moc hlasity vyfuk

Vše o úpravách motorů a vyfuků.

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma, Libor12, Tom_

Uživatelský avatar
HANYSx
Příspěvky: 1009
Registrován: 26 kvě 2005 11:51
Bydliště: vinohradycity

moc hlasity vyfuk

Příspěvek od HANYSx »

cau kluci, potrebuju radu, dostal sem k vanocum plnepruchozi koncovy tlumic s montaznim prumerem 60mm, vcera sem k nemu s jednim sikovnym klempirem vytvoril od svodu komplet nerezove potrubi bez katalizatoru taktez v prumeru 60mm. kdyz sem ale vyjel zjistil sem ze to asi neprekousnu, je to hroznej randal a navic v urcitejch otackach se mi rozrezonuje cely auto(asi od 3 do 4 tisic)-muze to delat zvuk, nebo mi to nekde pri tehle otackach klepe? jinak mi pripada ze to trochu ozilo i v nizkejch otackach a od peti tisic jede rucicka otackomeru nahoru takovim fofrem, ze malem nestiham preradit. co muzu udelat s tim zvukem, aby nebyl tak hlasitej, ale zaroven abych neprisel o vykon kterej to snad prida. a kdybych se nakonec rozhod nechat to takhle nebude to az tam dam ladeny svody este hlasitejsi?
jo sorry jedna se o honda accord aerodeck 2.2 16v z 91, diky za rady

Uživatelský avatar
honza 2.0 16v
Příspěvky: 1518
Registrován: 09 říj 2005 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: moc hlasity vyfuk

Příspěvek od honza 2.0 16v »

svody hlučnost neovlivní, možná ji trochu sníží- to je spíš neměřitelný, k těm rezonancím ve výfuku- zjistil sem to na mym coupe, ze to rezonuje a tak trochu prská v oblasti nejvyššího krouťáku- tj v mym případě kolem 4000, co se týče tý hlučnosti se zachováním těhle parametrů- zařadil bych tam jeden průchozí tlumič(můžeš použít obal třeba z původního střeďáku, dát do něj děrovanou trubku a kolem to vycpat skelnou vatou, kterou pořádně napěchuješ...mělo by se to ztišit..)

Uživatelský avatar
HANYSx
Příspěvky: 1009
Registrován: 26 kvě 2005 11:51
Bydliště: vinohradycity

Příspěvek od HANYSx »

dik, asi mi to taky rezonuje v oblasti nejvyssiho kroutaku, mozna je to o neco dal nez od trech tisic... a co naky ty sportovni nebo zavodni stredovy tlumice?

Uživatelský avatar
viashino
Příspěvky: 186
Registrován: 04 lis 2004 19:44
Bydliště: V.Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Re: moc hlasity vyfuk

Příspěvek od viashino »

zkus dat stredovy tlumic (hlavne aby tlumil !!!), ne nejaky zmetek ktery se tvari jako tlumic a uvnitr je tlumici material jen tak aby se nereklo... to by melo ten hluk trochu pohltit... svody to nevyresi, spis naopak...

pokud bys chtel sehnat nejaky stredovy tlumic, tak napis... zastupujeme firmu Ashley competition exhausts a myslim ze nabizi nejake stredove tlumice...

a pokud to nevyresi jeden tlumic, porad je moznost tam dat dva :D
MK-RACING - DOVOZCE DÍLŮ PRO MOTORSPORT A TUNING
web - http://www.mk-racing.cz, email - morava@mk-racing.cz

Uživatelský avatar
HANYSx
Příspěvky: 1009
Registrován: 26 kvě 2005 11:51
Bydliště: vinohradycity

Re: moc hlasity vyfuk

Příspěvek od HANYSx »

viashino píše:zkus dat stredovy tlumic (hlavne aby tlumil !!!), ne nejaky zmetek ktery se tvari jako tlumic a uvnitr je tlumici material jen tak aby se nereklo... to by melo ten hluk trochu pohltit... svody to nevyresi, spis naopak...

pokud bys chtel sehnat nejaky stredovy tlumic, tak napis... zastupujeme firmu Ashley competition exhausts a myslim ze nabizi nejake stredove tlumice...

a pokud to nevyresi jeden tlumic, porad je moznost tam dat dva :D
to sem se prave bal, ze to se svodama bude este hlucnejsi
a jak to je s vykonem kdyz tam pride tlumic(nebo dva :D )
muzes mi udelat nejakou nabidku na stredovy tlumic s montaznimi prumery 60mm, diky
Naposledy upravil(a) HANYSx dne 30 pro 2005 11:37, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
RifleMan
Příspěvky: 471
Registrován: 08 pro 2005 20:17
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: moc hlasity vyfuk

Příspěvek od RifleMan »

HANYSx píše:a jak to je s vykonem kdyz tam pride tlumic(nebo dva :D )
muzes mi udelat nakou nabidku na stredovy tlumic s montaznimi prumery 60mm, diky
Výkon by měl trochu klesnout prtotože se zhorší prúchod plynů z motoru.

Uživatelský avatar
HANYSx
Příspěvky: 1009
Registrován: 26 kvě 2005 11:51
Bydliště: vinohradycity

Příspěvek od HANYSx »

taky z toho mam ten pocit, ale to bych prave nerad

Uživatelský avatar
viashino
Příspěvky: 186
Registrován: 04 lis 2004 19:44
Bydliště: V.Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od viashino »

Je nekolik variant...

Ovalne tlumice:
-20x10cm, delka 30cm - 1971,-
-20x10cm, delka 40cm - 2142,-

Kulate:
-prumer 15cm, delka 30cm - 1799,-
-prumer 15cm, delka 40cm - 2228,-

Repasovatelne:
-prumer 15cm, delka 40cm - 5141,-
MK-RACING - DOVOZCE DÍLŮ PRO MOTORSPORT A TUNING
web - http://www.mk-racing.cz, email - morava@mk-racing.cz

Uživatelský avatar
HANYSx
Příspěvky: 1009
Registrován: 26 kvě 2005 11:51
Bydliště: vinohradycity

Příspěvek od HANYSx »

viashino píše:Je nekolik variant...

Ovalne tlumice:
-20x10cm, delka 30cm - 1971,-
-20x10cm, delka 40cm - 2142,-

Kulate:
-prumer 15cm, delka 30cm - 1799,-
-prumer 15cm, delka 40cm - 2228,-

Repasovatelne:
-prumer 15cm, delka 40cm - 5141,-
posledni varianta je na me trochu draha :roll: , ale ostatni sou prijatelne, je mezi nimi nejaky rozdil co se vykonu tyce, nebo jde jen o tvar, aby se nekam vesel? A je ten posledni vyrazne lepsi nebo jde jen o to ze je repasovatelnej? a co to vlastne u tlumice znamena? je rozkladaci a ma vymeny vytlumeni? nebo sem uplne mimo.
Muzes mi prosim este napsat jak je to s tim vykonem: stredovy tlumic vs hola trubka. Treba bych si na ten randal jednou zvyknul :lol: kdyby to stalo za to

Uživatelský avatar
viashino
Příspěvky: 186
Registrován: 04 lis 2004 19:44
Bydliště: V.Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Re: moc hlasity vyfuk

Příspěvek od viashino »

obecne cim vetsi rozmery, tim vic tam je tlumiciho materialu a tim vic to tlumi... ale jinak se vybira podle toho ktery tam bude pasovat...

u repasovatelneho tlumice je to tak jak rikas... tlumici material se da vymenit... (casem se totiz vypali a uz netlumi tak jak ma)

a tlumic vs. hola trubka... tezko rict... u kazdeho auta to ma jiny vliv. U nekterych aut, kdyz pouzijes jen holou trubku, tak je to na obtiz... proto se vyfuky vyrabeji podle modelu aut (motoru, roku vyroby)... stavba vyfuku neni zadna sranda...

Jestli chces muzu napsat do firmy ashley, jestli nemaji zkusenosti se stavbou vyfuku na tvoje auto (o cemz pochybuju) a jestli by nedoporucili nejake tlumice... Ale potrebuju vedet co mas za koncovy tlumic, jestli je to univerzal nebo primo pro tvoje auto, a taky co je to za znacku...
MK-RACING - DOVOZCE DÍLŮ PRO MOTORSPORT A TUNING
web - http://www.mk-racing.cz, email - morava@mk-racing.cz

Uživatelský avatar
HANYSx
Příspěvky: 1009
Registrován: 26 kvě 2005 11:51
Bydliště: vinohradycity

Příspěvek od HANYSx »

o zkusenostech s timto autem taky dost pochybuju, ale mam tam uplne stejnej motor jako se dava do honda accord coupe ies(tusim ze se oznacuje CD7), za zeptani bych byl moc vdecnej
tlumic je od firmy ANTICOR a je to rozdvojka v prumeru 60mm a nasledne dva tlumice v prumeru 100mm zakonceny koncovkami v prumeru 76mm. bohuzel je to tlumic uni, ale je to darek a navic se mi po designove strance moc libi... pokud se neukaze, ze je na my auto zcela nevhodnej rad bych ho zachoval

Uživatelský avatar
viashino
Příspěvky: 186
Registrován: 04 lis 2004 19:44
Bydliště: V.Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Re: moc hlasity vyfuk

Příspěvek od viashino »

ok, zkusim pozjistovat co se da...
MK-RACING - DOVOZCE DÍLŮ PRO MOTORSPORT A TUNING
web - http://www.mk-racing.cz, email - morava@mk-racing.cz

Uživatelský avatar
MKIII
Příspěvky: 21
Registrován: 04 črc 2005 18:17
Bydliště: Budějce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MKIII »

Plně průchozi vejfuk se děla většinou u turbomotoru a to tak že se da jako prvni rezonator(60mm asi 1000Kč) a pak koncovej tlumič.Nic vic,nic min.Ten rezonator tomu da takovy hluboky zvuk.U motoru bez turba bych to nedoporučoval tam musi byt určite zpětne tlaky.jinak pude vykon dolu.

Uživatelský avatar
HANYSx
Příspěvky: 1009
Registrován: 26 kvě 2005 11:51
Bydliště: vinohradycity

Re: moc hlasity vyfuk

Příspěvek od HANYSx »

viashino píše:ok, zkusim pozjistovat co se da...
diky moc

Uživatelský avatar
HANYSx
Příspěvky: 1009
Registrován: 26 kvě 2005 11:51
Bydliště: vinohradycity

Příspěvek od HANYSx »

MKIII píše:Plně průchozi vejfuk se děla většinou u turbomotoru a to tak že se da jako prvni rezonator(60mm asi 1000Kč) a pak koncovej tlumič.Nic vic,nic min.Ten rezonator tomu da takovy hluboky zvuk.U motoru bez turba bych to nedoporučoval tam musi byt určite zpětne tlaky.jinak pude vykon dolu.
nejsem si tim vubec jistej, je to tam od vcera a vsude sou haldy snehu, ale pride mi ze to jede spis lip, ale fakt tezko hodnotit zatim...taky mi pride, ze razantne stoupla spotreba, ta rucicka mi pada pred vocima :lol:
sem si dycky myslel ze rezonator jenom meni zvuk, pomuze mi to se snizenim hlasitosti ? a je v necem lepsi nez stredovej tlumic, myslim na funkcnost ne na zvuk?


a este sem nekde videl usmernovac toku vyfukovych plynu, takovej tlumic, ale je pruchozi a kolem pruchozi trubky neni vytlumeni, ale spirala, ktera roztoci tudy proudici plyny, melo by to pridavat par procent vykonu pri dobre postavenym vyfuku...je to k necemu ? a jestli to funguje nesnizi mi to trochu ten randal ?

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Příspěvek od Beaver »

HANYSx píše:a este sem nekde videl usmernovac toku vyfukovych plynu, takovej tlumic, ale je pruchozi a kolem pruchozi trubky neni vytlumeni, ale spirala, ktera roztoci tudy proudici plyny, melo by to pridavat par procent vykonu pri dobre postavenym vyfuku...je to k necemu ? a jestli to funguje nesnizi mi to trochu ten randal ?
Rezonátor, utlumí zvuk ale nic neurychlí ani nic nepřidá (samý bludy o roztočených plynech...). U atmosférickýho motoru u kterýho máš zájem zachovat krouťák víc u spodku by byl ale lepší spíš ten tlumič, jinak průchozí výfuk posune krouťák výš.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
dynomax
Příspěvky: 236
Registrován: 13 led 2005 03:16
Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: moc hlasity vyfuk

Příspěvek od dynomax »

dobra volba je treba glasspack od firmy Dynomax, kde je delka 61- 78 cm , ktery se bezne pouziva i jako rezonator a prave svoji delkou dokaze ovlivnit konecny zvuk, jinak tu konstrukci spiraly co jsi popisoval vyrabi treba firma Moroso , kde kolem pruchozi stredni trubky se tahne spirala podobna v mlynku na maso, fotky jsou v nasem obchode
www.sportovniautodoplnky.cz - prodej sportovních autodoplňků, dovoz tuningových dílů z USA

Uživatelský avatar
dynomax
Příspěvky: 236
Registrován: 13 led 2005 03:16
Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: moc hlasity vyfuk

Příspěvek od dynomax »

jinak Beaver to napsal presne , nic to neprida, jde spise o to, ze prave tim odstranenim originalniho stredu, ktery neni pruchozi, se zlepsi odvod spalin, ale samozrejme se zvysi hlucnost, proto tam je v serii
www.sportovniautodoplnky.cz - prodej sportovních autodoplňků, dovoz tuningových dílů z USA

Uživatelský avatar
viashino
Příspěvky: 186
Registrován: 04 lis 2004 19:44
Bydliště: V.Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Re: moc hlasity vyfuk

Příspěvek od viashino »

resil jsem s kolegou jeste ty Ashleyho tlumice... rovnou mi rek ze Ashley neporadi... nicmene jsme se shodli na tom, ze jejich tlumice na vykonu neuberou a v krajnim pripade by mohly jeste na vykonu (respektive krouticim momentu) nepatrne pridat...

takze navrhuju mrknout ktery tlumic ti tam vejde a podle toho se rozhodnout...
MK-RACING - DOVOZCE DÍLŮ PRO MOTORSPORT A TUNING
web - http://www.mk-racing.cz, email - morava@mk-racing.cz

Uživatelský avatar
HANYSx
Příspěvky: 1009
Registrován: 26 kvě 2005 11:51
Bydliště: vinohradycity

Re: moc hlasity vyfuk

Příspěvek od HANYSx »

dynomax píše:dobra volba je treba glasspack od firmy Dynomax, kde je delka 61- 78 cm , ktery se bezne pouziva i jako rezonator a prave svoji delkou dokaze ovlivnit konecny zvuk, jinak tu konstrukci spiraly co jsi popisoval vyrabi treba firma Moroso , kde kolem pruchozi stredni trubky se tahne spirala podobna v mlynku na maso, fotky jsou v nasem obchode
dik, na ten glasspack se podivam
ten usmernovac sem videl myslim prave u vas, zajimalo by me jestli s tim mate nejake zkusenosti?

Uživatelský avatar
HANYSx
Příspěvky: 1009
Registrován: 26 kvě 2005 11:51
Bydliště: vinohradycity

Re: moc hlasity vyfuk

Příspěvek od HANYSx »

viashino píše:resil jsem s kolegou jeste ty Ashleyho tlumice... rovnou mi rek ze Ashley neporadi... nicmene jsme se shodli na tom, ze jejich tlumice na vykonu neuberou a v krajnim pripade by mohly jeste na vykonu (respektive krouticim momentu) nepatrne pridat...

takze navrhuju mrknout ktery tlumic ti tam vejde a podle toho se rozhodnout...
diky moc, az budu mit chvili tak vlezu pod auto a zkouknu to, ty tlumice cos mi psal mate skladem? este by me zajimalo, kdyz tam sou dve varianty stejnyho tlumice s ruznymi delkami tak ten delsi tlumi vic?

Uživatelský avatar
viashino
Příspěvky: 186
Registrován: 04 lis 2004 19:44
Bydliště: V.Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Re: moc hlasity vyfuk

Příspěvek od viashino »

Skladem je nemame... jsou jen na objednavku, nicmene do 3 tydnu je to z anglie tady. Jinak u toho delsiho se da cekat ze bude vic tlumit.
MK-RACING - DOVOZCE DÍLŮ PRO MOTORSPORT A TUNING
web - http://www.mk-racing.cz, email - morava@mk-racing.cz

Uživatelský avatar
MKIII
Příspěvky: 21
Registrován: 04 črc 2005 18:17
Bydliště: Budějce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MKIII »

To je taky rezonator,ten prostě změni zvuk,ale tlumič zvuk utlumi a neni plně pruchozi takže brzdi i pruchod plynů
Přílohy
SSS2.jpg
SSS2.jpg (13.67 KiB) Zobrazeno 2681 x
SSS2.jpg
SSS2.jpg (13.67 KiB) Zobrazeno 2681 x

Uživatelský avatar
HANYSx
Příspěvky: 1009
Registrován: 26 kvě 2005 11:51
Bydliště: vinohradycity

Příspěvek od HANYSx »

tak sem namontoval dynomax glasspack v delce 78cm a musim bohuzel konstatovat, ze se nic moc nezmenilo :cry: sice to trochu ztichlo, ale jezdit se s tim furt neda. Ted sem zoufalej co s tim...mam tam fakt dat este jeden pruchozi a doufat, ze to bude stacit, nebo mam dynomaxe vyhodit a misto nej tam strcit neco jinyho? a nema nahodou na hlucnost vliv i kde na potrubi ten stredovej tlumic je?

Uživatelský avatar
dynomax
Příspěvky: 236
Registrován: 13 led 2005 03:16
Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dynomax »

HANYSx píše:tak sem namontoval dynomax glasspack v delce 78cm a musim bohuzel konstatovat, ze se nic moc nezmenilo :cry: sice to trochu ztichlo, ale jezdit se s tim furt neda. Ted sem zoufalej co s tim...mam tam fakt dat este jeden pruchozi a doufat, ze to bude stacit, nebo mam dynomaxe vyhodit a misto nej tam strcit neco jinyho? a nema nahodou na hlucnost vliv i kde na potrubi ten stredovej tlumic je?
dneska jsme se spolu bavili, a dopidili jsme se toho, ze mas koncovy tlumic s delkou perforace jen 25 cm, coz na takovy motor je brutal a spise se bude muset asi neco udelat s tim koncovym tlumicem , potreboval bys tak delku minimalne 50-60 cm, protoze to je opravdu malo pri komplet pruchozim potrubi s pozadavkem mensi hlucnosti, jak uz jsem rikal, u nas v obchode nejkratsi tlumic ma delku tela 40 cm a vice , kdyz nepocitam jeden spešl, kdyz jsme montovali vyfuk treba na A4 1,8 T nebo Hondu Crx, tak az potom po nekolik tydnech jsme odstranili stred a nahradili dlouhym Dynomaxem, zvukova kulisa byla stejna akorat ostrejsi, tak ze zadne navyseni hlucnosti se jiz nekonalo, ale samozrejme kazde auto zni jinak :lol:
www.sportovniautodoplnky.cz - prodej sportovních autodoplňků, dovoz tuningových dílů z USA

Uživatelský avatar
OndrejGTi
Příspěvky: 281
Registrován: 01 bře 2005 14:21
Kontaktovat uživatele:

Re: moc hlasity vyfuk

Příspěvek od OndrejGTi »

Ja si myslim ze ti to reve koli tomu nerezovemu potrubiu. Mne stacilo vymenit stredovy tlmic za ruru a uz som ju pocul (nevravim o zvysenom hluku, ale o zvuku ktory davala ta rura-ina frekvencia, hlasitost...) Skus dat obycajne potrubie a mozno budes prekvapeny ako sa ti od zakladov ten zvuk zmeni... a na vykon sa vyser, ked chces ticho tak nejaky ten KW sa moze strcit...
ZAMETAC INZERCIE Na nevhodne OT/pokec v INZERECII ma upozornite stlacenim modreho tlacidla.

Uživatelský avatar
honza 2.0 16v
Příspěvky: 1518
Registrován: 09 říj 2005 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: moc hlasity vyfuk

Příspěvek od honza 2.0 16v »

souhlas s dynomaxem.. delka perforace dela hodne- to samy prumer trubky a taky vzdalenost motoru od tlumice- vyusteni vyfuku do okolniho prostoru

Uživatelský avatar
HANYSx
Příspěvky: 1009
Registrován: 26 kvě 2005 11:51
Bydliště: vinohradycity

Re: moc hlasity vyfuk

Příspěvek od HANYSx »

OndrejGTi píše:Ja si myslim ze ti to reve koli tomu nerezovemu potrubiu. Mne stacilo vymenit stredovy tlmic za ruru a uz som ju pocul (nevravim o zvysenom hluku, ale o zvuku ktory davala ta rura-ina frekvencia, hlasitost...) Skus dat obycajne potrubie a mozno budes prekvapeny ako sa ti od zakladov ten zvuk zmeni... a na vykon sa vyser, ked chces ticho tak nejaky ten KW sa moze strcit...
nerez rozhodne nevyhodim a nenahradim ho obyc potrubim, to sem to moh rovnou nechat v zakladu :lol: a na vykon se uz vubec nevyseru, proc myslis ze sem celou soustavu prekopal, kvuli zvuku? :lol: nejde mi o to mit ticho, mam ten zvuk rad :) de mi o to, jak ziskat co nejvic vykonu, ale moct auto pouzivat na kazdodeni jezdeni i na dlouhy cesty.

Uživatelský avatar
HANYSx
Příspěvky: 1009
Registrován: 26 kvě 2005 11:51
Bydliště: vinohradycity

Re: moc hlasity vyfuk

Příspěvek od HANYSx »

honza 2.0 16v píše:souhlas s dynomaxem.. delka perforace dela hodne- to samy prumer trubky a taky vzdalenost motoru od tlumice- vyusteni vyfuku do okolniho prostoru
ted sem te presne nepochopil s tou vzdalenosti, mluvis o vzdalenosti stredovyho tlumice od motoru, nebo koncovyho?

Uživatelský avatar
OndrejGTi
Příspěvky: 281
Registrován: 01 bře 2005 14:21
Kontaktovat uživatele:

Re: moc hlasity vyfuk

Příspěvek od OndrejGTi »

HANYSx píše: nerez rozhodne nevyhodim a nenahradim ho obyc potrubim, to sem to moh rovnou nechat v zakladu :lol: a na vykon se uz vubec nevyseru, proc myslis ze sem celou soustavu prekopal, kvuli zvuku? :lol: nejde mi o to mit ticho, mam ten zvuk rad :) de mi o to, jak ziskat co nejvic vykonu, ale moct auto pouzivat na kazdodeni jezdeni i na dlouhy cesty.
doboha sak mas 2.2 16V.... ale viem v com je chyba. Kup si nejaky Srot 105, pojazdi tak tyzden (medzitym nech ti kamarat vymeni vyfuk+ potrubie, akoze nenapadne, na seriove) potom sadni do tvojho a garantujem ze sa ti bude zdat ako by ti donho namontovali turbo :lol: a vyde ta to lacnejsie- tak 4000 za skodulu a vzdy ked budes chciet zvysit vykon, len na tyzden sadnes do tej pice skaredej :lol:
ZAMETAC INZERCIE Na nevhodne OT/pokec v INZERECII ma upozornite stlacenim modreho tlacidla.

Odpovědět

Zpět na „Tuning motoru + výfuky“