Už máme materiál (bezešvá trubka, ocel, 50x2 a 40x2 mm), jen to nechat naohýbat a pak se to pokusíme vevařit (možná kvůli tomu půjde střecha dolů). Dále se musí propojit s předním nosníkem motoru. Pomalu si připravuju patky z 3ky plechu. Klac bude trochu posunutá dozadu, jelikož je vzadějc i sedák.
Project Fajt VR6 kompresor

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Project Fajt VR6

Příspěvek od maRkus »

Mas foto zadnich svetel ??? ty me teda hodne zajimaj, co pujde do takhle dementni diry...
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
redy
Příspěvky: 149
Registrován: 09 bře 2006 18:42
Bydliště: Náchod

Re: Project Fajt VR6

Příspěvek od redy »

maRkus píše:Mas foto zadnich svetel ??? ty me teda hodne zajimaj, co pujde do takhle dementni diry...
Čéče, foto není, světla nejsou. Budou tam lamino krytky, možná s LED koncovými a brzdovými diodami. Jinak podle mě to mohly bejt světla z A3...

Nezná někdo tuhle kastli? Kdosi si s tím vyhrál a nakonec to skončilo na vrakáči!!
Project Fajt VR6 kompresor

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Project Fajt VR6

Příspěvek od maRkus »

Ta A3 by mozna sla... nebo orig svetla protahnout... a facka sleduju docela hodne protoze je mam fakt rad a tuhle kastli sem nikdy nevidel.
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
redy
Příspěvky: 149
Registrován: 09 bře 2006 18:42
Bydliště: Náchod

Re: Project Fajt VR6

Příspěvek od redy »

Nj těžko říct, jiný mě nenapadly...je to celý tak divně zakulacený že i ten laminát bude prdel udělat. Aspoň pro mě jako lamino-začátečníka a samouka:)
Ta kastle měla kouřový skla, na čelním nápis Game over a nejspíš jiný motor!
Mě se povedlo sklo rozbít při demontáži a ostatní už jsou taky ko. Nicméně boční a zadní okna budou z makrolomu. A co půjde, tak lamino - kapota, dveře, zadní vrata, tapecy a palubka. Přední blatníky už jsou, doupravené z felicie KitCar.
Project Fajt VR6 kompresor

Uživatelský avatar
crazyape
Příspěvky: 1610
Registrován: 25 říj 2005 20:55
Bydliště: doma

Re: Project Fajt VR6

Příspěvek od crazyape »

Blaaazni fandim vam :) koukam ze mate nejakou dilnicku.. zivite se autama? Tady u me je to vse uplne mrtve, vsici na to serou a docela me to stve ze nejsme taky nejaka parta co si takhle navzajem kuti kary :)

spyker
Moderátor
Příspěvky: 1125
Registrován: 24 dub 2006 16:01
Bydliště: Bílina

Re: Project Fajt VR6

Příspěvek od spyker »

Nápad super realizace taky ale ty blatníky jsou děs ... to se na mě nezlob :roll:
spyk eR a taky mame Goofy cabRio dost

Uživatelský avatar
Mirek-200sx
Příspěvky: 858
Registrován: 18 kvě 2006 16:42
Bydliště: Brno

Re: Project Fajt VR6

Příspěvek od Mirek-200sx »

za me pecka, fandim vam...vzhledem mi to trosku pripomina okruhovy facko, to bylo taky rozsirovany....jen otazka k motoru, mozna to tak maji vsechny VW s verunou, ale neni ten motor nejak moc vepredu?
In progress: Nissan 260SX S13 Spec-R Twin Turbo
Project car #1: Nissan Primera P10 GT (SR20VE I in progress)
Project car #2: Nissan Primera P10 4x4 rv.92 SR20Di (SR20DET/VET
Daily car: Škoda Felicia II 1.6i rv.98

Uživatelský avatar
Fresch
Příspěvky: 719
Registrován: 03 led 2009 16:08
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Project Fajt VR6

Příspěvek od Fresch »

Střechu bych asi neřezal... ta pevnost se přecijen poruší i když s rámem to je pouze jen aby na vás nepršelo.. ale tak u 5dvéřka by to neměl byt problem ten ram tam dat ne :)
A4 3.0 V6 quattro

Odpovědět

Zpět na „Projekty“