motor fouká měrkou

Vše o úpravách motorů a vyfuků.

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma, Libor12, Tom_

Odpovědět
AxE_26
Příspěvky: 2
Registrován: 28 říj 2016 23:05
Bydliště: Kroměříž

motor fouká měrkou

Příspěvek od AxE_26 »

Zdravím pánové,

Potřeboval bych prosím Vás poradit.

Mám nově udělaný celý motor, jak hlava (zabroušení ventilů, nové ventily, hydroštely, výměna gufer, vodítek, srovnání, otlakování)
Blok= nové vložky vyfrezované na STD píst a zakroužkováno STD kroužky = origo Mahle, klika nebyla broušena byla v cajku, plus srovnaný blok).

Motor jsem poskládal nastartoval a od prvního startu fouká mírně olejovou měrkou a chtěl bych se zeptat zda je to normál ? Nebo spíše do té doby než se motor zajede (dejme tomu 5000km)

V motoru je nalitej olej na zajetí motoru od firmy Millers Oils 10w40.

Po první nastartováním jel motor na volnoběh zhruba hodinu, vše bez problémů. Druhý den říkám projedu to, najel jsem 4km a klekl altík. Tak jsem vyměnil altík a říkám opětovně půjde se projet, jenomže jak jsem nastartoval tak zhruba po pár minutách mi začal téct olej po motoru přes gufera vaček.

Jenomže dnes jsem vyměnil gufera na vačkách a jak mile nastartuji tak se začne od rozvodovych kol hned prášit olej a víři se to po celém boku motoru a do chvilky je vše poblite od oleje.

Takže výměna gufer nepomohla a opětovně to přes ně teče.

Jenomže jak přemýšlím, tak díky tomu že motor funí měrkou tak znamená že bud tlakuje odvětrávání klikové skříně a nebo netěsní kroužky. Jenomže odvětrávání je v novotě a vše plně průchozí, což kdyby bylo plné tak bych pochopil že to vytlačuje gufera a proto přes ně teče olej.

Takže bych se chtěl zeptat, zda foukání měrkou je ok nebo spíše do té doby než se motor zajede, nebo zda je to špatně ?
Když jsem auto kupoval tak měrkou funěl, protože byli pístní kroužky spečené jak brambora a motor bral 2l oleje na 800km při těžké noze. Jenomže teď motor netěsní protože není zajetý takže teď otázkou jak to teda doopravdy má být když je motor nový.

Jednoduše už z toho začínám být na prášky když mě oprava stála 100 000kč a není možné aby to už jelo :)

Předem Vám děkuji za radu. Jinak jedná se o Volvo 850 2.0 T5 211HP.
Volvo 850 2.0 T5

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: motor fouká měrkou

Příspěvek od Libor12 »

Hodinu po nastartování není co zabíhat. Dáš si to ještě jednou. Pokud je odvetrani průchozí,a fouká to přes kroužky tolik,ze to tlačí pres gufera tak je to špatně a nic si nesedne.
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

AxE_26
Příspěvky: 2
Registrován: 28 říj 2016 23:05
Bydliště: Kroměříž

Re: motor fouká měrkou

Příspěvek od AxE_26 »

No tak to je radost, takže řešení je jaký ? rozkuchat motor a překroužkovat znova ?

Nebo nechat udělat kompletně nové vložky znova na STD píst ?

Momentálně vůle v zámku pístního kroužku je 0,30mm výrobce toleruje od 0.25mm do 0,50mm. Když jsem motor dával na G.O tak vůle 0,95mm :D

No ono co se týká tlakování tak zatím je to jen odhad skrze foukání výparu olejovou měrkou.

Protože když se motor nastartoval po prvé a jel hodku na volnoběh, tak nikde nic neteklo, druhý den to jelo sotva 30 minut než se vysypal altík a též nic neteklo. Tak jsem třetí den vyměnil altík a říkám půjdu to projet, než jsem se rozjel tak to jelo zhruba 15minut a v tu dobu to začlo téct.

Takže po dnešku mám dosti velké dilema, bud ten motor tak tlakuje (viz ta olejová měrka) a nebo se odplavil z nějakého místa tmel pod víkem a začíná to tama téct a gufera to neudrží a bohužel se to protlačuje přes gufera ven. Toť má úvaha.
Volvo 850 2.0 T5

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: motor fouká měrkou

Příspěvek od Beaver »

Špatný PCV ventil. Pokud je v pořádku, tak to fakt asi fouká kroužkama a potom to znamená rozborku, kontrolu a hledání příčiny problému.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: motor fouká měrkou

Příspěvek od JRD McLAREN »

bavime sa o benzinovom 2.0 20V R5 Turbo motore ..?? (157kW/213hp)

si si v tom pripade isty, ze turbo "nefuka" aj do toho odvetrania ..??

EDITED:
a aby sme dlho neexperimentovali, tak zmeraj tlaky vo valcoch ..
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

Odpovědět

Zpět na „Tuning motoru + výfuky“