Daily project - Fiat Brava 16V

Na čem pracují členové TF

Moderátoři: Fáboš, Kane13, Tom_, tholis

Uživatelský avatar
HansBee
Příspěvky: 52
Registrován: 05 črc 2014 11:51
Bydliště: České Budějovice

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od HansBee »

LiberaleMiguel2 píše:Stejně vlastnosti toho podvozku snížením zničíš, takže řešit kvalitu je imho nesmysl...
Tak ono je stejně píčovina řešit vlastnosti, když v tom je 1.2 a není to auto určený na rychlý průjezd zatáček...já jezdim osobákem v klidu...s dodávkou denně doslova lítám a to mi stačí :D

Jinak jedná se o tento podvozek, tak kdo umí trochu šprechtit ájinou, může si to pročíst :)
http://en.intraxracing.nl/merken/fiat/p ... fia5509rs/

Uživatelský avatar
Lordík
Příspěvky: 1501
Registrován: 31 črc 2011 16:12
Bydliště: Budvar city

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od Lordík »

HansBee píše:UP
Tak včera se zkoušela jedna strana, konečně mě to nakoplo a dodalo energii, kterou jsem tak trochu začínal ztrácet :( S leštěním kol jsem si fakt nasral na ruce...
už ti dochází energie takto ze začátku? s tímto přístupem to daleko nedotáhneš 8) úplně mi to začíná silně připomínat jednoho známého co má též plnou hubu keců jak vše nejde :wink:
HansBee píše: Bohužel to není plug and play, jak jsem doufal :( Nicméně, jde o to, že se muselo použít horní uložení ze sériového podvozku Bravy, protože podvozek je z Punta, který mělo jiný. .......spodní uchycení je ale na chlup stejný.
uvedu to na pravou míru protože honzík mele neskutečný hlouposti co nejsou jaksi vůbec pravda a drobet mu vše vyvrátím.
takzvaná "véčka" nejsou zapříčiněná v žádném případě horním uložením, ale uložením tlumiče v těhlici! jelikož punto má drobet jinak profilovanou těhlici než brava. tudíž stačí drobet propilovat spodní uchycení na tlumiči a zvětšit díru v těhlici aby se docílilo srovnání odklonu. ideálně drobátko do "áčka" a bude po problému. takže vyvracím druhou věc spodní uchycení tlumiče je drobet jiné i když rozteč je stejná. na fotkách je polotovar co sloužil jen jako pokus a ne k prezentaci 8) jinak HansBee však jsi na to koukal dokonce jsi to i dělal tak proč povídáš toto? :kladivo: není to moje auto a vím o tom více než ty :D

* váhový rozdíl aut bych nebral tak v potaz stejný příklad je když do punta 1,1litru dá motor plácnu třeba HGT a taky to bude fungovat. tak HansBee projednou mluví pravdu.
* k podvozku, za tu cenu a pár drobných úprav se to vyplatilo podvozek samozřejmě už není ve stavu své největší slávy (pamatuje EVU když byla ještě ADAM spek) ale najezdí ještě nějaké kilometry bez problému.

PS: těším se na den kdy přestaneš mlít pantem přijdeš na dílnu a dotáhneš aspoň tvé rozdělané věci dokonce NE na půl jako je to do teď děkuju :D :nono:
Ophell Vectra B Zender Sport 2.1 16V BIG Turbo Nitro! 300HP / 350HP / 400HP Club! Clean engine / car design , Airlift 3P dual Viar, 8piston brake 370mm wave rotor RS3, 3tlg. Schmidt vn-line 19" stretch, Prosport EVO, Sparco, Coming soon 2K18!

Uživatelský avatar
HansBee
Příspěvky: 52
Registrován: 05 črc 2014 11:51
Bydliště: České Budějovice

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od HansBee »

Ano pane :alkoholic: špatně sem to teda pobral když jsme o tom mluvili..já celou dobu myslel že mluvis o hornim :? Neboj. Víkendy jsou jistý ale jen podle tebe..sam se na dílnu nedostanu :lol: a nech me dejchat...před chvíli sem akorát dorazil z linky..mel sem 95 stopu..melu už trochu kraviny :?:
Naposledy upravil(a) HansBee dne 10 zář 2014 20:55, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
goreff
Příspěvky: 273
Registrován: 30 srp 2007 20:26
Bydliště: zwischen Ol und Pv

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od goreff »

nechceš na ty odklony tohle http://tuning-forum.org/viewtopic.php?f=90&t=115483" onclick="window.open(this.href);return false; ? ...tedy pokud máš v těhlici dvanáctky šrouby

Uživatelský avatar
HansBee
Příspěvky: 52
Registrován: 05 črc 2014 11:51
Bydliště: České Budějovice

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od HansBee »

goreff píše:nechceš na ty odklony tohle http://tuning-forum.org/viewtopic.php?f=90&t=115483" onclick="window.open(this.href);return false; ? ...tedy pokud máš v těhlici dvanáctky šrouby
Tyvole, nad tím jsem přemýšlel :) Jaká by byla cenovka?

Uživatelský avatar
goreff
Příspěvky: 273
Registrován: 30 srp 2007 20:26
Bydliště: zwischen Ol und Pv

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od goreff »

cenovka je v odkazu, 800,- včetně případného poštovného

Uživatelský avatar
Juraj
Příspěvky: 2117
Registrován: 30 črc 2011 21:37

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od Juraj »

necetl jsem vse od posledniho meho postu nemam cas... :-) jinak tohle nicim nedotahnes... kdyz si vezmes o kolik to nahore musis posunout tak ti vyjde ze by jsi mel hrnce nad motorem :-D proste tohle je blbost... jak vypada rozdil spodniho uchyceni tlumice k tehlici? tam bude zakopany pes..
Jediná správná poloha ženy a pístů je "V" nehledě na to že "Víc hlav, víc ví..."

Uživatelský avatar
HansBee
Příspěvky: 52
Registrován: 05 črc 2014 11:51
Bydliště: České Budějovice

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od HansBee »

Juraj píše:necetl jsem vse od posledniho meho postu nemam cas... :-) jinak tohle nicim nedotahnes... kdyz si vezmes o kolik to nahore musis posunout tak ti vyjde ze by jsi mel hrnce nad motorem :-D proste tohle je blbost... jak vypada rozdil spodniho uchyceni tlumice k tehlici? tam bude zakopany pes..
Jo jo, bude se to řešit spodním uchycením, já sem blbě pochopil naší konverzaci s Lordíkem když jsme to zkoušeli, s horním uložením jsem napsal pítchovinu na entou :roll: :D

Uživatelský avatar
HansBee
Příspěvky: 52
Registrován: 05 črc 2014 11:51
Bydliště: České Budějovice

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od HansBee »

Po delší odmlce trocha nového dění :)

Díky Lordíkovi mám nové matice na štelovák :potlesk: jsou kovové s povrchovou úpravou černění (stejná jako u zbraní) a stáli mě ... flašku 40% jindřichohradeckýho rumu :lol:
Přílohy
IMG_20141018_153259.jpg
IMG_20141018_153315.jpg
IMG_20141018_153327.jpg

Uživatelský avatar
tholis
Moderátor
Příspěvky: 3014
Registrován: 16 dub 2009 07:33

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od tholis »

Abych to pochopil...Mas starej podvozek za 1500kc kterej je z jineho auta a kuli tomu budes predelavat uloze i v kastli?

Jeste nez jsem se procetl k tomuhle jsem si klepal a celo proc proboha nekdo kupuje starej podvozek a "repasuje" ho barvickama, kdyz to gro a to kapalinu a unavenost pruzin tim nevrati? A hle! Ono to je navic z jineho vozu a jeste to nepasuje...
" www.autowerks.cz "

Uživatelský avatar
HansBee
Příspěvky: 52
Registrován: 05 črc 2014 11:51
Bydliště: České Budějovice

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od HansBee »

Tak znova, podvozek je z punta. Brava a Punto jsou co se týče podvozků skoro totožný. Horní uložení se jen zamění z origo tlumičů a dole co je uchycení s těhlicí se propiluje větší díra na odklony.

Barvičkama, no dobrá, nejdříve ten podvozek zbavím koroze a teď se bude ještě brát alkytonem. Sorry ale nebudu jak většina majitelů fauvé, který koupí schnilej jom za pytlík bombonu a hned to hodí na auto.

Vím od Juraje, že se dá plně repasovat, ale proč bych to dělal, když zatím ani nevím jaký má vlastnosti? Z jara se nahodí na auto, najede se s tím pár set km a uvidí se.

Uživatelský avatar
tholis
Moderátor
Příspěvky: 3014
Registrován: 16 dub 2009 07:33

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od tholis »

Jsem majitelem VW a nikdy jsem nemenil jety podvozek (jednou repasovany Nkovy podvozek)...a ze jsem jich vystridal...HP sporting, KW var.2, HP sporting, HP skup. N., ted chystam zase Nko...

Nehazej me do stejneho pytle..Jen jsem rekl svuj nazor..btw. ty mas taky podvozek za pytlicek bonbonu a hned ho hazis na auto. :)

Skoro totozny..Co kynematika naprav, zatizeni na napravu? Ja teda u VW rikam skoro totozne tomu co se da menit plug and play...ne tomu co musis brousit..Ale uz mlcim..tve auto..Jen repasovat barvickama se mi zajida...A srat se s podvozkem u ktereho ani nevis jestli je ok...
" www.autowerks.cz "

Uživatelský avatar
HansBee
Příspěvky: 52
Registrován: 05 črc 2014 11:51
Bydliště: České Budějovice

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od HansBee »

Nemyslel jsem zrovna tebe, tvoje G je trochu něco jiného, myslím ty mladý floutky co potkávám na pozer srazech apod.

Jako ono to plug and play je, víš co blbě se to píše ale zaměnit horní uložení a propilovat pár mm je fakt to nejmenší.

Když byl podvozek na autě tak byl tvrdej dost, nedohupoval se a pistnice sou taky ok tak uvidíme :) Přinejhorším se pak seženou patrony a za hoďku je to prohozený.

Zatížení náprav je dost podobný, neliší se to nějak v extrémních číslech, takže toho se nebojím :)

Už jsme tu řešili, že když někdo dělá swap nebo narve plnej kufr muziky a pak ještě plný auto lidí taky to ty podvozky vydrží. Já jezdím sám s přítelkyní, v zadu už nikdo sedět nebude.

Uživatelský avatar
Juraj
Příspěvky: 2117
Registrován: 30 črc 2011 21:37

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od Juraj »

Když mě tu zmiňuješ, já si ale stále nejsem jistý jestli to o tolik propiluješ. podle mě ne a budeš muset použít jiné těhlice.
Jediná správná poloha ženy a pístů je "V" nehledě na to že "Víc hlav, víc ví..."

Uživatelský avatar
honza 2.0 16v
Příspěvky: 1518
Registrován: 09 říj 2005 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od honza 2.0 16v »

to budou panečku jízdnívlastnosti jak víno..

napadlo tě že brava a punto sice můžou mít podobnou koncepci podvozku, ale váhově to jsou naprosto jíný auta s rozdílem tak 150-200kg suchá hmotnost

mnoho úsilí pro nic..to bych radši dal 12-15 za novej weitec atd...

o nějaký geometrii se asi ani nemusím bavit... něco někde pilovat je nahovno, osa tlumiče, resp osa kolem který se bude kolo točit bude i tak úplně jiná atd...

mimochodem na bravu jde poměrně pěkně použít cokoliv z tipa/jinejch brav/coupe /AR 145/6 a ty podvozky jdou taky od 2000 do 5000 za jetej, pevnej i štelovák, stačí hledat... někdy rovnou i stěhlicema a velkejma brzdama... čímž bys za pár šupů zabil docela dost much jednou ranou

Uživatelský avatar
JOE_Cik
Příspěvky: 4742
Registrován: 17 srp 2008 20:56
Bydliště: Sokolov-Březová
Kontaktovat uživatele:

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od JOE_Cik »

a udelal si teda na tom aute neco od toho září co jsi psal že u lordika na dilne budes kazdy vikend???? :-D :-D :-D :-D :-D
Renault Clio 1,2 rv 97-plonkovka...SOLD
Renault Clio 1,8 16V-letadlo..SOLD
Renault Clio Sport 172 Ph2 rv02 - hají v garáži
Renault Megane Grandtour 1,5dCi rv18 - family wagen
Fiat Doblo Maxi 1,6 MTJ 120SX rv18 - služební

Uživatelský avatar
Lordík
Příspěvky: 1501
Registrován: 31 črc 2011 16:12
Bydliště: Budvar city

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od Lordík »

prásknu ho, jebal na to, včera doháněl resty s koly, ale konečně se ledy pohnuly. hold když ho někdo nekope do práce a nehlídáho, nic se neděje :lol: :D

k podvozku ano je to z jiného auta s nějakým váhovým rozdílem se též počítá, ale nic co by ten podvozek nevydržel. na druhou stranu odklon se vyřeší buď jiným uchycením tlumiče nebo mírním doladěním. pánové ruku na srdce jsou tu lidí co dělají mnohem větší prasárny akorád Hans to veřejně publikuje. a zase na auto kupovat nějaký nesmysly za X desítek tisíc jenom proto aby bylo aspoň trochu dole a neběhal pod tím pec je též zbytečnost. 8)


PS: není to moje dílna jen tam chodím každý den na návštěvu využívám veškerý cajk a opravuji a někdy i upravuji své auto :)
Ophell Vectra B Zender Sport 2.1 16V BIG Turbo Nitro! 300HP / 350HP / 400HP Club! Clean engine / car design , Airlift 3P dual Viar, 8piston brake 370mm wave rotor RS3, 3tlg. Schmidt vn-line 19" stretch, Prosport EVO, Sparco, Coming soon 2K18!

Uživatelský avatar
HansBee
Příspěvky: 52
Registrován: 05 črc 2014 11:51
Bydliště: České Budějovice

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od HansBee »

Jízdní vlastnosti jsou stejně u každýho podvozku v píči, položíš-li ramena pár cm od asfaltu tak je to úplně jedno :lol:

Tak oni jsou kola skoro hotová, jen sem neměl čas to sem naházet. Ale pár fotek nahraju ;)

Uživatelský avatar
HansBee
Příspěvky: 52
Registrován: 05 črc 2014 11:51
Bydliště: České Budějovice

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od HansBee »

:zadek:
Přílohy
IMG_20140805_174727.jpg
IMG_20140805_174612.jpg
IMG_20140805_174558.jpg

Uživatelský avatar
HansBee
Příspěvky: 52
Registrován: 05 črc 2014 11:51
Bydliště: České Budějovice

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od HansBee »

:spac:
Přílohy
IMG_20140804_175523.jpg
IMG_20140804_175540.jpg
IMG_20140804_190228.jpg

Uživatelský avatar
HansBee
Příspěvky: 52
Registrován: 05 črc 2014 11:51
Bydliště: České Budějovice

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od HansBee »

:|
Přílohy
IMG_20140715_102255.jpg
IMG_20140706_163517.jpg
IMG_20140706_185834.jpg

Uživatelský avatar
tholis
Moderátor
Příspěvky: 3014
Registrován: 16 dub 2009 07:33

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od tholis »

Lordik: eee nedelal jsem na zadnem svem aute zadne prasarny..mozna tak v nem nebo s nim.

Ja jsem v tomhle posera. Podvozek, brzdy a rizeni jsou pro me posvatne..Jak se v nich neco podela je zle.
" www.autowerks.cz "

Uživatelský avatar
HansBee
Příspěvky: 52
Registrován: 05 črc 2014 11:51
Bydliště: České Budějovice

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od HansBee »

A aktuální fotka, čeká se ještě na pokličky které se mi podařilo sehnat :)
Přílohy
20150118_124315.jpg

Uživatelský avatar
Chamelion
Příspěvky: 1455
Registrován: 04 pro 2004 09:45
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od Chamelion »

A ty kola jsou vyleštěný nebo co to je? Buď je to shitsky vyfocený nebo se to vůbec neleskne...vnitřky se budou ještě lakovat?

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

taky přemýšlím co to má být? jestli poločas, nebo finále :lol: tohle je foceno 321Okou ;-)
DSC02402.JPG
DSC02441.JPG
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
HansBee
Příspěvky: 52
Registrován: 05 črc 2014 11:51
Bydliště: České Budějovice

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od HansBee »

Ale notáááák hoši, ty kola jsou jenom broušený. Leštit je bude profesionál pan Kozel tady z čb :)
http://www.opravarafku.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
HansBee
Příspěvky: 52
Registrován: 05 črc 2014 11:51
Bydliště: České Budějovice

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od HansBee »

Flanel: Pěkný hrnce 8) škoda že bych tam 9" nenarval :D

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

Já vždy koupil kola které jsem chtěl a jestli se vlezou jsem řešil až pak. A na devítky jsou pedofilek spek

Tak to pak hoď hotové kola 8)
DSC01603.JPG
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Odpovědět

Zpět na „Projekty“