Dekarbonizace benzinoveho a naftoveho motoru.

Vše o úpravách motorů a vyfuků.

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma, Libor12, Tom_

Odpovědět
Jon1
Příspěvky: 358
Registrován: 30 pro 2008 21:41
Bydliště: Medlešice

Dekarbonizace benzinoveho a naftoveho motoru.

Příspěvek od Jon1 »

Zdravicko lidi , uplnou nahodou sem na youtube narazil na toto tema . Mate s tim nejake zkusenosti treba pomoci tohoto http://www.bonatrade.cz/bg-6567k-sada-p ... 9-110-208/" onclick="window.open(this.href);return false; ? Jde mi o zkusenosti s timto nebo podobnym pripravkem :wink: .
Renault laguna II 1.8 16v
Sestry: Renault twingo 1.2
pracovni : JD 8335R

Uživatelský avatar
H.o.m.i.e.
Příspěvky: 655
Registrován: 14 črc 2008 16:08
Bydliště: kósek vod Brna

Re: Dekarbonizace benzinoveho a naftoveho motoru.

Příspěvek od H.o.m.i.e. »

Pokud se dobře pamatuju tak je tady o tom docela slušný téma ale nemohl jsem ho najít. Četl jsem to jen letmo ale taboo tam myslím psal že je nejlepší na usazeniny a vyčištění použít páru. Nechat motor za chodu nasávat obyčejnou páru. Myslím si že když si dáš práci tak ten topic najdeš. Bylo v něm spoustu užitečných informací.

EDIT: http://www.tuning-forum.org/viewtopic.p ... =p%C3%A1ra a tady http://www.tuning-forum.org/viewtopic.p ... lit=prolil

Jon1
Příspěvky: 358
Registrován: 30 pro 2008 21:41
Bydliště: Medlešice

Re: Dekarbonizace benzinoveho a naftoveho motoru.

Příspěvek od Jon1 »

Mockrat diky za odpoved :wink: proctu si to . Mam benzinak s 320 000 kilometrama na budikach tak sem se zatim jen teoreticky zamyslel .
Renault laguna II 1.8 16v
Sestry: Renault twingo 1.2
pracovni : JD 8335R

Uživatelský avatar
honza 2.0 16v
Příspěvky: 1518
Registrován: 09 říj 2005 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Dekarbonizace benzinoveho a naftoveho motoru.

Příspěvek od honza 2.0 16v »

ještě doplním..

kde ten karbon chceš odstranit? v sacím a výfukovým traktu, na ventilech a ve spalovacím prostoru... ano na toto je vhodný to vstřikování vody (pokud se teda nejedná o TSI, který má zarostlý sání do mrtě.. tady to je na demontáž a oškrábání :) )

pokud uvnitř motoru, kde se pohybuje olej, tak doporučuju sundat vanu, sací koš a kryt vaček (s ním samozřejmě i hadice odvětrání klikový skříně) a očistit nejprv ty... nalejt novej kvalitní olej a jezdit nějaký 2-3 výměny se zkráceným intervalem výměny... (do 5000km..)

ty vodičky co se lejou do motoru před výměnou a pod. mě nějak svou účinností nepřesvědčily... dělal jsem to teda jen 2x (AR 2.5 V6 a fiat 1.8 16v) a při sundání víka vaček jsem nepozoroval rozdíl...

Jon1
Příspěvky: 358
Registrován: 30 pro 2008 21:41
Bydliště: Medlešice

Re: Dekarbonizace benzinoveho a naftoveho motoru.

Příspěvek od Jon1 »

Ja mel na mysli spalovaci prostor a tim vlastne i privod vzduchu pres klapku a sani. Tem vodickam do oleje nejak nedavam duveru ... :wink: Jinak je to 1.8 16v v dvojkove Lagune . S tim motorem a ocistou uvnitr jsem zastance zpusobu ktery tady popisujes ty , proste rozborka a ocista . A jelikoz sem mel dole viko ventilu a i vanu tak podle toho co sem videl tak usuzuju ze neni treba delat tak zasadni zasah o motoru . Kdyz sem videl video o te dekarbonizaci tak me v prvni rade napadla jaka-si prevence :wink: .
Renault laguna II 1.8 16v
Sestry: Renault twingo 1.2
pracovni : JD 8335R

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Dekarbonizace benzinoveho a naftoveho motoru.

Příspěvek od pufko »

Toto je vždy na tých produktoch najlepšie : napísať kopec blbých kecov, priložiť obrázok o zázračných schopnostiach prípravku a najlepšie priložiť ešte nejaký certifikát nemeckej TUV (záhada že sa ním nechvália)
Obrázek
Hlavné je presvedčiť človeka aby to stále kupoval - však to predlžuje životnosť motora. To je podobná blbosť jak šetrič paliva pichnutý do autozapalovača

Jon1
Příspěvky: 358
Registrován: 30 pro 2008 21:41
Bydliště: Medlešice

Re: Dekarbonizace benzinoveho a naftoveho motoru.

Příspěvek od Jon1 »

Sorry pufko ale tva reakce neni snad ani nazor natoz zkusenost . Alespon to tak na me pusobi....
Renault laguna II 1.8 16v
Sestry: Renault twingo 1.2
pracovni : JD 8335R

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Dekarbonizace benzinoveho a naftoveho motoru.

Příspěvek od pufko »

Tak uznaj sám či veríš tým priloženým obrázkom že to aditívum dokáže do takej miery očistiť karbon a urob si vlastný názor...

Verím iba jednomu, že výrobca toho produktu spolieha na to že ked za to bude pýtať prijatelnú sumu tak to ludia kúpia, lebo to možno čosi "pomôže"
A potom sa ten výrobca raduje jak malé decko lebo po svete si to povedia tisíce ludí a on má z toho miliony na účte

Tot máš fotku mojej hlavy po cca 190tkm budíkových (kto vie či nemá reálne aj viac), ja som nikdy žiadne aditívum nelial a to Subarácke 2.5i nejaký ten olej zožerú. Otváranie bolo viacmenej kvôli tomu že už slzili tesnenia pod hlavami čo je tiež trochu bolesť 2.5i pri určitom nájazde
Ja tam na tie km nevidím žiadne brutálne nánosy karbonu (bárs som na tej pravej komore trošku oškrabol). Za tých 6 rokov čo mám auto by som dal za VIF viac ako ma stály tesnenia, respektíve údržba ktorú som vykonal a nič by mi to nepomohlo, lebo na tie tesnenia pod hlavami by došlo tak či tak
Obrázek
Ten ventil na obrázku z testu aditíva je minimálne používaný, ventil čo natrieskal 200tkm vyzerá trochu viac opotrebený. Ak je zakarbonovaný ventil u relatívne mladého auta, tak to nie je tým že by majitel nepoužíval aditívum, ale preto lebo priame vstrekovanie kde sa tie ventily nedokážu čistiť samé vstrekovaným palivom. Bohužial sanie u týchto priamovstrekov sa niekedy zaserie tak že auto ani nejde

Uživatelský avatar
petrsk
Příspěvky: 201
Registrován: 02 pro 2006 22:50
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dekarbonizace benzinoveho a naftoveho motoru.

Příspěvek od petrsk »

Pres leto jezdim na ethanol a ten vycisti od karbonu uplne vsecko.Dokonce se mi leskne koncovka vyfuku i zevnitr :)
Rover 825 SD .V kůži a dřevě. R.I.P
Autocrossovy Swišť 1.3 prodáno
Daewoo Nubira 2.0

Patrick7
Příspěvky: 6
Registrován: 14 lis 2020 22:20

Re: Dekarbonizace benzinoveho a naftoveho motoru.

Příspěvek od Patrick7 »

Koupil jsem 4 roky starého diesela, který má najeto skoro 200 tisíc km. Prvních 10 tisíc, co jsem s ním jezdil, byl celkem v pohodě, teď se mi však zdá, že má horší zvuk a mnohem větší spotřebu. Mohla by to dekarbonizace motoru řešit?

Sadilek
Příspěvky: 4
Registrován: 05 led 2021 21:38

Re: Dekarbonizace benzinoveho a naftoveho motoru.

Příspěvek od Sadilek »

Určitě mohla, protože při špatném spalování paliva, které u nás na čerpacích stanicích není zrovna moc kvalitní, dochází k zanešení motoru. Dekarbonizace motoru na mém autě vedla k nižší spotřebě a hlavně jsem pak prošel emisemi úplně bez problému. Předtím jsem byl z STK vyhozen.

Patrick7
Příspěvky: 6
Registrován: 14 lis 2020 22:20

Re: Dekarbonizace benzinoveho a naftoveho motoru.

Příspěvek od Patrick7 »

Kolik stojí dekarbonizace motoru na dvoulitru TDI?

Sadilek
Příspěvky: 4
Registrován: 05 led 2021 21:38

Re: Dekarbonizace benzinoveho a naftoveho motoru.

Příspěvek od Sadilek »

Já jsem u 1,9TDI platil 2700 korun, mají to u Sherlogu odstupňované podle objemu motoru https://www.sherlog.cz/dekarbonizace . Po vyčištění se celkově snížila i hlučnost a vibrace motoru.

Odpovědět

Zpět na „Tuning motoru + výfuky“