Veteránská testace

Vše co se týká aut a motocyklů dříve vyrobených

Moderátor: habitat3

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirka.Kolouch
Příspěvky: 1630
Registrován: 27 úno 2008 20:56

Veteránská testace

Příspěvek od Jirka.Kolouch »

Mám jednu a to prosbu na lidi, kteří mají na svém autě veteránskou testaci resp. na lidi, kteří o tom něco vědí?
Na kolik vyjde udělat u auta velkou veteránskou testaci (tzn. testace se vším všudy čili i s veteránskými SPZ), pokud nemá TP. Jednalo by se o Škodu 100 samozřejmě po celkové GO. Při této testaci se prý i údajně vyhnete EKOdani, je to pravda? Kolik se pak platí za každoroční přetestaci? Na kolik při vlastnictví veteránských SPZ vychází ručení atd.
Předem díky za odpověď :?:
Bramborák f paketu s motorem - bejvávalo

Český sen a pár dalších krámů

Uživatelský avatar
Žigi
Příspěvky: 278
Registrován: 01 pro 2005 17:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránská testace

Příspěvek od Žigi »

Díkybohu škoda 100 nesplňuje podmínky vete testace.

+ od dalšího roku veterán bude auto od 30 let stáří.
Mini Cooper 1,3 SPi & Mini Cooper S
+ some daily cars

Uživatelský avatar
gizmi
Příspěvky: 2068
Registrován: 08 kvě 2005 21:50
Bydliště: Plzeň

Re: Veteránská testace

Příspěvek od gizmi »

Jako Zigi.. zaplat PanBuh ze

1. nesplnuje podminky
2. jsou lidi co to rozhoduji rozumny a lidi se Skodarnama rovnou posilaji zpet domu

to Zigi: jako kdyz slysim pak od lidi co to delaj jak jsou takovyhle vycurankove oprsknuty.. Samej lepsi pribeh s majitelama 120, 110,100,1000, trabant, wartas, atd.. :o) Uz se to resi i tak drasticky ze pak ten clovek ikdyby prijel s cimkoliv, tak ma smulu.. 8) Osobne ted cekam na sveho mazlika - v patek budu mit po atestacich, takze precijen se o to hodne zajimam.. Nekteri fakt nemaji soudnost.. 8)

Uživatelský avatar
Breakthru
Příspěvky: 1804
Registrován: 05 dub 2006 19:59
Bydliště: Třebíč...

Re: Veteránská testace

Příspěvek od Breakthru »

Žigi píše:Díkybohu škoda 100 nesplňuje podmínky vete testace.

+ od dalšího roku veterán bude auto od 30 let stáří.

jaktože stovka nesplňuje podmínky testace?
Je spousta hezkejch ještě prvních stovek z let 1969-1970, co jsou vážně jak nový...
svět dospělých je pro mne záhadou......

Uživatelský avatar
gizmi
Příspěvky: 2068
Registrován: 08 kvě 2005 21:50
Bydliště: Plzeň

Re: Veteránská testace

Příspěvek od gizmi »

Breakthru: supeeer!! Zatleskejme si!! Vidim to jasne.. CR plna 120acitek, Ziguliku, Wartasu, Trabantu..vse krasne na veteranskych SPZ.. A ted zpet k realite .. co na S100 vidis jako raritni? Jako vyjimecne? Fakt nic.. Takze zaplat panbuh ze nepotkame takovou osklivou hruzu na Vckovych SPZ.. 8)

Uživatelský avatar
Breakthru
Příspěvky: 1804
Registrován: 05 dub 2006 19:59
Bydliště: Třebíč...

Re: Veteránská testace

Příspěvek od Breakthru »

ztlum svý emoce a přečti si ještě jednou, co jsem psal.Mluvím o původních, zachovalejch exemplářích, kterejch je jak šafránu, ale jsou....Raritní není samo o sobě pozdní embéčko,ale ale v původním stavu nenapadený kutilem,s původními díly, lakem, motorem.
Vím v Třebu o jedný W353,která není mladší než 1969 a má jí asi 80 letej pán a s tím autem vyjede ven jen tehdy,když ho chce umýt....
svět dospělých je pro mne záhadou......

Uživatelský avatar
Žigi
Příspěvky: 278
Registrován: 01 pro 2005 17:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránská testace

Příspěvek od Žigi »

Taky každý nemusí chtít vete značky,ale třeba jen testaci aby měl 1/12ctinu povinného ručení.

Každý veterán co má testaci nemusí mít hned i vete značky. Pro lidi co to auto mají na původních českých spz to je ideální. Protože vete značky jsou nepřenosný, čili pro prodej absolutně na nic.

Jinak viz Š100, nebo 110 nebo cokoli podobnýho.....chápu že pro spoustu lidí je to užasný auto a modla, pro mě ne,ale to je jiný story...princip je takovej,že veteránský testace lze udělat jen autu které splňuje určitě "koeficient", který v praxy znamená rozšířenost značky, počet přihlášených vozů u nás, rarita, počet kusů vyrobených atd.

Proto třeba jedno z aut co mám na vete značkách je i Brouk, kterýho se sice vyrobilo víc jak 21 milionů, ale v ČR jich je přihlášených jen pár,oproti jakýkoli verzi Škodovky....samozřejmě věřím, že jsou verze škody,co tohle splní....ale to bude hrstka prototypů a nebo verzí jako MBX....normální Š100 i když užasně zachovalá atd.....nemá šanci.

Pokud by někdo měl něco zajímavýho k přihlášení na vete....ať mi kdyžtak napíše SZ. :mavani:
Mini Cooper 1,3 SPi & Mini Cooper S
+ some daily cars

Uživatelský avatar
Breakthru
Příspěvky: 1804
Registrován: 05 dub 2006 19:59
Bydliště: Třebíč...

Re: Veteránská testace

Příspěvek od Breakthru »

Žigi:aspoň se mi dostalo uspokojivý odpovědi a ne výkřiku do tmy jak předtím.
Zatím jsem byl línej ptát se u nás v clubu na todle, ale vím, že jsou lidi,kteří sbíraj i tydle "vraky" a často to vraky nejsou.....
svět dospělých je pro mne záhadou......

Uživatelský avatar
gizmi
Příspěvky: 2068
Registrován: 08 kvě 2005 21:50
Bydliště: Plzeň

Re: Veteránská testace

Příspěvek od gizmi »

Breakthru: vis, oni to nejsou vykriky ... jen proste asi je tu par lidi co nechapou jak vubec nekdo muze chtit atestaci na auto co jich v CR litalo 1000ce.. :( Dovedes si predstavit delat atestace? Tem lidem opravdu nezavidim, protoze verim ze lidi co chce 120acu na veterana je mraky.. :roll: Jinak z jakeho duvodu chces mit to auto na veterana? Pokud jej mas tak rad, tak je to jedno na jakych SPZ to je, ne? :o) a ta 1/12 pojistky..eeeehm..kdyz si clovek vezme co je treba do auta aby bylo TOP vrazit, tak je to pakatel castka.. 8)

Uživatelský avatar
Breakthru
Příspěvky: 1804
Registrován: 05 dub 2006 19:59
Bydliště: Třebíč...

Re: Veteránská testace

Příspěvek od Breakthru »

gizmi:neboj, vím,kolik se těch aut udělalo, a že i teď jich v běžným provozu jezdí tisíce a lidi, co dělaj testace znám a vím, že to není jen tak, ale je to úděl.Jen říkám, že je zde taky "spousta" zcela původních, pokud rozumíš, co tím myslím, a ty by si zasloužily zůstat zachovány.Je mi jedno, kdo chce a za jakýho důvodu vet. papíry , ale jen jsem se chtěl zeptat, proč to u 100 nejde....
svět dospělých je pro mne záhadou......

Uživatelský avatar
gizmi
Příspěvky: 2068
Registrován: 08 kvě 2005 21:50
Bydliště: Plzeň

Re: Veteránská testace

Příspěvek od gizmi »

Breakthru: vsak jasnyyyy :pifko: ja to taky nemyslim zle.. jen proste cas tohoto auta dle meho jeste nenastal, mnooo 8)

Uživatelský avatar
MATTESS
Příspěvky: 63
Registrován: 05 pro 2005 07:03
Bydliště: Plzeň

Re: Veteránská testace

Příspěvek od MATTESS »

Breakthru píše:gizmi:neboj, vím,kolik se těch aut udělalo, a že i teď jich v běžným provozu jezdí tisíce a lidi, co dělaj testace znám a vím, že to není jen tak, ale je to úděl.Jen říkám, že je zde taky "spousta" zcela původních, pokud rozumíš, co tím myslím, a ty by si zasloužily zůstat zachovány..
tohle gizmi nikdy nepochopí, není to Honda. Pro něj je Škoda póvl. Jaksi nechápe, že každý auto má své příznivce a kouzlo. Ale 100vku a eRko jsem na véčkách už viděl.

Uživatelský avatar
Tuner#2
Příspěvky: 1280
Registrován: 02 pro 2005 19:09
Bydliště: Plzeň

Re: Veteránská testace

Příspěvek od Tuner#2 »

MATTESS: Gizmu už ani neřeš, stejně tak jako to jeho telátko. :lol:

Za mě pokud to bude v origo stavu, tak nevidím jediný důvod nemožnosti testace...

Uživatelský avatar
gizmi
Příspěvky: 2068
Registrován: 08 kvě 2005 21:50
Bydliště: Plzeň

Re: Veteránská testace

Příspěvek od gizmi »

Tuner: prej "za me ano"..loool.. :lol: Ty jsi tak vymastenej a posedlej Skodarnama az to boli :lol: Jinak me bylo hned jasny ze prolezes veskere forum a zacnes rozsevat svou Skodovackou nemoc :lol:

Zazaa
Příspěvky: 141
Registrován: 22 čer 2006 19:53
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránská testace

Příspěvek od Zazaa »

podminek aby mohlo byt auto testovano na historickou puvodnost, je nekolik, ale zadna z nich neni nic o rozsirenosti a nebo poctu registrovanych kusu a nevim kde k tomu kdo prisel !

staci si precist dokumenty z FIVA kde je presne definovano co je a co neni historicke vozidlo (Historické vozidlo je mechanicky poháněné silniční vozidlo, které je alespoň 25 (respektive 30 pravdepodobne od roku 2010 pokud to FIVA schvali) let staré, které je uchováno a udržováno v historicky korektním stavu, které není používáno jako prostředek k dennímu transportu a které je tak součástí našeho technického a kulturního dědictví)

tudiz neni zadna prekazka k tomu aby stara skodovka mela testaci a pripadne "zelene" cisla

Uživatelský avatar
gizmi
Příspěvky: 2068
Registrován: 08 kvě 2005 21:50
Bydliště: Plzeň

Re: Veteránská testace

Příspěvek od gizmi »

MATTESS: ale vubec ne! Jen bych se rad dozil toho, aby na Vckovych znackach clovek potkal raritni kousky Skodovek a ne velkoseriove tuctovky 8) Radeji uvidim na Vckach "mladou" feldu cabrio v original stavu, nez lety "starou" 120acu, 100vku, atd.. 8) Pokud to auto ma nejakou zvlastnost z vyroby, 100% souhlas!! Sam jsem zacinal na 120ace a facku, takze zase takovou nenavist k nim nemam (ikdyz ted jsem byl s babi pritelovo fackem na STK a ackoliv je to garazova ulozenka, tak proste cesta hruza a uz jsem zapomnel ty zname nesvary fáček) 8)

Uživatelský avatar
Dacan
Moderátor
Příspěvky: 1528
Registrován: 08 kvě 2010 12:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránská testace

Příspěvek od Dacan »

4 roky...really? :lol:

Uživatelský avatar
Skury
Příspěvky: 837
Registrován: 22 kvě 2004 15:45
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránská testace

Příspěvek od Skury »

Gizmo, sorry, ale mě na CRXe gen. 1, které bylo vyrobeno asi 250t kusů, nepřijde nic raritního. ;)

Podle mě testace by se měla dělat hlavou, ne automaticky. Pokud je auto 30let starý, v originálním stavu, ve víc jak slušném stavu (tzn. neschnilá), tak proč ne. Nemyslim si, že tam pojede půl čechů, protože tak jako tak, těhle aut už moc stejně nejezdí.
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun + VW Golf III Variant

Uživatelský avatar
Tuner#2
Příspěvky: 1280
Registrován: 02 pro 2005 19:09
Bydliště: Plzeň

Re: Veteránská testace

Příspěvek od Tuner#2 »

Reakce po 4 letech? Musím napsat MATTESSovi, už jsem jaksi nechodí :lol: jinak asi jako Skury :wink:

Odpovědět

Zpět na „Veteráni“