Sekce Projekty a auta

Na čem pracují členové TF

Moderátoři: Fáboš, Kane13, Tom_, tholis

milosh
Administrátor
Příspěvky: 8037
Registrován: 03 úno 2004 13:57

Sekce Projekty a auta

Příspěvek od milosh »

Asi bude nutné schvalování aut než sem někdo něco dá, protože např. zelený kryt motoru a ve stejné barvě žárovky ve světlech a už je z toho "projekt" to asi není to pravé, pak se nemůžeme divit když se někteří lidé diví co v názvu webu dělá slovo Tuning :roll:

Uživatelský avatar
tholis
Moderátor
Příspěvky: 3014
Registrován: 16 dub 2009 07:33

Re: Sekce Projekty a auta

Příspěvek od tholis »

Dle meho bych neschvaloval, spis bych reagoval az na podnety ke smazani a nechal bych je schvalovat moderatory pro tu danou sekci. Kazdej ma totiz subjektivni pocit. Podnety by mohli dat i bezni uzivatele, ale rozhodovat primo by nemeli. dle meho je to dobra volba. 8) Kazdopadne se k tomu konecne nekdo rozhoupal, pac omega se zelenyma doplnkama od uzivatele co ma 2 prizpevky, nebo projekt omega s 2 fotkama je fakt trosku mimo :roll:

Ps: Je mozne ze ma seriovka mezi toto patri proto bych navrhoval jeste dodatek:
Hlasy moderatoru (kteri by meli topic v projektech a nahodou by se o nej hlasovalo) by nemeli byt uznany. 8)
" www.autowerks.cz "

milosh
Administrátor
Příspěvky: 8037
Registrován: 03 úno 2004 13:57

Re: Sekce Projekty a auta

Příspěvek od milosh »

Nebo udelat tema pro cekatele na vstup do projektu 8)

jajiN
Příspěvky: 1616
Registrován: 01 říj 2010 06:34
Bydliště: za humny (je drak)

Re: Sekce Projekty a auta

Příspěvek od jajiN »

Souhlas s Tholisem. Protože né každý chce ihned velké úpravy. Ale třeba začne žárovkama a až potom se rozjede třeba pořádnej projekt, člověk nikdy neví.

Uživatelský avatar
tholis
Moderátor
Příspěvky: 3014
Registrován: 16 dub 2009 07:33

Re: Sekce Projekty a auta

Příspěvek od tholis »

milosh: to se me nelibi. Kdyz chci neco zalozit chci to udelat hned a chci mit reakce. Jakekoliv cekani a schvalovani..nevim no. :wink: chce to dat cas a i kdyby tam byla seriovka a projekt byl krasne vedeny, bez arogance a Ot, nevidim duvod to mazat 8) to me spis stve sice upravene auto u ktereho jsou jen fotky a majitel se vyjadruje 4 slovy a ocividne to k nicemu dalsimu ani smerovat nebude (urco vite o kterem mluvim)

co me tak vadi je humpolacky stylnekterych projektu. TF umoznuje reeditace, tak by kazdy projekt mel mit uvodni prispevek kdyz ne aktualizovany a v nejakem hezkem formatu tak aspon vseobecne co to je, co v tom je a co z toho chce udelat... Ne 2fotky ve stylu: tady je ma kara a bude se na ni makat, bez pribehu niceho... to me trha zily...ale to uz jsem moc tvrdej :D


edit: Pro predschvalovani bych dal pouzival showroom tam se to hodi pac auta uz by tam mela byt hotova. Tak ci onak jeho funkci moc nechapu. Ve smes je tam vse stare, bez funkcnich fotek a aktualizaci :wink: To jen tak jako moderator projektu abych se k tomu vyjadril :oops: :D
" www.autowerks.cz "

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekce Projekty a auta

Příspěvek od JRD McLAREN »

..no este by sa v projektoch mohla objavit renovacia vozu "do povodneho stavu" ..
..co potom ..??

tuning to neni...
ale svoje miesto si to tam zasluzi...kedze sa moze jednat o unikatne auto..
ktore prechadza prave "de-tuzingom" ..a pod..

ako priklad Ivanova Vectra...
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekce Projekty a auta

Příspěvek od m.artty »

Též si myslím, že by se měla zavést nějaká omezení nebo podmínky pro založení projektu. To co se tu občas obejví nemá s projektem nic společného.
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
SubTera
Příspěvky: 3289
Registrován: 21 čer 2008 00:46
Bydliště: Slaný

Re: Sekce Projekty a auta

Příspěvek od SubTera »

Byl bych pro, aby se konecne zacala vyuzivat kompetence moderatoru. Oni jsou zodpovedni za to, co v jimi spravovane sekci je - obsahem i formou. Cili rozhodnout o tom, zda treba Omega se zelenymi doplnky ma narok byt v Projektech ci ne, by meli prave oni, tak jako jejich kolegove selektuji inzerci. Na jinych forech to diky vzajemnemu respektu (tedy alespon ve vetsine) funguje, melo by i tady. Bylo by samozrejme vztah, kdyby moderatori meli k prislusnym sekcim nejaky vztah, ne to delat z povinnosti.

Uživatelský avatar
tholis
Moderátor
Příspěvky: 3014
Registrován: 16 dub 2009 07:33

Re: Sekce Projekty a auta

Příspěvek od tholis »

Ja smazal ty dva baworaky a to jste meli videt kolik jsem mel v SZ vyhruzek smrti :lol: Na toho peugeota 1.0 od stejneho majitele jsem si uz netroufl :D Kazdopadne ja namazani nemam cit, nejake ty OT rad promazu, ale rozhodovat by meli minimalne aspon dva po porade. chce si to uvedomit zesi s nim precijenom nekdo dal praci :roll: teda okud opravdu dal. Pokud tam je jen odkaz a veta nema to tam co delat. Jeste bych poresil nazvy projektu. Melo by tam byt nazev auta+jeho pripadna prezdivka+majitel..dle meho..ted je to nekdy hruza a jak uz tu mame 6-7 vecter vim prd ci je ci.. 8)
" www.autowerks.cz "

Bohuš
Moderátor
Příspěvky: 710
Registrován: 30 kvě 2011 09:11

Re: Sekce Projekty a auta

Příspěvek od Bohuš »

Tholis +1 Já bych ještě navrhoval sloučit Showroom a Projekty.

jajiN
Příspěvky: 1616
Registrován: 01 říj 2010 06:34
Bydliště: za humny (je drak)

Re: Sekce Projekty a auta

Příspěvek od jajiN »

To neee :nono: Do showroomu by právě měli pokračovat potom "dokončené" projekty

milosh
Administrátor
Příspěvky: 8037
Registrován: 03 úno 2004 13:57

Re: Sekce Projekty a auta

Příspěvek od milosh »

Planuji sloucit vice sekci ale tyto 2 asi ne, je jich tady uz fakt dost a bude lepsi kdyz bude ze 3 sekci udelana jedna a tam budou 3 moderatori nez kdyz v kazdy bude 1 :wink:

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekce Projekty a auta

Příspěvek od m.artty »

Netýká se to projektů, ale zrušil bych tyto sekce....

- Kabriolety / Targa
- Švédská dvojka
- Ameriky

Nemají žádné lidi, kteří by do nich chodily.
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
SubTera
Příspěvky: 3289
Registrován: 21 čer 2008 00:46
Bydliště: Slaný

Re: Sekce Projekty a auta

Příspěvek od SubTera »

m.arrty: stejne tak korejska sekce neni zrovna bohata...Opel scene taky brzo upadne, pokud neprijde nova krev s aspon trochu novejsimi modely.

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekce Projekty a auta

Příspěvek od m.artty »

Jak je to s korejskou sekcí nevím, o tu jsem se až tak moc nezajímal. Do těch 3 co jsem napsel jsem čas od času nahlédl a nic se tam neděje.
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekce Projekty a auta

Příspěvek od Libor12 »

pod pojmem projekt já si představují třeba renovaci do původního stavu,její zpevnění,odlehcení,rozšíření ne zavaření klik a 5 dveří. Úpravy interiéru,zastavba rámu,audia, úpravy podvozku,brzd uložení,zvýšení výkonu motoru,jeho výměna,výroba vlastních dílů,funkčních systému dále zvyšujících rychlost,ovládátelnost vozů oproti sérii. To že někdo dá místo H4 do světel xenony je čin ohrožující ty ostatní,stejně tak změna velikosti kol a použití pneumatik takové šíře na disk aby tvořilo A. To že někdo naplácá tunu plastu na auto,zastaví 2kW HIFI není tuning projekt ale póza. Mohl bych pokračovat dál a dál ale v podstatě opakuji co už tady bylo několikrát řečeno. Dejte mi moderátora a zmizí 85% této sekce,naprosto bez skrupulí bych mazal a mazal. Tohle je prostě TUNING FÓRUM. Nejsem zvědavý na to jak nalepit laminatovy práh a jaké lepidlo použít.
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

Uživatelský avatar
tholis
Moderátor
Příspěvky: 3014
Registrován: 16 dub 2009 07:33

Re: Sekce Projekty a auta

Příspěvek od tholis »

Libor12: Uz si balim saky paky se svym :lol: Kazdopadne s tebou souhlasim 8) Pouze bych trpel ten styling, byt ho nemusim, hold sem uz taky patri :wink: Kdyby ti to milosh dal verim ve zmenu 8)
" www.autowerks.cz "

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekce Projekty a auta

Příspěvek od Libor12 »

Tholis: ten tvůj sem naopak patří a je mi putna jestli je to dieselova fabie. Auto si uvedl do top technického stavu,upravil seřídíl podvozek. Vyměnil kola za lehčí,snížil tím neodpružené hmoty. Nemusím s tím autem jezdit a vim že na průjezdy zatáček,odolnost vůči bočnímu větru reakce na řízení se oproti sérii podstatně zlepšila. Třeba daš na auto nejake karbon díly odlehcis a budes potřebovat zvětšit přítlak na zadní nápravu. Namontujes dozadu "lopatu" a já neřeknu ani slovo,protože to bude vynucená funkční úprava,ne hraní si na f&f.
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

Uživatelský avatar
tholis
Moderátor
Příspěvky: 3014
Registrován: 16 dub 2009 07:33

Re: Sekce Projekty a auta

Příspěvek od tholis »

Ja bych to pomalu utnul, depata se nikam neubira!!

Prijimul bych ted navrhy na nevhodne projekty 8)
- Kazdy napiste svuj nazor a muzeme to tu prodiskutovat. Ja to pak mohu smazat po diskuzi s miloshem a ostatnimi adminy 8)
" www.autowerks.cz "

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: Sekce Projekty a auta

Příspěvek od Sova »

spíš než opel scene, jsou french cars taková el-dé-nka :lol:
žádné návrhy na nevhodné projekty bych neřešil...připadá mi to trošku jako Robespierrův Výbor pro veřejné blaho :lol:

každej autor projektu by měl být sám schopen posoudit, jestli je jeho projekt dostatečně projektem a pokud ne, a takový projekt-neprojekt založí tak by prostě ve svém topicu měl být "souzen" :wink:
nejde o to, jestli to bude styling nebo performance...ale prostě aby ten projekt měl celkově uroveň co se týče koncepce...
Cléon & Fonte

Uživatelský avatar
Tead
Příspěvky: 486
Registrován: 08 srp 2009 15:58
Bydliště: Plzeň

Re: Sekce Projekty a auta

Příspěvek od Tead »

Můj osobní názor je, že mazat v projektech by bylo trochu hloupý, už jen z principu, že jsou lidi, kteří to třeba myslí dobře, ale ještě nemají na autě moc a potřebují i třeba poradit nebo se nechají ovlivnit míněním zbytku lidí
proto by možná nebylo od věci, udělat ještě o sekci navíc.. by se mohla udělat ještě kategorie níž než projekty nazvaná např. Autoblogy...možná by to bylo moc složitý, ale dávalo by mi smysl, kdyby byli sekce : blogy - kde si každý může o svým autě dát cokoli chce a otravovat třeba s barvičkama na plastech v interieru nad tím by byli kategorie projekty, kam by zařazovali moderátoři na svůj popud, a nebo by v kategorii těch blogů byl topic, kde by každej kdo by chtěl, psal název tématu, který by rád viděl v projektech a tam už by byli opravdu Projekty za kterýma je vidět práce a smysl nějakej a nad tím by byl showroom jako výkladní skříň fora.. 8)
Jak říkám, možná to je složitý, ale neodradilo by to lidi začínající s čímkoliv na autě a zároveň by v projektech byli auta o kterejch se dá říct, že to opravdu projekt je... a byli by tam topicy už s nějakou úrovní.
Micra K11 CG10DE
EX: Elantra XD G4ED-G
Pluriel TUJ3P

Uživatelský avatar
T.i.m.u.r
Příspěvky: 350
Registrován: 08 bře 2010 17:43
Bydliště: Žatec / Ústí nad Labem / Praha / Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekce Projekty a auta

Příspěvek od T.i.m.u.r »

Jak už tu několikrát padlo, tak podle mě by to chtělo aby se stanovila nějaká jasná šablona toho, jak by měl vypadat alespoň úvodník projektu. Např. stav při koupi (pokud byl špatný nebo "předvytuněný" spek ), úpravy motoru, podvozku; úpravy exteriéru, interiéru.
Pokud to není úplně tuctovka, tak třeba nějakou zajímavost,...
Prostě tomu dát takovou šablonu, aby nepřišel blbec, co nic nenapíše, dá pár fotek a čeká na pochvalu. A pokud to někdo nedodrží a ani po žádosti o nápravu nesplní, tak třeba nemazat, ale jen přesunout do nějaké sekce "ne-projekty",... :savle:

A trochu OT: S tím se asi těžko dá něco udělat, ale fascinuje mě, kolik lidí se vyjadřuje jako dementi,... Neříkejte mi, že každý třetí nebo čtvrtý člověk trpí dysgrafií nebo něčím takovým, že mu dělá problém se vyjadřovat bez chyb,... Zvlášť, když bych chtěl prezentovat svoje auto, tak bych si na tom měl dát záležet,... :alien:
r.v.: 1974 - 55HP/80Nm

(Štukatérské, sochařské, restaurátorské práce - praxe více než 30let)
www.stukater.wz.cz

Uživatelský avatar
Medved
Příspěvky: 89
Registrován: 24 led 2012 08:05

Re: Sekce Projekty a auta

Příspěvek od Medved »

Tead píše:Můj osobní názor je, že mazat v projektech by bylo trochu hloupý, už jen z principu, že jsou lidi, kteří to třeba myslí dobře, ale ještě nemají na autě moc a potřebují i třeba poradit nebo se nechají ovlivnit míněním zbytku lidí
proto by možná nebylo od věci, udělat ještě o sekci navíc.. by se mohla udělat ještě kategorie níž než projekty nazvaná např. Autoblogy...možná by to bylo moc složitý, ale dávalo by mi smysl, kdyby byli sekce : blogy - kde si každý může o svým autě dát cokoli chce a otravovat třeba s barvičkama na plastech v interieru nad tím by byli kategorie projekty, kam by zařazovali moderátoři na svůj popud, a nebo by v kategorii těch blogů byl topic, kde by každej kdo by chtěl, psal název tématu, který by rád viděl v projektech a tam už by byli opravdu Projekty za kterýma je vidět práce a smysl nějakej a nad tím by byl showroom jako výkladní skříň fora.. 8)
Jak říkám, možná to je složitý, ale neodradilo by to lidi začínající s čímkoliv na autě a zároveň by v projektech byli auta o kterejch se dá říct, že to opravdu projekt je... a byli by tam topicy už s nějakou úrovní.

souhlas s tebou 8)

Uživatelský avatar
Tead
Příspěvky: 486
Registrován: 08 srp 2009 15:58
Bydliště: Plzeň

Re: Sekce Projekty a auta

Příspěvek od Tead »

Ještě bych dodal k tomu svýmu návrhu na "blogy", že by samozřejmě bylo vhodný aby v projektech měly témata nějakou šablonu pro uvodní příspěvky 8)
a případně showroom buď uplně zrušit, nebo z něj opravdu udělat jen výstavu dokončenejch projektů 8)
Micra K11 CG10DE
EX: Elantra XD G4ED-G
Pluriel TUJ3P

Uživatelský avatar
T.i.m.u.r
Příspěvky: 350
Registrován: 08 bře 2010 17:43
Bydliště: Žatec / Ústí nad Labem / Praha / Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekce Projekty a auta

Příspěvek od T.i.m.u.r »

Psal jsem totéž o dva příspěvky výš,... :pifko:
r.v.: 1974 - 55HP/80Nm

(Štukatérské, sochařské, restaurátorské práce - praxe více než 30let)
www.stukater.wz.cz

awaj12
Příspěvky: 788
Registrován: 17 říj 2007 07:04

Re: Sekce Projekty a auta

Příspěvek od awaj12 »

Já bych to nechal tak jak to funguje teď, jen mazal projekty s dvěma fotkami bez progresu. Třeba na Tholisové fabii je taky fšeho fšudy nic ale je to to dobře popsané, je si tam prostě co přečíst a působí to zajímavě, kdežto třeba ten driftovací baworák mohl mít kdo ví co ale co z toho, když majtel se zmohl jen na to ,,že to už tam bylo´´ :D

Uživatelský avatar
skodik
Příspěvky: 247
Registrován: 25 dub 2008 13:38

Re: Sekce Projekty a auta

Příspěvek od skodik »

nevím jestli je to technicky schůdné,ale co třeba u projektů udělat něco jako hlasování nebo hodnocení, které by dávali lidi, takže by se vyhouply jak projekty performance nebo styling, obojí má své kouzlo , když je řádně udělané a je to radost číst. Co mě osobně třeba vadí je to spamování a hádky u těch projektů, pak se to nedá číst, když na to někdo koukne po čase. Ano májí pravdu ti co říkají, že to forum a lidi májí právo vyjádřit, svůj názor,ale to by šlo udělat pak jinde jako debata k tomu projektu nebo jako pod forum tématu. Ted nevím jestli jsem to napsal srozumitelně. Myslím, že je taky občas problém, že se tu míchají oba styly leštěnky a ty druhý, jeden napíše o tom nějakou štiplavou poznámku a už to jede.... v inzerátech bych nastavil aby bylo při prodeji jasně definováno co kdo s fotkou prodává a ceny... cena dohodou je matematematicky nevyjádřená ....sem se nějak rozjel :roll: možná by nebyla na škodu pro performance spojení - spolupráce s Racing forem , tam se přeci jen scházejí lidí zaměření tímto směrem....
Ford Mondeo TDCI (96kw)
Škoda Fabia, taková benzínová zdechlina.....

Uživatelský avatar
T.i.m.u.r
Příspěvky: 350
Registrován: 08 bře 2010 17:43
Bydliště: Žatec / Ústí nad Labem / Praha / Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekce Projekty a auta

Příspěvek od T.i.m.u.r »

K příspěvku nade mnou mě teď napadlo, ale asi technicky nemožné, ale fajn zvlášť u dlouhodobějších projektů ---> Zvlášť samotný projekt a postup práce a zvlášť diskuzní vlákno k tomu kterému projektu. Protože je projekt, člověk čte, čte, pak dvě stránky dohadů, pak se udělají brzdy, další stránka dohadů, atd.
r.v.: 1974 - 55HP/80Nm

(Štukatérské, sochařské, restaurátorské práce - praxe více než 30let)
www.stukater.wz.cz

awaj12
Příspěvky: 788
Registrován: 17 říj 2007 07:04

Re: Sekce Projekty a auta

Příspěvek od awaj12 »

skodik píše:aby bylo při prodeji jasně definováno co kdo s fotkou prodává a ceny... cena dohodou je matematematicky nevyjádřená ....
Proč? Když máš zájem o něco tak si i zavoláš, to je to nejmenší. :?

Uživatelský avatar
T.i.m.u.r
Příspěvky: 350
Registrován: 08 bře 2010 17:43
Bydliště: Žatec / Ústí nad Labem / Praha / Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekce Projekty a auta

Příspěvek od T.i.m.u.r »

awaj12 píše:
skodik píše:aby bylo při prodeji jasně definováno co kdo s fotkou prodává a ceny... cena dohodou je matematematicky nevyjádřená ....
Proč? Když máš zájem o něco tak si i zavoláš, to je to nejmenší. :?

Já to vždycky chápal tak, že: Cena dohodou = Třeba se najde blbec, kterej mi nabídne víc než to má hodnotu.
Vždyť pokaždý když něco prodávám, tak mám nějakou orientační představu, kolik bych za to asi chtěl dostat,...
r.v.: 1974 - 55HP/80Nm

(Štukatérské, sochařské, restaurátorské práce - praxe více než 30let)
www.stukater.wz.cz

Odpovědět

Zpět na „Projekty“