vychytávky do garáže - vaše dílny

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

kart-tom
Příspěvky: 58
Registrován: 22 lis 2013 18:05
Bydliště: skoro Hradec Králové

vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od kart-tom »

co takhle par fotek a informací všelijakých vychytávek a nářadí co používáte v garáži nebo dílně
a samo představte vaše pracovní prostředí
co mohu v poslední době doporučit tak je to Plasmová řezačka Berlan BPS40 za ty peníze docela slušný
jinak mám svářečku a kompresor Einhell taky toho dost udělaly

jinak moje dílna
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Dejv
Příspěvky: 1152
Registrován: 18 úno 2005 14:42
Bydliště: Hradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od Dejv »

koukám že máš stejnej dvousloup...taky se ti vyjebávaj matice? 2roky a je po nich..
.....::::Š110R::::......74
ex: uz moc aut mi proslo pazourama..se snad ani neda spocitat
aktuální: VW Passat B5 +mrdinka na skákání a prodej

Nissan Patrol W160 3,3D(SD33)-No turbo, No Brakes
Kdo nespí.....NEZASPÍ !!!

kart-tom
Příspěvky: 58
Registrován: 22 lis 2013 18:05
Bydliště: skoro Hradec Králové

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od kart-tom »

Zvedak mam cca 2 roky a vpohode ale pouzivam ho malo jinak dost zalezi na bronzu a taky na tom jak ho mazes a samo jestly mas uz vyjety tyce tak uz nic nepomuze

Aladin
Příspěvky: 5079
Registrován: 11 úno 2005 18:52
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od Aladin »

takovouto dílničku závidím...
já v létě "rekonstruoval" garáž... do garáže roky zatékalo, byly navlhlé zdi, střecha KO, prostě hrůza...

bohužel ve 22m2 toho místa moc není....

ale... mám z toho radost 8)
mimochodem, kdysi byla garáž vytápěna peckem... bohužel z toho byl celkem bordel, takže uvažuju, jak vytápět? Elektrikou se mi teda zrovna nechce... budu rád za každý dobrý nápad :)

původní stav po vystěhování - příprava na novou střechu
Obrázek

tady byl ten kámen úrazu
Obrázek

oholeno
Obrázek

zakrývání
Obrázek


a když už byla střecha hotová, přišel na řadu interiér.

takže zprvu oklepat duté omítky
Obrázek

v průběhu oklepávání omítek se topilo v pecku, aby heraklit na střeše vyschl :)
Obrázek

hrubá omítka
Obrázek

strop v perlince, aby na auto nepadaly žádné kousky zdiva
Obrázek

jemná omítka
Obrázek

vymalováno, srovnaná podlaha natřená Betexem
Obrázek

tahání nové elektřiny
Obrázek

2 okruhy na světla, 6 zásuvek, nové zářivky i celá elektroinstalace. V porcelánových pojistkách vyměněny vnitřky
Obrázek

pořídil jsem si ponk - taky prošel jistou renovací :) a nastěhovalo se spoustu věcí do garáže. Některé ještě přijdou na auto (především ty zabalené)
2.jpg
a abych pořád nemusel hledat všechno nářadí...
Obrázek


Nejedná se o žádnou profi dílnu... ale jak jsem již výše psal, je to garáž, ve které mám svého plechového miláčka. Jsem rád, že je v garáži sucho, čisto a pro moje potřeby je tam vše, co potřebuji.
Rapid 130 --> 110r --> Favorit --> 1000MB --> E34 525iA --> Swišť GTi MK III (125,8dB :lol:) --> Golf 1.9 GTI TDI 20 jahre
felďoška 1,3 combi ethanol - prodáno, Astra caravan 1,7 Dti - prodáno, Passat variant AFN
https://www.facebook.com/RadimRemiasFoto

kart-tom
Příspěvky: 58
Registrován: 22 lis 2013 18:05
Bydliště: skoro Hradec Králové

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od kart-tom »

Jo pekne sis to opravil
Ohledne vytapeni tak bych chtel elektricky infra zaric to je na obcasne zatopeni asi nejlepsi a pocitove teplo je hned

Uživatelský avatar
Breakthru
Příspěvky: 1804
Registrován: 05 dub 2006 19:59
Bydliště: Třebíč...

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od Breakthru »

kart-tom:slušnej pokojček 8)
tenhle rok jsem taky "opravoval" dílnu....zdi, strop, vyklízel, nový police, regal....až bude volná, tak taky nafotím lépe...Mám ji po otcovi.Po rozvodu rodičů zůstala dílna mě, on už se autama neživí.Původně sloužila jako klempřská, takže mám i rovnací stolici "korek"..Tak jsem udělal xxx oprav a úprav.Zvedák na motory (traverza navařená kolmo na stropní nosníky), vyhodil starý topení s radiatorama, udělal se novej kotel atd. atd....
tady mám dvě fotky ještě z procesu, kdy to nebylo úplně hotový...a ještě mám nějaký plány na Vánoce, kdy bude víc času....zatím mě tlačí práce na autech...halt šest aut a nějaký ty kšefty :D

plus mám ještě jednu malou dílnu s kámošem a malou stodolu na pár aut v pronájmu....

jináč používám nejraději Fortum.Mám od něj velkou i malou gola sadu, torxy, inbusy, ráčnový klíče, očkoplochý rovný klíče, nějaký ty kleště :D pak ještě nějaký ty klíče a inbusy od Extolu....el. od Makity, něco od Tony-starou golu, klíče, malej momentovej klíč atd...svářečka je stará AEK 180, ale v příštím roce vrátím otcovi a půjdu do 220...plus xxx dalšího nářadí jako samodomo kompresor, prehistorickej švajc, rozpínáky, stahováky a všecko, co je vlastně třeba......
Přílohy
manta.JPG
manta 2.JPG
svět dospělých je pro mne záhadou......

kart-tom
Příspěvky: 58
Registrován: 22 lis 2013 18:05
Bydliště: skoro Hradec Králové

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od kart-tom »

Ja jsem tu dilnu predelaval z jednoho staryho baraku tak 3 roky
Neco ze stavby
Obrázek
Obrázek

Jinak jsem nasel fotku meho prvniho heveru
Kde neni misto na dvousloupak tak dobry
Obrázek

A abych nezspomel jeste mam za dilnou zasivarnu
Obrázek

Takze az me manzelka vyhodi tak ma kde bydlet

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od maRkus »

kart tom :D ty mas vetsi garaz nez ja dilnu v praci :D :D :D a vetsi hever :D
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Svobda
Příspěvky: 183
Registrován: 10 pro 2009 00:06
Bydliště: KV kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od Svobda »

No já mám takovou postavenou kvůli dvousloupaku s vyšším stropem . Už to taky dělám pěknou dobu furt není cas a ani me ty stavební prace neba :-) . Ještě máme druhou garáž tam bych dal dvě auta za sebou a i sire lepší než tady ,ale plna bordelu :-) a nízkej strop .
Takže momentálně pojedem hlavně na tuhle a menší s kanálem a pergola . Už nějak premyslim jak tam narvu většinu potřebnou .Tenhle týden se udelal nájezd do dělat par sadrosu natřít beton a nacpat tam ten šílené těžkej dvousloup :-( Obrázek
Obrázek
stavitelné podvozky www.DGR-PODVOZKY.cz
DOVOZ-ODTAH-OPRAVY aut

Uživatelský avatar
AR166
Příspěvky: 5538
Registrován: 01 bře 2009 19:36
Bydliště: Sokolov-Svatava
Kontaktovat uživatele:

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od AR166 »

kde je hranice mezi garazi a dilnou? vsichni velky kluci chodi vyznamne do dilny, ja porad do garaze. :D

v ty volnestojici "spinavy" se odehrava momentalne veskere deni. zvedak jednosloup motex, kterej 20 let lezel. jsem prvni kdo ho zajel. :D dvoupistovej orlik, svarecka velkej kuhtreiber a malej jebkovej einhell, kukla speedglas 9100 X, prima vzduchova bruska narex, uhlová bruska narex 180, bosch profesional 125, makita 115, ... gola po tatovi. :D hlavni pracovni cinnost mam jinou, veci kolem aut jsou jen vikendovka a zabava, proto nemam top vybaveni. :lol: :D

"cista" garaz v dome je pred dokoncenim. :D

vychytavky asi ani zadny nemam. :D
Přílohy
5c1b163112_98199698_v1.jpg
10340133_10202640819921544_3880100396117165993_n.jpg
b58fb1048a_101366554_v1.jpg
www.ar166.galerie.cz..........................................................................................................................................Mattig SSF (Sokolov-Svatava-Felgen) :D

Uživatelský avatar
Dejv
Příspěvky: 1152
Registrován: 18 úno 2005 14:42
Bydliště: Hradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od Dejv »

kart-tom píše:Zvedak mam cca 2 roky a vpohode ale pouzivam ho malo jinak dost zalezi na bronzu a taky na tom jak ho mazes a samo jestly mas uz vyjety tyce tak uz nic nepomuze
mno já ho mám trochu dýl..od 03, bronzový matice 4x a jednou i se sroubama a od tý doby co se vyměnili v tom pořád lupe... :mad: jestli ještě někdy něco takovýho budu řešit a plánovat koupi novýho heveru pujdu už do hydrauliky. veškerý opravy za desetikorunu a ne za desítku.. 8)
.....::::Š110R::::......74
ex: uz moc aut mi proslo pazourama..se snad ani neda spocitat
aktuální: VW Passat B5 +mrdinka na skákání a prodej

Nissan Patrol W160 3,3D(SD33)-No turbo, No Brakes
Kdo nespí.....NEZASPÍ !!!

Aladin
Příspěvky: 5079
Registrován: 11 úno 2005 18:52
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od Aladin »

napadlo mě takovéto topení...
máte s něčím podobným zkušenosti? Jaké by jste doporučili?

http://topidla.heureka.cz/srovnani-prod ... mclipboard" onclick="window.open(this.href);return false;
Rapid 130 --> 110r --> Favorit --> 1000MB --> E34 525iA --> Swišť GTi MK III (125,8dB :lol:) --> Golf 1.9 GTI TDI 20 jahre
felďoška 1,3 combi ethanol - prodáno, Astra caravan 1,7 Dti - prodáno, Passat variant AFN
https://www.facebook.com/RadimRemiasFoto

Uživatelský avatar
AR166
Příspěvky: 5538
Registrován: 01 bře 2009 19:36
Bydliště: Sokolov-Svatava
Kontaktovat uživatele:

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od AR166 »

mam v garazi tyhle plynovy POHODY, z bazose za 500,- :D . lepsi jsou kamna s ventilatorem, coz ja nemam. i tak to ale 30m2 vytopi z -5° do mikinove teploty behem hodiny. uvadeji spotrebu 300 hodin na 10kg lahev, ale ja to vidim na polovicni hodiny.
Naposledy upravil(a) AR166 dne 17 lis 2015 11:30, celkem upraveno 2 x.
www.ar166.galerie.cz..........................................................................................................................................Mattig SSF (Sokolov-Svatava-Felgen) :D

onetwothree
Příspěvky: 115
Registrován: 02 čer 2012 19:15

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od onetwothree »

Vzal bych to co maj teď v Lidlu :D http://www.lidl.cz/cs/nabidka.htm?actio ... l&id=40030" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od bóďa »

joo, to v lidlu sem ted vzal a funguje to jak svin :) (ostatně jako všechno z lidlu, muj oblibenejch obchod s naradim :lol: ) ale taky spotřebička... jinak topím naftovym bufikem master, za 10 minut dilna vytopena.

jinak abych nebyl uplně ot, tak tady něco ze stavby moji dilny v dilne. ted uz je tam "trosku" vis veci :lol:
Přílohy
P1060757.JPG
P1070003.JPG
P1080105.JPG
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
JEKL
Příspěvky: 344
Registrován: 27 úno 2007 20:47

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od JEKL »

Když se tu řeší dílna ... kolik je myslíte minimum strop pro sloupovej zvedák ? mám v plánu dělat v dílně novou podlahu, střecha je sedlová a strašně nízko podhled, napadla mě kacířská myšlenka podhled vymlátit a dopřát si sloupovej hever, jde mi to to jestli to za tu námahu vůbec stojí . Díky
Mercedes W201 a W208, ex W124

kart-tom
Příspěvky: 58
Registrován: 22 lis 2013 18:05
Bydliště: skoro Hradec Králové

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od kart-tom »

K plynovej kamnum mam pohody a topy to dobre ale maj par necnosti bejva cejtit plyn a v maly garazi to chce prisun cerstviho vzduchu jinak hrozy otrava spalinama

K heveru a vysce stropu
Pocitej vysku 4.5m na osobak a tak 6m na dodavku pro standart hever pro nizkozdvih min
Jinak jak vidis na me dilne ja ty stropy ve velky dilne vyboural prave kuli heveru

Kde neni mysto na velkej hever docela dobrej je tenhle
http://www.autotech-chotebor.cz/produkt ... vedak-3000

Nekde na netu byly i navody na home made verzi

Uživatelský avatar
skodik
Příspěvky: 247
Registrován: 25 dub 2008 13:38

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od skodik »

kdyby ten zdvíhací rám nestál ranec...
Ford Mondeo TDCI (96kw)
Škoda Fabia, taková benzínová zdechlina.....

Uživatelský avatar
JEKL
Příspěvky: 344
Registrován: 27 úno 2007 20:47

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od JEKL »

4,5m asi nedám ale 4m možná jo .... no uvidíme spek
Mercedes W201 a W208, ex W124

kart-tom
Příspěvky: 58
Registrován: 22 lis 2013 18:05
Bydliště: skoro Hradec Králové

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od kart-tom »

moje poslední hračka
Obrázek

nedávno jsem měl půjčenou profiplasmu a je to super věc a tahle pro hobby je docela slušná řeže aš 10mm plocháč
plechy na autě to řeže jak když maluješ propiskou

diagnostika (čínská kopie Delphi)
Obrázek

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

Ten superb v odkaze je pekne zvednuty. Da se zalovat firma kdyz tak sve auto nezvednu? :-D
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
crazyape
Příspěvky: 1610
Registrován: 25 říj 2005 20:55
Bydliště: doma

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od crazyape »

AR166 - kolik máš strop? Vypadá to tak na 2,3m....stejně nízký mám totiž já a stále přemýšlím jestli se mě tenhle starej nůžkovej hever vyplatí. Zvednul bych osobáka tak do 90cm...

Uživatelský avatar
AR166
Příspěvky: 5538
Registrován: 01 bře 2009 19:36
Bydliště: Sokolov-Svatava
Kontaktovat uživatele:

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od AR166 »

strop je 2,5m.. ja mam dva problemy, vyska stropu je jen jednim z nich. :D druhym je typ, konstrukce zvedaku. pistnice, ktera se pri zvedani vysouva, vysku zdvihu limituje driv, nez stecha auta. mam ve strope prave pro tu pistnici malou diru, kterou prochazi na pudu. ackova strecha ale stejne pistnici nepusti vyse. musel bych udelat do strechy diru a udelat nejakej falesnej kominek, coz se mi zatim nechce. auto- osobak zvednu max tak, ze mam prah auta cca 90-100cm nad podlahou, mezi strechou auta a stropem garaze mam v te chvili jeste asi 20cm a pistnice se uz skoro dotyka strechy. na tu moji klempirinu (prahy, lemy) celkem idealni vyska.

stajnak si ale, kdyz delam neco na spodku auta, pri kleceni nebo lezeni stejne nadavam, proc jsem neudelal diru do strechy a tu pudu nevyboural. :D jednou se naseru... :lol:
www.ar166.galerie.cz..........................................................................................................................................Mattig SSF (Sokolov-Svatava-Felgen) :D

kart-tom
Příspěvky: 58
Registrován: 22 lis 2013 18:05
Bydliště: skoro Hradec Králové

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od kart-tom »

Rád bych se ještě vrátil k vytápění
Nemáte někdo zkušenost s elektrickými infrazářiči
myslím něco takového http://www.tkf.cz/e-shop/infrazarice

zdá se my to celkem slušné do dílny kde potřebuji občas zatopit a není to pravidelné
Naposledy upravil(a) kart-tom dne 29 lis 2015 11:00, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
JEKL
Příspěvky: 344
Registrován: 27 úno 2007 20:47

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od JEKL »

Ahoj, infrazářič ti ohřívá jenom povrch těles, na které přímo míří, takže pokud bude mířit v garáži na tebe bude vše OK . Já používám pro rychlé zavlažení elektrický Master http://www.naradionline.cz/zbozi/elektr ... v-3kw.html rychle zvedne teplotu vzduchu v celé garáži. 8)
Mercedes W201 a W208, ex W124

Rudi
Moderátor
Příspěvky: 11957
Registrován: 22 srp 2004 13:03
Bydliště: OK
Kontaktovat uživatele:

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od Rudi »

když už to tady máme, máte tu někdo zkušenosti s montovanejma garážema, resp. skoro halama. Zvažuju něco kolem 10x10 a do zděný se mi úplně nechce :D
VW - Very Wonderful
ALUSADY.CZ - originální alu kola na Váš vůz
Dovoz vozidel, odtahy z celé EU, STK

Uživatelský avatar
Bolo1
Příspěvky: 303
Registrován: 07 dub 2009 18:15

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od Bolo1 »

Máme na firmě plechovou 4x6 . Za ty prachy spokojenost. Teď máme objednanou další větší (v Polsku), takže za mě gut.
Hujdaj a sempl klever

kart-tom
Příspěvky: 58
Registrován: 22 lis 2013 18:05
Bydliště: skoro Hradec Králové

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od kart-tom »

Kdybych stavel garaz 10x10 abych vni mohl neco delat tak bych schanel kingspan panely a konstrukcy bych udelal z dreva jako na pergolu a pak to jen oplastis
Kamos ma takhle postavenou dilnu a super panely sehnal bazarovy za dobry penize
Je to zatelplene a udelas z toho i strechu a kde chces okno tak vemes pilu a je to

Rudi
Moderátor
Příspěvky: 11957
Registrován: 22 srp 2004 13:03
Bydliště: OK
Kontaktovat uživatele:

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od Rudi »

Mně je právě spíš jenom o sklad samotnej, nic v tom dělat nepotřebuju, proto veškerá izolace atd je mi úplně šumák.

Bolo1 - co léto? Rozpálí se to natolik, že se tam nedá ani vejít?
VW - Very Wonderful
ALUSADY.CZ - originální alu kola na Váš vůz
Dovoz vozidel, odtahy z celé EU, STK

Uživatelský avatar
Bolo1
Příspěvky: 303
Registrován: 07 dub 2009 18:15

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od Bolo1 »

Je to z pozinkovaného stříbrného plechu, používáme to jako sklad. Máme v tom i tech. benzín, takže teplota je v létě úplně v pohodě.
Hujdaj a sempl klever

Odpovědět

Zpět na „Pokec“