Padělky brzdných kotoučů (Brembo aj.) Setkali jste se?

Nápravy, podvozky, snižování, brzdy, řízení - vše kolem náprav a brzd

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Padělky brzdných kotoučů (Brembo aj.) Setkali jste se?

Příspěvek od Sova »

Plánuju koupi kotoučů Brembo. Porovnával jsem různé ceny eshopů a když jsem se bavil s jedním prodejcem, říkal že se na trhu objevují padělky, nejspíše z Polska.
Setkali jste se s tímto? Doporučíte nějaký eshop kde toto nehrozí?

Díky za reakce
Naposledy upravil(a) Sova dne 30 kvě 2015 17:57, celkem upraveno 1 x.
Cléon & Fonte

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Padělky brzdných kotoučů (Brembo aj.) Setkali jste se?

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

To je podle mě nesmysl. Jen prostě jsou sériové Bremba tak levné už, že ty ceny vypadají až podezřele
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
cleman
Příspěvky: 81
Registrován: 28 zář 2009 19:41
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Padělky brzdných kotoučů (Brembo aj.) Setkali jste se?

Příspěvek od cleman »

LiberaleMiguel2 píše:To je podle mě nesmysl. Jen prostě jsou sériové Bremba tak levné už, že ty ceny vypadají až podezřele
Naivní to člověk
JK Elektroinstalace
Práce v oblasti tekoucího čehosi co není vidět ale kope to jak sviňa. Realizace černých odběrů pro PRE a ČEZ.

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: Padělky brzdných kotoučů (Brembo aj.) Setkali jste se?

Příspěvek od Taboo »

Sova píše:když jsem se bavil s jedním prodejcem, říkal že se na trhu objevují padělky, nejspíše z Polska.
Setkali jste se s tímto?
Ano. Ty padelky Brembo kotoucu jsou Made in China a na trhu jsou uz nekolik let (myslim od 2008 anebo 2009). Nastesti je je velice snadne rozeznat.
IQ stylingem nenahradis.

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: Padělky brzdných kotoučů (Brembo aj.) Setkali jste se?

Příspěvek od Sova »

Taboo píše:
Sova píše:když jsem se bavil s jedním prodejcem, říkal že se na trhu objevují padělky, nejspíše z Polska.
Setkali jste se s tímto?
Ano. Ty padelky Brembo kotoucu jsou Made in China a na trhu jsou uz nekolik let (myslim od 2008 anebo 2009). Nastesti je je velice snadne rozeznat.
Poradíš jak?
Cléon & Fonte

Uživatelský avatar
tholis
Moderátor
Příspěvky: 3014
Registrován: 16 dub 2009 07:33

Re: Padělky brzdných kotoučů (Brembo aj.) Setkali jste se?

Příspěvek od tholis »

Dalsi fundovana rada naseho guru pres brzdy Migela..experta nad experty...hlavy pomazane...A zase stoji za hovno :lol:
" www.autowerks.cz "

kony5
Příspěvky: 1337
Registrován: 30 pro 2008 22:21

Re: Padělky brzdných kotoučů (Brembo aj.) Setkali jste se?

Příspěvek od kony5 »

Ja ted kupoval asi 3x motorek ostrikovacu a vzdy se vevnitr to soukoli plastove vylamalo, reklamace .neuznana neb tam pry byly necistoty..coz samozrejme neni pravda... Konecne se mi podarilo sehnat motorek od febi ale jake bylo me.prekvapeni kdyz sem tu krabicku otevrel a vevnitr uplne stejny motorek jako ten z ciny jen mel tu znacku cinskou odbrousenou (je z plastu)... Ale normalne odbrousene hnusne na nejake brusce... Na krabicce made in germany.. :kladivo:

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Padělky brzdných kotoučů (Brembo aj.) Setkali jste se?

Příspěvek od maRkus »

tholis: prekvapuje te to este ????

jinac fejky uz existuji naprosto cehokoli, takze proste veci brat od overeneho dodavatele, a nebrat podezrele levne veci.
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Svobda
Příspěvky: 183
Registrován: 10 pro 2009 00:06
Bydliště: KV kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Padělky brzdných kotoučů (Brembo aj.) Setkali jste se?

Příspěvek od Svobda »

Je to ze vsim . Ted mam zkusenost s Lemforder cepama nedaly ani zimu :lol: . Proto rikam radsi kupovat levne nez predrazene prebalky .
stavitelné podvozky www.DGR-PODVOZKY.cz
DOVOZ-ODTAH-OPRAVY aut

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Padělky brzdných kotoučů (Brembo aj.) Setkali jste se?

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

No jasně, protože když někdo tahá něco do USA, tak to určitě bude tahat aji do EU. Ono vlastně co řekne Taboo je zákon, takže Ámen a žerte jeho hovna :rock:

To, že u nás Brembo kotouče na běžné auta stojí ani ne litr, tudíž vyrábět někde padělky a prodávat je o pár drobných levněji má úplně dokonalou logiku je druhá věc 8)
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: Padělky brzdných kotoučů (Brembo aj.) Setkali jste se?

Příspěvek od Sova »

Zde je důkaz že se padělají:

http://ahw308.blogspot.cz/2011/06/are-y ... nuine.html

No já si to nevymyslel
Cléon & Fonte

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Padělky brzdných kotoučů (Brembo aj.) Setkali jste se?

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Ano....a důkaz odkud ?
Já nepsal, že se nepadělají, jen jsem psal, že to může být jenom "lokální" problém ;-)
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
phaeton_esc
Příspěvky: 1064
Registrován: 20 led 2009 00:06
Bydliště: Sudety

Re: Padělky brzdných kotoučů (Brembo aj.) Setkali jste se?

Příspěvek od phaeton_esc »

Kamarad pred jistou dobou delal skladnika ve velkoobchode s autodilama. Mimojine rikal "privezou paletu s destickama, dalsi s krabicema a bali se to" krabice ruznych znacek, desticky vsechny stejny. Takze proc by to u kotoucu nemelo byt jinak..
Fiat Stilo MW 1.6 16v LPG & Mazda MX-5 NBfl 1.8

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: Padělky brzdných kotoučů (Brembo aj.) Setkali jste se?

Příspěvek od Taboo »

LiberaleMiguel2 píše:To, že u nás Brembo kotouče na běžné auta stojí ani ne litr, tudíž vyrábět někde padělky a prodávat je o pár drobných levněji má úplně dokonalou logiku je druhá věc 8)
Tady je hezky ukazana tva nevzdelanost a doslovna tupost :lol: ...

Brembo neprodava jejich kotouce jen za cenu jejich vyrobnich nakladu, protoze by pracovali zadarmo a to by nejak nedavalo smysl, ze ano? Rekneme, ze ty vyrobni naklady jsou abnormalne vysoke - treba 80% prodejni ceny a 20% tvori profit (naklady na distribuci, marketing, etc. pro jednoduchost pomineme). Pokud se nekomu podari snizit naklady na vyrobu jen o 5% (pouzitim levnejsich materialu, casem usetrenym na vyrobu, vystupni kontrolu, etc.), tak si muze dovolit prodavat ty kotouce o 5% levneji za zachovani toho sameho 20% profitu. Tomu rozumis, ano :? ? Dobre 8) . Budu pokracovat... I kdyby se nekomu nepodarilo ty vyrobni naklady snizit, ale naopak by pro nej byly o 5% vyssi a stale by prodaval ty kotouce o 5% mene, nez Brembo, tak stale ma na tom prodeji 10% profit - coz je pro mnohe Cinske vyrobce nadale prijatelnejsi, nez nulovy profit z jinak neexistujici vyroby a prodeje ( = kdyby ty padelky nevyrabeli a neprodavali).
Ve skutecnosti tam jsou ale take naklady treba na vyvoj a marketing, do kterych ti vyrobci padelku nemusi investovat, protoze to Brembo dela za ne.
Pokud tomu mas i nadale problem porozumet, zkus si to precist nekolikrat po sobe a pomaleji - anebo pozadej nekoho, aby ti to vysvetlil jeste jednoduseji :wink: .
IQ stylingem nenahradis.

Uživatelský avatar
tholis
Moderátor
Příspěvky: 3014
Registrován: 16 dub 2009 07:33

Re: Padělky brzdných kotoučů (Brembo aj.) Setkali jste se?

Příspěvek od tholis »

Jako clovek co dela v automotive pridam jerabnikovi jeste trosku do mlyna:

Opotrebene stroje slouzici pro OEM vyrobu po ukonceny vyroby daneho modelu jsou prodavany napr. do ciny kde se na nich dale vyrabi komponenty u kterych se musi (ne vzdy se tak deje) odbrusit logo =vyrobky maji horsi tolerance ci material...maji nulove naklady na vyvoj a mizivou cenu za nastroje...

Dalsi varianta je ze se uz OEM vyroba vyrabi v cine a protoze kazda vyroba ma urcitou zmetkovitost tak se dily nevhodne pro OEM produkci prodavaji dle stupne nekvality na ruznych trzich...My mame nekolik trhu: OEM(100% kvalita) ARG (nahradni dily pro OEM - 95%) trh1 (nahradni dily jako kelly apod. 80%) a trh2 (70% shit do asie)

No a u nas se hodne spatne kusy ktere uz neprojdou ani trhem 2 vyhazuji v cine se treba prebali a prodavaji dal jako padelky.

Toto ma kazdy vyrobce a proto originalni komponent casto vydrzi mnohem dele jak ten samy nakupovany.
" www.autowerks.cz "

Uživatelský avatar
SubTera
Příspěvky: 3289
Registrován: 21 čer 2008 00:46
Bydliště: Slaný

Re: Padělky brzdných kotoučů (Brembo aj.) Setkali jste se?

Příspěvek od SubTera »

Padelky samozrejme jsou a to i tech podstatne levnejsich vyrobcu (setkal jsem se i s Meyle atp.). Chce se mi napsat, ze podstatnejsi nez CO je KDE je nakoupis, ale to bohuzel neni smerodatny, nekdo treba neda dopustit na ATE, ja koupil dvakrat (jeste ke vsemu na nase auta) v obchodech AK a do dvou mesicich musely z auta komplet brzdy dolu (poprve cca tri roky zpet, podruhe pred 14ti dny na Coltu zeny), v obou pripadech zacaly vibrace a neuviritelne nesnesitelny piskani, jaky bezne auta v provozu ani nevydavaj. Osobne Brembo sehnat umim a vim ze to bude original, ale ani omylem ne za prakticky nesmyslny netovy ceny a tim padem to postrada smysl, neb jsou jiny varianty.

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Padělky brzdných kotoučů (Brembo aj.) Setkali jste se?

Příspěvek od Beaver »

Mě by nepřekvapilo, kdyby Miguel ty svoje BBK z těch padělků sám skládal (možná něvědomky) :lol:
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Padělky brzdných kotoučů (Brembo aj.) Setkali jste se?

Příspěvek od maRkus »

panove diky, je videt ze tu ma rozum vic lidi 8)
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Padělky brzdných kotoučů (Brembo aj.) Setkali jste se?

Příspěvek od Beaver »

Apropos, abych nezapomněl - ono to není jen o tom spotřebním zboží, protože je možné koupit i padělek samotného brzdiče, což je možná nebezpečnější sranda...

http://www.zerotohundred.com/2014/psa-f ... read-this/
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Padělky brzdných kotoučů (Brembo aj.) Setkali jste se?

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Beaver píše:Mě by nepřekvapilo, kdyby Miguel ty svoje BBK z těch padělků sám skládal (možná něvědomky) :lol:
jakože mi Kábrt poslal padělek sama sebe, jo ? :lol: a desky beru přímo z Anglie od BDP ;-)
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: Padělky brzdných kotoučů (Brembo aj.) Setkali jste se?

Příspěvek od Sova »

Nakonec jsem objednal Bremba u renomovaného prodejce Autocora, který je vlastněn Stahlgruberem.
Tak snad to bude v pořádku :)
Cléon & Fonte

Uživatelský avatar
Svobda
Příspěvky: 183
Registrován: 10 pro 2009 00:06
Bydliště: KV kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Padělky brzdných kotoučů (Brembo aj.) Setkali jste se?

Příspěvek od Svobda »

Stejně to jde vše z Polského skladu tak to nehrot :-D . Kamos byl i v polske fabrice na dily s krabickama vsech vyrobcu tak vim taky svoje :D
stavitelné podvozky www.DGR-PODVOZKY.cz
DOVOZ-ODTAH-OPRAVY aut

BMW_r
Příspěvky: 1
Registrován: 22 srp 2016 09:59

Re: Padělky brzdných kotoučů (Brembo aj.) Setkali jste se?

Příspěvek od BMW_r »

Padělků je na trhu určitě dost. Ale ono taky záleží ODKUD daný díl pochází. Občas se daj za padělky považovat vlastně některý originály. :D Často jsou brzdy vyráběny zvlášť pro západ (obvykle made in Germany) a pro ty křupany z východu (obvykle made in Poland). Stejnej part number, oboje origoš, o kvalitě asi netřeba mluvit. Stejně jako o tom co posílaj k nám do česka ... :? Takže občas se vyplatí vyrazit do DE nebo to objednávat na DE shopu.

Jo, a k tomu Brembu - měl jsem je na autě nějakou dobu a dobrý - made in Italy. :mrgreen: Koupeno v CZ.

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Padělky brzdných kotoučů (Brembo aj.) Setkali jste se?

Příspěvek od maRkus »

kdyz uz se ozivilo stare tema :D tak po zkusenostech, pokud mate zaujem o jakykoliv fejk tak autodily cardo :D dvakrat v zivote sem videl aby kotouce ATE byli krive od fabriky :D vsechny veci od nich maji jine nez original oznaceni atd atd... 5L olej castrol prijde otevreny atd :D
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Padělky brzdných kotoučů (Brembo aj.) Setkali jste se?

Příspěvek od bóďa »

maRkus píše:kdyz uz se ozivilo stare tema :D tak po zkusenostech, pokud mate zaujem o jakykoliv fejk tak autodily cardo :D dvakrat v zivote sem videl aby kotouce ATE byli krive od fabriky :D vsechny veci od nich maji jine nez original oznaceni atd atd... 5L olej castrol prijde otevreny atd :D
jak byly ty kotouče prosímtě křivé?
jinak http://www.autodily-cardo.cz/clanky/pomluvy/" onclick="window.open(this.href);return false; :wink:
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
pavelini
Příspěvky: 2637
Registrován: 27 lis 2007 12:53
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Padělky brzdných kotoučů (Brembo aj.) Setkali jste se?

Příspěvek od pavelini »

Padelky jsou dnes vazne uplne vseho, kotoucu Brembo se to samozrejme nevyhlo.
To samozrejme neni zadna novinka, ale uz celkem stara zalezitost a rada?
Ja ani nevim,snad jen,ze si tim clovek musi projit sam, aby se dopidil dodavatele, ktery jede realitu no.
Holt, jako snad ve vsem. :wink:
Nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný.
Vše zustalo, jen se doma zabydlelo něco rodinného pro kočárek a konečně něco RS a M

Lamik
Příspěvky: 114
Registrován: 14 kvě 2013 23:03

Re: Padělky brzdných kotoučů (Brembo aj.) Setkali jste se?

Příspěvek od Lamik »

Markus hod sem to video s tema kotoucema :D
Jsem to já jak zamlada :) Vaše L.A.M.A.

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Padělky brzdných kotoučů (Brembo aj.) Setkali jste se?

Příspěvek od maRkus »

bóďa píše:
maRkus píše:kdyz uz se ozivilo stare tema :D tak po zkusenostech, pokud mate zaujem o jakykoliv fejk tak autodily cardo :D dvakrat v zivote sem videl aby kotouce ATE byli krive od fabriky :D vsechny veci od nich maji jine nez original oznaceni atd atd... 5L olej castrol prijde otevreny atd :D
jak byly ty kotouče prosímtě křivé?
jinak http://www.autodily-cardo.cz/clanky/pomluvy/" onclick="window.open(this.href);return false; :wink:
zkusim dohledat video kotoucu, krive tam ze hazeli uz v krabici cca 1mm ..... a treba tlumice sachs nemaji stejne oznaceni jako kdyz si je vemu od treba APM, intercars atd.... oznaceni je delano dulcikem, misto raznic, tycky stabiku febi nejsou v pytliku febi a uz nove jsou casto min pevnejsi nez stare co se davaji z auta dolu, desticky ATE maji svuj typycky zapach ze ktereho si mi zveda kybl :D pri otevreni krabicek od nich se nic nedeje (uz vickrat) atd atd....

a ze si firma pise tyhle kecy, to klidne muze. ja nejsem jejich odberatel, lidi at si tam klidne nakupuji.. ja nejsem tak bohaty abych mohl kupovat levne veci...
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Padělky brzdných kotoučů (Brembo aj.) Setkali jste se?

Příspěvek od maRkus »

tak video by melo bezet... https://www.facebook.com/lupo.maniak/vi ... 3393960844" onclick="window.open(this.href);return false;
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Padělky brzdných kotoučů (Brembo aj.) Setkali jste se?

Příspěvek od m.artty »

Z Carda bereme asi poslední 2-3 roky na vše. Opel, Škoda, VW a že by byl nějaký problém jsem nepocítil. Třeba táhlo řízení (asi Febi) z Kelly šlo do háje po 2-3 měsících, to samé táhlo řízení (Lemforder) z Carda mám už 3. rokem a dobré. Nevim, nikoho nehájí, jen dávám svou zkušenost. Teď mám v kufru kotouče a desky ATE na Kadetta z Carda, tak uvidíme až se dostanu k výměně.
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a brzdy“