Kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

Odpovědět
Uživatelský avatar
Globus
Příspěvky: 1561
Registrován: 07 srp 2005 10:45
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od Globus »

U IDF je to dany necim jinym. Az budu u pc trochu se k tomu rozepisu.
BMW - uměle zvýšený ego, přírodně snížená inteligence

Uživatelský avatar
Globus
Příspěvky: 1561
Registrován: 07 srp 2005 10:45
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od Globus »

Takže k těm Izraelcům.
Jejich výcvik vycházel z toho že v době vzniku Izraele a boje o jeho území, skupovali ve velkym všechny možný, povětšinou zbytkem světa vyřazený, zbraně. Různý druhy, ráže, různý stav... S tim samozřejmně souvisí různý systém pojistek, různé opotřebení atd. Samozřejmně potřebovali naučit svoje lidi něco co je univerzální, proto je učili nenadrcuntá, nezajištěná zbraň a natahovat.


Jinak mít dnes, v době moderních zbraní "strach" z náboje v komoře mi přijde ujetý. Jsou prostě situace kdy musíš mít nataženo. Ta argumentace že to stihnu, nebo nepotřebuju, mi připadá něco na způsob nebudu se pásat v autě, až to budu potřebovat tak se přicvaknu. Ale to si musí zvolit každej sám. Já si svojí cestu vybral.
BMW - uměle zvýšený ego, přírodně snížená inteligence

vtuni
Příspěvky: 245
Registrován: 16 úno 2008 15:20
Bydliště: prostějoVW

Re: Kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od vtuni »

s těma IDF máš pravdu, je zajímavý že je to drží z nostalgie až do těď..podle mě oni vědí (a já osobně s tím souhlasím) že je lepší si nadrtit a zautomatizovat nějakej pohyb, ve chvíli kdy tu zbraň opravdu potřebuješ, než riskovat průser ve chvíli kdy ji nepotřebuješ...
a garantuju ti že pak první rána s tasením a obtažením u někoho, kdo to civčí je o dost rychlejší, než první rána s tasením bez obtažení u někoh,o kdo má s nataženou zbraní pocit bezpečí...
Globus píše: Jsou prostě situace kdy musíš mít nataženo.
řekni mi jen jednu..takovou typickou každodenní z civilního života... spek
jako např. že jdeš v zimě večer přes setmělý park najedou, zničeho nic, ze stromu na tebe seskočí parta loupežníků... a ty bleskurychle rozepínáš bundu taháš pistoli a všechny je postřílíš.. pak zfoukneš kouř z hlavně.. zatočíš pistolí na ukazováčku... schováš ji z5 do pouzdra a klidným nerušeným krokem odcházíš domů a nic se neděje.. :lol:
to asi ne..že..
skoro vždycky (v 99% případů )se ta situace nějak vyvýjí a eskaluje...a to je ta situace, kde právě to obtažení zbraně funguje dvojnásob.. zaprvé jako opravdu vědomé použití zbraně... se všemi dopady které z toho budou následovat... a za druhé jako velmi silný psychologický argument...že to opravdu myslíš vážně...
no a to zbylý jedno procento je prostě psychopat s nožem kterej na tebe skočí zezadu a podřeže ti krk.. a ty nestihneš vytáhnout ani tu nataženou zbraň..
Globus píše: Ta argumentace že to stihnu, nebo nepotřebuju, mi připadá něco na způsob nebudu se pásat v autě, až to budu potřebovat tak se přicvaknu.
tak tohle je dle mě pěkná kravina, co jsi napsal.. a pleteš jabka a hrušky...to spíš by jsi měl napsat, že nosíš nataženo a navíc se ještě nepoutáš, protože když by tě někdo chtěl přepadnout v autě, tak pás by tě zdržoval od vysednutí a zaujetí vhodné střelecké pozice...
prostě jsou lidi, co preferují bezpečí a snaží se předcházet zbytečným problémům... nenataženo, být připásán... no a pak jsou "kovbojové" , co se každý den na ulici ..někdy i několikrát denně , dostávají do IPSC stage, kde rozhodují desetiny vteřiny o bytí a nebytí jedince...
Globus píše:Ale to si musí zvolit každej sám. Já si svojí cestu vybral.
souhlas..je to tu diskuzní forum, at si z toho každej vezme to co chce... :pifko:
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on vimeo http://vimeo.com/34409682

Uživatelský avatar
crocjirka
Příspěvky: 3627
Registrován: 05 kvě 2011 12:53
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od crocjirka »

specialne s tim parkem v noci natazenou zbran chapu.. nebo kdybych vozil prachy.. tam se situalce neeskaluje, tam je rovnou vyhrocena..
ex:opel tigra 1.4 16v,opel tigra 1.6 16v,peugeot 106 1.4 sport,seat leon 1.8T 200PS+,ibiza 1.9TDI 6L 170PS, octavia RS combi 1.8T
NOW: family car skoda octavia 2 RS combi 2.0TSI 200 teplejch poniku...
facebook.com/jiriprokopfotograf

Uživatelský avatar
AlesiBoss
Příspěvky: 720
Registrován: 05 říj 2012 14:26

Re: Kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od AlesiBoss »

smazano - vsechny vas tu miluju ;) a az se jednou potkame tak dame radsi panaka...
Naposledy upravil(a) AlesiBoss dne 11 črc 2014 18:09, celkem upraveno 1 x.
už nemám hnujdaj...

Uživatelský avatar
Globus
Příspěvky: 1561
Registrován: 07 srp 2005 10:45
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od Globus »

vtuni píše: řekni mi jen jednu..takovou typickou každodenní z civilního života...

No ono každodenní civilní život a použití střelný zbraně si trochu odporuje :)

to moc "běžná" denní činnost neni, používat na ulici zbraň.

Každopadně mě napadá zranění na ruce, ať už způsobený dřív, nebo při aktuálním útoku... pes zakouslej v ruce, přítelkyně/žena která se snaží střelce dostat (odtáhnout) od problémů za ruku, nebo blokování útočníka a držení si ho od těla....


To že konflikt valnou většinou eskaluje máš pravdu, ale většina lidí, který se do něčeho podobnýho dostala Ti /po konfliktu/ řekně že by reagovala jinak a hlavně že samotnej fyzickej útok je většinou stejně překvapil. "Normální" lidi totiž neni zas tak těžký zaskočit, bežnej "civil" totiž neni pořád na ulici přeplej do módu maximální ostražitosti, jdeš po ulici, přemýšlíš si nad něčim, telefonuješ, bavíš se s někým, koukáš po kundách.... a ta ostražitost dostává celkem na frak. Navíc chodit pořád v "red modu" po ulici, je docela peklo, to by každýmu normálnímu člověku za chvilku jeblo.

Ten "kovboj" je docela úsměvnej. Když nosíš nadrcnuto, neznamená že jsi kovboj, ale (většinou) že máš za sebou určitou cestu, vývoj, že jsi o tom přemýšlel a uvědomuješ si že zbraň je "ta poslední záchrana" a chceš ji mít v případě nutnosti použitelnou. Anebo jsi fakt kovboj a svým způsobem magor, ale v tom případě Ti zbraň do ruky nepatří.

CrockJirka: chceš li tím co si napsal naznačit že budeš nosit někdy nataženo, někdy ne, tak na to rovnou zapomeň, to je nejlepší cesta do průseru, vyber si jedno nebo druhý, ale nemíchej to.


AlesiBoss: zabít můžeš i blbcobouchem a možná líp než pistolí /na vysvětlenou: u teleskopu, nebo případně nože si člověk tolik neuvědomuje tu možnost zabití jako u střelný zbraně a tím pádem je, podle mě, lehčí překročit tu mez kdy už je možnost vážnýho zranění, nebo jde o život/

A k tomu souzení po konfliktu...ono je lepší být chvilku blbě zavřenej, než na furt dobře mrtvej.


Já osobně doufám že zbraň nebudu muset nikdy použít a doufám že když k tomu dojde, tak "nezamrznu"
BMW - uměle zvýšený ego, přírodně snížená inteligence

Uživatelský avatar
habitat3
Moderátor
Příspěvky: 3804
Registrován: 06 srp 2005 22:24
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od habitat3 »

AlesiBoss píše:Já jsem v rámci kurzu sebeobrany, kam chodím už nějaký ten pátek, podstoupil i kurz používání teleskopického obušku http://www.euro-security.info/euro-secu ... busky.html a ted na to nedám dopustit... do ruky nezkusenemu bych to nedal, ale kdyz clovek vi jak to pouzivat a má s tím něco už vyzkoušené a má natrénované nějaké reflexy, tak je to rozhodne bezpecnejsi nez strelna zbran... Navíc malokdo by proti obušku šel (podobně jako proti střelné zbrani - ač ta pusobi jeste vetsi respekt), da se pouzivat jak nerozbalený (na blízko - navic s nastavci na konec které sakra moc bolí) tak rozbalený (a tam stačí jedna dobře mířená na zneškodnění) a ani v jendom případů není smrtící (narozdíl od střelné zbraně kde může být v hodně málo případech letální i průstřel končetiny - vykrvácení)...

Střelné zbraně mě baví, ale zůstávájí zásadně na střelnici... Nosit to u sebe běžně? OK, kdybych byl ochotnej jít za katr, tak jo, ale jinak ani omylem... Nepřiměřená obrana mi hrozí i u toho obušku, u střelné zbraně je téměř jednoznačná...

Mimochodem, kdyz na em nekdo zautoci, idealne jakoukoliv zbrani, schopnou zpusobit smrt, tak bych mel mit pravo ho třeba zastřelit... Je fakt škoda, že je to u nás všechno hnané na tak humánní stránku, že za to, že se budu bránit a nenchám se zabít ještě můžu jít za katr, ale je to tak, tak se přizpůsobuji
Ááá někdo další kdo má v oblibě teleskop. Nosím ho furt u sebe. Pokaždé mě dostane poznámka od známejch... Jé teleskop, ten mam taky.. v batohu.. :lol: :lol: :lol: Jinak ani nemusíš mít nějaký nástavce, stačí jen to co je :lol:

vtuni
Příspěvky: 245
Registrován: 16 úno 2008 15:20
Bydliště: prostějoVW

Re: Kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od vtuni »

Globus píše:
No ono každodenní civilní život a použití střelný zbraně si trochu odporuje :)
to moc "běžná" denní činnost neni, používat na ulici zbraň.
no právě... 8)
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on vimeo http://vimeo.com/34409682

Uživatelský avatar
kubi
Příspěvky: 7665
Registrován: 05 pro 2006 21:25
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od kubi »

crocjirka píše:chjo.. tohle slovickareni me na tech otazkach stve.. ale holt terminologie je terminologie.. du se dal ucit.. :lol: do 17.7. se to musim naucit :D a vubec na to neni cas :(
Naučil jsem se to asi za tři dny :lol:
Nosce te ipsum - know thyself
"Be the change you want to see in the world"
Kadett GSi 16v - "redtop" fan

Gallery: kubi-gsi.rajce.idnes.cz
NABÍZÍM ODBORNÉ PŘEKLADY Z ANGLIČTINY DO ČEŠTINY - VÍCE SZ

Uživatelský avatar
crocjirka
Příspěvky: 3627
Registrován: 05 kvě 2011 12:53
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od crocjirka »

kubi, tak si precti ty nove.. jsou proste postavene brutalne na slovickareni... ty minule mi prisli lepsi...
ex:opel tigra 1.4 16v,opel tigra 1.6 16v,peugeot 106 1.4 sport,seat leon 1.8T 200PS+,ibiza 1.9TDI 6L 170PS, octavia RS combi 1.8T
NOW: family car skoda octavia 2 RS combi 2.0TSI 200 teplejch poniku...
facebook.com/jiriprokopfotograf

Uživatelský avatar
AlesiBoss
Příspěvky: 720
Registrován: 05 říj 2012 14:26

Re: Kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od AlesiBoss »

smazano - vsechny vas tu miluju ;) a az se jednou potkame tak dame radsi panaka...
Naposledy upravil(a) AlesiBoss dne 11 črc 2014 18:09, celkem upraveno 1 x.
už nemám hnujdaj...

Uživatelský avatar
habitat3
Moderátor
Příspěvky: 3804
Registrován: 06 srp 2005 22:24
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od habitat3 »

AlesiBoss:

z toho si děláme vždy prdel, útočník pak vidí asi něco takového: Světlo, rána, světlo, rána.. :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Globus
Příspěvky: 1561
Registrován: 07 srp 2005 10:45
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od Globus »

No však jo...ty uplně nejzákladnější podněty světlo-bolest :lol:
BMW - uměle zvýšený ego, přírodně snížená inteligence

Uživatelský avatar
MSG
Příspěvky: 1078
Registrován: 15 lis 2004 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od MSG »

Řešil jste někdo zbraň do auta? Nemyslím teď střelnou, ale něco ve stylu basebolka atd.

Co kdo máte? A kam to dáváte?
MSG

BIGPAPA
Příspěvky: 9161
Registrován: 09 čer 2007 01:50
Bydliště: PIT-STOP
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od BIGPAPA »

nebude lepší teleskop? vzhledem k tomu, že je skladnější :lol:
Svět by byl o mnoho bezpečnejší, když by každý před vstupem do letadla musel sníst kousek slaniny....

Uživatelský avatar
habitat3
Moderátor
Příspěvky: 3804
Registrován: 06 srp 2005 22:24
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od habitat3 »

Kubotan, taktické pero, teleskop.. atd..atd..

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Já vozím halapartnu :rock: Přijde mi o chlup praktičtější než baseballka :-) omez už to GTA :kladivo:
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Bohuš
Moderátor
Příspěvky: 710
Registrován: 30 kvě 2011 09:11

Re: Kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od Bohuš »

No já nevím, s teleskopem musíš umět aspoň základy boje s tyčí jinak stejně dostaneš přes držku a možná ještě něco víc... :) A s kubotanem je to to samé... :)

Uživatelský avatar
kubi
Příspěvky: 7665
Registrován: 05 pro 2006 21:25
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od kubi »

Astra to má vychytaný :D akorát se obávám, že nový kvér mi tam nevejde... ten bude drobet větší :lol: :lol:

Obrázek
Nosce te ipsum - know thyself
"Be the change you want to see in the world"
Kadett GSi 16v - "redtop" fan

Gallery: kubi-gsi.rajce.idnes.cz
NABÍZÍM ODBORNÉ PŘEKLADY Z ANGLIČTINY DO ČEŠTINY - VÍCE SZ

Uživatelský avatar
habitat3
Moderátor
Příspěvky: 3804
Registrován: 06 srp 2005 22:24
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od habitat3 »

Osobně bych volil do auta toto:

Obrázek

Bohuš:
chodil jsem cca rok na tréninky s teleskopem a něco jsem již pochytil. Vždy mě pobaví když se někdo kasá s tím, že u sebe nosí teleskop. Když se zeptám kde ho mají, tak třeba v batohu atd.. Dál se pak neptám.. :lol:
Pokud se někdo učí s teleskopem, tak trénuje obranu/útok i v zavřením stavu. Tzn. kubotan je "skoro to samé". A napsal jsem ho z toho důvodu, že ti může vyset na zrcátku a v případě nouze ho utrhneš. Ono stejně s teleskopem moc parády v autě neuděláš, pokud se tedy nebude bavit o zavřeném stavu.


LiberaleMiguel2:
Super a co s halapartnou budeš dělat v autě když na tebe někdo bude startovat z okýnka? To samá baseballka.. :D

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

habitat: Já tak nějak doufal, že z toho ta ironie bude ukepovat :lol:

Pod tím volantem....nebude to zavázet při nastupování ?
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
habitat3
Moderátor
Příspěvky: 3804
Registrován: 06 srp 2005 22:24
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od habitat3 »

LiberaleMiguel2 píše:habitat: Já tak nějak doufal, že z toho ta ironie bude ukepovat :lol:

Pod tím volantem....nebude to zavázet při nastupování ?

Ok beru to. Ono se totiž u tebe těžko poznává, co myslíš vážně a co naopak nikoliv.. :lol: :lol: :lol:

Bohuš
Moderátor
Příspěvky: 710
Registrován: 30 kvě 2011 09:11

Re: Kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od Bohuš »

habitat3 píše: chodil jsem cca rok na tréninky s teleskopem a něco jsem již pochytil. Vždy mě pobaví když se někdo kasá s tím, že u sebe nosí teleskop. Když se zeptám kde ho mají, tak třeba v batohu atd.. Dál se pak neptám.. :lol:
Pokud se někdo učí s teleskopem, tak trénuje obranu/útok i v zavřením stavu. Tzn. kubotan je "skoro to samé". A napsal jsem ho z toho důvodu, že ti může vyset na zrcátku a v případě nouze ho utrhneš. Ono stejně s teleskopem moc parády v autě neuděláš, pokud se tedy nebude bavit o zavřeném stavu.
Souhlasím.. :) Mě se líbí jak si každý pepík kupuje teleskop u čongiho za tři pětky ale neví ani základy toho jak by ho měl používat.. 8) Taková věc potom spíš uškodí než pomůže... :)

Uživatelský avatar
habitat3
Moderátor
Příspěvky: 3804
Registrován: 06 srp 2005 22:24
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od habitat3 »

Já mám od ESPéčka a jsem maximálně spokojený. Jednou jme na tréninku testovali tuhle hrůzu za pár kč. Hezky se při švihu od sebe části oddělili, no nechtěl bych dostat jedním letícím kusem.

No to konto, mě dnes pobavilo toto: http://www.novinky.cz/krimi/365685-utoc ... uskem.html" onclick="window.open(this.href);return false; :lol: :lol: :lol: .


Už je to jak ho drží, jak stojí je velmi humorné.. :lol:

Bohuš
Moderátor
Příspěvky: 710
Registrován: 30 kvě 2011 09:11

Re: Kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od Bohuš »

ESP je super měl jsem 21" ale protože sním neumím dost na to aby mi pomohl tak šel pryč... Od prvního nastupuju do vyškova na KZP tak ho potom asi znovu pořídím... 8)

Uživatelský avatar
MSG
Příspěvky: 1078
Registrován: 15 lis 2004 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od MSG »

Díky za inspiraci, pánové.

Kubotan a taktické pero jsem neznal, vypadají docela nenápadně a asi to o to víc bude chtít s tím hodně umět (na rozdíl od basebolky, kdy už výhružné držení většinou lidí dosti odrazuje; samozřejmě tedy mimo auto). Jinak to tak. pero je v podstatě masivnější kovová propiska, ne?
MSG

Uživatelský avatar
habitat3
Moderátor
Příspěvky: 3804
Registrován: 06 srp 2005 22:24
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od habitat3 »

Ano. Ta moje je z leteckého duralu a špičku má z wolfranu. Ono pozor, basebolka je celkem na prd jako zbraň. Tedy aspoň dle mě. Máš tam strašně dlouhou dráhu švihu, prostě na obranu je to nepraktické, musíš jí držet obouruč a teleskop nikoliv - druhou rukou se dál můžeš bránit. Pálka má prostě hodně velký odstrašující efekt, ale to je podle mě tak asi vše..

Pokud chceš jóóó něco nenápadného, tak monkeyfist. Pokud ho upleteš se skleněnou kuličkou, projdeš i detektorem kovů, většina je totiž s ocelovou kuličkou... :lol: :lol: .


Málo komu dochází, že i běžné předměty co máš po ruce jsou hodně nebezpečné. Vem si, když chytneš mob. telefon jako kámen a při obraně někoho "napálíš" spodní hranou třeba na nos. Dá se použít hodně věcí co máš kolem sebe. Na tréninku jsme se učili, že na obranu v autě stačí utrhnou zpětné zrcátko a mlátit a mlátit... :lol: :lol: . To jsem ale odbočil...

kony5
Příspěvky: 1337
Registrován: 30 pro 2008 22:21

Re: Kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od kony5 »

Ty vole mi nerikejte ze sebou tahate zbrane vsichni.... Staci kdyz nekomu radne natahnes a 90%lidi se po rane na nos sesype....nehlede na to ze mu to pak tucne zaplatis...... Vysral bych se na celou bejsbolku a kdyz mi nekdo vyslovene nemlati do auta jen Se usmivat a nevystupovat....stejne jsou ty lidi vynervovany jak blazen vsichni ...to muzes rovnou strilet jednoho po druhym....

Uživatelský avatar
habitat3
Moderátor
Příspěvky: 3804
Registrován: 06 srp 2005 22:24
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od habitat3 »

Pokud mě bude chtít napadnou někdo kdo má o 50 kg a 30cm víc jak já, tak se obávám, že mu jí prostě na nos nenatáhnu 8) . A jak je to pořekadlo? "lepší veden dvěma než nesen čtyřmi" . Už to, že ti teleskop umožní si člověka nepustit k tělu je výborná obrana.. 8)

kony5
Příspěvky: 1337
Registrován: 30 pro 2008 22:21

Re: Kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od kony5 »

Tak to nez se rozprahnes koncis. a kazdy se automaticky kryje takze ho sejmes max do ruky a tim ho naseres.... Lepsi je elektricky paralyzer nebo peprovy sprej ale nejake bejsbolky a teleskopy k nicemu... Clovek co trochu umi se ti vysmeje ..toho co ho zklati teleskop sejmes i rukou...urcite je treba se branit...ale lidi tyhle veci vytahuji k utoku ne obrane... Jinak bys musel mit teleskop prilepeny k ruce...a nazor na zbran mam jeden kdyz na mne nekdo vytahne zbran hned ho zastrelim ale pokud ji nema ..mela by zustat tam kde ma byt a to v ukrytu...

Odpovědět

Zpět na „Pokec“