Alfa Romeo 156 rv.2000 Ozvučení ( Subwoofer,Repro,Radio)

Vše o muzice v autě - rady, postupy jak na to, možnost přidávat i fotky instalací.

Moderátoři: Bohuš, Kane13, Dacan

Odpovědět
Vtuner
Příspěvky: 3
Registrován: 10 zář 2012 17:58

Alfa Romeo 156 rv.2000 Ozvučení ( Subwoofer,Repro,Radio)

Příspěvek od Vtuner »

Zdravim,
Potřeboval bych radu ohledně hudby do alfy..

Zatím jsem to vybral takhle

Radio: http://www.tuningautohifi.cz/autoradia/ ... x?id=12215" onclick="window.open(this.href);return false;

Subwoofer: http://www.tuningautohifi.cz/autoradia/ ... x?id=20444" onclick="window.open(this.href);return false;

Repráky: http://www.tuningautohifi.cz/autoradia/ ... px?id=4064" onclick="window.open(this.href);return false;

Nevím jestli je u Subwooferu v balení i kabeláž. Jinak bych chtěl vědět jestli mě ty repráky sedou do dveří ,ale kamoši říkaly že by měly bejt 165mm..

Jinak kdyby měl někdo lepší návrh tak se rád podívám, cenově bych se chtěl vejít tak kolem 5 000 Kč.

kladivkoo
Příspěvky: 12
Registrován: 28 srp 2012 11:49

Re: Alfa Romeo 156 rv.2000 Ozvučení ( Subwoofer,Repro,Radio)

Příspěvek od kladivkoo »

radio si myslim, ze spatne neni, ono cokoliv od sony, pioneer, kenwood a atd. 4x50W skoro nic nezkazis

co se tyce tuby, tak na tu bych si poridil zesilovac a klidne ctyrkanalovej a napojil bych na nej krom subwooferu i ty repraky v prednich dverich, pocital bych ze kabely u tuby nebudou, ale to uz je minimalni problem

co se tyce repraku, tak neni nic jednodusiho, nez se mrknout jaky repraky tam mas ted a zmerit si je, jinak tyhle bych nebral, doporucoval bych spis komponentni a vejskace pridelat nekde treba na palubovku nebo ke stropu, je to neco jineho protoze vejskace jsou smerove a budou ti hrat jen na nohy, pokud je t to jedno, tak bych vybiral koaxialni, ale tripasmove

jinak rozpocet mas hodne maly, rozumim taky ted budu delat ozvuceni auta(felicie) a rozpocet jsem si dal na 3500 - 4000, nevim jak ty ale jestli nemas problem stim nekupovat novy, tak je to mnohem lepsi, vim ze se do tehle ceny vejdu s autoradiem, komponetnima 13cm reprakama do prednich dveri, ovalnyma reprama do plata, subwooferem a ctyrkanalovym zesilovacem a to jenom nova kabelaz me vysla na 500

Vtuner
Příspěvky: 3
Registrován: 10 zář 2012 17:58

Re: Alfa Romeo 156 rv.2000 Ozvučení ( Subwoofer,Repro,Radio)

Příspěvek od Vtuner »

ja myslel že když je to subwoofer Aktivní že je zesilovač integrovanej nebo to tak není ?

Jinak kdybych se nevešel do těch 5 možná bych dal 6 tisíc tak bych koupil jen rádio a Subwoofer repraky později..

A k ty kabeláži podle čeho mám jakou vybírat ?

Ty výškový reproduktory bych možná až tolik neřešil jsou nahoře u kliky mě jde hlavně o ty spodní vpředu a vzadu když jim dám tak moc nestíhají.

kladivkoo
Příspěvky: 12
Registrován: 28 srp 2012 11:49

Re: Alfa Romeo 156 rv.2000 Ozvučení ( Subwoofer,Repro,Radio)

Příspěvek od kladivkoo »

Vtuner píše:ja myslel že když je to subwoofer Aktivní že je zesilovač integrovanej nebo to tak není ?

Jinak kdybych se nevešel do těch 5 možná bych dal 6 tisíc tak bych koupil jen rádio a Subwoofer repraky později..

A k ty kabeláži podle čeho mám jakou vybírat ?

Ty výškový reproduktory bych možná až tolik neřešil jsou nahoře u kliky mě jde hlavně o ty spodní vpředu a vzadu když jim dám tak moc nestíhají.
ano mas pravdu ma to v sobe, sry toho jsem si nevsiml, co jsem cetl ruzna fora tak stejne je vzdycky lepsi subwoofer a zesik zvlast a je jedno jestli je to bedna nebo tuba ( ja treba budu davat SW do rezervy a kompletni ozvucnici a tim padem cela podlaha v kufru si budu vyrabet sam

komponetni reprak znamena ze mas zvlast vejsky maly repracek muzes dat kamkoliv a pak ten co das dolu do dveri stredobasak a oboje je napojeny na vyhybku ktera ti prave rozdeluje zvuk na vesky a stredobasy

k ty kabelazi, nejsem odbornik ale jediny co jsem kupoval extra byl kabel s CINCH koncovkama, jinak jsem zbytek vsechn kabelu nakoupil v hornbachu, ne nejlevnejsi :-D

Vtuner
Příspěvky: 3
Registrován: 10 zář 2012 17:58

Re: Alfa Romeo 156 rv.2000 Ozvučení ( Subwoofer,Repro,Radio)

Příspěvek od Vtuner »

Ok, asi to teda koupím zvlášt líbí se mi tenhle set vlastně jsem to trošku pozměnil ,ale budu muset jít o 2 000 nahoru

Radio: http://www.tuningautohifi.cz/autoradia/ ... DC-3354UGY" onclick="window.open(this.href);return false;

Komp.: http://www.tuningautohifi.cz/autoradia/ ... px?id=4066" onclick="window.open(this.href);return false;

Koax.: http://www.tuningautohifi.cz/autoradia/ ... tion%20162" onclick="window.open(this.href);return false;

A tady Subwoofer Set se zesilovačem:

http://www.tuningautohifi.cz/autoradia/ ... a%20ZDARMA" onclick="window.open(this.href);return false;

Jenže ten zesilovač je dvoukanálovej, a když ty repráky jsou 200-250W tak když je nezapojím do zesilovače tak nebudou hrát naplno nebo jak to je ?

Uživatelský avatar
D´ice
Příspěvky: 654
Registrován: 02 črc 2010 20:18
Bydliště: České Budějovice

Re: Alfa Romeo 156 rv.2000 Ozvučení ( Subwoofer,Repro,Radio)

Příspěvek od D´ice »

hele a co se mrknout treba na autohificlub.cz, a koupit tam nejaky jety veci? Klidně tam i napiš, a oni ti poradí. Já teď řeším ten stejný problém jako ty. Rádio jsem si koupil kenwood kdc bt61u, k tomu mám 2x kompa hifonics zxi 6.5c(přední i zadní dveře), na kompa mám zesilovač rodek r4100i. Teď už řeším jen subwoofer a monoblok. Už mám nakoupený i tlumící materiál do dveří a kufru. Cenově to nevyšlo tak hrozně, ale ty máš rozpočet jiný. Jen se tam mrkni, kdyžtak se registruj a budeš zase o něco chytřejší. Lepší než to uchvátat a pak si sypat popel na hlavu, že to nehraje :wink:
Life is too short to drive boring cars

kladivkoo
Příspěvky: 12
Registrován: 28 srp 2012 11:49

Re: Alfa Romeo 156 rv.2000 Ozvučení ( Subwoofer,Repro,Radio)

Příspěvek od kladivkoo »

D´ice píše:hele a co se mrknout treba na autohificlub.cz, a koupit tam nejaky jety veci? Klidně tam i napiš, a oni ti poradí. Já teď řeším ten stejný problém jako ty. Rádio jsem si koupil kenwood kdc bt61u, k tomu mám 2x kompa hifonics zxi 6.5c(přední i zadní dveře), na kompa mám zesilovač rodek r4100i. Teď už řeším jen subwoofer a monoblok. Už mám nakoupený i tlumící materiál do dveří a kufru. Cenově to nevyšlo tak hrozně, ale ty máš rozpočet jiný. Jen se tam mrkni, kdyžtak se registruj a budeš zase o něco chytřejší. Lepší než to uchvátat a pak si sypat popel na hlavu, že to nehraje :wink:
souhlasim s tim ze uchvatat to nema cenu, lepsi je si pockat poradne to promyslet a dat si zalezet, ja jsem se zacal o to zajimat pred mesicem a jsem o mnoho chytrejsi, jinak ja dekuju za stranky jdu se tam mrknout

Uživatelský avatar
D´ice
Příspěvky: 654
Registrován: 02 črc 2010 20:18
Bydliště: České Budějovice

Re: Alfa Romeo 156 rv.2000 Ozvučení ( Subwoofer,Repro,Radio)

Příspěvek od D´ice »

já si teda nejsem jistej jestli jde zmustkovat vystup z radia, ale myslim si ze ne, a co se tyce tech 13cm repro, tak alfa ma ve prednich dverich kompa (stredobas + vyskac) 16,5cm, takze neshanet 13ky ale 16ky 8)
Life is too short to drive boring cars

kladivkoo
Příspěvky: 12
Registrován: 28 srp 2012 11:49

Re: Alfa Romeo 156 rv.2000 Ozvučení ( Subwoofer,Repro,Radio)

Příspěvek od kladivkoo »

D´ice píše:já si teda nejsem jistej jestli jde zmustkovat vystup z radia, ale myslim si ze ne, a co se tyce tech 13cm repro, tak alfa ma ve prednich dverich kompa (stredobas + vyskac) 16,5cm, takze neshanet 13ky ale 16ky 8)
ja jsem psal co si delam ja do felicie, pak mi doslo ze se to do tematu nehodi tak jsem to smazl, jinak ano mam taky pocit ze v alve jsou 16, jinak o tom zmustkovani vystupu na radiu uz vedu pres tyden diskuze, jedni mi rikaji ze v pohode a druhy na me koukaji jak na blazna, takze asi ozkousim a uvidim

Odpovědět

Zpět na „Autohifi“