Audi Sport quattro

Na čem pracují členové TF

Moderátoři: Fáboš, Kane13, Tom_, tholis

Uživatelský avatar
Kuno
Příspěvky: 199
Registrován: 02 pro 2013 20:15
Bydliště: Zlín-Malenovice

Audi Sport quattro

Příspěvek od Kuno »

Na "důchod" :D jsem si udělal radost. Po dlouhém hledání,váhání-tedy moc váhat jsem si nemohl dovolit :D jsem koupil Audi 80 coupé quattro 2.3 s motorem 7A,typ B3, v celkem slušném stavu s STK..atd. Něco jsem do něj nainvestoval-přece jen nebylo vše k mé spokojenosti....
Když jsem ho pak z dílny přivezl domů,zaparkoval na zahradě a přemýšlel co s ním dál,uvědomil jsem si,že se mi to auto vlastně vůbec nelíbí a chvilku jsem se zaobíral i myšlenkou ho prodat.
Po chvíli tupého zírání do země jsem usoudil,že by bylo lepší mít coupé quattro starší verze-tedy B2. :D a po chvilce brouzdání na netu bylo jasno.
Zítra ráno si jedu pro B2 coupé GT,auto absolutně bez koroze je sice jen předohrab ale také 5V navíc s nostalgickým jetronic-em.
No od příštího týdne se bude řezat,vařit,brousit..atd aby mi ve finale zbylo jedno auto,co se bude co nejvíce podobat verzi A2 sport quattro.
Držte mi pěsti,vím,že to bude hooodně náročné.
Pokud někdo něco takového už dělal,uvítám jakékoliv rady,nápady..atd.
Chysler PT Cruiser,Mitsubishi 3000GT,VW Transporter,Renault Kangoo.
Bylo:R.Megane II 1.9DCI,VW Passat,R.Scenic,R.5,Š.Octavia 1.9tdi,Honda CRX VTEC,VW Vento,Lancia Delta 2000 HF Turbo.....a x dalších aut různých značek. :)))

Uživatelský avatar
pavelini
Příspěvky: 2637
Registrován: 27 lis 2007 12:53
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Audi Sport quattro

Příspěvek od pavelini »

Jedna kraska ze severu a plne funkcni...

http://www.ewrc-results.com/profile.php ... petr-Zacek" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.probrus.com" onclick="window.open(this.href);return false; je kontakt na clovecka, ktery si s tim skvele vyhral.
Nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný.
Vše zustalo, jen se doma zabydlelo něco rodinného pro kočárek a konečně něco RS a M

Uživatelský avatar
Skury
Příspěvky: 837
Registrován: 22 kvě 2004 15:45
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Audi Sport quattro

Příspěvek od Skury »

Mě baví zas tenhle projekt... ;) http://www.racingforum.cz/viewtopic.php?f=8&t=911" onclick="window.open(this.href);return false;
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun + VW Golf III Variant

Uživatelský avatar
AR166
Příspěvky: 5538
Registrován: 01 bře 2009 19:36
Bydliště: Sokolov-Svatava
Kontaktovat uživatele:

Re: Audi Sport quattro

Příspěvek od AR166 »

ten pan z racing fora je velkej pan. 8)
www.ar166.galerie.cz..........................................................................................................................................Mattig SSF (Sokolov-Svatava-Felgen) :D

Uživatelský avatar
Skury
Příspěvky: 837
Registrován: 22 kvě 2004 15:45
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Audi Sport quattro

Příspěvek od Skury »

Jojo, Ciky je hovado. :-D
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun + VW Golf III Variant

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Audi Sport quattro

Příspěvek od JRD McLAREN »

no a teda nejake fotky ..??
informacie ..??
plany ..??


..ci o com je tento projekt ..?
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

Uživatelský avatar
Kuno
Příspěvky: 199
Registrován: 02 pro 2013 20:15
Bydliště: Zlín-Malenovice

Re: Audi Sport quattro

Příspěvek od Kuno »

Zdravím,dlouho jsem tu nebyl,protože jsem usilovně pracoval (někdy). takže koho to zajímá:
Verzi Sport Quattro jsem přehodnotil a zavrhl. Spokojím se pouze s Audi coupe quattro A2-tedy velká (nezkrácená) A2
Jsem ve fázi,že typ B2 GT (původně předohrab) mám přestavěn na Quattro verzi a nyní dávám rozšiřovací laminátovou sadu (blatníky,kapoty,nárazníky...) Je s tím ukrutná jebačka-hlavně to dopasovávání laminátů. Převařování selé zadní části podlahy a tunelu z B3 byla proti tomu hračka ale nejpozději na jaře vyjedu.

P.S: Fotky zatím nedám nemám čas fotit a navíc by se mi někteří velmi zkušení stavitelé mohli smát. :) časem ale nějaké dám. :D
Chysler PT Cruiser,Mitsubishi 3000GT,VW Transporter,Renault Kangoo.
Bylo:R.Megane II 1.9DCI,VW Passat,R.Scenic,R.5,Š.Octavia 1.9tdi,Honda CRX VTEC,VW Vento,Lancia Delta 2000 HF Turbo.....a x dalších aut různých značek. :)))

Uživatelský avatar
Kuno
Příspěvky: 199
Registrován: 02 pro 2013 20:15
Bydliště: Zlín-Malenovice

Re: Audi Sport quattro

Příspěvek od Kuno »

pavelini píše:Jedna kraska ze severu a plne funkcni...

http://www.ewrc-results.com/profile.php ... petr-Zacek" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.probrus.com" onclick="window.open(this.href);return false; je kontakt na clovecka, ktery si s tim skvele vyhral.
Toto auto ale postavil někdo úplně jiný. :D
Chysler PT Cruiser,Mitsubishi 3000GT,VW Transporter,Renault Kangoo.
Bylo:R.Megane II 1.9DCI,VW Passat,R.Scenic,R.5,Š.Octavia 1.9tdi,Honda CRX VTEC,VW Vento,Lancia Delta 2000 HF Turbo.....a x dalších aut různých značek. :)))

Uživatelský avatar
pavelini
Příspěvky: 2637
Registrován: 27 lis 2007 12:53
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Audi Sport quattro

Příspěvek od pavelini »

Jj to mas svatou pravdu. 8) :wink:
Nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný.
Vše zustalo, jen se doma zabydlelo něco rodinného pro kočárek a konečně něco RS a M

Uživatelský avatar
Kuno
Příspěvky: 199
Registrován: 02 pro 2013 20:15
Bydliště: Zlín-Malenovice

Re: Audi Sport quattro

Příspěvek od Kuno »

CAM00132.jpg
Nyní jsem už ve "fázi" rozšiřování :D
Chysler PT Cruiser,Mitsubishi 3000GT,VW Transporter,Renault Kangoo.
Bylo:R.Megane II 1.9DCI,VW Passat,R.Scenic,R.5,Š.Octavia 1.9tdi,Honda CRX VTEC,VW Vento,Lancia Delta 2000 HF Turbo.....a x dalších aut různých značek. :)))

Uživatelský avatar
Kuno
Příspěvky: 199
Registrován: 02 pro 2013 20:15
Bydliště: Zlín-Malenovice

Re: Audi Sport quattro

Příspěvek od Kuno »

Na jaře bych chtěl vyjet,zatím s atmomotorem 7A-cca 130KW což bude při váze cca 1100kg zajímavé ale s tímto výkonem se nemohu spokojit. Takže co radíte? Zkusit implantovat turbo (jakési veliké z micáka :) mám regalu) a modlit se aby motor vydržel-i když 7A by měl mít kované střeva nebo shánět turbomotor,který bude třeba stejně na vyšší výkon ladit anebo se na to vy... a jezdit s atmoškou jen tak pro srandu? :)
Chysler PT Cruiser,Mitsubishi 3000GT,VW Transporter,Renault Kangoo.
Bylo:R.Megane II 1.9DCI,VW Passat,R.Scenic,R.5,Š.Octavia 1.9tdi,Honda CRX VTEC,VW Vento,Lancia Delta 2000 HF Turbo.....a x dalších aut různých značek. :)))

Uživatelský avatar
Kuno
Příspěvky: 199
Registrován: 02 pro 2013 20:15
Bydliště: Zlín-Malenovice

Re: Audi Sport quattro

Příspěvek od Kuno »

Nikdo nic? Škoda..tak aspon poděkuji. :)
Chysler PT Cruiser,Mitsubishi 3000GT,VW Transporter,Renault Kangoo.
Bylo:R.Megane II 1.9DCI,VW Passat,R.Scenic,R.5,Š.Octavia 1.9tdi,Honda CRX VTEC,VW Vento,Lancia Delta 2000 HF Turbo.....a x dalších aut různých značek. :)))

Uživatelský avatar
Bolo1
Příspěvky: 303
Registrován: 07 dub 2009 18:15

Re: Audi Sport quattro

Příspěvek od Bolo1 »

Já projekt sleduji a myslím, že nebudu jediný. I s atmoškou to bude velmi zajímavé auto a jsem zvědavý jak to dotáhneš dokonce 8)
Hujdaj a sempl klever

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Audi Sport quattro

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Taky to sleduju 8) 130kW bude fajn, ale s turbem to bude o několik levelů výš, já bych se toho foukání nebál
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Audi Sport quattro

Příspěvek od Tom_ »

Zalezi na Tobe a tve penezence....Neni problem tenhle motor fouknout a jet na seriovy spodek do cca 300hp, ale zalezi na stavu motoru, naladeni (Stand alone ecu) a x dalsich vecech. Sam mam tenhle 7A motor ve svem Audi a rozhodne ho nechci nechavat seriovy :lol: Ale zalezi na kazdem, jestli se vyde cestou atmosfery, preplnovani a nebo ponechani v seriovem stavu +- par veci vylepsit...Hodne se tenhle motor pouziva na preplnovani..Tak ci tak, pokud by jsi mel AAN,3B,ABY a chtel jit s vykonem pres 350hp, tak je lepsi streva vymenit...tudiz hodne lidi nechava 7A a preplnujou tenhle z duvodu usetreni penez o koupi stare 5cylinder turbo motoru....Dilu je pomerne dost at uz v Nemec,Americe,Anglii,ci Finsko/Norsko/Svedsko.....a samy pekny veci :lol: :lol:

034Motorsport dokonce prodava primo turbokit na tenhle motor....Na youtube je docela dost videi o 7A turbo, at uz samodomo zastavby nebo profi upravene



Audi Coupe Quattro

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Audi Sport quattro

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Za mě imho zbytečné tahat díly odněkud bůh ví odkud, stačí se domluvit s Digitunem, dodá všechno za nejlepší možné ceny atd 8) on tyhle auta staví jak na běžícím pásu :-)
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Audi Sport quattro

Příspěvek od Tom_ »

Ja s nim (GTO) byl osobne v Bialsku...bavili jsme se, ceny nejlepsi urcite nema, delaji primo jen origo turbo motory a do predelavek se moc poustet nechce, furt mi tam cpal origo ECu, kdyz jsem vyslovene rekl zadnou origo ecu z AAN nebo 3B nechci, ze VEMS nejak neumi na tenhle motor nebo co, ikdyz vim,ze VEMS delaj...Takze jsem z neho moc dobry pocit nemel. Spise mi prislo, ze to tak nejak ruzne lepi ty auta... Jako lepsi variantu vidim Karla (leon4x4),ktery sice bydli dal, ale jeho pristup je mi blizsi, ale on dela prevazne jen ridici jednotky/ladeni...
Audi Coupe Quattro

Uživatelský avatar
honza 2.0 16v
Příspěvky: 1518
Registrován: 09 říj 2005 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Audi Sport quattro

Příspěvek od honza 2.0 16v »

co se týče motorizace, pokud oželíš zvuk 5 válce (což u "repliky" Bčka z 80tek je podtstaná vada na kráse) tak kluci od nás implantujou jen 1.8 20VT v různých stádií úprav...změníš tak těžiště a i jízní vlastnosti

vlastě tady na semilsku je takový malý hnízdo zkrácenejch, nebo různě nafouknutejch AUDI... :wink: apostavit foukačku ze seriový NA tady v čr by taky něměl bejt problém...

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Audi Sport quattro

Příspěvek od Tom_ »

Nemel, jen zalezi jakou ma predstavu o cene....Btw ja myslim, ze ten 5tival je prave to, proc si to lidi kupujou..ale taky jsem videl prave par Audin s trosku nabitou 1.8ckou, ale ruku na srdce, ten petihrnek ma proste koule.... :D 8)
Audi Coupe Quattro

kony5
Příspěvky: 1337
Registrován: 30 pro 2008 22:21

Re: Audi Sport quattro

Příspěvek od kony5 »

Z polska jsou dobre jen krowky :D :D

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Audi Sport quattro

Příspěvek od Tom_ »

V tomhle bych zase nehazel vsechny Polaky do jednoho pytle :D ...co se tyce aut. sceny a vykonu jejich aut, tak jsou mnohem dal nez CR...staci to videt na drag zavodech, jake auta, vykony, vysledky jezdi...
Audi Coupe Quattro

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Audi Sport quattro

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Tom_ píše:Nemel, jen zalezi jakou ma predstavu o cene....Btw ja myslim, ze ten 5tival je prave to, proc si to lidi kupujou..8)
Naprostý souhlas 8)

Tome kdy jsi tam za ním byl ? Já zase narazil kdysi u Karla, teď už má k věci jiný přístup. Stejně tak GTO byl kdysi trochu neochotný, teď už je jinde. Za něho dám ruku do ohně. Zrovna těch 5 válů s výkonem 600+hp postavil, jak pro sebe, tak rodin a klienty, už několik 8) jde taky o to, že tohle je dokonale jeho krevní skupina :-) ale zase nechcu, aby to vypadalo, že ho tu nějak tlačím :D však napsat může Kuno více lidem a uvidí kdo mu víc sedne 8)
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Audi Sport quattro

Příspěvek od Tom_ »

Ja tam byl u nej cca 2 roky zpet, jeste predtim nez jsem zacal komplet delat cely spodek auta. Vim, jake auta Digitun delal a dela...obcas se mrknu na web nebo fb...Kazdopadne zalezi na Kunovi, jaky ma budget a jestli to nechce jen "poskladat" z dilu "co dum dal" a nechci mu tady OTeckarit
Audi Coupe Quattro

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Audi Sport quattro

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Tak teď už k tomu přistupuje dost jinak. Dva roky zpátky ohrnoval nos nad vspím co neznal, dneska je už jinde 8)
Ono pralvě u něho je super, že mu řekneš co chceš a kolik na to máš a jestli to chceš low cost, tak ti poradí jak na to atd. Foukal tam aji auta turbama z kamiónu atd, prostě podle možností zákazníka.
Taky už koncpím s OT, však jestli to Kuna bude zajímat, tak nějak zareaguje :-)
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
Kuno
Příspěvky: 199
Registrován: 02 pro 2013 20:15
Bydliště: Zlín-Malenovice

Re: Audi Sport quattro

Příspěvek od Kuno »

Moc děkuji za reakce,rady..atd. Dát tam turbočtyřválec nechci,Audi se mi líbí právě proto,že je to 5V,navíc příruby převodovky na převodovku pro quattro by jistě nepasovaly.
Zjara tedy opravdu vyjedu "jen" s atmoškou a přes zimu příštího roku až auto "zazimuji" zkusím něco s tím turbem. :D Mechanickou část jsem schopen si v pohodě udělat sám-jakousi :D praxi v tom mám,co se týká následného ladění-tam to bude horší ale jsem přesvědčen,že to také "dopadne."
Auto zcela jistě dodělám,žene mne jak můj elan tak také skutečnost,že jej stavím pro mou-nyní čtrnáctiletou dceru. :D,která místo zevlování na FB které je typické pro její vrstevnice má o motorismus velký zájem a ob den slyším : "Tatko,kdy už to bude hotovo?" :D
Co se týká legalizace pro provoz na silnici-auto bude jezdit zatím bez rámu s civilním interierem vyjma př.sedaček a pár drobností na dokladech z coupé quattro B3,který posloužil jako dárce pro stavbu coupéquattro B2. Mají dokonce ještě rok i STK. :D
No ale ted už dost psaní-jdu na něm makat dál. :)
Chysler PT Cruiser,Mitsubishi 3000GT,VW Transporter,Renault Kangoo.
Bylo:R.Megane II 1.9DCI,VW Passat,R.Scenic,R.5,Š.Octavia 1.9tdi,Honda CRX VTEC,VW Vento,Lancia Delta 2000 HF Turbo.....a x dalších aut různých značek. :)))

Uživatelský avatar
Kuno
Příspěvky: 199
Registrován: 02 pro 2013 20:15
Bydliště: Zlín-Malenovice

Re: Audi Sport quattro

Příspěvek od Kuno »

P.S. : klidně O T-čkařte :D každý názor,zkušenost,rada..atd má pro mne cenu a dopředu za ně děkuji.
Chysler PT Cruiser,Mitsubishi 3000GT,VW Transporter,Renault Kangoo.
Bylo:R.Megane II 1.9DCI,VW Passat,R.Scenic,R.5,Š.Octavia 1.9tdi,Honda CRX VTEC,VW Vento,Lancia Delta 2000 HF Turbo.....a x dalších aut různých značek. :)))

Uživatelský avatar
honza 2.0 16v
Příspěvky: 1518
Registrován: 09 říj 2005 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Audi Sport quattro

Příspěvek od honza 2.0 16v »

ještě k tomu turbení

- můžeš využít jistou podobnost s VW 4 válci a pokud bude vycházet vrtání/zdvih/kompresní vejška pístu/délka ojnice a použít sestavu z nějakýho VW..tak se dá postavit docela low-cost motor..

kámoš si podobnou cestou postavil gti 16v na kompresoru.. vyšlo ho to jen na pořízení druhýho 8v motoru, kterej má vybraný písty a tím snížil KP...

Uživatelský avatar
Kuno
Příspěvky: 199
Registrován: 02 pro 2013 20:15
Bydliště: Zlín-Malenovice

Re: Audi Sport quattro

Příspěvek od Kuno »

honza 2.0 16v píše:ještě k tomu turbení

- můžeš využít jistou podobnost s VW 4 válci a pokud bude vycházet vrtání/zdvih/kompresní vejška pístu/délka ojnice a použít sestavu z nějakýho VW..tak se dá postavit docela low-cost motor..

kámoš si podobnou cestou postavil gti 16v na kompresoru.. vyšlo ho to jen na pořízení druhýho 8v motoru, kterej má vybraný písty a tím snížil KP...
to mne také napadlo ale raději půjdu cestou vyššího těsnění hlavy motoru.
Chysler PT Cruiser,Mitsubishi 3000GT,VW Transporter,Renault Kangoo.
Bylo:R.Megane II 1.9DCI,VW Passat,R.Scenic,R.5,Š.Octavia 1.9tdi,Honda CRX VTEC,VW Vento,Lancia Delta 2000 HF Turbo.....a x dalších aut různých značek. :)))

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Audi Sport quattro

Příspěvek od Libor12 »

raději se podívej po pístech. Sice se to vyrabí,prodává,používá... přesto to není moc spolehlivé,zvláště třeba u litinového bloku a hliníkové hlavy. Dva materiály s různou tepelnou roztažností a je problém. To vysoké těsnění se se spolehlivostí oem nedá vůbec srovnat.
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

Uživatelský avatar
Kuno
Příspěvky: 199
Registrován: 02 pro 2013 20:15
Bydliště: Zlín-Malenovice

Re: Audi Sport quattro

Příspěvek od Kuno »

Uvidím a rád si nechám poradit.
Jinak-dnes jsem začal do auta montovat řízení a hydraulický system posilovače brzd z B3. Trochu se upravovalo ale je tam. Zítra budu pokračovat. :D
Chysler PT Cruiser,Mitsubishi 3000GT,VW Transporter,Renault Kangoo.
Bylo:R.Megane II 1.9DCI,VW Passat,R.Scenic,R.5,Š.Octavia 1.9tdi,Honda CRX VTEC,VW Vento,Lancia Delta 2000 HF Turbo.....a x dalších aut různých značek. :)))

Odpovědět

Zpět na „Projekty“