Vzduchové filtry

Vše o úpravách motorů a vyfuků.

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma, Libor12, Tom_

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od Sova »

Ramir píše:
Tead píše::smich2: :smich2: 30koní...
Něco si o tom zjisti než začneš dělat chytrého. http://www.ebay.com/itm/270644301869?fi ... 2d&vxp=mtr" onclick="window.open(this.href);return false;
Rozepiš se v čem spočívá ten nárust o 30 koní
Cléon & Fonte

Uživatelský avatar
xciba
Příspěvky: 1694
Registrován: 30 pro 2010 22:12
Bydliště: Praha

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od xciba »

dalsi co tu pise o 30 konich ja myslel ze uz je to preslo :potlesk: a nez budes argumentovat odkazama tak spis ukaz graf z brzdy pred a po.. :hlazeni
Vauxhall omega 2.5V6 ->VXR edition -> crazy omega https://www.youtube.com/watch?v=cd65a5H3yHI -> MV6
Ford Fiesta ST150
Golf VI GTI

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od Sova »

no offense, ale když argumentuješ odkazy, tak ať v těch odkazech tedy něco je, co potvrdí tvé tvrzení...
skutečně mě to zajímá, tak snad to osvětlíš...
Cléon & Fonte

Uživatelský avatar
LUKyN
Příspěvky: 43
Registrován: 02 kvě 2005 13:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od LUKyN »

Má někdo zkušenosti se vzduchovým filtrem K&N – vložkou do origo air boxu?
U mě: KN filtr jetý ca 100.000 km (samozřejmě pravidelné čištění co 10 000km) je na můj vkus celkově dost černý, při hlubším zkoumání je černé to „pletivo“. Koupil jsem tedy nový KN a se starým jsem experimentoval. Starý : Důkladně jsem ho vyčistil, ale nepoužil jsem KN čistící roztok, ale obyčejný jar. Poté jsem zkušebně filtr čistil Green čističem (KN jsem již neměl– myslím si, že mezi Green a KN čističem nebude rozdíl) a z filtru již nešly žádné nečistoty. Čili jar funguje a je možné jím nahradit orig. čističe. Po tomto vyčištění již filtr vypadá lépe: „pletivo“ černé beze změny a bavlna při podrobnějším zkoumání světlejší, resp. čistější.
Nový KN po první impregnaci olejem ztmavnul s červeným nádechem, a „pletivo“ zčernalo…
Chci používat KN filtr správně a motoru neuškodit. Návod k čištění KN mi přijde dost strohý (ale s tím jsem si poradil a svůj způsob důkladného čistění jsem si našel) a celkově přístup prodejce dle informaci k použití s dost laxním přístupem – kde „natahuje“ servis (čištění) filtru někám závratně daleko. Je možné, že i při pravidelném servisu filtru již nikdy nebude vypadat tak „čistě“, resp. světle jako nový?
Alfa Romeo 156 jtdm 20V - 200ps diesel power
vůně do auta California scents

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od Sova »

HA!
A je to tady :D

Já zastavám názor, že čistit sportovní filtr je na hovno!Nikdy ho nevyčistíš tak, aby měl průchodnost takovou jako když byl nový+ na něho najebeš olejovitou sračku...
Něco mě říká, že původní využítí těchto filtrů bylo pro motosport, kde tyhle filtry nečistí a rovnou je hážou do popelnice a kupují nové...a tu formulku doživotního použití s čištěním, čím ty běžné zákazníky masírují...to je podle mě jen marketing.

V chodbě mi už asi 3 týdný leží špinavý KNko za nějakých 2.800,- a mám v plánu ho věnovat, nebo vyhodit :lol:
Cléon & Fonte

Uživatelský avatar
LUKyN
Příspěvky: 43
Registrován: 02 kvě 2005 13:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od LUKyN »

Samozřejmě nemám změřené hodnoty průchodnosti vyčištěného filtru... ale pocitově cajk (já vím subjektivní dojmy, možná placebo efekt...) V každém případě tady od amíků chybí více, jak říkáš marketingových informací, čili, zda-li se dá skutečně věřit tomu, že je možné např. v naší republice (podmínky prašnosti apod.), nalítat na filtr 100.000 km bez vyčištění bez výčitek, nebo je vhodnější home made čištění v po určité dávce km...

edit: takže takto vypadá vyčištěný KN filtr po 100k km, takže do :zadek: s neomezenou životností...
Přílohy
P2044890_1.jpg
P2044890_1.jpg (103.44 KiB) Zobrazeno 13507 x
Alfa Romeo 156 jtdm 20V - 200ps diesel power
vůně do auta California scents

Uživatelský avatar
Lukazkiss
Příspěvky: 48
Registrován: 28 srp 2007 14:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od Lukazkiss »

Ramir píše:Sportovní sání Injen narust cca30ps.
A počkej, jak ti to překroutí poloosy, až z toho filtru ještě sundáš igelit :roll:
______________________
___.:!Suzuki Rm 250!:.___
„Když jde člověk stále rovně, daleko nedojde"
Tuning, zlepšení jízdních vlastností automobilu, má nejlepší výsledek, pokud zdokonalíme jednu konkrétní součástku. Najdeme ji mezi sedadlem a volantem©

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od Sova »

na clio-clubu.sk mě překecali at ho nevyhazuju tak sem ho zkusil vyčistit...foto před čištěním nemám ale byl doslova hruzný!!!Pochybuju že podle návodu cistící sady kn bych ho vyčistil...
Umýval sem ho po svym pomocí jelena a Pervolu, kartáčku na zuby Spokar, kartáče a houby na nádobí
Jelikož sem kolem toho měl rozumy a byl sem skeptickej a hlavně vím jak hrozně ten filtr vypadal (4 plný umyvadla černé bordel vody), tak mi ani na výsledku případně na poškození toho kitu vůbec nezáleželo...

Zde fotky:
Když už sem se do toho pustil, tak koupím čistící sadu KN a udělám to ted po mém samodomo drhnutí jeste jednou tou sadou a dle návodu.Dám to do auta a uvidím...budu mít možnost srovnání, jelikož na svém minulém autě (Renault Clio 1.8 16v) sem tento kit kupoval nový (Díky Idaho 8) )
Tento co vidíte na obrázku sem koupil(totálně špinavej) se svým současným autem (Renault Clio Williams)
Takže to zkusím nějak porovnat...ty auta jsou celkově pomalu jako vejce vejci stejnak :lol:


Obrázek Obrázek Obrázek
Cléon & Fonte

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od Sova »

Takže po očištění specíálním čistícím přípravkem K&N se nic v podstatě nezměnilo, zřejmě sem to umyl předtím dostatečně.
Jinak to na mě žádný speciální dojem nedělá a můj názor je, že je to obyčejná růžová jarová voda :D
Nastříkal sem to tedy tím impregnačním barevným olejem, dle návodu/jakoby rychle jednu vrstvu po obvodu/ a zdá se mi, že by to chtělo ještě jednu vrstvu, prostě víc té srajdy.
Zde výsledek:

ObrázekObrázekObrázek
Cléon & Fonte

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od JRD McLAREN »

takze, ked som ja ten moj konus pral v kybli s jarovou vodou, tak som asi zle nerobil..
a impregnoval som to jemnym silikonovym olejom...
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od Sova »

JRD McLAREN píše:takze, ked som ja ten moj konus pral v kybli s jarovou vodou, tak som asi zle nerobil..
a impregnoval som to jemnym silikonovym olejom...
Právě sem přemýšlel, jestli se ta jejich olejovitá KN sračka ve spreji dá něčím nahradit :D
Protože to určitě nebude žádná speciální věda jak to oni prezentují...
Cléon & Fonte

Uživatelský avatar
Chosse
Příspěvky: 3622
Registrován: 19 led 2006 07:17
Bydliště: u Prostějova...
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od Chosse »

Jde o to aby to mělo pořád konzistenci oleje a nezaschlo to nebo nelepilo... Mám KN vložku a tu sadu, čistí to tak že je vždy jak novej a bordel to chytá takže 350,- za sadu se mi nezdá moc... :wink:
Není třeba...

Uživatelský avatar
TUNING-CENTRUM.cz
Příspěvky: 7
Registrován: 06 lis 2007 23:20
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od TUNING-CENTRUM.cz »

LUKyN píše:edit: takže takto vypadá vyčištěný KN filtr po 100k km, takže do :zadek: s neomezenou životností...
Tak to se opravdu divim, že to takhle dopadlo...obecně doporučujem čištění nejpozději po 10000km a zkušenosti zatim super...například oproti greenu, kterej vydrží opravdu trochu méně...
měl si ten filtr nějak odstíněnej od teplýho vzduchu z motoru?
www.TUNING-CENTRUM.cz - obchod s autodoplňky, servis (možnost montáže), čtyřkolky a super přístup :-)

milosh
Administrátor
Příspěvky: 8037
Registrován: 03 úno 2004 13:57

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od milosh »

Toto by si mel precist Ivan protoze uz snad 10 let se dohadujeme kterej je lepsi, ja mel vzdy KN 8) :D

Uživatelský avatar
TUNING-CENTRUM.cz
Příspěvky: 7
Registrován: 06 lis 2007 23:20
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od TUNING-CENTRUM.cz »

no jsou to jen moje zkušenosti, někdo jinej může mít jiný...ale osobně vždy doporučuju spíš KNko 8)
www.TUNING-CENTRUM.cz - obchod s autodoplňky, servis (možnost montáže), čtyřkolky a super přístup :-)

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od Sova »

Mám KN i Green...jeden za 2800 druhej za 3500

Podle mě je to prašť jak uhoď
Cléon & Fonte

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od JRD McLAREN »

lidicky chystam sa pomaly robit saciu komoru..
vie mi niekto dat tip na nejaky matros profilu D, co by mal vysku cca od 12do15cm.. ??

som uvazoval o naformovani kanalizacnej trubky 150ky.. co je na vyssiu teplotu..
ale moc sa mi babrat sa s plastom nechce, az by bolo cosi k dispozicii uz k zakupeniu
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

Uživatelský avatar
LUKyN
Příspěvky: 43
Registrován: 02 kvě 2005 13:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od LUKyN »

Byl v origo boxu a cisten co 10k km.
Alfa Romeo 156 jtdm 20V - 200ps diesel power
vůně do auta California scents

Uživatelský avatar
pavelini22
Příspěvky: 85
Registrován: 04 srp 2011 11:37
Bydliště: Petrovice u Karviné
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od pavelini22 »

Ramir píše:
Tead píše::smich2: :smich2: 30koní...
Něco si o tom zjisti než začneš dělat chytrého. http://www.ebay.com/itm/270644301869?fi ... 2d&vxp=mtr" onclick="window.open(this.href);return false;
:D :D Mno a co jako ? Protože to napsal nějaký nešťastník na ebay?
Víš co? :P Nabízím takou věc. Dáme origo sání a odbrzdíme tu tvojí Mazdu. A pak dáme to slavné Injen sání a odbrzdíme jí znovu. A pokud bude nárust ne 30, ale jen víc jak 15HP tak na tebe přepíšu všechny tři auta... :D
The Present: 92´Astra GSi16V(C20XE M2.8.),07´Megane II GT(1.6 16V), 03´Passat B5.5(1.9TDi PD)
The Past: 07´Octavia II (1.9TDi), 01´A6 Allroad (2.5TDi), 92´Primera P10 (1.6i 16V), 03´Laguna II GT(2.0iDE), 97´Felicia (1.3MPi), 98´Omega B (2.0i 16V)

Uživatelský avatar
kentoya
Příspěvky: 1279
Registrován: 02 pro 2005 23:55
Bydliště: Olomouc

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od kentoya »

když to přidá samo o sobě těch 15 kobyl, přidám datsuna, a avii ve stavu jakém je mám
chci být ale u brzdy, aby mě jeblo přímo při činu
a můžeš klidně přidat octan boostery, co by měli zvýšit výkon o 10 a více procent, a měřením se zjistilo, že ubírají 2až6%
IQ sice stylingem nenahradíš, taboo ti ho taky nezvedne, ale dokáže rozšířit brutálně obzory :D
http://www.odtahove-sluzby.cz

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od JRD McLAREN »

zoberte ma zo sebou .... pjosim pjosim...
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

Uživatelský avatar
Lukin_GSi
Příspěvky: 4963
Registrován: 30 pro 2007 17:31
Bydliště: Dětmarky
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od Lukin_GSi »

Sání injen 30ps? a co když všechny zbytečnosti co jsou za váhou vzduchu vyhodím a nechám to na prudko? 50ps? Chci na měření s Astrou taky a půjčím si Injen, jestli nic nepřídá.. přejedu ho.
Opel Astra GSi 16V M2.8 92" blau

C20XE inside

Uživatelský avatar
NeviM
Příspěvky: 1146
Registrován: 12 pro 2005 15:45
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od NeviM »

Ramir píše:
Tead píše::smich2: :smich2: 30koní...
Něco si o tom zjisti než začneš dělat chytrého. http://www.ebay.com/itm/270644301869?fi ... 2d&vxp=mtr" onclick="window.open(this.href);return false;
:smich2: :smich2:
Renault Safrane BITURBO Baccara Quadra 262hp (long-term reconstruction)
Renault Safrane V6-24v Baccara manual 190hp (daily car)

blázen
Příspěvky: 4642
Registrován: 21 lis 2005 17:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od blázen »

oni u těch čínských výrobků už neví,co by napsali,aby to prodali :P
ted smrdím po naftě :-)

podporuji: http://www.neo2011.cz/

Jon1
Příspěvky: 358
Registrován: 30 pro 2008 21:41
Bydliště: Medlešice

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od Jon1 »

chci taky 30koni navic :lol:
Renault laguna II 1.8 16v
Sestry: Renault twingo 1.2
pracovni : JD 8335R

Uživatelský avatar
fereros2
Příspěvky: 320
Registrován: 08 říj 2012 12:19
Bydliště: Cheb

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od fereros2 »

Taky chci 30 poníků navíc, série má 60 takže by se hodily :D :D

Pjasatoo
Příspěvky: 24
Registrován: 05 zář 2012 14:24
Bydliště: Orlová IV.

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od Pjasatoo »

:kladivo: :kladivo: Maximálně na ty lidi, kteří mluví hovadiny typu, přidá mi to 30 poní :D Heleďte sakra raději se probuďte, protože je to neskutečná blbost :D Nechápu jak někdo takto může přemýšlet :D
Sunday Lover 1.8 16V (X18XE1)
______________________________________
Please Let Us Live Forever

http://forum.cars.cz/opel-astra-g/viewtopic.php?f=46&t=23994

Aldwine
Příspěvky: 19
Registrován: 05 kvě 2013 15:59

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od Aldwine »

Neviete mi povedat ako by asi u STK obstalo sanie i57 od KN, original typ na auto? Neviem ci sa to tu berie ako ilegalne.
Dik

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od JRD McLAREN »

normalne...

ked prejdu emisie, a ina technika...
filter ti skumat nebudu...
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

Aldwine
Příspěvky: 19
Registrován: 05 kvě 2013 15:59

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od Aldwine »

Dik
Ale mam dalsi problem. Predajca mi somar poslal kit na Toyotu Yaris 2. generacie, pricom ja potrebujem na 1. generaciu.
Asi mu to vratim, ale keby sa to dalo nejak lahko prisôsobit mozno by to az taky problem nebol. Myslite ze to mam skusit?
To sanie medzi 1. gen. a 2. gen. je sice trochu odlisne ale v podstate sa nic tak razantne nezmenilo (podobne umiestnenie atd.).
Dik este raz

Odpovědět

Zpět na „Tuning motoru + výfuky“