Repro do predných dverí

Vše o muzice v autě - rady, postupy jak na to, možnost přidávat i fotky instalací.

Moderátoři: Bohuš, Kane13, Dacan

Odpovědět
Jardoss
Příspěvky: 8
Registrován: 25 črc 2013 21:33

Repro do predných dverí

Příspěvek od Jardoss »

Chcem sa spýtať aký typ reproduktoru sa hodí do predných dverí či stredy bassy alebo výšky rozpočet mám okolo 4000kč môžeme mi sem dať konkrétne reproduktory

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Repro do predných dverí

Příspěvek od LiberaleMiguel »

http://www.audioland.cz/reproduktory-mtx-audio-t6s652/" onclick="window.open(this.href);return false;
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Jardoss
Příspěvky: 8
Registrován: 25 črc 2013 21:33

Re: Repro do predných dverí

Příspěvek od Jardoss »

Ako som si tak prečítal témy tu v autohifi zostal som trošku zmetený, tak sa chcem opýtať inak, ako by som mal postupovať ak chcem prerobiť celé audio. Auto mám Nissan almera N15 r.v.1995 3dv. hatchback. Zatiaľ tam mám sencor-sct-4024mr v predných dverách origo reproduktory ešte s papierovou membránou :D vzadu PIONEER TS-G1749. Chcem to prerábať mesiac po mesiaci okolo 6000kč na mesiac spolu do tých 30000kč čím by ste začali vy?

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Repro do predných dverí

Příspěvek od LiberaleMiguel »

tlumením 8) Pak kabely atd a pak podle toho kolik ti zbyde tak nakoupit repro 8)
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Jardoss
Příspěvky: 8
Registrován: 25 črc 2013 21:33

Re: Repro do predných dverí

Příspěvek od Jardoss »

nehodíš sem nejaký vhodný material alebo teda čím to vytlmiť konkrétne a ako nato a keď som rozoberal predné dvere mám tam tak ploské káble obalené plastom neviem ako to popísať inak treba to vymeniť za normal kabeláž?

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Repro do predných dverí

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Rozhodně kabeláž bych překopal komplet 8)
Tlumení dost záleží, rozhodně to chce aspoň ty dveře a prostory kolem repráků. Nejlepší je Dynamat, ale ten je taky nejdražší, vybrat se dají aji levnější. Slyšel jsem aji auto vytlumené obyč molitanem a hralo to brutálně. Zaleží na kreativitě :D
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Jardoss
Příspěvky: 8
Registrován: 25 črc 2013 21:33

Re: Repro do predných dverí

Příspěvek od Jardoss »

hovoríš molitan? :D radšej objednám ten dynamat nebudem na hanbu s molitanovým tlmením :D a ten rozdiel bude citeľný po vytlmení? keď bude hotová kabeláž čo by si vymenil ďalej?

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Repro do predných dverí

Příspěvek od LiberaleMiguel »

No nacpal to všude kam se dalo a tlumilo to solidně :D Ale to je dost prasárna podle mě. Ten dynamat bude určitě účínnější 8)
No omezí to vibrace, plechů, ruchy z okolí atd, auto nebude cele drnčet až tomu trochu dáš, zvukový projev bude celkově lepší. Nehledě na to, že hluk za jízdy podstatně klesne, takže to má přínoš aji v tomdle :-)
Pak bych vyměnil origo repro co tam máš za nějaké lepší. Přiživil bych je zesákem, ať je zvuk čistší a rádio se netrápí na max(nevím jakkvalitní je to rádio co máš - osobně mám Alpine 9 řadu a nestěžuju si :-) ) Pak jestli ti něco zbyde a chceš, tak bych pořešil nějaký woofer do kufru :-)
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Jardoss
Příspěvky: 8
Registrován: 25 črc 2013 21:33

Re: Repro do predných dverí

Příspěvek od Jardoss »

takže predné repro zvolil by si tie MTX čo si písal? a zesik by si dal aký,, to rádio no ja sa v tomto nevyznám, ale už len preto, že je to sencor 4x40w cenovo okolo 1000kč to neni bohvie čo aspoň myslím podľa čoho sa určuje kvalita rádia, keď už je 4x50w potom mi to príde všetko rovnaké či to stojí 7000 alebo 20000 nevydím v tom rozdiel.

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Repro do predných dverí

Příspěvek od LiberaleMiguel »

V zesíku a rádiu ti neporadím, v tom se až tak nevyznám co je kvalitní a co ne :D Na to tu jsou jiní, snad se tu někdo vyjádří 8)
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Repro do predných dverí

Příspěvek od All »

V tuto chvíli bych o Dynamatu vůbec neuvažoval. Je to vysoce kvalitní ale přece jen dost drahý materiál. Jde především o rozpočet. Nemělo by se stát, aby tlumení odčerpalo 50 nebo víc % rozpočtu. Navíc tlumení nehraje. Hraje rádio a repráky. Ty když budou blbé sebelepší tlumení to nezachrání. Na druhé straně je fakt, že absence tlumení může nepříjemně degradovat výsledný zvuk systému. Tlumení jakýmkoliv molitanem ve smyslu tlumení vibrací, rezonancí a absorbci zvuku karoserií považuju za blbost a plýtvání penězi. Systém by měl být vyvážený. To znamená, že by se nemělo stát aby jedna z komponent byla výrazně lepší nebo horší než zbytek řetězce. Začni tedy rozpočtem. 30000,- Kč je docela slušná částka. V první fázi bych vyměnil rádio, v druhé reproduktory na původních kabelech, ve třetí překáblování s ohledem na instalaci zesilovače a jeho instalaci, nakonec bych doplnil subwoofer a dál je to taky o nárocích na kvalitu zvuku. Utrácet se dá donekonečna ale dají se využít i nějaké výprodeje. To co vyprodávám já najdeš na http://autoaudio.wsc.cz" onclick="window.open(this.href);return false; a najdou se tam i perly jako třeba subwoofer od RA.
Jde také o koncepci. Můžeš použít více kanálový zesilovač, který utáhne celý systém. Můžeš použít pohon rádiem a zesilovač jen pro subwoofer. Můžeš použít čtyř kanálový zesilovač pro přední a zadní reproduktory a aktivní subwoofer. Můžeš použít čtyř kanálový zesilovač pro přední reproduktory a subwoofer. Možností je hodně a je třeba nejdřív přemýšlet a utrácet začít až potom.
Můžu trochu pomoct i s praktickou stránkou věci. Almeru N15 (sedan) jsem ozvučoval opakovaně a mám i spoustu fotek. Rozdíly mezi sedanem a hatchbagem nejsou zas až tak veké a dostat slušný zvuk do hatchbagu je jednodušší než do sedanu, který má hodně uzavřený a odhlučněný kufr.

Jardoss
Příspěvky: 8
Registrován: 25 črc 2013 21:33

Re: Repro do predných dverí

Příspěvek od Jardoss »

No, to tlmenie považujem tiež za dosť potrebné asi vieš ako to je v N15tke s hlukom v kabíne :D a u toho rádia som v tom laik aké by si volil rádio ty? čo tam hrá dôležitú úlohu v cene rádia? Mohol by si sem dať konkrétne typy a reproduktory taktiež vôbec neviem aký je rozdiel v dvojpásmových trojpásmových a čo tam hrá úlohu v cene frekvenčný rozsah je skoro vždy rovnaký mení sa iba minimálne spraví to vo výslednom zvuku dosť?

Uživatelský avatar
F.I.K
Příspěvky: 193
Registrován: 12 pro 2010 11:52

Re: Repro do predných dverí

Příspěvek od F.I.K »

Dopředu dvoupásmové komponentní třeba něco jako jako posílal miguel, nad nějakými koaxiály vubec neuvažuj. K tlumení se často používá Tescound, je levnější než třeba Dynamat, ale zase o dost těžší, kdybys tim dělal celé auto, tak to bude asi dost znát. Jednotlivé části bych volil podle toho, na čem chceš ve výsledku končit, určitě bude jiný výběr, jestli chceš mít jen slušně hrající předek na rádiu, nebo i sub a oboje na zesilovačích.

K těm kabelum do předních dvěří: Sám mám v autě předek na zesilovači a signál táhnu středovym tunelem k původnímu euro konektoru a odtud původní kabeláží do dveří. Nevěřím, že bych po výměně toho původního kusu kabelů poznal nějaký rozdíl. Jinak mezi zapojenim předku na zesilovač nebo rádio byl rozdíl opravdu znatelný a to mám rádio poměrně ucházející.

Rádio Sencor bych strčil do koše jako první a hned za nim zadní reprodutory, pokud ti jde o kvalitní stereo. :pifko:

Jardoss
Příspěvky: 8
Registrován: 25 črc 2013 21:33

Re: Repro do predných dverí

Příspěvek od Jardoss »

Chcel by som mať primerane kvalitnú hudbu začnem teda rádiom a prednými repro aké rádio by ste odporučili s akým máte skúsenosti a viete, že hrá dobre? čo som pozeral ja tak zatiaľ vedie značka ALPINE a potom PIONEER, ale konkrétny typ ešte neviem skúste mi poradiť na cenu zatiaľ nepozerajte len dávajte typy na dobré rádio ktým repro taktiež neviem značka MTX mi nepríde moc sympatická budú vhodné?

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Repro do predných dverí

Příspěvek od LiberaleMiguel »

MTX je za málo peněz hodně muziky 8) to ti tady určitě doporučí víc lidí
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
aussie.bstrd
Příspěvky: 4
Registrován: 16 srp 2017 14:35

Re: Repro do predných dverí

Příspěvek od aussie.bstrd »

Zkus si vybrat tady - https://www.2din.cz/reproduktory/" onclick="window.open(this.href);return false;
hoblovačka easyselectů

Odpovědět

Zpět na „Autohifi“