Lakování brzd

Nápravy, podvozky, snižování, brzdy, řízení - vše kolem náprav a brzd

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma

Odpovědět
Uživatelský avatar
El Dave
Příspěvky: 22
Registrován: 21 dub 2005 21:08
Bydliště: Žebrák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od El Dave »

Podle mne bohatě stači hammerrite, natírali jsme to s kamosem na jeho bubny a brzdiče a vypadá to fakt skvěle a hlavně vyšlo to levně!

Uživatelský avatar
NTI
Příspěvky: 371
Registrován: 04 lis 2004 08:05
Bydliště: Praha - za cernakem, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NTI »

Nevim nevim kazdy tady pise jak pouziva hammerite ze je to perfektni a jak je to levny, ja osobne chci brzdice natrit jenou a melo by to vydrzet min. 2 sezony a ne to v kratkych intervalech pretirat jen kvuli tomu ze jsem zvolil "levnou" barvu ... taky se mi nezda ze "obyc" barva bez poskozeni prezije tepelne namahani jakemu je vystavena na brzdicich (a ze se slusne zahrejou) ... u bubnu bych to jeste bral ... takze hledam kvalitu za prijatelnou cenu ... asi to bude ten motip nebo jina teplotne odolna barva do cca 400Kc :o)

Odstin uz jsem si taky vybral, bude stribrny (napr Fockus RS) kdyz uz mam kobinaci Ford & Brembo tak zvolim "koncernovou" barevnou kombinaci, a jeste si tam udelam napis Brembo se znakem :D

Uživatelský avatar
Lolek
Příspěvky: 505
Registrován: 26 led 2005 20:23
Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lolek »

hobborg píše:
Lolek píše:
Fazeey píše: to má zas každej druhej :lol:
no a co jako :mad: :twisted: :lol:
jen to ze kdyz chces mit to co ma kazdej druhej tak prvni tak nejsi tuner...nybrz opicak:)
protoze upravy by meli byt alespon trochu jedinecny...:) :lol:
hele nech si toho jo! :lol: já tam kuli tobě fakt růžový puntíky dělat nebudu jak už tu někdo psal :smich: Jakou barvu máš na brzdičích ty?
Fáčko taky dobrý :roll:

Prodej a servis čtyřkolek - www.access-motor.cz
- www.aspauto.cz

Uživatelský avatar
PJ
Moderátor
Příspěvky: 1822
Registrován: 04 úno 2004 19:21
Bydliště: Královské město Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PJ »

Fazeey: je to jinak, natřený bubny nejsou divný, divný sou prostě bubny :smich:
No nazi, no red, just pure Skinhead. "diesel je víceméně stále neslušné slovo"

Uživatelský avatar
hobborg
Příspěvky: 109
Registrován: 31 črc 2004 08:33
Bydliště: B r N o
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hobborg »

PJ píše:Fazeey: je to jinak, natřený bubny nejsou divný, divný sou prostě bubny :smich:
teda nevim jak a pro koho ja myslim ze na bubnech neni nic divnyho...abych pravdu rekl vuubec me nevadi...rikal sem si ze je vymenim za kotoucovou napravu ale ...nakonec vyhrala uprava s vetsim prasatkem z pick-upa.....dkybych mel auta vazici stejne jak vase mozna ze bych o tom uvazoval ale takle....a to este ja spis potrebuju aby brzdil predek...kdyz zadek zacne se to desne predbihat:) :twisted: :?:

2Lolek..: no ja mam zatim barvu zarive rezavou...:) :?: nepokladam to zatim za nejak vyrazne nutny to barvit ....az tam budou jiny veci tak potom:)
Obrázek

Uživatelský avatar
Lolek
Příspěvky: 505
Registrován: 26 led 2005 20:23
Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lolek »

No já to taky nepovažuju za nutný, ale nebylo co dělat a potěší mě když si na autě můžu něco udělat tak jsem se pustil do tohodle. Ono to pod těma diskovejme kolama stejně neni moc vidět
Fáčko taky dobrý :roll:

Prodej a servis čtyřkolek - www.access-motor.cz
- www.aspauto.cz

Uživatelský avatar
PJ
Moderátor
Příspěvky: 1822
Registrován: 04 úno 2004 19:21
Bydliště: Královské město Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PJ »

hobborg: no nevim koho si myslel ohledně tý hmotnosti, mě určitě ne váží mi to +- jako tobě :-)
No nazi, no red, just pure Skinhead. "diesel je víceméně stále neslušné slovo"

Uživatelský avatar
Eva
Příspěvky: 398
Registrován: 10 led 2005 12:48
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od Eva »

Lolek píše:No já to taky nepovažuju za nutný, ale nebylo co dělat a potěší mě když si na autě můžu něco udělat tak jsem se pustil do tohodle. Ono to pod těma diskovejme kolama stejně neni moc vidět
Přesně tak, taky jsem ráda, když si můžu udělat na autě něco sama, i když toho moc není :lol: natřela jsem bubny světle modrým lesklým Alkytonem (auto mám tmavě modrý)... vypadá to líp, než kdyby to bylo rezavý...takže proč ne...

Uživatelský avatar
Vavre
Příspěvky: 71
Registrován: 18 led 2005 10:54
Bydliště: okr. opava

Příspěvek od Vavre »

Eva:PROBOHA jen se vyhněte ALKYTONU, lepšíje Hamerit Alkytonem jsem natřel vyztuhy narazniku, a nic moc začína tam vylézat rez.Brzdiče Hamerit cca120Kč plechovka, a stačí to a ještě půlka zbyla
Přílohy
koloa (1)_Změnit velikost.JPG
koloa (1)_Změnit velikost.JPG (64.91 KiB) Zobrazeno 1303 x
CRX 1.6 16v, http://WWW.BARUM-PNEU.CZ- pneumatiky, disky, alu kola, http://WWW.MOJEKOLO.CZ, http://WWW.GHOST-BIKES.CZ

Uživatelský avatar
Eva
Příspěvky: 398
Registrován: 10 led 2005 12:48
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od Eva »

Vavre píše:Eva:PROBOHA jen se vyhněte ALKYTONU, lepšíje Hamerit Alkytonem jsem natřel vyztuhy narazniku, a nic moc začína tam vylézat rez.Brzdiče Hamerit cca120Kč plechovka, a stačí to a ještě půlka zbyla
Kuš, řekli mi, že je lepší Alkyton, že je pružnější... :( navíc jsem to pořádně obrousila...za tu cenu to bylo stejný a dala jsem tam dva nátěry... no, uvidíme... každopádně díky...dám vědět, jak na tom jsem...

Velbloud
Příspěvky: 2230
Registrován: 01 dub 2004 17:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

Tak já jsem na tom taky celou sobotu dělal.. (teda kromě "restaurace" budoucího podvozku) protože se mi nelíbil žlutý odstín HAMERITU, tak jsem v OBI koupil 150ml sprej přímo barvy na brzdiče za 169,- Kč - odstín zářivě žlutá... jen problém je v tom že jeden sprej vystačí ca na jednu nápravu, tak jsem musel ještě sjet pro jeden... obrousil jsem bubny a třmeny brusným kotoučem na vrtačce (cca 1 - 2 mm) abych dostal rovnou plochu (a snad jsem tím dostal i většinu rezu dolu) a pak jsem to přestřík.... a musím říct že super... drží (i po vydatném zahřátí brzd... :lol:) a ta barva ve spreji má i výhodu, že když to natírám na autě tak mi to zbytečně nestýká a nedělá potůčky...
Obrázek Corsa B Sport 1.4 16V (X14XE) - Hyundai Getz 1.5 16V CRDI VGT Champion

Jardafox
Moderátor
Příspěvky: 6530
Registrován: 02 srp 2004 11:27

Příspěvek od Jardafox »

Velbloud píše:Tak já jsem na tom taky celou sobotu dělal.. (teda kromě "restaurace" budoucího podvozku) protože se mi nelíbil žlutý odstín HAMERITU, tak jsem v OBI koupil 150ml sprej přímo barvy na brzdiče za 169,- Kč - odstín zářivě žlutá... jen problém je v tom že jeden sprej vystačí ca na jednu nápravu, tak jsem musel ještě sjet pro jeden... obrousil jsem bubny a třmeny brusným kotoučem na vrtačce (cca 1 - 2 mm) abych dostal rovnou plochu (a snad jsem tím dostal i většinu rezu dolu) a pak jsem to přestřík.... a musím říct že super... drží (i po vydatném zahřátí brzd... :lol:) a ta barva ve spreji má i výhodu, že když to natírám na autě tak mi to zbytečně nestýká a nedělá potůčky...
no se sprejem je to jednodussi, predtim jsem mel taky barvu ve spreji, ale celkem nic moc, po roce to bylo tak spinavy ze kdyzs to chtel poradne vycistit tak s tim sla dolu i ta barva :mad:
Fiat Panda 1.2 >> AR 155 2.0 TS >> BMW E30 318i >> AR Giulietta 2.0 TD >> Ford Sierra 2.0i DOHC >> Saab 9000 CSE 2.0t >> AR 164 2.5 TD >> Ford Sierra 2.0i >> Lancia Lybra 2.4jtd

Uživatelský avatar
Eva
Příspěvky: 398
Registrován: 10 led 2005 12:48
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od Eva »

Velbloud píše:Tak já jsem na tom taky celou sobotu dělal.. (teda kromě "restaurace" budoucího podvozku) protože se mi nelíbil žlutý odstín HAMERITU, tak jsem v OBI koupil 150ml sprej přímo barvy na brzdiče za 169,- Kč - odstín zářivě žlutá... jen problém je v tom že jeden sprej vystačí ca na jednu nápravu, tak jsem musel ještě sjet pro jeden... obrousil jsem bubny a třmeny brusným kotoučem na vrtačce (cca 1 - 2 mm) abych dostal rovnou plochu (a snad jsem tím dostal i většinu rezu dolu) a pak jsem to přestřík.... a musím říct že super... drží (i po vydatném zahřátí brzd... :lol:) a ta barva ve spreji má i výhodu, že když to natírám na autě tak mi to zbytečně nestýká a nedělá potůčky...
Jo, jo... já tvoje auti ráno viděla, vypadá to dobře 8)

Uživatelský avatar
Lolek
Příspěvky: 505
Registrován: 26 led 2005 20:23
Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lolek »

Eva píše:
Lolek píše:No já to taky nepovažuju za nutný, ale nebylo co dělat a potěší mě když si na autě můžu něco udělat tak jsem se pustil do tohodle. Ono to pod těma diskovejme kolama stejně neni moc vidět
Přesně tak, taky jsem ráda, když si můžu udělat na autě něco sama, i když toho moc není :lol: natřela jsem bubny světle modrým lesklým Alkytonem (auto mám tmavě modrý)... vypadá to líp, než kdyby to bylo rezavý...takže proč ne...
díky 8)
Fáčko taky dobrý :roll:

Prodej a servis čtyřkolek - www.access-motor.cz
- www.aspauto.cz

Uživatelský avatar
Placenta
Příspěvky: 281
Registrován: 03 lis 2004 17:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Placenta »

tak jak jsem to tady cetl, koupil a natrel jsem Hameritem brzdy a musim rict ze to vypada skvele (trikrat nater) pokud to vydrzi aspon 8) jednu sezonu tak budu velni spokojen potlesk
http://www.drag-tuning-club.com/
Obrázek
1.4 XSi - Rally
3.0 TT VR- Drag

Velbloud
Příspěvky: 2230
Registrován: 01 dub 2004 17:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

Eva píše:
Velbloud píše:Tak já jsem na tom taky celou sobotu dělal.. (teda kromě "restaurace" budoucího podvozku) protože se mi nelíbil žlutý odstín HAMERITU, tak jsem v OBI koupil 150ml sprej přímo barvy na brzdiče za 169,- Kč - odstín zářivě žlutá... jen problém je v tom že jeden sprej vystačí ca na jednu nápravu, tak jsem musel ještě sjet pro jeden... obrousil jsem bubny a třmeny brusným kotoučem na vrtačce (cca 1 - 2 mm) abych dostal rovnou plochu (a snad jsem tím dostal i většinu rezu dolu) a pak jsem to přestřík.... a musím říct že super... drží (i po vydatném zahřátí brzd... :lol:) a ta barva ve spreji má i výhodu, že když to natírám na autě tak mi to zbytečně nestýká a nedělá potůčky...
Jo, jo... já tvoje auti ráno viděla, vypadá to dobře 8)
děkuju :o) dneska ti to ukážu naživo... a ještě jednou dík moc
Obrázek Corsa B Sport 1.4 16V (X14XE) - Hyundai Getz 1.5 16V CRDI VGT Champion

Uživatelský avatar
Zemi
Moderátor
Příspěvky: 8750
Registrován: 29 čer 2004 19:52
Bydliště: 608372848
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zemi »

Velbloud píše:
Eva píše:
Velbloud píše:Tak já jsem na tom taky celou sobotu dělal.. (teda kromě "restaurace" budoucího podvozku) protože se mi nelíbil žlutý odstín HAMERITU, tak jsem v OBI koupil 150ml sprej přímo barvy na brzdiče za 169,- Kč - odstín zářivě žlutá... jen problém je v tom že jeden sprej vystačí ca na jednu nápravu, tak jsem musel ještě sjet pro jeden... obrousil jsem bubny a třmeny brusným kotoučem na vrtačce (cca 1 - 2 mm) abych dostal rovnou plochu (a snad jsem tím dostal i většinu rezu dolu) a pak jsem to přestřík.... a musím říct že super... drží (i po vydatném zahřátí brzd... :lol:) a ta barva ve spreji má i výhodu, že když to natírám na autě tak mi to zbytečně nestýká a nedělá potůčky...
Jo, jo... já tvoje auti ráno viděla, vypadá to dobře 8)
děkuju :o) dneska ti to ukážu naživo... a ještě jednou dík moc


heh
(nejen) UK (United Kingdom - Anglie) DOVOZ VOZIDEL - DÍLŮ

> DOVOZ - ODTAH - PROVĚŘENÍ vozidel v celé EU <

tel. 608 372 848

Velbloud
Příspěvky: 2230
Registrován: 01 dub 2004 17:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

Zemi píše:
Velbloud píše:
Eva píše: Jo, jo... já tvoje auti ráno viděla, vypadá to dobře 8)
děkuju :o) dneska ti to ukážu naživo... a ještě jednou dík moc


heh
ty aby ses toho nechytil, viď? :( :lol: VYSVĚTLENÍ: půjčuje mi 18tku golu...ptože jsem si o víkendu konečně zkoušel vyměnit podvozek a ztroskotal jsem na tom že ty blbci od opla, tam nemůžou dát normální šroub.... ) tak si dnes k Evče jedu pro golu - povolit šroub... :?:
Obrázek Corsa B Sport 1.4 16V (X14XE) - Hyundai Getz 1.5 16V CRDI VGT Champion

Uživatelský avatar
Zemi
Moderátor
Příspěvky: 8750
Registrován: 29 čer 2004 19:52
Bydliště: 608372848
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zemi »

Mas mit Japonce!!! :smich:
(nejen) UK (United Kingdom - Anglie) DOVOZ VOZIDEL - DÍLŮ

> DOVOZ - ODTAH - PROVĚŘENÍ vozidel v celé EU <

tel. 608 372 848

Velbloud
Příspěvky: 2230
Registrován: 01 dub 2004 17:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

to víš, že jo... to bych si dal... u nás se "německej rozměr" klíče dá ještě sehnat, ale jet až do Japonska pro ten tvůj....:lol:
Obrázek Corsa B Sport 1.4 16V (X14XE) - Hyundai Getz 1.5 16V CRDI VGT Champion

Uživatelský avatar
Mosťa
Příspěvky: 215
Registrován: 22 lis 2004 11:56
Bydliště: Valašské království
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mosťa »

Chtělo by to fotku brzdiče natřeného hammeritem po roce ježdění, ať každý vidí, jak to vypadá a předešlo se diskuzím "to drží jak beton" vs. "leze hned dolů po prvním zahřátí". Mám nastříkané brzdy sprejem na brzdy od MOTIPu, nedělal jsem žádné moc zvláštní přípravy (už předchozí majitel měl natřeno na černo), spíš jen lehce odmastil a obrousil. Na pár místech (kupodivu) na bubnu slézá (nejspíš špatná příprava před stříkáním), takže se zítra chystám do hammeritu. Dám si víc záležet.
www.walachmotors.com
TUNING CLUB VSETÍN


Leonardo, Michelangelo, Donatello,..........................................PUNTO!!!

Ritchma
Moderátor
Příspěvky: 9432
Registrován: 11 úno 2004 21:38

Příspěvek od Ritchma »

Lidi a když mam už třmeny červený, ale chci je do modra, nebo minimálně znova do červený (je to už takový nic moc). Tak je mam jenom zdrsnit a znova stříknout něčim na brzdy, nebo celej ten lak z těch třmenů sundat a nebo jak? Díky
Jo a ten OMP firepaint kde se dá v Praze sehnat? Potřebuju ho do středy.........
Build shit car, call everyone haters....
Function > Form

Uživatelský avatar
Lexicek
Příspěvky: 567
Registrován: 28 čer 2004 03:39
Bydliště: popelnice

Příspěvek od Lexicek »

zdar mohl ses zeptat nemohls to vedet vem si vrtacku hod na ni takovej ten kotouc s tim smirkem a obrus ten lak jak to pujde skoro az na kov pak natri odrezovacem nech zaschnout a pred natiranim benzinem poradne ocisti a po zaschnuti vem hamerrite (mam ho vyzkousenej uz na 5 autech a vsude i po letech jak novej) a natri trosku vrstvu a nech zaschnout aspoon dve tri hodky jinak se Ti to rozleti na vnitrek kola a zaspini se prachem. Tot vse. Doba prace na cely auto tak 2-3 hodinky ale vysledek stoji za to :wink:
Jinak staci ta mala plechovka nekupuj tu velkou. Predpokladam ze mas zadek bubny a predek kotouce. Pokud i zadek kotouce tak Ti zbyde jeste tak na 3 auta :D
Z kopce jede každý auto

Ritchma
Moderátor
Příspěvky: 9432
Registrován: 11 úno 2004 21:38

Příspěvek od Ritchma »

Já ten hamerrite nějak nechci. Buď koupim sprej motip nebo ten OMP. Vzadu mam taky třmeny. Bubny bych nelakoval, vypadá to většinou hrozně. Takže obrousit (vrtačka neni, takže ručně :cry: ), natřít odrezovačem, pak benzínem (normál benzínem na kerej jezdim nebo jinym???) a pak normál nastříkat?
Build shit car, call everyone haters....
Function > Form

Mark
Příspěvky: 51
Registrován: 30 črc 2004 20:36
Bydliště: Ostrava - Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark »

Lexicek píše:zdar mohl ses zeptat nemohls to vedet vem si vrtacku hod na ni takovej ten kotouc s tim smirkem a obrus ten lak jak to pujde skoro az na kov pak natri odrezovacem nech zaschnout a pred natiranim benzinem poradne ocisti a po zaschnuti vem hamerrite (mam ho vyzkousenej uz na 5 autech a vsude i po letech jak novej) a natri trosku vrstvu a nech zaschnout aspoon dve tri hodky jinak se Ti to rozleti na vnitrek kola a zaspini se prachem. Tot vse. Doba prace na cely auto tak 2-3 hodinky ale vysledek stoji za to :wink:
Jinak staci ta mala plechovka nekupuj tu velkou. Predpokladam ze mas zadek bubny a predek kotouce. Pokud i zadek kotouce tak Ti zbyde jeste tak na 3 auta :D
Naprostý souhlas 8) 8) 8)
Octavia 1.9TDi,81 kw
http://forum.skodahome.cz

Uživatelský avatar
SPEEDY
Příspěvky: 4731
Registrován: 06 srp 2004 11:06
Bydliště: Brno / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SPEEDY »

Dnes jsem natrel vodovkama a ted se jen modlim, aby nezaprselo :pray: :lol: :smich:
EXPRESNÍ PŘEPRAVA KUSOVÝCH ZÁSILEK NA TRASE BRNO - PRAHA - BRNO TÝŽ DEN OD PODÁNÍ - INFO: 608 771 206

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

SPEEDY píše:Dnes jsem natrel vodovkama a ted se jen modlim, aby nezaprselo :pray: :lol: :smich:
8) :smich2:

Uživatelský avatar
Lexicek
Příspěvky: 567
Registrován: 28 čer 2004 03:39
Bydliště: popelnice

Příspěvek od Lexicek »

To jsem byl ja
Z kopce jede každý auto

Uživatelský avatar
Sinkas
Příspěvky: 232
Registrován: 09 črc 2006 15:55
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakovaní brzd

Příspěvek od Sinkas »

Zabali píše:Zdar, chtěl bys se vás zeptat jaké máte zkušenosti s lakovaním brzdičů. Hlavně jaká barva se vám osvědčila. Slyšel jsem , že se používá i Hammeritte, dobrý barvy jsou od Motipu.. Poradtě 8)
skus komaxit/praskova barva

Uživatelský avatar
kubajzsemily
Příspěvky: 929
Registrován: 30 pro 2006 23:05
Bydliště: Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubajzsemily »

no tak já teda nevim ale já jsem to ocelovim kartáčem na vrtačku vorval všechnu rez, pak to vzat šmirglem, natřel nákym základem co byl doma a jako vrchní jsem si koupil nákej sinťák kterej mě stal do 80Kč 250ml a jezdil jsem stim celou zimu a léto, a když jsem ted přezouval na zimáky tak to je pořád jako nový, kámoš to má stejně i na Peugeotu 306 v combiku a taky mu to drží pořád :)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a brzdy“