vytlumení

Vše o muzice v autě - rady, postupy jak na to, možnost přidávat i fotky instalací.

Moderátoři: Bohuš, Kane13, Dacan

Odpovědět
cobra
Příspěvky: 11
Registrován: 22 říj 2012 21:32

vytlumení

Příspěvek od cobra »

čím vytlumit? stačí jen určité části?? budu rád za jakékoli tipy a rady.. :)

Uživatelský avatar
D´ice
Příspěvky: 654
Registrován: 02 črc 2010 20:18
Bydliště: České Budějovice

Re: vytlumení

Příspěvek od D´ice »

http://www.google.com" onclick="window.open(this.href);return false; znáš?

http://www.ahifi.cz/clanky/detail/jak-v ... ucneni.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Life is too short to drive boring cars

cobra
Příspěvky: 11
Registrován: 22 říj 2012 21:32

Re: vytlumení

Příspěvek od cobra »

zapoměl jsem napsat, že chci hlavně vytlumit kufr.. :)

jajiN
Příspěvky: 1616
Registrován: 01 říj 2010 06:34
Bydliště: za humny (je drak)

Re: vytlumení

Příspěvek od jajiN »

D´ice zapomněl napsat, že jsi hlavně líný hledat a měl by jsi s tím začít něco dělat

cobra
Příspěvky: 11
Registrován: 22 říj 2012 21:32

Re: vytlumení

Příspěvek od cobra »

toto je aspon komunita.. vzdy ochotne poradí a pomůže.. :) díky chlapy!! :)

Bohuš
Moderátor
Příspěvky: 710
Registrován: 30 kvě 2011 09:11

Re: vytlumení

Příspěvek od Bohuš »

Není zač :mavani:

vtuni
Příspěvky: 245
Registrován: 16 úno 2008 15:20
Bydliště: prostějoVW

Re: vytlumení

Příspěvek od vtuni »

tak hlavně nenapsal kolik na to má peněz .... ten článek je sice přínosný...ale propaguje výrobky jedné firmy...za účelemm prodeje... samozřejmě jde o to co člověk od toho čeká... ale
ono není tlumení jako tlumení... je rozdíl celý auto vylepit dynamatem extreme... a je rozdíl ho vylepit sikou nebo STP ... a to nejen finančně ale i v konečným výsledku...
Přílohy
DSCN2013.JPG
DSCN2155.jpg
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on vimeo http://vimeo.com/34409682

Uživatelský avatar
D´ice
Příspěvky: 654
Registrován: 02 črc 2010 20:18
Bydliště: České Budějovice

Re: vytlumení

Příspěvek od D´ice »

vtuni: tak už jen podle toho co je napsaný v prvním příspěvku tohoto tématu je asi jasný, že o žádnou profi zástavbu nepůjde, takže je podle mě uplně jedno jaký tlumicí materiál použije. Já si koupil BBDM B2 Audio a na můj běžný poslech to stačí až kam. Jde spíš třeba taky o to, že na autohificlubu a na googlu je toho napsaný mraky. Stačí si udělat chvilku čas a člověk najde co bude chtít 8)
Life is too short to drive boring cars

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: vytlumení

Příspěvek od All »

Moc bych nesouhlasil s tím, že je jedno co se koupí i když jde o levnou zástavbu. Jsem toho názoru, že za tlumení není třeba dávat tisíce až desetitisíce ale šetření se nevyplácí. U levných zástaveb bych ošetřil jen plechy za reproduktory případně okolo nich a udělal bych to dobrým materiálem bez ohledu na cenu. Jestliže se utratí 10-15 tisíc za rádio, repráky, nějaký aktiv nebo pasivní subwoofer a zesík není už tisícovka za tlumení až taková darda. Pokud jde o tlumení kufru může být polepeno dno pod kobercem ale nepovažoval bych to u levné instalace za zásadní. Užitečnější je kus akustického molitanu, který omezí odrazy zevnitř na víku nebo pátých dveřích. S tlumením se dá hrát do zblbnutí. Otázka je co je ještě užitečné a co už ne a jaká investice je adekvátní vynaloženým nákladům.
Přílohy
Tohle udělal levný SL asi po roce ve dveřích.
Tohle udělal levný SL asi po roce ve dveřích.
FordScorpio_008.jpg (18.41 KiB) Zobrazeno 7185 x

cobra
Příspěvky: 11
Registrován: 22 říj 2012 21:32

Re: vytlumení

Příspěvek od cobra »

tak jinak..čim by ste vytlumili auto, tak aby to bylo přiměřené k tomuto audiu??
přední dveře: http://www.autohifi-jean.cz/reproduktor ... ?cPath=211" onclick="window.open(this.href);return false;
zadek: http://www.autohifi-jean.cz/reproduktor ... ?cPath=211" onclick="window.open(this.href);return false;
woofry: http://www.autohifi-jean.cz/subwoofer-r ... h=13_73_77" onclick="window.open(this.href);return false;
na penězích zas tak moc nezáleží.. :)

Uživatelský avatar
mr.pavka
Příspěvky: 27
Registrován: 28 led 2015 12:29

Re: vytlumení

Příspěvek od mr.pavka »

Ahoj. Tak sem tu znova.

Nejdřív popíšu aktuální stav- Auto Fabia 2 combi s originální nejzákladnějším rádiem Blues a k tomu 2 basový reproduktory v předních dveřích a dva výškový reproduktory v A sloupcích.

Použití-rád si poslechnu taneční muziku "duc duc" s tim, že buď přez CD přehrávač a nebo MP3 z mobilu přez AUX 3,5mm jag výstup.
Na rádiu mám nastavený basy ůplně na max a výšky stažený do minima.
Pokud pouštim z mobilu, tak v něm mam taky v ekvalizéru nastavený to samý.

Závada-hrozně mi drnčí vnitřní tapecírunk dveří. Pokoušel sem se to nějak utlumit podlepením pěnovou páskou po obvodu kde se plast čalounění dotýká plechu dveří-prd platný.

Tak sem začal na autě přemejšlet o nějakým jiným uložení reproduktorů "na frajplac"-do okýnka mezi C a D sloupek.
Jenomže on prej tem reproduktor potřebuje nějakou ozvučnici-uzavřenej objem vzduchu za reproduktorem-a k tomu práve prej slouží ta dutina dveří a díky tomu vzniká to dunění.

Tak repráky zůstanou tam kde sou.

Ale co dál. Někdo mi říkal, že mam nejdříve dodat lepší "signál" prostě kvalitnější rádio který by umělo nějak líp dodávat impulzy do reproduktorů.

Někdo zas že bych měl nejdříve "vytlumit dveře"-jak vnitřní plech tak i tem venkovní plech zevnitř v dutině dveří.
Jenomže těch tlumících materiálů a jejich tlouštěk a značek(výrobců) je taková hromada, že sem z toho docela nešťastnej.

Jako poslední záchranu mi poradil vyměnit reproduktory.

Berte fakt, že auto mam pořád jako na normální ježdění a nechci do toho vrážet desetitisíce.
Prostě aby mi to tak debilně nedrnčelo.

Jakou cestou se vydat jako první? Pokusit se odtlumit plechy dveří a nebo nejdříve vyzkoušet lepší zdroj signálu(rádio)?

A pokud tlumit ty plechy je hodně tlouštěk těch "asfaltových folií" od 1,8mm až třeba do 4mm-čim tlustčí, tim dražší
Pochopil jsem správně, že čim tlustčí, tim je tem plech těžší a tolik se netřese?

Pavel.

Uživatelský avatar
Kane13
Moderátor
Příspěvky: 1737
Registrován: 17 lis 2009 23:33
Bydliště: Ecce Homo

Re: vytlumení

Příspěvek od Kane13 »

Pardon za OT, ale potlačit výšky a vytáhnout basy na max bude podle mě vždycky znít strašně.

Vytlumení okolí repra nebo ideálně celých dveří beru jako základ pro dobrej poslech. Pak bych teprve řešil výměnu repro a rádia.
Bad things happen when good people pretend nothing is wrong. - Corey Mother Fuckin´Taylor

Uživatelský avatar
mr.pavka
Příspěvky: 27
Registrován: 28 led 2015 12:29

Re: vytlumení

Příspěvek od mr.pavka »

A jakou tloušťku zvolit a jakou značku? (rozumná cena a dostačující funkčnost)

Reproduktory to jsou 50watů.

Uživatelský avatar
deaddream
Příspěvky: 65
Registrován: 21 pro 2015 19:47
Bydliště: honolulu

Re: vytlumení

Příspěvek od deaddream »

tak fabiu 2 určite už vytlmovalo X ludí tak treba len pohladat kto to robil a ako
http://www.tlmenie.sk/blog/clanok/ako-r ... uta-4.html" onclick="window.open(this.href);return false;
napríklad tu ,,teda ked ti nevadí jazyková bariera

lacna verzia vytlmenia napríklad aj bitumenový pas tesnenia okolo komína napr ,,stp dynamat je fajn ,ale ked čítaš zloženie toho pásu a zistíš ,že toto je to iste za menšiu cenu ,pri vačšej hrubke tak prestava dynamat stp a neviem čo davať zmysel ,
Naposledy upravil(a) deaddream dne 01 led 2017 23:07, celkem upraveno 1 x.
206 2.0 HDI
idem hladat dáke kone

Uživatelský avatar
8laz3r
Příspěvky: 129
Registrován: 26 srp 2011 10:55

Re: vytlumení

Příspěvek od 8laz3r »

Ty jsi toho vcera taky malo vypil, ze?

Uživatelský avatar
deaddream
Příspěvky: 65
Registrován: 21 pro 2015 19:47
Bydliště: honolulu

Re: vytlumení

Příspěvek od deaddream »

prečo?
206 2.0 HDI
idem hladat dáke kone

Uživatelský avatar
8laz3r
Příspěvky: 129
Registrován: 26 srp 2011 10:55

Re: vytlumení

Příspěvek od 8laz3r »

zkoukni datum posledniho prispevku a kdy tu typek naposledy byl :wink:

Uživatelský avatar
remix
Příspěvky: 9275
Registrován: 05 srp 2004 01:35
Bydliště: Moravian-Silesian region

Re: vytlumení

Příspěvek od remix »

třeba se mr.pavka objeví v dubnu, odpověď si přečte a budou pokračovat s konverzací dál :mrgreen:
..:: MB C-Klasse ::..
..:: Škodovka vMPi ::..
..:: Kawa Z750 ::..

Odpovědět

Zpět na „Autohifi“