Ethanol a nafta...?

Máš nebo jsi měl problém s autem? Zde ti ho pomůžeme vyřešit :)

Moderátor: Idaho

Odpovědět
Uživatelský avatar
habitat3
Moderátor
Příspěvky: 3804
Registrován: 06 srp 2005 22:24
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Ethanol a nafta...?

Příspěvek od habitat3 »

Ahoj,

Cca 14dni zpátky jsem omylem natankoval cca 2-3l ethanolu. :oops: pro jistotu jsem dotankoval plnou naftou. A teď kde je problém...

Už jsem vyjel cca dvě nádrže a při studeném startu auto chytne bez problémů, ale než ujede cca 5km a než se motor zahřeje tak motor chcipne a chvíli trvá než ho nastartuju. Pro jistotu jsem celou nádrž vyčistil a dal novou naftu, ale i tak mi to dnes opět chciplo. Netušíte co jsem si tím způsobil?

Diky

Jakub

Ritchma
Moderátor
Příspěvky: 9432
Registrován: 11 úno 2004 21:38

Re: Ethanol a nafta...?

Příspěvek od Ritchma »

2-3l neni moc, ale kdyz auto prejde z benzinu na ethanol tak celkem rychle musis vymenit pal. filtr protoze se bez problemu ucpe jak se rozpusti vsechny usazeniny. Ale jestli to dokazou 2-3 litry to opravdu netusim.
Build shit car, call everyone haters....
Function > Form

Uživatelský avatar
habitat3
Moderátor
Příspěvky: 3804
Registrován: 06 srp 2005 22:24
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol a nafta...?

Příspěvek od habitat3 »

Na filtr jsem taky myslel. Dnes auto ještě projedu a kdyztak ho dám nový. Jen mi přijde divný to, že ujede cca 5km auto chcipne a pak už nic. Jak se motor zahřeje, je vše ok. :?

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol a nafta...?

Příspěvek od m.artty »

Zkus vyměnit filtr, nic to nestojí a umí potrápit. Nejednou se mi stalo, že byl naftový filtr ucpaný a stalo se to z ničeho nic - jeden den ok, druhý den konečná a pomalu to ani nenastartuje. 3 litry by neměli nic udělat, jestli to není superhypermoderní motor, který potřebuje mít palivo podle norem NASA :lol:
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
habitat3
Moderátor
Příspěvky: 3804
Registrován: 06 srp 2005 22:24
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol a nafta...?

Příspěvek od habitat3 »

To né, je to starej motor 1.2 TDI snad 20 let už pomalu. :lol: . Mám najeto 100tis. . tak dnes pro ten filtr skočím. Práce na pár minut a cenu 500 +- . 8)

Uživatelský avatar
habitat3
Moderátor
Příspěvky: 3804
Registrován: 06 srp 2005 22:24
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol a nafta...?

Příspěvek od habitat3 »

Byl to ten filtr. Motor zase krásně běží :). DÍKY MOC 8) 8) 8) 8)

Odpovědět

Zpět na „Poruchy, závady, rady, tipy“