Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Plasty, spoilery, čirá optika, neony, zadní lapmy, křídla a tak dále, to najdete v této kategorii.

Moderátoři: Fáboš, Jardafox

Odpovědět
Maxx_CZ
Příspěvky: 16
Registrován: 07 úno 2010 16:39

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od Maxx_CZ »

co zvolit jako material, ktery mi zaruči, že se mi polyurethanová pěna nepřilepí k formě?

tom28
Příspěvky: 665
Registrován: 17 pro 2006 13:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od tom28 »

Dělá se to totiž trochu jinak. Když budeš mít k dispozici tu Pu pěnu, tak ty podkovy jednoduse vyrobíš. Pak to přetáhneš třeba kitem futura glas a vybrousíš do dokonala, jako kdyby jsi to už připravoval na finální lakování. Pak použiješ separátor. Buď fomou takového vosku, nebo se dělá tzv. "Tekutý igelit" pokud takové mat. nemáš k dispozici dá se to namazat nečím mastným, který to dokážě i po nanesení pryskyřice zachovat oddělené. Já mám z tím takové smíšené zkušenosti. Ale prý uspěšně se prý používá vosk na parkety. Nanest, nechat zaschnout a tak to párkrát zopakovat......
Na to pak laminuješ. Když to od sebe oddělíš máš vyrobenou negativní formu. No a tu formu pak zase naseparuješ a úspěšně vylaminuješ požadovaný produkt :wink:
Teď je na tobě, jestli to pro tebe je lepší koupit originál za těch X tisíc nebo se pustit do vývoje........
Dalsí možnost je sehnat sikovného chlápka co umí vařit plasty a nechat si to u něj zplácat z plastu. A zbytek dohonit kitem a pak přelakovat...........

Maxx_CZ
Příspěvky: 16
Registrován: 07 úno 2010 16:39

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od Maxx_CZ »

jj ten člověk - fachman na plasty by byl nej. ona by mi stačila asi i ta pistole a pár těch svařovacích drátů a dpkázal bych to asi i sam (po pár pokusech), ale bohužel nic z toho nemam :(

cimit
Příspěvky: 2
Registrován: 03 čer 2010 18:31

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od cimit »

Zdravim chtěl bych se zeptat, když budu dělat zástavbu do kufru a budu přidělávat woofry a zesík jak ho mam uchytit, bude držet šroubek v laminátu? Děkuji za rady.

kony5
Příspěvky: 1337
Registrován: 30 pro 2008 22:21

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od kony5 »

zalaminatuj tam matici ...přesněji takovou tu co se navařuju na plech....je to takový čtvereček a v sobě má závit....

mm-airbrush
Příspěvky: 24
Registrován: 29 črc 2010 18:27
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od mm-airbrush »

Nebo zalaminuj celej šroub a pak to chytneš jednodušeji skrz díry (úchyty) - můžš použít timpádem i pěkné půlkulaté,či ozdobné matice, pokud má být úchyt vidět...
http://www.mm-art-airbrush.cz

Subaru Legacy GT Wagon
Suzuki GS1000S ´79
Suzuki GS750 ´76 Cafe-racer
Ducati 900SS

Uživatelský avatar
Dacan
Moderátor
Příspěvky: 1528
Registrován: 08 kvě 2010 12:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od Dacan »

ahoj, dělám si kopyta na lízatka pod auto, budou dvě...jendo napravo a druhé nalevo jenže teďka řeším problém jak udělat i druhé lízatko stejně ale zrcadlově obrácené...dělal sem to z moduritu to první. Máte nějaké návrhy? :idea: :idea:

Uživatelský avatar
crazyape
Příspěvky: 1610
Registrován: 25 říj 2005 20:55
Bydliště: doma

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od crazyape »

Pani v drogerce me dala jiny tvrdlo.. misto na polyesterovou tak na epoxidovou pryskyrici... bohuzel jsem si toho vsiml az po naneseni. Jaka je moznost ze to jeste dostanu necim dolu a pripadne cim? Po 3h je to porad lepkave a jen mirne ztuhle... moc tomu nedavam ze to vytvrdne

mm-airbrush
Příspěvky: 24
Registrován: 29 črc 2010 18:27
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od mm-airbrush »

To už nevytvrdne. na plechovce je napsáno, čim se to dá ředit- "umejt" .. jakým označením ředidla. Ovšem pokud je to už trochu rosolovité, bude to boj..nejdřív sundej co nejvíc mechanicky špachtlí... a na zbytek to ředidlo. Pak záleží, jakej je podklad,aby to nerozežralo i ten :-D
http://www.mm-art-airbrush.cz

Subaru Legacy GT Wagon
Suzuki GS1000S ´79
Suzuki GS750 ´76 Cafe-racer
Ducati 900SS

Uživatelský avatar
crazyape
Příspěvky: 1610
Registrován: 25 říj 2005 20:55
Bydliště: doma

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od crazyape »

chjo no podtim uz jsou asi 4 vrstvy zatvrdle tak snad je to nerozezralo :)

Uživatelský avatar
máca
Příspěvky: 2415
Registrován: 18 úno 2006 01:20
Bydliště: mostecko

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od máca »

pokud to je pod tim zatvrdly, tak to uz nic nerozezere 8)
cabrio bukvice

Uživatelský avatar
crazyape
Příspěvky: 1610
Registrován: 25 říj 2005 20:55
Bydliště: doma

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od crazyape »

Dneska sem to dostaval dolu..... pomooc silena prace. Priste budu radsi lip koukat

Uživatelský avatar
OndraS13
Příspěvky: 344
Registrován: 21 lis 2008 00:35
Bydliště: okres Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od OndraS13 »

Možná mě ukamenujete že si mám celej topic přečíst ( možná se to tady už řešilo ) ale nemám teď na to čas tak sem jenom rychle hodim dotaz a večer nebo až budu mít víc času si to pročtu !!!

Jedná se mi o tohle :
Potřeboval bych poradit - mám laminátovej práh a už byl opravovanej - ale mě se to nelíbí , budu to dělat komplet všechno znova abych měl jistotu - tak se chci zeptat čim nahradim tohle :
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Moje vize je taková že tohle co tam mám ( to co je nahrazený - to skroucený vlákno ) tak vyříznu a nahradim něčim -> hliníkovej plech apod... ( Známej co laminuje občas lodě tak řikal že nejvhodnější bude když mě ohobluje kousek prkýnka - ale nechci do toho dávat prkno :/ )
A nebo jestli tam mám třeba dát nějakej plech jakoby zevnitř, vylaminovat a pak plech sundat ? - ale jestli někdo nemá přesně název čim to "namazat" Ten plech abych ho pak sundal ....
240SX S13 "91 & Fazer FZS600 "01

tom28
Příspěvky: 665
Registrován: 17 pro 2006 13:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od tom28 »

to prkno dej z venčí..... tím zajistíš že venkovní strana to znamená ta pohledová bude rovná a hladka... Na to prkno dej třeba jednu vrstvu potravinářský folie a klidně ji lechce promasti treba nejaým silkonovým olejem... na tvůj problém to bude dostačující.... :wink:

Uživatelský avatar
OndraS13
Příspěvky: 344
Registrován: 21 lis 2008 00:35
Bydliště: okres Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od OndraS13 »

tom28: přesně k tomuhle závěru jsem došel za pomoci rad od ostatních ! jelikož ale mám teď hodně práce s předním nárazníkem a přípravou na laminování tak se k tomu jen tak nedostanu ale díky za radu ;)
240SX S13 "91 & Fazer FZS600 "01

Cordy
Příspěvky: 49
Registrován: 16 lis 2009 14:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od Cordy »

Chtěl bych se zeptat, rád bych si upravil kuopovaný nárazník z lamina. Stylem rozřezat na pár místech a upravit, dle vlastních představ. Čím nasledně nárazník spojit?

Uživatelský avatar
Tweety_Road Punisher
Příspěvky: 529
Registrován: 30 dub 2007 12:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od Tweety_Road Punisher »

Cordy píše:Chtěl bych se zeptat, rád bych si upravil kuopovaný nárazník z lamina. Stylem rozřezat na pár místech a upravit, dle vlastních představ. Čím nasledně nárazník spojit?
Zpátky to zalaminovat.
Head of Road Punisher
http://www.roadpunisher.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Suzuki Swift cabrio
http://tuningforum.cz/viewtopic.php?f=116&t=73961

Ondrero
Příspěvky: 32
Registrován: 04 led 2010 22:37

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od Ondrero »

Ahoj,zkoušel někdo z vás tak trošku zfalšovat homologaci na laminátovém dílu?
Mám na autě laminátové křídlo(Jen o něco málo větší než májí seriovky).Věc se má tak,že ze 7mi policejních kontrol se to nelíbilo pouze jednomu a chtěl vidět značku na křídle nebo papír.Nemám nic a dostal jsem menší pokutu.Co když bych do křídla zahladil třeba malej hliníkovej plíšek,na kterém by raznicema byla vytvarovaná homologační značka?
Potom bych to přelakoval samozřejmě.
No motorce když jsem měnil přihnutej rám,tak mi přeražení čísla taky vyšlo a vypadalo to úplně stejně jako origo.
Neměl by někdo fotku jak homologační značka vypadá?Je to Atest 8 SD,nebo velké E v kroužku,nebo úplně něco jiného?

BIGPAPA
Příspěvky: 9161
Registrován: 09 čer 2007 01:50
Bydliště: PIT-STOP
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od BIGPAPA »

to bude něco podobnýho
Obrázek

jak vypadá to křídlo které je o málo větší než seriovka 8) 8)
Svět by byl o mnoho bezpečnejší, když by každý před vstupem do letadla musel sníst kousek slaniny....

Ondrero
Příspěvky: 32
Registrován: 04 led 2010 22:37

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od Ondrero »

Tak předtím jsem na octavce měl klasické RS křídlo a teď mám imitaci WRC.Plocha toho křídla je asi jen o 3 cm širší a délka stejna.Má akorát 2 krát větší ty bočnice no :wink:
Co jsem koukal,tak v okolí jezdí asi 5 Octávek s tímto křídlem.
A kolikrát na silnici vidím daleko větší rakeťáky :D
Za tu značku děkuju.Zkusím s tím něco provést.
Nepředpokladám že by mi mělo ulítnout za jízdy,protože jsem ho lepil a drží 6ti šrouby.
Vrtal jsem si kvůli bezpečnosti 5té dveře a už se mi ho nechce dávat dolů :kladivo:

Sanka
Příspěvky: 11
Registrován: 06 pro 2008 01:50

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od Sanka »

jeste k těm "atestům" kamarad vzdy vezme starej stitek na SPZ a tam je ten atest (nebo nejakej jinej ale to poliš nepozna jaky tam ma byt cislo) no a normalne ho vlaminuje do narazniku , prahu, křídla atd .... nemusite si nechavat nikde vyrazet nejakej plíšek ;)
NON-STOP ODTAH, AUTODOPRAVA --- 721 76 77 78

Panys
Příspěvky: 16
Registrován: 10 úno 2011 22:38

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od Panys »

chtěl bych se zeptat, mám laminátovej nárazník a místo na mlhovky bylo dotvarované směrem dovnitř (jakoby prolis) mlhovky jsou vykitované tmelem ale začal praskat lak, je možné odstranit jen malou část hořejšku a ten nahradit laminátem aby se venkovní strana spojila s laminátovým nárazníkem, tudíš kit bude uzavřen ze všech stran, zajímá mě, zda lak nezačně i tak praskat, aby ten kit uvnitř nezačal pracovat a nenarušoval laminát který jej překryl..

Uživatelský avatar
martin51253
Příspěvky: 354
Registrován: 12 úno 2012 11:32
Bydliště: Turnov

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od martin51253 »

ahoj hledal jsem tady v tématu ale nenacházím,tak se chci optat chci si koupit spoiler z laminátu GFK (co je to za material GFK??) ještě přemýšlím jestly ho pak nepřelaminuji (myslím kvůly tvrdosti a tuhosti dát zevnitř jednu,dvě vrstvy nebo jen montážní pěnu?) díííík :D
Leštění a renovace laku
https://www.facebook.com/elitautodetail

http://www.detailingpro.cz/
Elite Auto Detail

Uživatelský avatar
DAWBLACK
Příspěvky: 329
Registrován: 06 kvě 2007 23:12

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od DAWBLACK »

Tuším že je to Glas Faser Kompozit..?? :-) takže sklolaminátový kompozit....asi.. :-)
Suzuki Swift Gti

kony5
Příspěvky: 1337
Registrován: 30 pro 2008 22:21

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od kony5 »

Jednou jsem do zadního víka kufru nastříkal montážní pěnu - po zahlazení tam vznikla obrovská bublina - navařil sem na víko nový kus rovného plechu (přes celé vrata ) normálně s výztuhami se vším.... po nastříkání mi to ten plech na určitých místech vytlačilo abylo po víku ... takže když nastříkáš pěnu do křídla riskuješ že ti praskne případně jinak zdeformuje....

Uživatelský avatar
martin51253
Příspěvky: 354
Registrován: 12 úno 2012 11:32
Bydliště: Turnov

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od martin51253 »

kony5 píše:Jednou jsem do zadního víka kufru nastříkal montážní pěnu - po zahlazení tam vznikla obrovská bublina - navařil sem na víko nový kus rovného plechu (přes celé vrata ) normálně s výztuhami se vším.... po nastříkání mi to ten plech na určitých místech vytlačilo abylo po víku ... takže když nastříkáš pěnu do křídla riskuješ že ti praskne případně jinak zdeformuje....
tohle je podspoiler pěnu bych fouknul jen do těch boku a pokud bude moc pěna (než vytvrdne ven tak by neměla nic zdeformovat)samozřejmně použiju nízkoexpanzní :) nebo jestly to znovu vylaminovat? zatím ho mam teda jen obědnaný ještě nedorazil,tak nevím jak bude silný,ale co jsem měl minule celý nárazník(ten byl jak papírový :twisted:
Přílohy
2-audi-a3-sportbaglpg.jpg
2-audi-a3-sportbaglpg.jpg (95.6 KiB) Zobrazeno 13686 x
Leštění a renovace laku
https://www.facebook.com/elitautodetail

http://www.detailingpro.cz/
Elite Auto Detail

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od m.artty »

Přečetl jsem toto téma od začátku do stránky 10 a nic moc zajímavého jsem se nedozvěděl :roll:

Potřebuju opravit poškozené laminátové díly bodykitu. Díly jsou různě popraskané a občas nějaký kousek chybí. U výrobce jsem našel jedinou informaci, že se jedná o materiál GFK. Mám tedy pár otázek.

A) Co použít jako pojivo? Na první stránce byla velká hádka jestli epoxyd nebo polyester; bohužel nevím čím je pojený původní materiál.
B) Jaké použít vlákno? Klasicky tkané nebo netkané? O tom též byla diskuse a zase bez jakéhokoliv většího závěru.
C) Jak opravit prasklinu? Vystužit zespodu třeba 2 vrstavami a z vrchní strany nechat být nebo vrchní stranu přetáhnout třeba 1 vrstvou?
D) Jak doplnit chybějící část? Dát zhora podložku a vyplňovat od spodu nebo dát podložku dolů a vyplňovat z lícní strany (z venku)?

Jde mi o to, aby to bylo udělané pořádně a byla minimalizována šance, že to v těch poškozených místech za chvíli opět popraská. Děkuji za jakoukoliv rozumnou radu :wink:
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
Rolljoin
Příspěvky: 1779
Registrován: 26 lis 2006 17:39
Bydliště: BV city?
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od Rolljoin »

Ahoj, taky bych potreboval trochu poradit. Chci zpevnit stropni tapec vyriznuty na "stresni okno" laminatem a chtel bych netkane. Dival jsem se na stranky havel... a nevim ktere je netkane. Myslim tim to co vypada trochu jak nejaka vata nebo neco podobneho. Pomuze mi to nekdo pls vybrat? Diky.
Naposledy upravil(a) Rolljoin dne 17 zář 2012 08:38, celkem upraveno 1 x.
EX: Audi A4 Avant 1,9TDi quattro
NOW: TDpoVWa GIII

Uživatelský avatar
Rolljoin
Příspěvky: 1779
Registrován: 26 lis 2006 17:39
Bydliště: BV city?
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od Rolljoin »

to sem nikdo nechodí?
EX: Audi A4 Avant 1,9TDi quattro
NOW: TDpoVWa GIII

Uživatelský avatar
Rolljoin
Příspěvky: 1779
Registrován: 26 lis 2006 17:39
Bydliště: BV city?
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od Rolljoin »

neví někdo pls kde sehnat to co používá tenhle týpek? http://www.youtube.com/watch?v=SGdVHW-u ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
EX: Audi A4 Avant 1,9TDi quattro
NOW: TDpoVWa GIII

Odpovědět

Zpět na „Exteriér - styling a elektronika“