Zápis jiných kol do TP

Pneumatiky, elektrony, plecháče, podložky, šrouby, štefty, změna rozteče...

Moderátoři: Rudi, m.artty

Odpovědět
Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

.
Naposledy upravil(a) F.l.a.n.e.l. dne 26 zář 2015 17:33, celkem upraveno 1 x.
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
Dacan
Moderátor
Příspěvky: 1528
Registrován: 08 kvě 2010 12:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Dacan »

jo, díki za opravu, já to na<> napsal.

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

.
Naposledy upravil(a) F.l.a.n.e.l. dne 26 zář 2015 17:33, celkem upraveno 1 x.
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
jirka str
Příspěvky: 1
Registrován: 07 říj 2013 19:40

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od jirka str »

ahoj hele psal jsem do ronalu a tam mi napsali toto Dobrý den,

Typový list vystavujeme za poplatek 1000,- Kč bez DPH.
Pokud budete mít zájem pošlete mi prosím vaše fakturační údaje. zde se psalo že ronal to nezpoplatňuje tak nevím jestly mě nechce nachytat. :?

Uživatelský avatar
Stingr
Příspěvky: 156
Registrován: 07 pro 2005 17:22
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Stingr »

Chtel bych se zeptat jak je to se zapisem pneu, mam v TP napsane 225/45/17 a rad bych tam nechal zapsat 215/50/17, pripadne 225/50/17. Je k tomu potreba taky nejaky TL nebo jak na to? Diky

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

.
Naposledy upravil(a) F.l.a.n.e.l. dne 26 zář 2015 17:33, celkem upraveno 1 x.
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od bóďa »

jak to děláš? já teď budu přihlašovat dovoz auto, tak mi tam samo na stk napíše co budu chtít :lol:. jen se bojim, aby mi to tam pak taky přepsal na úřadě, protože tam si typek může vyjet ztp :| a vim, že jak se to nedopíše při dovozu, tak už nikdy..
Naposledy upravil(a) bóďa dne 03 kvě 2014 19:20, celkem upraveno 1 x.
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od bóďa »

co to je za otázku, jestli tě nechtějí nachytat? je to čistě jejich věc, jestli a kolik si za to řeknou. ani se jim nedivím, pokud je s tím pořád někdo otravuje 8)
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

pripadovak
Příspěvky: 1
Registrován: 28 zář 2014 23:40
Bydliště: Kladno

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od pripadovak »

Zdravím,
Sháním někoho kdo by už měl zapsaná 18" kola ve velkým TP na Fiatu Stilo, či by věděl o někom kdo by dokázal za menší (či větší) úplatu sehnat nějaký nevyplněný typový list s razítkem (já vim, vymejšlím si kraviny) :D , nebo věděl o technikovy typu K v okolí prahy který kdyby viděl reálně kola na autě dokázal rozumně posoudit a vypsat nějaké lejstro :wink:

Ve fiatu jsem byl, a tam na mě koukaly jako na vraha co že to vůbec chci :spac: a když jsem jim řekl že stilo vyjíždělo minimálně v UK za příplatek u schumacher edice na 7Jx18 ani nevěděli že nějaká taková edice existuje :kladivo: a na magistrátě bohužel bez nějakého papíru se štemplem i přes známost nepochodím, takže už mi zbývá jedině tyhle možnosti...

Jinak aby nedošlo k mejlce že si chci nechat zapsat nějaký "prasácký" kola... ráfky jsou 7Jx18 a gumy budou 215-40/18, takže na průměru o pár desetiny % a šířce totožné s tím co mám na autě, teď mám krátkodobě zapůjčeno 7Jx17 a gumy 215-45/17 (ty v TP jsou)... Bohužel značka kol je americké TSW a tam neznají nějakou certifikaci TUV nebo DEKRA, natož typový list, takže mám s tímhle smolíka :roll: ... TUV na stilo nějaký mám, ale ten je na kola zn. Schmidt a v šíři 7,5 nebo dokonce 8, tak ještě možná zkusit s tímhle ale dost silně o tom v tomhle dementním státě pochybuju :savle:
Stilo MW 1.9 JTD 115... EGR-off, výfuk-off, váha-off, Garrett GT1749VA, Chip by BitPower => non-stop italian orgasm Aneb nejuhulenější stilo v širém okolí

Sestava na cestě: Garrett GT2052V, big FMIC a zbytek věcí OFF :)

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

.
Naposledy upravil(a) F.l.a.n.e.l. dne 26 zář 2015 17:34, celkem upraveno 1 x.
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
mr.pavka
Příspěvky: 27
Registrován: 28 led 2015 12:29

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od mr.pavka »

Dobrý den.

Vaše forum mi přijde jako nejvhodnější pro optání.
Jste lidé, kteří se s tímto problémem potýkají velmi často.
Jak prý říkají tuningáři-Kola dělaj auto...

Já mám tento problém:

Mám na základě typového listu zapsán další rozměr disků. Jmenovitě u Fabia2 a disky jsou 6Jx14 ET35.
Problém je ten, že u toho rozměru disků je zapsán i výrobce Ronal a model kola R42 .

Sehnal jsem si další disky zn. Alustar stejných rozměrů a stejné nosnosti jako zapsané Ronaly. Jenomže nemají typový list na Fabia2 ale jsou homologována pouze na Fabia1 a dokonce i Octavia1, Golf, Bora což jsou mnohem těžší a kilowatově silnější auta.

Má otázka zní: Musím mít na autě pouze a jenom disky Ronal které jsou zapsané v TP?
A nebo mohu dát i disky od jiného výrobce se stejnými rozměry 6Jx14 Et35 jako mají ty zapsané Ronal v kombinaci s pneumatikami schválenými pro ty Ronaly?

Nehledě na to, že ty Alustary mají oproti Ronalům dokonce středovou díru 57mm bez nějaké plastové redukce na tento průměr a díry pro kolové šrouby mají dosedací plochu pro originální škodovácké šrouby "koule" oproti Ronalům, které mají díry pro šrouby "kužel".
Prostě ač ty Alustary nemají TL pro Fabia2, tak se svou konstrukcí více blíží originálním kolům.

Jsou to sice malá kola, ale i tak bych to chtěl mít podle zákona.

Děkuji Vám všem za odpovědi.

S pozdravem Pavel

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od maRkus »

este sem se nesetkal s tim aby nekdo resil neco jinyho nez cisla...
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
mr.pavka
Příspěvky: 27
Registrován: 28 led 2015 12:29

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od mr.pavka »

To sice ano, podle selského rozumu by se mělo stačit řídit podle rozměrů a dodržet stejnou nebo vyšší nosnost disku.
A uvedenou značku a model ráfků dodatečně zapsaných do TP nebrat v potaz.

Bohužel jsme v ČR kde Vás pak likvidátor pojištovny s radostí povodí jak slepého koně na každé malichernosti.
Nebo v případě nějaké vážnější nehody s těžkým zraněním nebo dokonce smrtí by to bylo ještě mnohem horší-neschválené kolo=auto technicky nezpůsobilé k provozu=stejné jako kdyby člověk třeba chlastal nebo byl pod vlivem drog=přitěžující okolnost.
Přílohy
Zápis Ronal.jpg

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

.
Naposledy upravil(a) F.l.a.n.e.l. dne 26 zář 2015 17:35, celkem upraveno 1 x.
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
mr.pavka
Příspěvky: 27
Registrován: 28 led 2015 12:29

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od mr.pavka »

Vnukl jste mi nápad. Od známého kamaráda prodejce si vždy půjčit kola a typový list a se všemi potřebnými razítky a dokumenty je jít zapsat o TP. A takhle to udělat alespoň 4x, pokaždé s jiným rozměrem . Ona by si ta kráska rozmyslela psát do TP romány.

A ted k věci. Mohu na to dát ty kola Alustar se stejnými rozměry a nebo jsem omezen pouze na značku Ronal?

Uživatelský avatar
Linkisek
Příspěvky: 83
Registrován: 01 čer 2010 10:19
Bydliště: 3nec

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Linkisek »

Nepletu-li se tak typovy list (pokud je dodan) k nove zakoupenym diskum obsahuje jen jeden dany konkretni rozmer, kdezto prodejce automobilu by mnel byt na pozadani schopen vystavit seznam vsech rozmeru disku a pneumatik se kterymi byl dany vuz homologovan, navic by u tohoto nemela byt potreba overeni technika :?

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od maRkus »

mr.pavka píše:To sice ano, podle selského rozumu by se mělo stačit řídit podle rozměrů a dodržet stejnou nebo vyšší nosnost disku.
A uvedenou značku a model ráfků dodatečně zapsaných do TP nebrat v potaz.

Bohužel jsme v ČR kde Vás pak likvidátor pojištovny s radostí povodí jak slepého koně na každé malichernosti.
Nebo v případě nějaké vážnější nehody s těžkým zraněním nebo dokonce smrtí by to bylo ještě mnohem horší-neschválené kolo=auto technicky nezpůsobilé k provozu=stejné jako kdyby člověk třeba chlastal nebo byl pod vlivem drog=přitěžující okolnost.
kdyby doslo na lamani chleba tak jednoduse... znalecky posudek ze tvar dezajnu kola nemel vliv na nehodu, tecka, uzavreno. ja mam na aute debilni rozmer s debilni gumou a ani pojistovna nikdy nic nerikala
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Souhlas s tím co píše Markus, pojišťovna ti nikdy nedokáže, že za nehodu mohl nevohdný rozměr kola, to je jenom nemsysl kterým to zkoušejí ;-)
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
mr.pavka
Příspěvky: 27
Registrován: 28 led 2015 12:29

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od mr.pavka »

Stačí aby soudní znalec napsal, že kola mohly mít vliv na pojistnou událost.

A u těch pojišťoven-hádejte se s nima.

Před chvílí jsem dostal maila z ministerstva dopravy jako odpověd na mou otázku. Nepřipadá v úvahu.

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Dokažte vliv na způsobení nehody ;-) nemají šanci, stejně jako u bodykitu, nálepek, jiných sedaček atd atd. Zkusit to můžou, ale když se šprajcneš, tak si s tím můžou maximálnš vytřít prdel ;-) U mě likvidátor zkoumal vždykcy jenom kolik mám vzorku a to jsem tam nikdy neměl kola co tam patří :D
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od m.artty »

Prvně by mě zajímalo, proč to nepsali na stranu, kde se řeší záznamy o majitelů a registrace vozu :lol: asi to byl zase nějaký úředník, co nemá ani tušení, co ty čísla znamenají.

Ve výsledku je to docela logické, že je tam zapsaný ten daný typ disku, protože typový list byl vydaný právě k těmto diskům. Každopádně je to nesmysl a pokud designově jiný disk splní požadované technické parametry (RONAL R42 je sice dobrý, ale to je prostě designová záležitost, to nemá co dělat s funkcí). Kdyby došlo na nejhorší, tak žádný znalec nemůže říct, že design způsobil nehodu...

Na ministerstvo bych odepsal, ať vysvětlí důvod - v čem je ten nový disk jiný. Rovnou bych řekl, že je to šikana ze strany místního úřadu, protože jinde se zapisuje pouze rozměr, nikoliv výrobce a design kol. To je totiž stejné jako když si seženeš disk, který odpovídá originálním diskům co máš zapsané od novoty, tam přece taky není 5,5x15 ET49 disk GM, design 21 barva stříbrná (příklad).
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
mr.pavka
Příspěvky: 27
Registrován: 28 led 2015 12:29

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od mr.pavka »

No. Ona ta papírová cesta k těm všem razítkům než jsem šel na magistrát to nechat zapsat nebyla úplně košer. Sice jsou tam všechny razítka a žádný padělaný a všechny od lidí který maj pravomoc se pod to podepsat, ale i tak bych do toho nechtěl moc vrtat a stěžovat si.

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Mamka si zapisovala kola na Leona a stihla to vyřídit za jedno odpoledne. Kolik razítek jsi na to potřeboval ?

Ona měla TL, s tím na STK(kola na autě), tam í vydali potvrzení a pak na dopravku to zapsat....
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
mr.pavka
Příspěvky: 27
Registrován: 28 led 2015 12:29

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od mr.pavka »

Tři razítka. Dovozce, prodejce a Káčkovýho technika na STK.

A jak vypadá ten typovej list? Hlavně ta strana kde sou informace který se opisujou pak do VTP?

Uživatelský avatar
mr.pavka
Příspěvky: 27
Registrován: 28 led 2015 12:29

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od mr.pavka »

Radši sem sokolíci hoďte foto Typovýho listu odkud úředník na magistrátu bral informace pro zapsání.
A pak foto velkýho technyčáku jakým způsoben to tam úředník napsal.
Ať tu nemlátíme prázdnou slámu.
Přílohy
Obraz0541.jpg

Uživatelský avatar
mr.pavka
Příspěvky: 27
Registrován: 28 led 2015 12:29

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od mr.pavka »

Zápis do technyčáku:
Přílohy
Zápis Ronal.jpg

Uživatelský avatar
mr.pavka
Příspěvky: 27
Registrován: 28 led 2015 12:29

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od mr.pavka »

Tak hoši. Pokud se mam vrhnout na do boje s úřadem tak potřebuju v ruce nějaký důkazy a ne jen prázdný slova že "jedna bába povídala" a nebo "myslim, že by to takhle mělo bejt".

Já nepotřebuju myslet, ale potřebuju vědět.

Uživatelský avatar
Phob.
Příspěvky: 534
Registrován: 24 lis 2010 18:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Phob. »

Když si projdeš všechny strany v tomhle topicu, tak tady máš dost fotek příkladů, jak to zapisují na úřadech jinde...
aktual: ŠKODA OCTAVIA II
ex: VW GOLF MKV

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

.
Naposledy upravil(a) F.l.a.n.e.l. dne 26 zář 2015 17:35, celkem upraveno 1 x.
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
mr.pavka
Příspěvky: 27
Registrován: 28 led 2015 12:29

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od mr.pavka »

Ale to jasně. Jenže já potřebuju vidět i ty typáky podle kterých vám to napsali. Protože mě ta slepice řekla, že musí napsat to a to a nemůže jinak. A právě mě zajímaj údaje na cizích typákách jestli nejsou nějak jinak zobrazený.

A když jsme u té nezávislosti úřadů. K nim ještě nedošel pojem normalizace úkonů a postupů?

Odpovědět

Zpět na „Disky + Pneumatiky“