svíčky

Vše o úpravách motorů a vyfuků.

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma, Libor12, Tom_

Uživatelský avatar
Aluz1
Příspěvky: 38
Registrován: 13 bře 2007 00:03

Re: svíčky

Příspěvek od Aluz1 »

Anděl píše:
Aluz1 píše:brisky sem koupil jednou a asi po 5minutach provozu leteli do kose
kup densa pripaden ngk estli checs neco echt
pokud ches jen vymenit svicky kup podle specifikace auta nejaky obyc jednu tak za 8 petek

brisky vazne ne !!!! obvzlast jednali se o japonce !!!!
Já jsem měl Brisky LGS a teď mám Denso Iridium. Rozdíl mezi jsem nepoznal. :wink: Ani po změření výkonu. Obojí se ale kladně podepsali na chování motoru.
Takže výhoda lepších svíček je jen v tom, že ti při maximálním namáhání nesníží výkon.(turbo, vysoký kompresní poměr, atd.) :wink:
hm..... mozna je to ted jinak
ale pred 3 rokama sem tam ty brisky mel jak sem psal a rikam letelo to do kose a jeste ted mi je z nich blbe co to vyvadelo
mozna sou ted lepsi ale duveru k nim rozhodne nemam, do japonce japonsky svice :)

jediny cim muze brisk lakat je tak cena, co u nich ted stoji ty lgska ?

Uživatelský avatar
Camel
Příspěvky: 1231
Registrován: 17 pro 2006 21:19
Bydliště: Občas Bohumín,občas Karviná...

Příspěvek od Camel »

Ono taky muzou byt svicky nove a stoji za hovno.Jezdil sem na brisky,pak mi jedna odesla tak jsem koupil nove vsechny 4 uplne stejne a vubec to s nima nechtelo jet.Tak jsem nahodil Boschky a jede to zas v pohode.
NeVW: Passi
Suzuki LTZ-400 Quadsport

milosh
Administrátor
Příspěvky: 8037
Registrován: 03 úno 2004 13:57

Re: svíčky

Příspěvek od milosh »

Delam inventuru TF a myslim ze tady mame temata ktery si zaslouzi byt na prvnich strankach a ne nekde na 50-ty :)
Toto je jedno z nich.

Simmy
Příspěvky: 597
Registrován: 29 črc 2009 20:28

Re: svíčky

Příspěvek od Simmy »

změnilo se za ty roky něco na svíčkách Brisk (např. A-line)? Nebo jsou na ně pořád horší ohlasy a NGK je tutovka?

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: svíčky

Příspěvek od JRD McLAREN »

no tusim BRISKy su zatial jedine, co mali aku taku zivotnost na tom LJayovom plazmovom zapalovani..
ja som "nasucho" skusal na cievke Brisky PLATINUM LGS/ZC a tie iskrili paradne....
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

Simmy
Příspěvky: 597
Registrován: 29 črc 2009 20:28

Re: svíčky

Příspěvek od Simmy »

právě proto to zjišťuju, přece jen poslední zmínka o Brisku je tu z roku 2007 a během toho jsem o Brisku četl dost pozitivního a v neposlední řadě o něm byla zmínka právě i od LJaye, takže bych si to před nákupem rád trochu urovnal

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: svíčky

Příspěvek od Libor12 »

brisk můžu jen doporučit. Za těch pár let udělali ve vývoji neuvěřitelný pokrok. Jezdím v současné době lgs a bez problému. A jak bylo zmíněno slitina z které jsou vyráběné dokáže nejdéle vzdorovat plazmovemu oblouku. Pokud zvolís správnou tepelnou hodnotu nebudeš mít problém.
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

Petr164
Příspěvky: 3
Registrován: 05 čer 2016 22:37

Re: svíčky

Příspěvek od Petr164 »

Bože, to zase debata. Kdo nezná konstrukci svíček, je otrokem bab, co povidaly. Lidi, to vážně dáte na "kámoš tam má Svíci a je velespokojenej, tak já ji tam dám taky."? Každý motor má trochu jiné požadavky i s ohledem na možnosti nastavení ECU. Ta slavná Iridia třeba na italských motorech neodpovídají potřebám svými parametry, jakkoli jinak vypadají jako superúčinné a supertrvanlivé. Každý motor se liší spalovacím prostorem a polohou svíček (ano, třeba twinspark u Alf) v něm. Proto nelze tvrdit "tahle svíčka se mi osvědčila na Accordu, pro tvoji ochcávku bude taky skvělá", hondy a škody prostě mají jiné motory s jinými spalovacími prostory a jinou mapou ECU.

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: svíčky

Příspěvek od Sova »

Petr164 píše:Bože, to zase debata. Kdo nezná konstrukci svíček, je otrokem bab, co povidaly. Lidi, to vážně dáte na "kámoš tam má Svíci a je velespokojenej, tak já ji tam dám taky."? Každý motor má trochu jiné požadavky i s ohledem na možnosti nastavení ECU. Ta slavná Iridia třeba na italských motorech neodpovídají potřebám svými parametry, jakkoli jinak vypadají jako superúčinné a supertrvanlivé. Každý motor se liší spalovacím prostorem a polohou svíček (ano, třeba twinspark u Alf) v něm. Proto nelze tvrdit "tahle svíčka se mi osvědčila na Accordu, pro tvoji ochcávku bude taky skvělá", hondy a škody prostě mají jiné motory s jinými spalovacími prostory a jinou mapou ECU.
Reagovat na minimálně 4 roky staré příspěvky mi moc jako debata nepřijde ty vemeno
Cléon & Fonte

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: svíčky

Příspěvek od JRD McLAREN »

aaaaale teda ked uz to tu ozivil ....

co by si mi doporucil, ake pouzit sviecky ked:
- som zmenil system zapalovania
- som zmenil spalovaci piestor
- som zmenil tvar (vrchu) piestu

...
alebo ked experimentujem:
- hrajem sa s chudobnou zmesou
- pouzivam CDI
- hrajem sa s plazmovym zapalovanim
- pouzivam vrstvene vstrekovanie
- miesam si vlastne palivo
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

LOTUS
Příspěvky: 22
Registrován: 25 lis 2011 20:19

Re: svíčky

Příspěvek od LOTUS »

Jaké použít svíčky do 1.8 T 132KW v A3,něco co by se tomu motoru líbilo :D

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: svíčky

Příspěvek od JRD McLAREN »

staci zajst do VW, a kupit originaly.. tie sa tomu lubia najviac..

tusim su to (prebalene) BOSCH IRIDIUM ..
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

LOTUS
Příspěvky: 22
Registrován: 25 lis 2011 20:19

Re: svíčky

Příspěvek od LOTUS »

Tak,že není nic,co by bylo lepší jak origo?

Odpovědět

Zpět na „Tuning motoru + výfuky“