300 km/h

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: 300 km/h

Příspěvek od LiberaleMiguel »

To je ideální jezdit pak s furt rožlým Checkem 8) když se vysere něco dalšího, tak to aspoň pak člověk hned ví, že jo....

Fakt mě baví, že se zrovna takovým bastlem prezentuješ a snažíš do mě rýpat :lol:
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
honza 2.0 16v
Příspěvky: 1518
Registrován: 09 říj 2005 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: 300 km/h

Příspěvek od honza 2.0 16v »

Juraj píše:jakou jsem tedy schopen dosahnout max. rychlost s Alfou romeo 156 která má cx 0,31 a výkon 400ps??? docela by mě to zajímalo... ve 260km/h mě zastaví už omezovač otáček na 5tou rychlost :-) udělá taky 300??? :lol: :lol:
v daleké minulosti jsme na bravoklubu měli výpočet vmax do kterého vstupoval průběh MK (ideální znát graf z brzdy) vs. otáčky, ztráty v převodech, aero odpor (cx+ čelní plocha auta), valivý odpor .. mnoho bravařů pak muselo uznat že ten jejich 1.2 80PS nejede 200 co ukazuje tacho a 147PS HGT těch 260 taky opravdu nedá :)

v tom grafu vznikaly 2 křivky - jedna odporů a druhá výkonu/Mk na kole..v místě kde se protnuly byla vmax daného auta po rovině...pro mnoho lidí překvapivé, že na 5tku mělo větší vmax než na 6tku vzhledem k požadovanému výkonu pro udržení rychlosti.. vypadalo to velmi podobně jako grafy na tomhle odkazu: http://jenikovo.wz.cz/upravy/37.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

zkusím ten soubor najít, možná ho mam ještě někde v kompu...

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: 300 km/h

Příspěvek od JRD McLAREN »

...to by sa mi hodilo ... :mrgreen:
skus to prosim ta najst .. :pifko:
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: 300 km/h

Příspěvek od Beaver »

LiberaleMiguel píše:To je ideální jezdit pak s furt rožlým Checkem 8) když se vysere něco dalšího, tak to aspoň pak člověk hned ví, že jo....

Fakt mě baví, že se zrovna takovým bastlem prezentuješ a snažíš do mě rýpat :lol:
Psal tu onehdá jeden píčus, že nic nedělám a neumím, tak jsem pro jednou dal "důkaz místo slibů" i když jinak nemám potřebu takovým lidem něco dokazovat. Znovu to dělat nebudu, je to jak přesvědčovat o něčem retarda - marná práce a jen se to potvrdilo. To jen tak na okraj. Ten samý píčus co sám nic nezná a umí jenom plánovat nereálné přestavby svého usopleného korejce se holedbal tím, jak dělá jakési super turbokity - z čeho se nevyklubalo nic víc, než Čínské díly a plná huba keců.

Ad ten swap motoru - je to asi stejný "bastl" jako jakýkoliv jiný swap. Že z toho teď trčí dráty a je tam pár věcí provizorně zapojených neznamená, že to tak zůstane. Říká se tomu "work in progress". Použití origo ECU s origo motorem je naprosto běžná věc.

Uzavřeme to, protože už nemám, co bych k tomu napsal. Já do tebe nerýpu, jen jsem konstatoval, že jsi kokot a tys to následně sám svýma výrokama potvrdil. Nic víc nepotřebuju a bavit se s tebou nehodlám, dokud nepředvedeš něco reálného a ne jen pytel keců jak do něčeho nasypeš tolik a tolik peněz a že to bude mít toil a tolik koní a bude to strašně rychle strašně snadno postavené.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: 300 km/h

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Kdo to tu psal, že když už člověk nemá co říct, tak začne nadávat ? :lol:

To co jsi tady hodil zase není nic jiného než tahání infa z internetu :D to ti jde dobře... Ale to je tak jediné :hlazeni
Až někdy opravdu dáš něco do kupy, a bude to doopravdy, na 100%, fungovat, tak se ozvi. Do té doby budeš jenom pořád stejná upindaná uražená internetová nula, která si od počítače léčí svoje komplexy :hlazeni

Já tu prezentoval třeba svojí práci na Alešově autě, kde bylo všechno udělané precizně :-) holt to byl člověk, který na svém autě nemusel šetřit :D

Ty tady hodíš bastl, který bude jezdit ze svíticím Checkem, bo majiteli asi došly pravgy nebo co :lol: A tváříš se jaký to není krutý build :D
Stejně tak se oháníš furt "kamarádem co staví RWD auto z FWD", což je akorát další uražená slečinka jako ty, jejíž stavba je snad největší možný nesmysl, bo cpát do Eclipse, kde je skvělý 4G63, rotačku, je fakt hodně chorý nápad :lol:

A až něco postavím ? Bobre ty přece nejsi taková lama přes Fb jako Libor, tak mi nezkoušej tvrdit, že občas nezabloudíš na naší stránku a bedlivě tam nesleduješ stavbu toho Coupe V6, aby sis mohl rýpnout, kdyby se něco nepodařilo :D
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
Juraj
Příspěvky: 2117
Registrován: 30 črc 2011 21:37

Re: 300 km/h

Příspěvek od Juraj »

Já tu tedy vidím jedno vrčící 1JZ??? komu to tedy dříve pojde? :-) klucíííí mě to bavííí :D :D
Jediná správná poloha ženy a pístů je "V" nehledě na to že "Víc hlav, víc ví..."

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: 300 km/h

Příspěvek od Beaver »

Juraj píše:Já tu tedy vidím jedno vrčící 1JZ??? komu to tedy dříve pojde? :-) klucíííí mě to bavííí :D :D
Tohle není moje, je to kamarád ze Supraklubu. Tohle je singlturbo VVTi, já mám starší twinturbo bez VVTi. Dej mi ještě dva měsíce :D Ty errorkódy pri automat mimochodem ještě asi vyrušíme nějakým zflikovaným "simulátorem převodovky" :D Ale co to tomu ocasovi budu vysvětlovat, stejně by to nepochopil :lol:
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
Juraj
Příspěvky: 2117
Registrován: 30 črc 2011 21:37

Re: 300 km/h

Příspěvek od Juraj »

Šak jasný... taky sem si tímhle prošel u 156 :-) naštěstí ma ital elektroniku jednoduchou :potlesk:

nějaký odkaz na ty slavný tuning FB stránky by byl?? :-) spek
Jediná správná poloha ženy a pístů je "V" nehledě na to že "Víc hlav, víc ví..."

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: 300 km/h

Příspěvek od Libor12 »

Bobře ono to není tak jednoduché,už jsem to řešil a bastlil na arduinu a nedořešil,nakonec šla jiná ecu. Solenoid se dá nahradit výkonovým rezistorem,jenže ta ecu potřebuje "vidět" otáčející se kola z jednotky ABS kvůli kontrole trakce. Ten signál který tam leze není konstantní ale je to PWM kdy frekvence udává otáčky kol a napětí otáčky převodovky.
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: 300 km/h

Příspěvek od Beaver »

Zrovna ABS/TRC je v pohodě, protože ta ECU má pin, kterým komunikuje s TRC ECU, ta to zpracovává pro ni. Když to chybí, tak by to rozsvítilo TRC kontrolku, která tam není a vyřadilo tu TRC funkci, což nám stejně nevadí. ABS samotné je taky separátní bedýnka, takže to fungovat bude stejně jako před tím. Aktuálně tam straší chyby solenoidů pro kvalty, solenoid zámku konvertoru a tuším dva nebo tři tlakové snímače hydrauliky automatu. Co půjde, nahradíme odporama. Až to pojede tak se uvidí, jestli to nevyháže nějaké další chyby, ale zatím to vidíme optimisticky :)
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: 300 km/h

Příspěvek od Beaver »

LiberaleMiguel píše: Stejně tak se oháníš furt "kamarádem co staví RWD auto z FWD", což je akorát další uražená slečinka jako ty, jejíž stavba je snad největší možný nesmysl, bo cpát do Eclipse, kde je skvělý 4G63, rotačku, je fakt hodně chorý nápad :lol:
Nevím co si myslíš že víš, nebo co ti kdo nakecal, ale opět dokazuješ, že o tom víš hovno. Žádné 4G63 tam nebylo. Jestli to je nebo není nesmysl je irelevantní - majitel to tak chce a na rozdíl od tebe to mít bude. To abych ještě uvedl na pravou míru tuhle tvoji další demagogii.

A na žádnou stránku s Coupé V6 nechodím, já se amatérama s Hyundai nezabývám :lol: A tohle je poslední, co ode mě uvidíš adresované na tebe, na další konverzaci s tebou už vážně seru, dokud něco nepředvedeš (takže asi na pár let nazdar :mrgreen:).
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: 300 km/h

Příspěvek od LiberaleMiguel »

To už jsi říkal několikrát ty šašku :lol:

Hlavně, že máš dokonale zmapováno co tam kde máme :lol:

Jestli já oturbím dva auta dřív nez ty vyjedeš s funkční Suprou, tak mi budeš vykat, ty nulo :hlazeni
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: 300 km/h

Příspěvek od Libor12 »

Beaver píše:Zrovna ABS/TRC je v pohodě, protože ta ECU má pin, kterým komunikuje s TRC ECU, ta to zpracovává pro ni. Když to chybí, tak by to rozsvítilo TRC kontrolku, která tam není a vyřadilo tu TRC funkci, což nám stejně nevadí.
bat Nevím jak ta tvoje ecu od 1jz. Já se snažil rozhýbat 2jz. Nicméně co jsem zjistil,TRC kontrolku rozsvědcuje at při nefunkci samotné nebo zásahu ta krabička TRC přímo. Do ecu motoru posílá pouze ten pwm signál otáček převodovky a kol. Z toho ecu motoru vidí jakou má převodovka zařazenou rychlost a rychlost vozu a zda nedochází k prokluzu kol. Omezí poté přenos výkonu přes hydroměnič a přivře klapku. Pokud ten signál nemá,tak nic nesvítí ale motor nejde do plného výkonu a není to nouzák. Pokud si spočteš čas co strávíte nad laborováním a rozchozením ecu ...
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: 300 km/h

Příspěvek od Taboo »

Beaver píše:A tohle je poslední, co ode mě uvidíš adresované na tebe, na další konverzaci s tebou už vážně seru, dokud něco nepředvedeš
8)
IQ stylingem nenahradis.

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: 300 km/h

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Taboo píše:
Beaver píše:A tohle je poslední, co ode mě uvidíš adresované na tebe, na další konverzaci s tebou už vážně seru, dokud něco nepředvedeš
8)
Ani jeden z vás to nevydrží :lol: Nemluvě o tom, že jsem už tady toho předvedl mnohem víc než Bobr :-)
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
Boči
Příspěvky: 1630
Registrován: 02 lis 2007 09:14
Bydliště: Ova

Re: 300 km/h

Příspěvek od Boči »

To nepochybně :D :lol:
"Kdo je Casey kurva Ryback" ?

*** montáž LPG systému značky Magic - více info přes SZ ***

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: 300 km/h

Příspěvek od Taboo »

LiberaleMiguel píše:Ani jeden z vás to nevydrží :lol:
Divej se na to tak, ze pro znale lidi jsi pouze pozer, na kterem jim nezalezi a kteremu nejsou nadale ochotni venovat svuj cas. Smutne.
:wink:
LiberaleMiguel píše:Nemluvě o tom, že jsem už tady toho předvedl mnohem víc než Bobr :-)
:roll:
Nepredvedl. Co tady predvadis jako udajne svou praci, je prace nekoho jineho, protoze sam nic vyrobit, svarit anebo nalakovat neumis a nemas k tomu jak potrebne vybaveni, tak potrebne znalosti. Staci se podivat do toho tveho "projektu" a co jsi predvedl tam. Beaver dela swap motoru, ty jsi se prozatim dopracoval k vymene volantu, brzd a tlumicu. Trochu rozdil. Beaver (stejne tak, jako treba Libor12, JRD McLaren a vsichni ostatni znali clenove tohoto fora) demonstruje znalosti a schopnosti, kterych lze nabyt pouze praxi v realite, ne tim, ze nekomu sem-tam podavas naradi a zametas mu dilnu v domneni, ze to z tebe dela jeho "kolegu", ktery neco udajne stavi a dela. Co si neuvedomujes je, ze cim vice lzes, tim mene lidi ti veri. Znalosti a osobni zkusenosti se proste nedaji nijak obkecat a predstirat pohadkami a skryvanim se za praci nekoho jineho, protoze tam jsou vzdy lidi, ktery toho vi mnohonasobne vice a kteri to drive anebo pozdeji odhali. Proto te (narozdil od Beavera) ma kazdy pouze za pozera, ke kteremu nikdo nema zadny respekt.
:wink:
IQ stylingem nenahradis.

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: 300 km/h

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Taboo ty jsi dobře mimo :D kromě lakování jsem si na autě všechno dělal sám ;-) nikomu jsem nářadí podávat nemusel.
A co se Bobra týče, tak ten nic nestaví, ten jenom platí ;-) jeho znalosti jsou jenom teoretické a v praxi na tom swapu nesalhnul ani na šroubek(když nepočítám, že ho vezl do zinkovny :D ). Bobr až narazí na realitu, tak bude jeho Supra zase hodně dlouho stát, protože jeho doměnka, že podvozek a zavěšení, po těch létech stání, budou v pořádku, je dobře mimo.... Ale tak hlavně, že motor bude večer dokonale a bude se moct do toho posadit do těch čínských nebezpečných shit sedaček :lol: (ale u mě je čína špatně :D )
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Idaho von Věšín
Příspěvky: 91
Registrován: 21 bře 2013 09:07

Re: 300 km/h

Příspěvek od Idaho von Věšín »

Beaver píše:Tak výjimečně pro dnes dávám fotku toho, co neumím, nedělám a nikdy jsem neviděl, protože přece jenom sedím u PC :mrgreen: Bypass intercooleru je tam dočasně samozřejmě. Dneska se řešilo např. vytažení live dat z ECU skrz OBD2 konektor, který tam ale běžně jaksi není a navíc se k tomu žádná běžná diagnostika neumí připojit, protože to nepoužívá standardní protokol :D Plus spousta práce kolem elektriky, ke které chybí dostatek dokumentace a která se různě propojuje na existující svazek a vychytávají se problémy. Až se to trochu poladí, mohlo by to pak 300 km/h udělat taky :evil: Bohužel tam není ani Čínské turbo, ani nový lak ze vzorníku Lamborghini, ani na tom nedělal žádný bývalý vězeň co má Hyundai, takže to určitě specifická skupina lidí neocení, ale mě víc záleží na tom, jestli s tím potom bude spokojený majitel toho auta :lol:
IMG_20170318_143504.jpg
ale umí, umí se k tomu připojit i obyčejná čínská ELMxx.. jen je třeba dobře vybírat podporu protokolů - libor muže potvrdit :)
RB/1+2JZ/13B/KLZE - Dovoz JDM motoru na zakázku, přestavby, swapy, renovace - info po mailu
Swapy 1/2/3UZFE takřka do čehokoliv :)
Transport podvalem po celé EU za příznivé ceny.

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: 300 km/h

Příspěvek od Beaver »

Ano, ale třeba Delphi neuměla, nenechá si nic vnutit :D

A co si budeme povídat, jsme jedni z mála lidí v ČR, co ví, jak a co tomu právě máme vnutit :)
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Idaho von Věšín
Příspěvky: 91
Registrován: 21 bře 2013 09:07

Re: 300 km/h

Příspěvek od Idaho von Věšín »

Beaver píše:Ano, ale třeba Delphi neuměla, nenechá si nic vnutit :D

A co si budeme povídat, jsme jedni z mála lidí v ČR, co ví, jak a co tomu právě máme vnutit :)

bingo :)
RB/1+2JZ/13B/KLZE - Dovoz JDM motoru na zakázku, přestavby, swapy, renovace - info po mailu
Swapy 1/2/3UZFE takřka do čehokoliv :)
Transport podvalem po celé EU za příznivé ceny.

Bordel
Moderátor
Příspěvky: 3887
Registrován: 20 čer 2004 16:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 300 km/h

Příspěvek od Bordel »

Tech 300km/h musim taky jednou zkusit, tak snad se brzo dostanu na zapad :smich:
http://www.odtahnito.cz <<< Půjčovna odtahového speciálu, stačí řidičák sk. B. Nejlevnější způsob převozu vozu svépomocí. Praha, ČR i zahraničí.

Odpovědět

Zpět na „Pokec“