STK 2016

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

Odpovědět
Joyride
Příspěvky: 410
Registrován: 22 lis 2008 21:17
Bydliště: Praha

Re: STK 2016

Příspěvek od Joyride »

Asi pojedu na STK do Brna :D

Uživatelský avatar
fakie vw
Příspěvky: 753
Registrován: 30 lis 2005 17:41
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: STK 2016

Příspěvek od fakie vw »

Tady v Ostravě to je taky konečná. Fronty jak prase. Všude plno. A už začínají být lidi pomalu agresivní kvůli blbosti jménem " readnees kody " :D
VW golf II GT 1.8Turbo

Uživatelský avatar
Rendis
Příspěvky: 1853
Registrován: 09 zář 2004 19:43
Kontaktovat uživatele:

Re: STK 2016

Příspěvek od Rendis »

Umí někdo v příštím roce emise?
BMW e34/M5 4.0 V8
BMW e34/M5 3.6
BMW e34 2.5i 24v vanos
2x dopr.prostředek: 1.3 MPi;
ex BMW e36 1.8i R.I.P

Uživatelský avatar
Mustang88
Příspěvky: 193
Registrován: 13 bře 2009 19:56
Bydliště: Praha 4

Re: STK 2016

Příspěvek od Mustang88 »

Fronty jsou kvuli TK fotí se i Emise a vše se pak zdržuje i Evidenčky, pač je tam fonta aut na STK. Nicméně jak všechny STK najeli na nový system samozřejmě Ministerstvu to spadlo a padá nadále, tudíž dali odklad na připojení Emisí až na začátek Ledna. Takže kdo nemá ještě Emise a bojí se že neprojde, stačí si najít Emisní stanici, která toho využívá a připojí se až na nový rok. Nevim jak to pak bude fungovat po novém roce a jak hodně se budou Stanice bát dělat něco obklikou, ale sám jsem byl svědkem jak si dost lidí dělá novou STK (hlavně starý naftáci), ikdyž ma třeba ještě rok platnou. Což je další důvod proč je ted takový bordel skoro na všech STK-čkách :mavani:
Renault Avantime 3.0 V6 - 152 kw
Renault Laguna II 1.8 16V - 88 kw
Renault Megane II 1.6 16V - 81 kw
Renault Laguna 1.6 16V - 79 kw
Renault 21 sedan 1.8 8V - 66 kw

http://mustang88.rajce.idnes.cz/

Uživatelský avatar
Rendis
Příspěvky: 1853
Registrován: 09 zář 2004 19:43
Kontaktovat uživatele:

Re: STK 2016

Příspěvek od Rendis »

Ono to snad ještě půjde.
BMW e34/M5 4.0 V8
BMW e34/M5 3.6
BMW e34 2.5i 24v vanos
2x dopr.prostředek: 1.3 MPi;
ex BMW e36 1.8i R.I.P

Uživatelský avatar
spoon
Příspěvky: 242
Registrován: 20 črc 2014 14:44

Re: STK 2016

Příspěvek od spoon »

no to teda půjde nebo ať táhnou DOPRDELE! a budu jezdit bez

Uživatelský avatar
H.o.m.i.e.
Příspěvky: 655
Registrován: 14 črc 2008 16:08
Bydliště: kósek vod Brna

Re: STK 2016

Příspěvek od H.o.m.i.e. »

Já jsem teď v listopadu dělal dvě evidenčky, obě byly otázkou několika minut. Taky jsem dělal STK se soupravou tahač-návěs a bez problémů. Abych se vyjádřil k tématu tak na TĚCHTO stránkách je zpracovaných několik dokumentů ohledně souhrných celků jak NEprojít STK. Je to hezky popsaný, laicky vysvětlený...a je to přímo od autoklubu ČR. Jasně tam popisuje že co je napevno přidělaný to musí mít homologaci, jakmile to má Ečko tak vám technik nemůže nic a když vás pošle pryč tak neoprávněně. Cokoliv můžete z auta sundat holýma rukama nemusí mít homologaci ale zase musí splňovat nějaký parametry (ostrý hrady a tak). To stejný tady spousta lidí plakalo že diodový žárovky...všechno je tam vysvětlený - světlo je testovaný s klasickou žárovkou který vyzařuje z jednoho bodu...diody z více...Dávejte si na auta co chcete ale potom se nedivte že může přijít orgán a říct tak Franto..takhle ne. A nebo musíte být dostatečně informovaní co se smí a co ne...protože když technik uvidí že o tom asi něco víte tak vám to radši dá než aby z toho měl problém že on neví...a o to přeci jde. Projít 8)

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: STK 2016

Příspěvek od Sova »

Čeká mne STK a emise. Na autě nemám kat. Vždycky jsem to řešil tak, že jsem technikovi dal 200,- a v pohodě. Kamarád mi říkal, že oni stejně nemají na hodně stará auta (1993) tabulky podle kterých to měřit.
Otázka zní - mám mu hned říct, že tam není kat a domluvit se s ním jako vždy nebo to nechat být a čekat co z toho vyleze bez úplatku?
Cléon & Fonte

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: STK 2016

Příspěvek od Beaver »

Jako vždy :lol:
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Rudi
Moderátor
Příspěvky: 11957
Registrován: 22 srp 2004 13:03
Bydliště: OK
Kontaktovat uživatele:

Re: STK 2016

Příspěvek od Rudi »

Takhle veřejně se přiznat a ještě se ptát, jak se zachovat, to je moc dneska :lol: :smich2:
VW - Very Wonderful
ALUSADY.CZ - originální alu kola na Váš vůz
Dovoz vozidel, odtahy z celé EU, STK

Uživatelský avatar
Dacan
Moderátor
Příspěvky: 1528
Registrován: 08 kvě 2010 12:05
Kontaktovat uživatele:

Re: STK 2016

Příspěvek od Dacan »

špatné emise? to není možné, na přístrojovce je doklad o správné funkci, schválně se podivte...

Uživatelský avatar
MartyCZe
Příspěvky: 1020
Registrován: 10 říj 2011 18:15

Re: STK 2016

Příspěvek od MartyCZe »

Sova píše:Čeká mne STK a emise. Na autě nemám kat. Vždycky jsem to řešil tak, že jsem technikovi dal 200,- a v pohodě. Kamarád mi říkal, že oni stejně nemají na hodně stará auta (1993) tabulky podle kterých to měřit.
Otázka zní - mám mu hned říct, že tam není kat a domluvit se s ním jako vždy nebo to nechat být a čekat co z toho vyleze bez úplatku?
Na takovou kokotinu vůbec nespolíhej. Já jsem dělal v unoru před prodejem STK a emise na filce, ktera svych posledních 8 let prochazela stk a emise bez katu naprosto bez problemu i s rezervou a po další bananovy úpravě mi najednou naměřili 3x větší emise CO2 mimo standart a to mam emisní limit S2 a ne EURO. Při měření se to posila v realnym čase někam do prahy, kde ti program generuje jestli to je v limitu nebo ne a tam nějak převádí starý limity na novy EURO.
Škoda RAPID 1.2 TSI 77kw
Škoda Fabia I. - Hromada Technických Problémů :) - bejvávalo :/

Tuningac
Příspěvky: 1
Registrován: 20 črc 2018 11:36
Kontaktovat uživatele:

Re: STK 2016

Příspěvek od Tuningac »

STKačky sú už také prísne, že tam pomaly neprejde ani 4 ročné auto. Po novom sa zavádzajú online kamery na pracoviskách z STK.

Uživatelský avatar
Rendis
Příspěvky: 1853
Registrován: 09 zář 2004 19:43
Kontaktovat uživatele:

Re: STK 2016

Příspěvek od Rendis »

Asi záleží na konkrétní stanici STK. Tam kam jezdím já je to v pohodě. Mechanici na rovinu říkají,že by byli sami proti sobě,kdyby u nich auta neprocházela :) Ten měsíční "příjem bokem" je tak zajímavý,že o něj nechce nikdo přijít.
BMW e34/M5 4.0 V8
BMW e34/M5 3.6
BMW e34 2.5i 24v vanos
2x dopr.prostředek: 1.3 MPi;
ex BMW e36 1.8i R.I.P

Joyride
Příspěvky: 410
Registrován: 22 lis 2008 21:17
Bydliště: Praha

Re: STK 2016

Příspěvek od Joyride »

Tak zas oživim téma STK :D


Včera jsem "NEVYHOVĚL" evidenční kontrole na jednom nejmenovaném STK v Praze.

Byl jsem tam jedinej, tak se mě ujal vedoucí STK. Pan vedoucí auto prohlížel snad 20 minut, dokonce došlo i na jámu (to jsem viděl podruhé vživotě, aby na evidenčce někdo lez pod auto). A tak dlouho hledal, až našel, že disky na autě mají o 3mm jiné ET. Podotýkám, že jsou na autě 14 let, jsou to klasické ALU, žádné límce apod. Auto s nimi vždy bylo na STK, oficiálně. Tomu hledání předcházelo čištění a pracný hledání, protože samozřejmě to ET z vnitřní strany disku není vidět a nikoho by nenapadlo ho hledat... Suma sumárum auto "NEVYHOVUJE EVIDENČNÍ KONTROLE".


Při následný debatě (jestli si dělá prdel) mi bylo řečeno, že to tak už prostě teď bude, musí lidi vyhazovat i za nálepku na zadnim okně, protože ministerstvo, blá blá a nemůže si dovolit pouštět takovýhle věci. A pak jsem dostal hodnotnou přednášku o tom, že by bylo dobré dát plechové disky.




Setkal se s tím někdo? Narazil jsem na magora nebo mi teď každá evidenčka bude zvedat tlak? :D

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: STK 2016

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Tohle se stalo Stanleymu už před několika lety :D prostě jsi trefil kokota....

Jinak ty nálepky na zadním okně... V jedné skupině na Fb jsme četl, že mu sundal technik malou nálepku, která ani nebyla v "průhledné" části okna.... Co budou dělat s nálepkami LPG ? :D Ty přece mají být na zadním okně....
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Odpovědět

Zpět na „Pokec“