M: Audi TT by kohula

Modeláŕství a auta / letadla / lodě na dálková ovládání

Moderátor: Brutus

Odpovědět
kohula
Příspěvky: 48
Registrován: 17 kvě 2008 16:42
Bydliště: Nivnice
Kontaktovat uživatele:

M: Audi TT by kohula

Příspěvek od kohula »

Obrázek

Ladies and gentlemen,
s radostí vám oznamuju, že tímto je 11měsíční práce u konce :) Tímto bych vám chtěl představit model. nejprve několik všeobecně známých údajů:
model: Audi TT roadster
výrobce: Revell
měřítko: 1:18
doba úprav: 11 měsíců

úpravy:
Úvodem bych chtěl shrnout to nejdůležitější. Na modelu není ani jedna část, která by zůstala sériová. všechny díly jsou buď vyměněné, upravené a barevně sladěné :)

exteriér:
* kastle decentně zahlazena
* vyříznutí mřížek v předním nárazníku
* výměna přední masky za masku z TT od Maista (maska je dopasována a v černé lesklé barvě)
* přední světla z TT od Maista (vnitřek černý pololesk + blinkry nalakované průhlednou oranžovou od Tamky)
* odstraněné panty přední kapoty
* nové kliky dveří v lesklé černé
* kompletní předělávka zadních světel (paraboly + překryty jemně zatmavené)
* zahlazené 3. brzdové světlo
* zahlazená díra pro koncovku výfuku
* německá spz bez rámečku
* lak vlastní mix akrylů od Tamiye (lesklá zelená + matná modrá + metalická šedá, následně lak TS65 Pearl clear + lak TS13 Clear)
* rám předního okna v černé lesklé
* nové leštěné ochranné oblouky
* stáhnutá střecha potažena papírovým kapesníkem pro imitaci textilie

interiér
* kompletní spasování interiéru
* celý v kombinaci černá polomatná, zelená a hliníkové doplňky
* volant natočen doprava
* zatáhnutá ruční brzda
* zařazen 1. rychlostní stupeň
* výplně dveří doplněny o detaily (nová madla dveří, vybroušené síťky dveří a vyměněny za síťovinu od Tamiye z Lanceru EVO 5)
* kompletní překopávka sedaček (styl ala Recaro) - vybroušen správný tvar, svýšené boční vedení, doplnění gumiček chránící švy, polohovací kolečko, pojezdová páka, krabička na zapnutí pásu s červeným tlačítkem :mrgreen:
* bezpečnostní pásy z pásoviny od Model Tuner Factory, leptané sponky od REJI MODEL
* nově vyrobená stínítka na čelním skle (spuštěny)
* nové vnitřní zpětné zrcátko s voňavými stromečky v německých barvách
* černý koberec na podlaze

motor a podvozek
* kola 18" z Lamborghini Diablo (2 sady zadních kol) se stretch pneu ze sady kol KAI parts od Aoshimi v měřítku 1:24
* kola v chromu od Alcladu, středové krytky se znáčkem býka
* zadní výškově stavitelná náprava s pružinami ve stylu Weitec
* nové brzdy (dárce Subaru Impreza WRC 2002 od Tamiye)
* přední náprava zatáčí + pružiny Weitec
* podběhy v černé lesklé
* vyroben kompletně celý motor - VR6 (horní díl odlitek z Nora, zbytek scratchbuild - komplet blok, vana, převodovka, rozvody, svody, swap na turbo, vedení k IC, cooler původem díl z Imprezy, sání s otevřeným filtrem, kabeláž motorového prostoru, nová baterka - Varta a spousta blbinek :mrgreen: prostě to, co sem dokázal odkoukat z fotek)
* leštěný výfuk zakončen tlumičem a koncovkou ala TDI

Všechno jsem se snažil nějak barevně sladit a postavit model z polotovaru od Revellu. Na modelu jsem dělal s přestávkami a ne všechno šlo úplně hladce. Nicméně jsem rád, že jsem auto dokončil a dotáhl do takového stavu, v jakém se nachází teď :) Na modelu je spousta chyb o kterých vím.. Příště se jich budu snažit vyvarovat a poučit se z nich

Na závěr mého slohu bych chtěl poděkovat několika lidem, bez kterých by tento projekt ani nevznikl :)
* První by byla moje přítelkyně, díky které jsme vůbec tento model zvolili a stavil jsem ho vlastně pro ni :blush:
* Madishovi za sehnání nesehnatelného laku :mrgreen:
* M!chalovi za druhou sadu koleček
* Machisovi za horní díl Veruny
* winiemu za cenné rady ohledně zapojení motoru
* a vlastně všem, kteří mě jakkoli podporovali a připomínali, že jsem vlastně magor :mrgreen:

Díky všem, kteří to přečetli celé a teď už následuje taková menší várka fotek :whistling:

Ať se vám líbí

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: M: Audi TT by kohula

Příspěvek od maRkus »

No DO PRDELE.... to je masakr jak hovado :shock:
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
AR166
Příspěvky: 5538
Registrován: 01 bře 2009 19:36
Bydliště: Sokolov-Svatava
Kontaktovat uživatele:

Re: M: Audi TT by kohula

Příspěvek od AR166 »

ty jsi blazen, to je dokonaly. 8) 8) 8)
www.ar166.galerie.cz..........................................................................................................................................Mattig SSF (Sokolov-Svatava-Felgen) :D

kohula
Příspěvky: 48
Registrován: 17 kvě 2008 16:42
Bydliště: Nivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: M: Audi TT by kohula

Příspěvek od kohula »

díky moc :pifko: chybiček se něco najde, ale snažil sem se :) mám z něj radost :banan:

Odpovědět

Zpět na „Modelářství“