Výfuky

Vše o úpravách motorů a vyfuků.

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma, Libor12, Tom_

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bufik
Příspěvky: 439
Registrován: 19 srp 2013 12:53
Bydliště: Kladno

Re: Výfuky

Příspěvek od Bufik »

Tak mi k tomu řekni víc místo toho abys mi říkal jak jsem úsměvný.
The Ultimate Driving Machine. (OO=[][]=OO)

Uživatelský avatar
Bufik
Příspěvky: 439
Registrován: 19 srp 2013 12:53
Bydliště: Kladno

Re: Výfuky

Příspěvek od Bufik »

No odpovědi se asi nedočkám, takže jsem objednal 2ks 50x400mm tak uvidíme :)
The Ultimate Driving Machine. (OO=[][]=OO)

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuky

Příspěvek od JRD McLAREN »

ale dockas..

ono az si nekedy pocul "volnobezny chod" 1203ky..
tak iste vies, ze sa sem tam zakuckala ...
to je preto, ze vyfukove plyny sa rozhodli ist opacnym smerom ... nez ich tlacil piest...

ak katalyzator, ci stredny diel nahradis plne priechodzym absorbcnym tlmicom, tak odstranis prekazku prudu vyfukovych plynov...
a umoznis ich lepsiemu prudeniu ... ..ale

je nutne zachovavat a udrzovat urcitu rychlost vyfukovych plynov, pri urcitych otackach vs. poloha piestu vs. otvorenie vyfukoveho ventilu po TDC .. vs. ich teplota ...
..a tak dalej a tak dalej ...
..proste "jednoducha vec" .. nieco ako cierna magia...

takze je mozne, ak niekto pred tebou nahradil stredovy tlmic trubkou povedzme 50mm..
kde vnutorny priemer v tlmici bol 45mm ... tak proste zabil par Nm krutiaceho momentu v nizkych otackach ...
(a mozno ich len presunul do vyssich .... keby .. .. ..)
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

anycool25
Příspěvky: 2
Registrován: 06 kvě 2014 21:28

Re: Výfuky

Příspěvek od anycool25 »

Ahoj. Jsem v tuningu nováček zatím jsem hodil auto do laku a osadil liťákama, prahama a decenním spoilerem a teď je řada na výfuk. Můj dotaz zní jaký je rozdíl pokud koupím koncovku výfuku, nebo laďený výfuk resp. celý zadní díl. Nechci na autě šetřit tak se chci zeptat. Ano, asi na 100% bude lepší koupit laďák ale zajímá mě jaký je rozdíl když má auto laďák nebo kocovku. Dík

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Výfuky

Příspěvek od Beaver »

Ano, bude rozdíl ve zvuku.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Výfuky

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Co si představuješ pod pojmem "koncovka" a "laďák" ?
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Výfuky

Příspěvek od Gooder »

Mám catback Milltek a pokukuju po downpipe na 1.8T. Chci verzi s katem, ale dávat cca 20 tisíc Kč za Milltek se mi nechce (navíc stejně nemá homologaci). Co si myslíte o tom koupit obyčejnou downpipe bez katu a navařit do ní nějaký uni sportovní kat? Nebo myslíte, že funguje i tohle? http://www.highperformanceparts.cz/down ... v-96.26442" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Výfuky

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Jap party má pár kluků na Coupečkalch a dá se říct, že "za ty prachy dobré". Ale před montáží bych raději zkontroloval svary, už se stalo, že nebyla dovařená příruba na lambdu :D
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Výfuky

Příspěvek od Gooder »

Spíš mi jde o kvalitu toho materiálu. Za tu cenu věřím, že kat asi moc funkční nebude, ale popravdě, můj má naběháno 180 tisíc dle budíků a myslím si, že na tom nebude o moc lépe. Bez katu to nechci, za prvé hluk a chci, aby tam alespoň "něco" bylo. Pokud by zbytek věcí na Jap Parts bylo OK, možná bych časem zvažoval výměnu katu za schválený FIA.

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Výfuky

Příspěvek od Gooder »

Pořád koukám, co bude lepší (a jednodušší) řešení a udivila mě jedna věc. Downpipe s katem se dělá 2,5" a downpipe bez katu 3". Opačně se objevují výjimky. Nevíte někdo, z jakého důvodu tomu tak je?

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Výfuky

Příspěvek od Beaver »

Kat je "děrovaná cihla". Patrně má výrobce k mání nějaký určitý rozměr (možná protože, že se do auta jiný nevejde) a s ohledem na jeho maximální prostupnost nemá smysl dělat downpipe většího průměru.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Výfuky

Příspěvek od Gooder »

Tak změřit, jestli se tam kat s průměry 78mm vejde není problém, to můžu zkusit. Ale horší to bude s tou propustností. Tu asi nijak nezjistím, což je škoda. Chtěl jsem totiž 3" downpipe + navařit k tomu kat Magnaflow Euro 3/4 s přírubami 78mm. Vyšlo by to materiálově na cca 2/3 ceny downpipe 2,5" s katem Jap Parts. Myslíš, že lepší bude vzít ten 2,5" komplet teda?

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Výfuky

Příspěvek od Beaver »

Asi jsi nepochopil moji pointu - to "nemá smysl dělat downpipe většího průměru". To bylo myšleno tak, že pokud je prostě průchodnost toho katalyzátoru zhruba stejná jako té 2.5" trubky, tak nemá cenu na takový katalyzátor dávat 3" příruby. Pro tebe samozřejmě může být zajímavé použít 3" výfuk oproti 2.5". V zásadě ale nejspíš nic zásadně nepokazíš, pokud tu 3" variantu použiješ. Jinak JapSpeed vyrábí pokud vím všechno v Číně :mrgreen:
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Výfuky

Příspěvek od Gooder »

Pochopil jsem Tě správně, ale bohužel nevím průchodnost těch katů, tak mi přišla lepší volba Čína, která je udělaná komplet a "měla by být" zajištěna průchodnost. A nebo to můžu zkusit z té 3" a katu. Zase když ten kat bude mít menší průchodnost (dejme tomu pro 2,5" downpipe), tak 3" downpipe vadit nebude, ne? Jen se nevyužije potenciál.

Jinak vím, že to je Čína, ale všechny downpipe jsou z T304 a říkám si, v čem se to může lišit? Pokud bych dělal 3" downpipe bez katu a navařil na ní ten Magnaflow kat, tak bych stejně vzal nejspíš nějakou ebay downpipe. Tam se dá sehnat za 2t Kč, Milltek bez katu u nás za 9t Kč. Mi neříkej, že je v nich tak markantní rozdíl, že to udělá 7t Kč :D

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Výfuky

Příspěvek od Beaver »

Ty eBay downpipe jsou někdy sázka do loterie co se týká kvality - jak sváry, tak celkově naohýbání a rozměry. V ideálním stavu to bude pasovat jak má, v opačném případě se tomu musí pomoct přihnutím nebo převařením. U downpipe s katalyzátorem je potom další otázka, co Číňan použil dovnitř toho katalyzátoru a jak to bude fungovat (popřípadě jak dlouho). Pokud bych já volil mezí Čínskou downpipe 2.5" s katem nebo Čínskou 3" bez katu plus Magnaflow kat, tak to vyhraje asi 3" verze.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

walish
Příspěvky: 136
Registrován: 11 zář 2010 13:10

Re: Výfuky

Příspěvek od walish »

S tím, že větším výfukem nic nepokazíš zase až tak nesouhlasím. Na každý motor máš spočítáno, jaký průměr by měl mít, aby perfektně fungoval výplach motoru apod., což použitím většího/menšího průměru prostě nebude fungovat stejně. Zjisti si, jaký přesně rozměr tam máš mít a podle toho nakup. Každopádně ve tvé situaci bych použil kombinaci Magnaflow kat a k tomu dokoupil příslušný rozměr. Číňan do katu dá jen nějaký bordel, o průchodnosti apod. vůbec nemůže být řeč, co se týče nějakých garantovaných hodnot apod. A když jsem viděl ty sváry na obrázku z HPP, tak to je taky 100% Čína a na auto bych si to tedy nedal.

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Výfuky

Příspěvek od Gooder »

wallish: Na 1.8T se běžně jezdí 3" downpipe + 2,5" catback bez problému. Takže toho se nebojím ;)

Ještě jsem zvažoval downpipe od TA Technix: http://www.reviloshop.cz/store/goods_TA ... -76mm.html" onclick="window.open(this.href);return false; Četl jsem na ně docela slušné recenze, co se týče výfuků. Jen teď koukám, že ty bez katu jsou všechny dělené a v tom dělení je ohyb (alespoň na fotce to tak vypadá), čili s montáží katu bude asi trochu problém. Asi počkám a uvidím, jestli se něco neobjeví na prodej z něčeho dotaženého z Anglie, popřípadě zkusím přímo výfukáře :D

Uživatelský avatar
Breakthru
Příspěvky: 1804
Registrován: 05 dub 2006 19:59
Bydliště: Třebíč...

Re: Výfuky

Příspěvek od Breakthru »

chtěl bych požádat zkušenější o radu.Sháním dva koncový tlumiče z nerezu na V6....jedná se o VW 2.8 V6, takže potřeba dva kousky.Nechcu kupovat nějakou čínu od vjetviček, ale stačil by mi odkaz na nějaký stránky e-shopu nebo někoho, kdo se prodejem tohodle zabejvá.Nechcu nic ukřičenýho, nepočítám s nějakým zvyšováním výkonu, ale jen nahradit rozpadlý železo za něco lepšího....
svět dospělých je pro mne záhadou......

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Výfuky

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

http://www.sportovniautodoplnky.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
prodávají Magnaflow 8) neznám přesnou nabídku, tak kdyžtak mrkni
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
Breakthru
Příspěvky: 1804
Registrován: 05 dub 2006 19:59
Bydliště: Třebíč...

Re: Výfuky

Příspěvek od Breakthru »

díky 8) něco málo jsem našel :wink:
svět dospělých je pro mne záhadou......

MI9mis
Příspěvky: 1
Registrován: 28 srp 2015 21:16

Re: Výfuky

Příspěvek od MI9mis »

Zdravím mám prosbu vlastnim octavii 1.8t Rs a podle mého názoru originál koncovka by mohla mít pěkný zvuk ale mám problem v tom že někdo říka že mam dát kat ven pak že kat i střední tlumič a pak že stačí jen střední díl nemá někdo zkušenosti a poprřípadně rozměr trubky kterou tam místo toho dát děkuji :D

manik93
Příspěvky: 2
Registrován: 18 zář 2015 14:16

Re: Výfuky

Příspěvek od manik93 »

Ahoj mám dotaz narazil jsem na https://www.youtube.com/watch?v=3rCT5FfwBl0" onclick="window.open(this.href);return false; je to nějaké elektronické ovládání výfuku akorát v Čr to nikde nemůžu najít v americe se to dá normálně sehnat ale poštovné stojí stejně jako ta část výfuku s el. ovládáním. http://www.aliexpress.com/item/Tansky-U ... 5,201409_3" onclick="window.open(this.href);return false; nevíte někdo o nějakém obchodě v čr ?

Jirkoj
Příspěvky: 40
Registrován: 12 úno 2010 08:25
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuky

Příspěvek od Jirkoj »

Dej si tam škrtící klapku a lanko/servo.

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Výfuky

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

http://fmic.cz/przepustnice-wydechu/302 ... dechu.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ale cena se ti taky asi nebude líbit :D
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Výfuky

Příspěvek od Beaver »

Pokud si zbytek svaříš, tak nejlevnější je toto: http://www.ebay.com/itm/3-ELECTRIC-EXHA ... 2f&vxp=mtr
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Výfuky

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Není jednoduššší koupit elektronickou škrtící klapku z nějakého auta ? Na vrakáčích se dají sehnat za litr
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

manik93
Příspěvky: 2
Registrován: 18 zář 2015 14:16

Re: Výfuky

Příspěvek od manik93 »

tak už jsem našel jednoho kdo to prodává použité za 500 tak uvidím jak to bude vypadat a jaký to bude mít průměr ale jinak zjistil jsem že to prodává i HKS ale ti to prodávají za 5tisíc :-D :-D a když si vemu že z ameriky i s poštovnm to výjde na 2.5 tis.. :-D tak je to masakr no.. :-D

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Výfuky

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

.......kvalita určitě stejná 8)
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Výfuky

Příspěvek od Beaver »

manik93 píše:...zjistil jsem že to prodává i HKS...
Neprodává. Kde jsi to zjistil ?
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

kony5
Příspěvky: 1337
Registrován: 30 pro 2008 22:21

Re: Výfuky

Příspěvek od kony5 »

a co to udělat místo na elektro.. jen na táhlo s bowdenem ? ... nějaký laciný servomotor tak blízko na výfuku ty teploty stejně dlouho nevydrží... nejjednoduší by bylo ostrouhat starou škrtící klapku a dát tam servomotorek ale kvalitní servomotor bude stát tak 1500 .. a nevím co řekne hliníkova klapka na takové teploty.... každopádně zajímavý nápad na výrobu... http://www.power-gate.cz/cz/offer/kroko ... otory.html" onclick="window.open(this.href);return false; http://www.conrad.cz/42mm-krokovy-motor ... -a.k198722" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Tuning motoru + výfuky“