Jak sundat originál lak z Alu kol?

Plasty, spoilery, čirá optika, neony, zadní lapmy, křídla a tak dále, to najdete v této kategorii.

Moderátoři: Fáboš, Jardafox

Odpovědět
Uživatelský avatar
LH13
Příspěvky: 186
Registrován: 31 led 2005 09:15
Bydliště: České Budějovice

Jak sundat originál lak z Alu kol?

Příspěvek od LH13 »

Mám sadu alu disků od firmy AEZ,jsou dosti odrbané a měl bych možnost za dobrý peníz hodit je do komaxitu,ale tam kde to dělají nemají chem.odlak ani pískování,je vůbec možné v domácích podmínkách dostat původní lak z alu disků dolů? Nemáte někdo zkušenost s nějakým přípravkem?Na netu jsem našel toho sílu jak dostat dolů,ale abych neponičil hliník pod lakem,z netu tipy jak sundat např.barvožrout a odstraňovač starých nátěrů,louhem,brzdová kapalina DOT3,aceton,horkovzduška:-) prostě plno.Má někdo způsob jak v domácích podmínkách původní lak dostat dolů,abych moc neponičil samotné Alu?A ještě jedna doplňující otázka,je pravda,že na původním originál laku od AEZ by komaxit nedržel,nešlo by to prostě rovnou přejet původní lak komaxem:-)Díky za pomoc...
Rovnou říkám,že do těch alu nechci rvát zbytečně prachy,zase takové pecky to nejsou,jen že mám možnost levného komaxitu,proto investovat do nějakého profi pískování sklem, ledem,jemným pískem apod. nebo chem.odlakování od profíků vrážet peníze nechci!!!

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak sundat originál lak z Alu kol?

Příspěvek od bóďa »

ti je do litra opískuje každej pepa z prasečáku. akorát bacha, aby to dělali něčim jemnym, už jsem viděl dost "zrenovovanejch" kol z kterejch mi bylo na blití, protože byly opískovaný asi brokama nebo co
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Lancer
Příspěvky: 21
Registrován: 04 kvě 2007 14:53

Re: Jak sundat originál lak z Alu kol?

Příspěvek od Lancer »

Podle kolegy z práce, co se tim přiživuje, je lepší nechat barvu odstranit chemicky.
Ani práškovou barvu mi nedoporučil, že lepší je klasická mokrá metoda lakování.

Uživatelský avatar
beck
Příspěvky: 541
Registrován: 26 čer 2007 18:14
Bydliště: Hrochov/Prostějov/Brno

Re: Jak sundat originál lak z Alu kol?

Příspěvek od beck »

presne jak rika kolega....odstranoavcem starych nateru,akorat pozor aby sis pak nesah do vlasu,nebo nejakou chvili budes mit vyzrany kolecko jak ja :lol: jiank lakovani samozrejme mokrou,na komax kakat....nahoru se dava tvrzenej lak,da se koupit treba origo BBS 8)
Müller Motorsport & Customs - Autoservis Prostějov
- servis, lakovna, karosárna, svařování plastů, geometrie, klimatizace , zajistení stk
- rámování, renovace veteranu, tuning a offroad upravy + shop, výroba z lamina a uhlíku

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak sundat originál lak z Alu kol?

Příspěvek od bóďa »

no já s odstraňovačem nemám zrovna dobrou zkušenost. nefungoval mi, ale jakože vůbec a to už ani nebyla origo barva.
jak jsem psal, záleží na materiálu, kterym to tryskaj, takže je nejdřív dobrý zjistit, tak to vypadá u daný firmy po opískovaní. ani proti komaxitu nic nemám, ale je to stejný jako s tim pískováním, může vypadat peckově a může to bejt krásně hladký a lesklý nebo to taky může bejt hnusnej kekel pórovitej..

jinak pořád funguje motokuba a tahle metoda je nejmíň pracná :lol:
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
crazyape
Příspěvky: 1610
Registrován: 25 říj 2005 20:55
Bydliště: doma

Re: Jak sundat originál lak z Alu kol?

Příspěvek od crazyape »

Sezen nekoho kdo dela chemickej odlak... kolo ti ponori do lazne a sezere to vse az na "maso" :) jedno kolo stoji cca 400kc. Jak uz bylo psano, lakovat mokrou a idealne potom vypect. Komaxit je tvrdy, muze se po case loupat po vetsich kusech.

Obrázek
Naposledy upravil(a) crazyape dne 03 led 2012 22:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Flinta
Příspěvky: 1975
Registrován: 21 kvě 2006 08:55
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak sundat originál lak z Alu kol?

Příspěvek od Flinta »

nevim jak komaxit ale nechal jsem si AEZ normalne prelakovat stejnou barvou jako auto a drzi to bez problemu.

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak sundat originál lak z Alu kol?

Příspěvek od m.artty »

Dneska jsem zkoušel na kola tohle: http://www.drostra.cz/?PID=6585&tabid=3" onclick="window.open(this.href);return false;

Skoro jsem to dělal podle návodu (měl jsem chladněji a nechal jsem to působit kratší dobu) a celkem to šlo. Neoriginální lak šel dolů po první vrstvě originální po druhé. Jen doporučuji to dělat někde venku... dělal jsme to v garáži a pak jsem z toho měl takovou divnou hlavu :lol:
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak sundat originál lak z Alu kol?

Příspěvek od bóďa »

tyjo tak to já měl Lakostan myslim a fakt ani hovno.. a to byl lak ze spreje
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
Michelin
Příspěvky: 705
Registrován: 24 říj 2004 18:43
Bydliště: Prague, North Moravia
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak sundat originál lak z Alu kol?

Příspěvek od Michelin »

Me taky odstranovac nevzal z kol ani mm laku.
babyCupra

Uživatelský avatar
Kesam
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2007 13:45
Bydliště: Č.B-D.B
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak sundat originál lak z Alu kol?

Příspěvek od Kesam »

Chemickej odlak žádná práce pro tebe to tam vysprchujou a je to dole všude.
Ford Fiesta mk3 styling aneb auto ze vsi :-)http://www.kesam.cz
Provádíme STROJNÍ LEŠTĚNÍ ALU KOL i ruční kompletní renovace alu svařování navařování hran rovnání lakování leštění límcu čelních ploch kdo co chce to dostane stačí se ozvat!

Uživatelský avatar
DENI
Příspěvky: 512
Registrován: 31 črc 2005 20:52
Bydliště: Kadaň/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak sundat originál lak z Alu kol?

Příspěvek od DENI »

m.artty píše:Dneska jsem zkoušel na kola tohle: http://www.drostra.cz/?PID=6585&tabid=3" onclick="window.open(this.href);return false;

Skoro jsem to dělal podle návodu (měl jsem chladněji a nechal jsem to působit kratší dobu) a celkem to šlo. Neoriginální lak šel dolů po první vrstvě originální po druhé. Jen doporučuji to dělat někde venku... dělal jsme to v garáži a pak jsem z toho měl takovou divnou hlavu :lol:
tento opravdu funguje 8)
VTEC DOHC EG2 160ps/7600rpm
shatsu.cz/DENI

zdenik
Příspěvky: 1
Registrován: 24 bře 2012 01:54

Re: Jak sundat originál lak z Alu kol?

Příspěvek od zdenik »

LH13 píše:Mám sadu alu disků od firmy AEZ,jsou dosti odrbané a měl bych možnost za dobrý peníz hodit je do komaxitu,ale tam kde to dělají nemají chem.odlak ani pískování,je vůbec možné v domácích podmínkách dostat původní lak z alu disků dolů? Nemáte někdo zkušenost s nějakým přípravkem?Na netu jsem našel toho sílu jak dostat dolů,ale abych neponičil hliník pod lakem,z netu tipy jak sundat např.barvožrout a odstraňovač starých nátěrů,louhem,brzdová kapalina DOT3,aceton,horkovzduška:-) prostě plno.Má někdo způsob jak v domácích podmínkách původní lak dostat dolů,abych moc neponičil samotné Alu?A ještě jedna doplňující otázka,je pravda,že na původním originál laku od AEZ by komaxit nedržel,nešlo by to prostě rovnou přejet původní lak komaxem:-)Díky za pomoc...
Rovnou říkám,že do těch alu nechci rvát zbytečně prachy,zase takové pecky to nejsou,jen že mám možnost levného komaxitu,proto investovat do nějakého profi pískování sklem, ledem,jemným pískem apod. nebo chem.odlakování od profíků vrážet peníze nechci!!!

kony5
Příspěvky: 1337
Registrován: 30 pro 2008 22:21

Re: Jak sundat originál lak z Alu kol?

Příspěvek od kony5 »

sem jednou chtěl laknout kola z hyundaie do bíla a tak jsem to jedno kolo horkovzduškou oškrabal. Ve výsledku to byl jen hrubej odlitek a nějaká rovnací stěrka na tom a pak teprve barva..udělal sem jedno kolo v zápalu boje ho vyleštil hodil jako rezervu a vys*al se na to :kladivo: :lol: tak bacha jestli ty kola za to stojí :D

fb_tomáš
Příspěvky: 1
Registrován: 31 srp 2020 07:47

Re: Jak sundat originál lak z Alu kol?

Příspěvek od fb_tomáš »

jak tu koukám,občas tu je materiál,jedině chemicky

Odpovědět

Zpět na „Exteriér - styling a elektronika“