Proč začne hučet ložisko na předním kole?

Máš nebo jsi měl problém s autem? Zde ti ho pomůžeme vyřešit :)

Moderátor: Idaho

Odpovědět
Uživatelský avatar
habitat3
Moderátor
Příspěvky: 3804
Registrován: 06 srp 2005 22:24
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Proč začne hučet ložisko na předním kole?

Příspěvek od habitat3 »

Ahoj,

na prvním VW mi začalo hučet přední ložisko, auto mělo cca 400 tis. ok chápu. Na dalším VW co má 87tis. km začínají taky hučet ložiska. Moje otázka zní, z jakého důvodu může začít hučet ložisko, pokud pomineme jeho stáří. Špatné disky? Vyvážení? Dělá špatně něco uživatel?

Díky moc

J.

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč začne hučet ložisko na předním kole?

Příspěvek od Libor12 »

Díly co vydrží 400k km nejsou žádoucí.
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

Uživatelský avatar
habitat3
Moderátor
Příspěvky: 3804
Registrován: 06 srp 2005 22:24
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč začne hučet ložisko na předním kole?

Příspěvek od habitat3 »

Neřeší to mojí otázku. :D

Uživatelský avatar
H.o.m.i.e.
Příspěvky: 655
Registrován: 14 črc 2008 16:08
Bydliště: kósek vod Brna

Re: Proč začne hučet ložisko na předním kole?

Příspěvek od H.o.m.i.e. »

Podle mě to nejde říct přímo je to proto a proto. Může to být chorobná závada všech těch vozů na kterém se ti to stalo kde to výrobce prostě podcenil ať už záměrně nebo ne. Nebo je to postě jen vada kusu ložiska, nebo je to prostě vadná várka ložisek...To chce aby se vyjádřil někdo kdo serisuje přímo VW. Třeba já mám swifta 2007 a u těchto aut jsou chorobná závada ložiska v převodovce který začnou kolem 120tisíc hučet,

Uživatelský avatar
habitat3
Moderátor
Příspěvky: 3804
Registrován: 06 srp 2005 22:24
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč začne hučet ložisko na předním kole?

Příspěvek od habitat3 »

Myslel jsem, jestli to třeba nemůžou dělat špatně vyvážený kola. Jen jsem to nikdy na žádným autě nemusel řešit a teď stejný model a každý ložisko. :lol:

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Proč začne hučet ložisko na předním kole?

Příspěvek od pufko »

Kludne môže byť poškodená tehlica, kamoš kedysi dávno dovliekol pre otca havarované Punto II, vymenilo sa rameno, tlmič, vymenili plechy, urobila sa geometria a po pár tisíc mu skapalo ložisko. Si vtedy myslel že to bolo tým že to dostalo ranu a nevymenilo sa. Po výmene a nejakých 10tkm znovu. Najskôr myslel na chybu pri výmene/nekvalitné ložisko, potom dalšie a nakoniec sa zistilo že je vadná tehlica - mala miernu ovalitu. Ako sa vymenila tehlica tak bez problému, ale stálo ho to 3 nové ložiská pre starú tehlicu + nové štvrté do druhej tehlice

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Proč začne hučet ložisko na předním kole?

Příspěvek od LiberaleMiguel »

To samé s těhlici se mis talo taky 8)
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
habitat3
Moderátor
Příspěvky: 3804
Registrován: 06 srp 2005 22:24
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč začne hučet ložisko na předním kole?

Příspěvek od habitat3 »

Zítra na to kouknu a nechám udělat ložiska + případně další co bude třeba.


Jen mi přišlo divný, že se mi to stalo znovu na jiném autě. Řešil jsem jestli uživatel-já :D, nedělám nějakou chybu.

Uživatelský avatar
honza 2.0 16v
Příspěvky: 1518
Registrován: 09 říj 2005 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč začne hučet ložisko na předním kole?

Příspěvek od honza 2.0 16v »

proč odejd eložisko:

1) málo maziva
2) nevhodné mazivo
3) kontaminované mazivo bordelem z prostředí
4) předpětí na ložisku (někdo jaksi zahodí vymezovací kroužky (např. DUCATO), nebo ho dotáhne jak prase...

5) nakouřená těhlice... např. bouračka... z kulatý díry je pak cosi..

Uživatelský avatar
habitat3
Moderátor
Příspěvky: 3804
Registrován: 06 srp 2005 22:24
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč začne hučet ložisko na předním kole?

Příspěvek od habitat3 »

Díky moc za super reakci. Jsem aspoň chytřejší :). 8) 8) 8)

Uživatelský avatar
honza 2.0 16v
Příspěvky: 1518
Registrován: 09 říj 2005 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč začne hučet ložisko na předním kole?

Příspěvek od honza 2.0 16v »

první věc co dělám před montíži všeho co se nějak hejbe, je že tam natlačím vazelínu.. nejen do ložisek, ale třeba i do kuláků pod manžetu

zkuste někdy když měníte kuláky kouknout do novýho kolik tam je maziva - prakticky žádný.. takže tam natlačím co se vejde i do manžety... prevence pokud manžeta schnije (což u současnejch gumovejch produktů netrvá ani 2 roky..),proti tomu aby se tam dostala vlhkost -používám na to syntheso -glep (používáme ho v práci při montážích, tak si naberu kalíšek od vazelíny a žiju z toho rok :) )

u zapouzdřenejch ložisek to samý - např. na bajku, kde jsou průmyslový ložiska se zapouzdřenenjma kuličkama si člověk myslí že jsou věčný... ale jaksi pod těmi pouzdry je minimum maziva, a díky provozním podmínkám - celou sezonu, déšť bahno - se i přes pouzdra dovnitř dostane voda, bordel... kterej přes pouzdra nevytejká... proto když mam nový ložisko tam natlačím co nejvíc vazelíny, aby se nemělo nic nedostalo dovnitř, resp. minimální množství - tím jsme snížil interval výměny ložisek v nábě z 1 sezony na 3... než v ložisku začne chroupat...

u ložisek je pak drobý dbát na vymezení vůle (u zmíněnýho ducata to je podložkama - řešil to kámoš, podložky zahoditl, utáhl to co to šlo a za půl roku zas.. nechápal-resp stále nechápe proč tam sou ty podložky..) a utahovací moment náboje... někdo na to sere a ložisko odrovná za pár měsíců...

Uživatelský avatar
Breakthru
Příspěvky: 1804
Registrován: 05 dub 2006 19:59
Bydliště: Třebíč...

Re: Proč začne hučet ložisko na předním kole?

Příspěvek od Breakthru »

ložiska třeba úplně miloujou hrubý násilí při práci jako je vyrážení zarezlejch poloos, kotoučů atd....
Taky záleží na montáži ložiska.Jinak se montuje samotný ložisko a ložisko s nábojem např. FoFo nebo Fabia.Na ty jsou přípravky, v lisu je nalisuješ, ale tlačíš přes kuličky a jdou dřív do kytek...

honza 2.0 16v:musí se šetřit a vydělávat.....Ducata jsou skvělý co se poloos týče.V druhovýrobě jsou manžety na nich k breku a děláš jedno auto xkrát do roka, protože se dokážou prorvat třeba do měsíce a i dřív a kloub nevyměníš....
svět dospělých je pro mne záhadou......

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč začne hučet ložisko na předním kole?

Příspěvek od m.artty »

honza 2.0 16v píše:prevence pokud manžeta schnije (což u současnejch gumovejch produktů netrvá ani 2 roky..)
Toho jsem si taky poslední dobou všiml. Na podzim (možná dokonce na jaře) jsem měnil gumové zavěšení výfuku. Některá jsem nechal původní.... a cca týden zpět koukám pod auto a ty původní jsou pořád stejný a ty nové vypadají jak z roku 1950 :cry:
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
Dacan
Moderátor
Příspěvky: 1528
Registrován: 08 kvě 2010 12:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč začne hučet ložisko na předním kole?

Příspěvek od Dacan »

setkal jsem se i s přehříváním brzd kvůli tomu že se ne uplně vracely, skázu ložisek jsem přisuzoval tomu.

Uživatelský avatar
habitat3
Moderátor
Příspěvky: 3804
Registrován: 06 srp 2005 22:24
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč začne hučet ložisko na předním kole?

Příspěvek od habitat3 »

Dle technika podle jeho zkušeností vydrží ložisko 80tis. Já mám 87tis., tak jsem koupil za 4tis originál a snad bude klid.

kony5
Příspěvky: 1337
Registrován: 30 pro 2008 22:21

Re: Proč začne hučet ložisko na předním kole?

Příspěvek od kony5 »

jaký vůz? golf5,passat b6 - 200tkm pak odejdou v podstatě všechny najednou, golf 6 + ostatní výše - běžně 80 - nové ibiza, leon atd i 40. ad vazelína do ložiska do FAG už víc nenatlačíš, nějaké snr kvalitativně nevím používám jen origo, vw grup a ložiska kapitola sama pro sebe ložiska a pružiny jak na běžícím páse + stěrače + egr , na druhou stranu origo čepy najedou běžně 200+300tkm, .. proč odchází? protože některe jsou made in germany některe made in slovakia (FAG) protože v servise ti přirezlý kotouč sundají kladivem (náraz na kuličky), protože dneska už na 195/60r15 nikdo nejezdí , protože runflat, protože nechodí brzdový třmen, tepelné namáhaní - protože málo kdo namaže náboj kola než dá kotouč, protože málokdo vybrousí díry pro vodící čepy a namaže je to - same vodící čepy... protože tam všichni davaji vazelinu která se teplem zalepí a on tam stačí dát jen olej, a nebo vnitřní zadní pístky kde někdo neda vazelínu třmen zarezne nebo da moc a drží to za tlak vazelíny.,, to že to někdo přerve na utahovací moment je podle mne nesmysl - vw zadní ložiska 210nm +180° to je ukrutné...a qaskai ložiska vpředu 135nm .... a v dnešní době se na to ptát.. lancer evo 2 stará plečka na ložisku zvlášt gufero pro hřídel, to u nových aut neuvidíš... abych to zhrnul 87tisic na ložisku to jsi podle mně najel dost... běžně u VW najede i míň. aspon že u vw je výměna ložiska otázka 20minut...

Uživatelský avatar
habitat3
Moderátor
Příspěvky: 3804
Registrován: 06 srp 2005 22:24
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč začne hučet ložisko na předním kole?

Příspěvek od habitat3 »

VW Lupo 3L 2000

Odpovědět

Zpět na „Poruchy, závady, rady, tipy“