pomoc při výběru komplet aparatury do auta

Vše o muzice v autě - rady, postupy jak na to, možnost přidávat i fotky instalací.

Moderátoři: Bohuš, Kane13, Dacan

Odpovědět
Uživatelský avatar
VWG
Příspěvky: 96
Registrován: 24 srp 2006 19:29
Bydliště: Vyškov

pomoc při výběru komplet aparatury do auta

Příspěvek od VWG »

Chtěl bych si kompletně ozvučit Golfa III GTi, ale v autohifi oboru se moc nevyznám, poradí někdo kde zjistit když si vyberu konkrétní rádio jak poskládat ideální aparaturu, aby nebyla nevyvážená? Nechci bezmyšlenkovitě splácat jednotlivé komponenty a vůbec nemám tušení jaké (jakých hodnot, výkonů)koupit třeba repráky, zesik, subwoofer, aby to ladilo s určitým typem rádia, abych třeba nekoupil repráky moc slabé a neodvařil jsem je...atd., sorry, nesmějte se mi, vždycky jsem ladil komplet auto, ale nikdy né hifi, tak mě sem prosím nepište žádný OT, za každou pomoc díky... :)
Seat Toledo II. 1.9 TDI Signo

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc při výběru komplet aparatury do auta

Příspěvek od All »

Hoď mi do mailu hrubé představy a proberem to.
autoaudio@seznam.cz

SkejT
Příspěvky: 1823
Registrován: 11 bře 2005 06:36

Re: pomoc při výběru komplet aparatury do auta

Příspěvek od SkejT »

napis horni hranici tvym financnich moznosti,ktere jsi ochoten do toho pustit.Potom se da radit

Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 243
Registrován: 19 lis 2005 18:59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fancarhifi »

...kontaktuj Celica máš ho v místě ten ti poradí, dodá i namontuje... 8)

Uživatelský avatar
Cenda
Příspěvky: 220
Registrován: 02 kvě 2004 19:37
Bydliště: Chocen
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc při výběru komplet aparatury do auta

Příspěvek od Cenda »

chlapi, jste na fóru, ne na trhu zákazníků. Byť je tohle na hodně dlouhý povídání, zkuste mu nejdřív něco sdělit, než dáte kontakty.

Základem je doplnění informací - finanční rozpočet, hrubá představa co od toho očekáváš, jak náročný jsi posluchač, co posloucháš za hudbu a pípadně i jak dalece si budeš chtít sám hrát s instalací.
pouze "hifík"

Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 243
Registrován: 19 lis 2005 18:59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fancarhifi »

...sorry já jen, že to má z první ruky...

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc při výběru komplet aparatury do auta

Příspěvek od All »

Žádné sorry. Kdybych sem hodil jeden jediný mail z těch, které jsem dnes napsal na základě podobných kontaktů určo by se našel někdo kdo by povykoval ať nezasírám fórum traktáty. Nejkratší měl 2 stránky A4, nejdelší 5 stránek. Už vidím jak jsou z toho všichni nadšení. Sorry Čeňku ale tohle nech prosím na mně.

Uživatelský avatar
Celica2.0GTI
Příspěvky: 1030
Registrován: 23 čer 2005 21:43

Re: pomoc při výběru komplet aparatury do auta

Příspěvek od Celica2.0GTI »

VWG ozvy se mi na mobil 776623610 pozveš mně na čokoládu na benzinku a já ti řeknu co a jak nejjednodušší řešení.

Uživatelský avatar
VWG
Příspěvky: 96
Registrován: 24 srp 2006 19:29
Bydliště: Vyškov

Re: pomoc při výběru komplet aparatury do auta

Příspěvek od VWG »

Celica2.0GTI píše:VWG ozvy se mi na mobil 776623610 pozveš mně na čokoládu na benzinku a já ti řeknu co a jak nejjednodušší řešení.
Díky moc za nabídku, ale momentálně nejsem ve Vyškově, ale napsal jsem si číslo, jak to bude aktuální, ozvu se :wink: .
Seat Toledo II. 1.9 TDI Signo

Uživatelský avatar
VWG
Příspěvky: 96
Registrován: 24 srp 2006 19:29
Bydliště: Vyškov

Re: pomoc při výběru komplet aparatury do auta

Příspěvek od VWG »

Cenda píše:chlapi, jste na fóru, ne na trhu zákazníků. Byť je tohle na hodně dlouhý povídání, zkuste mu nejdřív něco sdělit, než dáte kontakty.

Základem je doplnění informací - finanční rozpočet, hrubá představa co od toho očekáváš, jak náročný jsi posluchač, co posloucháš za hudbu a pípadně i jak dalece si budeš chtít sám hrát s instalací.
No jsem v tomto nováček, takže pro začátek žádnej extrém, nepotřebuju DVD ani Bluetooth, takže jako základ by mi postačilo rádio třeba SONY CDX-GT 300 nebo něco obdobnýho, repro do předních dveří+do palubovky, repro do zadních bočních tapecírunků,eventuálně repro do plata+subwoofer(nejlíp taky do plata,nemám v kufru místo na nějakej box nebo tubu), když bude potřeba tak i nějakej zesík, pak nevim co bude potřeba dál, jestli nějaký ty výhybky nebo co, právě tomuhle moc nerozumím. A taky jestli na tohle stačí dráty ze série, nebo je potřeba natáhnout nějakou kvalitnější kabeláž.
O ceně tohohle nemám moc představu, nechcu nějaký šmejdy, radši značkový výrobky, ale klidně můžou být některý komponenty i "no name", pokud se dají sehnat kvalitní. Takže rozpočet 15.000Kč?(čistě jen za komponenty). Když bude potřeba tak něco přihodím, fakt nemám představu, takže jsem ten rozpočet jen střelil.
Co se týče instalace, tak do dveří, palubovky a tapecírunků to dám do origo dír, eventuálně přes nějaký ty MGF podložky, nebo jak se ten matroš menuje, plato bych nechal odborně udělat druhý, origo se na to asi moc nehodí, že? Víc bych interiér zatím rozdrbávat nechtěl.
S instalací si poradím, jde mi hlavně o to jakejch hodnot koupit komponenty aby to bylo aspoň trochu vyvážený a nekombinoval jsem něco, co dohromady ani sladit nejde.
Očekávám od toho, aby to hrálo výrazně líp než origo zástavba z fabriky, ale žádná superšpička, je mi jasný že to by se pohybovalo v cenové relaci 10xdražší, ale to ani nechcu, je to jen pro mou potřebu, ne na srazy atd.
Seat Toledo II. 1.9 TDI Signo

Uživatelský avatar
Cenda
Příspěvky: 220
Registrován: 02 kvě 2004 19:37
Bydliště: Chocen
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc při výběru komplet aparatury do auta

Příspěvek od Cenda »

Ivane, mě jde o to, aby se tady nestalo to, co jednoho času na AHC - na dotazy regovali samí překupníci většinou jen kontakty a fórum nemělo valnou vypovídající hodnotu. Nehledě na to, že řada členů tím byla znechucená. Nemám nic proti tomu, když dáš na sebe kontakt a vim, že tohle téma je dost obsáhlé a na dlouho. Určité shrnutí se ale napsat dá a pro bližší informace si potom dotyčný může napsat, příp. si zavolat a pokecat. Zas se na to podívej i z druhé stránky a ber to jako prosbu, ne diktát moderátora :-) . Kdyžtak to proberem po mailu bo telefonu, ať tímhle nezasíráme fórum.

Připojim ještě jeden dotaz - pouze nové komponenty? U repro bych to spíš doporučoval. Jinak pokud si to dobre pamatuju, tak v palubce GIII jsou jen výškáče, zda tam půjdou případně středy od 3 pásma nevim a byla nutná úprava dveří, resp. tapecu kůli tuhosti uložení (už je to nějaká doba), pokud přijdou i zadní repro tak do plata (ne origo), max. koax dole do dveří (osobně jsem zastáncem pouze předních komponentních reproduktorů), ale ne oboje. Vyhybky jsou příslušenstvím většiny setů. Kabely určitě nové, průřez záleží na tom, jestli budou všechny poháněny přes externí zesilovač a délce. ACR či Sinus mají dobré ceny, adekvátní k levnější sestavě.
pouze "hifík"

Uživatelský avatar
VWG
Příspěvky: 96
Registrován: 24 srp 2006 19:29
Bydliště: Vyškov

...

Příspěvek od VWG »

to Cenda:
V palubovce jsou výškáče, s nějakou menší úpravou dveří, resp. tapeců počítám, mám 3.dveřák(2.0GTi,max.výbava), ale v zadních tapecech mám origo repráky(dokonce je tam mřížka i na ještě jedny origo výškáče), ten tapec už má origo uložení repráku i s mřížkou, ale nejde mi o to tam nacpat co nejvíc repráků, takže pokud na zadek budou stačit do plata, aby to slušně hrálo, tak je do těch tapeců dávat nemusim. Ale je tam na ně prostor, takže jsem počítal, že tam nebude špatný něco dát.
Seat Toledo II. 1.9 TDI Signo

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc při výběru komplet aparatury do auta

Příspěvek od All »

Cenda: roumím ti. Z dotazu je ale zřejmé, že dotazující je laik. Proto jsem taky uvedl mail a ne odkaz na svůj web. Ostatní důvody jsem už uvedl. Jistě sis taky všiml, že na AHC už skoro nepřispívám. Důvodů je víc. Jeden z hlavních jsou ale používané praktiky některý nejen překupníků ale i profi obchodníků. Z toho fóra jsem dlouhodobě otrávený. Klidně ať se tady ozve kdokoliv z těch, se kterými komunikuju mailem a klidně ať moje e-maily uvěřejní. myslím, že mně znáš a víš, že nejsem prase.

Uživatelský avatar
Celica2.0GTI
Příspěvky: 1030
Registrován: 23 čer 2005 21:43

Re: pomoc při výběru komplet aparatury do auta

Příspěvek od Celica2.0GTI »

VWG pokud budeš dělat plato neviděl bych jako nutnost měnit koaxy v zadním tapecu ty bych bud ponechal nebo úplně odpojil nejde o kvantitu ale o kvalitu. jak tu budeš ozvy se a co se tu bude řešit týden máme za půl hodky prolezlý

Uživatelský avatar
Cenda
Příspěvky: 220
Registrován: 02 kvě 2004 19:37
Bydliště: Chocen
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc při výběru komplet aparatury do auta

Příspěvek od Cenda »

VWG - podle mě stačí bohatě jedny kvalitní kompa dopředu a dát si práci s instalací (to každopádně) + SW.
Co se týče samotného výběru - dopředu 2. pásma kompo + dozadu koax, jak jsem psal, radši do plata. S výběrem reproduktorů je to těžší, není nad vlastní poslech. Pokud by měly přijít jen na interní zesilovač rádia, dívej se po reproduktorech s větší citlivostí a menší zatížitelností. Kvůli zachování zvukového projevu je dobré mít přední i zadní od stejného výrobce stejné řady. All má určitě některé modely k poslechu a prase to neni :D Sám za sebe bych doporučil značky jako Rainbow, DLS i v jejich nižších řadách, případně i z Ipactu se dal dostat slušnej zvuk. V tom ti líp poradí kluci, já se pohybuju v trochu jiné kategorii.
Co se týče rádia - doporučil bych se zaměřit na Clariony, pokud ti jde především o zvuk CD. Z dalších Alpine a Pioneer. Pokud hodně posloucháš tuner, pak Blaupunty mají dobrý příjem i zvuk ve své cenové kategorii. Se zvukem CD to ale bývá horší. K Sony, ať už jakýkoliv komponent novějších modelů, mám značnou averzi kvůli zvuku, i výbavám.
Na zesilovače bych se podíval v bazaru (tím myslim na netu, ne kamenném), starší Rodeky a Traxx od Magnatu(byť ho nemám rád, ceny těchto zesilovačů na trhu s použitým zbožím jsou výhodné). Vzhledem k ceně se mi taky velmi dobře zdají starší zesilovače JVC, jestli se nepletu, byla to A třída, ale moc k sehnání nejsou. Byl jsem zvukem velmi mile překvapen. Volba SW je pak už věcí další a samotná instalace je na dlouhý povídání.

All - taky nepřispívám už nějakou dobu a nebýt tady moderátorem, tak bych nejspíš nepřispíval ani tu. Už mě nebaví se s někým hádat po netu, bo vypisovat ty samý kecy. Naštěstí mě tohle neživí :D Radši si pokecám s klukama na EMMA akcích a v klidu.
pouze "hifík"

Uživatelský avatar
VWG
Příspěvky: 96
Registrován: 24 srp 2006 19:29
Bydliště: Vyškov

...

Příspěvek od VWG »

Díky moc všem, jakousi představu co si do auta dám už jsem si udělal, přispěly k tomu i vaše odpovědi, takže v případě další konkrétní pomoci už se ozvu někomu z vás třeba přes SZ 8) .
Seat Toledo II. 1.9 TDI Signo

Uživatelský avatar
VWG
Příspěvky: 96
Registrován: 24 srp 2006 19:29
Bydliště: Vyškov

...

Příspěvek od VWG »

Mimochodem, jaký je váš názor na tuhle sestavu co prodává Bryx? viewtopic.php?t=41439
Seat Toledo II. 1.9 TDI Signo

Uživatelský avatar
Cenda
Příspěvky: 220
Registrován: 02 kvě 2004 19:37
Bydliště: Chocen
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc při výběru komplet aparatury do auta

Příspěvek od Cenda »

vyvážená nenáročná sestava. Nepíše, co má za SW a ten Axton má na pátém kanálu malý výkon, jde ale do 2Ohm. All tyhle komponenty zná, mě se teď nechce hledat konkrétní parametry zesilovače. Mám dojem, že má 250 W/RMS na 2Ohm a jako SW by si to mohlo sednout s PL Thiller (teď je na prodej na AHC za 2t, coz se vzhledem k výkonu dobrá cena), kterej dokáže zahrát velmi pěkně. kompa vyhrály test C&H základní třídy spolu s Rainbow CMX, na mě mají ty Axtony trochu ostřejší výšky. All řekne víc.
Za 10t je to dobrá koupě, ta cena tomu odpovídá.
pouze "hifík"

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc při výběru komplet aparatury do auta

Příspěvek od All »

Ten zesík je 4kanál a na můstku vzadu má 190 W RMS přičemž neumí v můstku 2 Ohmy. Je tam uvedený subwoofer CAB259 takže velmi přiměřený. Woofery od Axtonu jsou ale známé tím, že umí zahrát i na slabších zesilovačích takže bych klidně připojil i CAB309 což jsem ostatně už i udělal.
Pokud jde o ty výšky umí být i bestiální. Je to ale hodně o nastavení jak rádia tak i výhybky. Nakonec jsou výškáče v domcích pohyblivé a pan Č ví jak moc se umí změnit zvuk při odchýlení z osy poslechu. Nechtěl bych se nikoho a ničeho dotknout ale ... ty výšky mi nikdy nepřišly ostré na zesících Axton. Jednou jsem je ale slyšel na Macovi Z4200 a tam to byla dost hrůza. nebudu ale tvrdit, že to bylo jen tím zesíkem. Nerýpal jsem se v nastavení což ostatně nedělám nikdy pokud nejsem požádán a znáte to. Jsou lidi, kteří chtějí výškami uříznout temeno hlavy a tak to byl možná jeden z nich. Ostatně tentýž člověk říkal, že já mám v autě výšek málo. Čenda to auto zná a tak umí posoudit jak to je.

Uživatelský avatar
Cenda
Příspěvky: 220
Registrován: 02 kvě 2004 19:37
Bydliště: Chocen
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc při výběru komplet aparatury do auta

Příspěvek od Cenda »

ježiš, tady přemýšlím nad něčim jiným a spletl jsem si zesilovače, měl jsem ho za 5k.

Pokud ti řekl, že máš výšek málo (nebyl to Zoro?), tak je asi SM, rád si řeže uši, jak píšeš :D O směrování a jeho vlivu by se dalo psát dlouho, osobně se na toto řešení ostrých výšek dívám nerad, byť je to to nejjednodušší, zas to má jiné dopady.
pouze "hifík"

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc při výběru komplet aparatury do auta

Příspěvek od All »

:))) Zorro je fakt tweeterový SM ale nemyslel jsem na něj. Byl to jiný člověk, majitel toho Maca i když i Zorro mi kdysi předloni řekl to samé. Ani ne tak, že mám málo výšek ale že by jich přidal.
Pokud jde o ty Axtony vypsal jsem všechny možnosti, kterými to jde ovlivnit. Vlastně jsem zapoměl na možnost přepólovat tweetery.

Uživatelský avatar
mitsu.ren
Příspěvky: 14
Registrován: 17 úno 2017 11:02

Re: pomoc při výběru komplet aparatury do auta

Příspěvek od mitsu.ren »

Jo tak je snad milion věcí, co se dají ve spojitosti se zvukem v autě řešit... Tak například už jen o vývěru subwooferu se píší články:https://zkracovatko.cz/jak-spravne-vybr ... er-do-auta. Navíc se dělají potom věci jako: odhlučnění, pořízení repráků, zesilovače pro subwoofer (pokud je subwoofer pasivní), autorádio... Je toho dost

binford
Příspěvky: 103
Registrován: 15 led 2006 09:51

Re: pomoc při výběru komplet aparatury do auta

Příspěvek od binford »

ááá další desetileté téma, dnes jedeš mitsu.rene :potlesk:

SamuelNovy
Příspěvky: 2
Registrován: 26 lis 2021 13:29

Re: pomoc při výběru komplet aparatury do auta

Příspěvek od SamuelNovy »

Dobrý den, do Golfa jsem pořizoval u: https://www.2din.cz/autoradia-vw-golf/ a za mě teda 100% spokojenost. Hraje moc dobře a za slušné peníze. Navíc mi ho nainstalovali a se vším mi poradili, když jsem jim zavolal.

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: pomoc při výběru komplet aparatury do auta

Příspěvek od Beaver »

SamuelNovy píše:
26 lis 2021 13:29
Dobrý den, do Golfa jsem pořizoval u: https://www.2din.cz/autoradia-vw-golf/ a za mě teda 100% spokojenost. Hraje moc dobře a za slušné peníze. Navíc mi ho nainstalovali a se vším mi poradili, když jsem jim zavolal.
Ne, nic jsi tam nepořizoval, jsi spambot a nebo šulin, co propaguje nějaký shopy, kde bez spamu nejsou schopní nic prodat.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

majorosimrich123
Příspěvky: 4
Registrován: 02 srp 2023 12:46

Re: pomoc při výběru komplet aparatury do auta

Příspěvek od majorosimrich123 »

Najdvôležitejšia vec je podľa mňa to, koľko si ochotný do toho investovať reálne, a hlavne či sa bavíme o serióznom projekte , alebo nie.... Autohifi niesu 5 korunové repraky , Orava radio a SAL "subwoofer" v doma klincami pozbijanej bedni, 🤣🤣

Odpovědět

Zpět na „Autohifi“