DOG BOX (DOGGIE BOX)

Vše o úpravách motorů a vyfuků.

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma, Libor12, Tom_

Uživatelský avatar
Mickael
Příspěvky: 370
Registrován: 04 čer 2006 13:54
Bydliště: Praha

DOG BOX (DOGGIE BOX)

Příspěvek od Mickael »

Cau,vite nekdo na jakym principu to funguje?To je cela prevodovka?Chapu ze je to potreba u vykonnych,vetsinou preplnovanych motoru,kvuli rychlejsimu a presnejsimu razeni,ale nevim co presne to je a jak se tomu rika u nas.
Ale dela to krasny fšššššššíííííííííííí rrrrr fššššššííííííííí :lol: :lol:
R33 GTST Mspec2 '97

JonnY
Příspěvky: 1424
Registrován: 19 led 2005 17:09

Re: DOG BOX (DOGGIE BOX)

Příspěvek od JonnY »

nesynchronizovana prevodovka s priamym ozubenim?

Uživatelský avatar
Krosmen
Příspěvky: 1811
Registrován: 07 srp 2004 16:23
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krosmen »

přesně tak převodovka s přímím ozubením speciálními synchrony umožňující řadit bez použití spojky.....v kombinaci s vhodnou elektronikou i bez ubrání plynu....už se na ni těšim až ji budu mít v autě :-)

Uživatelský avatar
Mickael
Příspěvky: 370
Registrován: 04 čer 2006 13:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od Mickael »

Kolik to moze stat kolik to moze stat?A jaky jsou omezeni pri pouziti?Proste na jaky motory se to da nacpat?
R33 GTST Mspec2 '97

Uživatelský avatar
honza 2.0 16v
Příspěvky: 1518
Registrován: 09 říj 2005 12:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od honza 2.0 16v »

Mickael píše:Kolik to moze stat kolik to moze stat?A jaky jsou omezeni pri pouziti?Proste na jaky motory se to da nacpat?
omezení na co to nacpat nejsou..jediný co tě může omezit je cena..za kvalitní kousek s homologovanejmapřevodovejma ° pro motorsport klidně 100 palackých což ani nemusí být zdaleka konečná..(co jsem objevil jednu malou italskou firmičku vyrábějící prakticky na cokoliv..) a takový peníze občas za převodovku nedá menší soukromej autorkosovej/rallyecrossovej tým..)

za ty prachy si ale seženu pár převodovek z různých koncernových motorizací s roztrhlým obalem a kolečka si přeskládám tak,aby mi otáčky padaly podle charakteristiky motoru..efekt využití otáček stejnej ,to že to nekňučí a nevydává různý mechanický zvuky je výhoda proběžnej provoz (spolužák by mohl vyprávět jak se "jezdilo" s hewlandem v běžným provozu...)

Uživatelský avatar
Krosmen
Příspěvky: 1811
Registrován: 07 srp 2004 16:23
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krosmen »

moje vyšla na 3200 USD + doprava... takže sem se dostal s cenofkou někde k 80000.-.....

Uživatelský avatar
Mickael
Příspěvky: 370
Registrován: 04 čer 2006 13:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od Mickael »

Krosmen píše:moje vyšla na 3200 USD + doprava... takže sem se dostal s cenofkou někde k 80000.-.....
A to ma tvuj Cougar (soudim dle avataru) takovy sportovni ambice? :shock:
Ale dik moc obema za vysvetleni.
Az si v duchodu koupim STIcko nebo EVO tak si to urcite koupim :lol:
R33 GTST Mspec2 '97

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom_ »

Mickael píše:
Krosmen píše:moje vyšla na 3200 USD + doprava... takže sem se dostal s cenofkou někde k 80000.-.....
A to ma tvuj Cougar (soudim dle avataru) takovy sportovni ambice? :shock:
Ale dik moc obema za vysvetleni.
Az si v duchodu koupim STIcko nebo EVO tak si to urcite koupim :lol:
rekl bych ze to co ma v avataru neni cougar ale puma
Audi Coupe Quattro

Uživatelský avatar
Mickael
Příspěvky: 370
Registrován: 04 čer 2006 13:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od Mickael »

Tom_ píše:
Mickael píše:
Krosmen píše:moje vyšla na 3200 USD + doprava... takže sem se dostal s cenofkou někde k 80000.-.....
A to ma tvuj Cougar (soudim dle avataru) takovy sportovni ambice? :shock:
Ale dik moc obema za vysvetleni.
Az si v duchodu koupim STIcko nebo EVO tak si to urcite koupim :lol:
rekl bych ze to co ma v avataru neni cougar ale puma
Jo...mas pravdu...pardon...proste nejaka ta číča...ale o to vic to teda nechapu.
R33 GTST Mspec2 '97

Uživatelský avatar
Krosmen
Příspěvky: 1811
Registrován: 07 srp 2004 16:23
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krosmen »

já mám aut víc a puma už je pod kytkama po bouračce...ale nějak z nostalgie nechci měnit avatar....
Převodovka je na jednoho japonce vyrobenýho ve státech :-)))

Uživatelský avatar
Mickael
Příspěvky: 370
Registrován: 04 čer 2006 13:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od Mickael »

Tak doufejme ze dopadne lepe nez Puma :lol: kdyby neco,tak si zamlouvam prevodovku :D
R33 GTST Mspec2 '97

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Příspěvek od Taboo »

Smazano
Naposledy upravil(a) Taboo dne 28 srp 2014 09:23, celkem upraveno 1 x.
IQ stylingem nenahradis.

JonnY
Příspěvky: 1424
Registrován: 19 led 2005 17:09

Příspěvek od JonnY »

[quote="Taboo"][/quote]aky je teda rozdiel medzi tymi "dogs" a synchronmi ? neco som hladal ale nejak z toho nejsom mudry

neoplatilo by sa jazdit s automatom? odpadaju problemy zo spojkou, a dost velky automat by mal co to vydrzat...

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Příspěvek od Taboo »

Smazano
Naposledy upravil(a) Taboo dne 28 srp 2014 09:23, celkem upraveno 1 x.
IQ stylingem nenahradis.

Lander
Příspěvky: 355
Registrován: 01 pro 2005 21:38
Bydliště: Čelechovice na Hané
Kontaktovat uživatele:

Re: DOG BOX (DOGGIE BOX)

Příspěvek od Lander »

Mám dog box ve swiftu... Výroba Fabík

Řazení nahoru bez spojku, jen ubrání plynu, aby se zubové spojky odemknuly... Při podřazování řadím se spojkou, viz třeba mé onboardy

http://www.youtube.com/watch?v=ynv4cY9J15o
http://www.youtube.com/watch?v=t3OmE7cXTYc
http://www.youtube.com/watch?v=Bkxqfxpy7IA

Dog box není v žádném případě do běžného provozu.

Lander
LANDER F3 Racing Team
Formule F3 Dallara F394 Fiat Abarth Novamotor
Formule F3 Dallara F394 Honda Mugen
Toyota MR2 BEAMS VVTi

Suzuki Swift Kit Car - PRODANO!

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: DOG BOX (DOGGIE BOX)

Příspěvek od Taboo »

Smazano
Naposledy upravil(a) Taboo dne 28 srp 2014 09:23, celkem upraveno 1 x.
IQ stylingem nenahradis.

Lander
Příspěvky: 355
Registrován: 01 pro 2005 21:38
Bydliště: Čelechovice na Hané
Kontaktovat uživatele:

Re: DOG BOX (DOGGIE BOX)

Příspěvek od Lander »

Taboo píše:
Lander píše: Řazení nahoru bez spojku, jen ubrání plynu, aby se zubové spojky odemknuly...
Tve "dogs" (zubove spojky) musi mit nejspis 90i-stupnove uhly. Nase dogboxy je maji pres 90 stupnu a bez pouziti spojky je proste neodemkneme (nejspis bychom pri tom zlomili radici vidlice)...
Ne ne, mají více než 90 stupňů... co vím, tak je na ních 7 stupňů podkos či jak to nazvat..... při plném zátahu nevyřadím, ale když uberu plyn, tzn. kola předběhnout motor, tak se to odemkne a můžu přeřadit....
S 90ti stupni by mi hned kvalty vypadávaly.

Tady jsou fotky:

Obrázek
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
LANDER F3 Racing Team
Formule F3 Dallara F394 Fiat Abarth Novamotor
Formule F3 Dallara F394 Honda Mugen
Toyota MR2 BEAMS VVTi

Suzuki Swift Kit Car - PRODANO!

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: DOG BOX (DOGGIE BOX)

Příspěvek od Taboo »

Smazano
Naposledy upravil(a) Taboo dne 28 srp 2014 09:24, celkem upraveno 1 x.
IQ stylingem nenahradis.

Lander
Příspěvky: 355
Registrován: 01 pro 2005 21:38
Bydliště: Čelechovice na Hané
Kontaktovat uživatele:

Re: DOG BOX (DOGGIE BOX)

Příspěvek od Lander »

Taboo píše:
Lander píše:Ne ne, mají více než 90 stupňů... co vím, tak je na ních 7 stupňů podkos či jak to nazvat..... při plném zátahu nevyřadím, ale když uberu plyn, tzn. kola předběhnout motor, tak se to odemkne a můžu přeřadit....
S 90ti stupni by mi hned kvalty vypadávaly.
Oh, OK, z tech obrazku vidim, cim to je... :D My mame ty "dogs" na ozubenych kolech a korespondujici "diry" v tech hubs (a proto tam neni tolik vule [anebo mista], jako u tve prevodovky)... Ted jsem se taky dival na ty videa (videl jsem je poprve), jsi velice dobry ridic 8) .
Jo ta vůle kolik chodí mezi sebou dvě kola od jedné zubové spojky po druhou je dlouhodobý vývoj p. Fabíka...

A děkuji za pochvalu :-) Snažím se

viz mé stránky


http://lander.tuning.cz/

Lander
LANDER F3 Racing Team
Formule F3 Dallara F394 Fiat Abarth Novamotor
Formule F3 Dallara F394 Honda Mugen
Toyota MR2 BEAMS VVTi

Suzuki Swift Kit Car - PRODANO!

JonnY
Příspěvky: 1424
Registrován: 19 led 2005 17:09

Příspěvek od JonnY »

Obrázek
bude k tomu popisok? :)
spodna hriadel, prve ozubene kolo zprava je co? a ta podivnost vedla toho vlavo?
na (medzi) dalsich dvoch ozubenych kolach su tie dogs ze ano. potom zas nejake kolo (4 z prava) bez "dogs"?

Lander
Příspěvky: 355
Registrován: 01 pro 2005 21:38
Bydliště: Čelechovice na Hané
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lander »

JonnY píše:Obrázek
bude k tomu popisok? :)
spodna hriadel, prve ozubene kolo zprava je co? a ta podivnost vedla toho vlavo?
na (medzi) dalsich dvoch ozubenych kolach su tie dogs ze ano. potom zas nejake kolo (4 z prava) bez "dogs"?
První kolo jednička, z prava jsou ty zubové spojky ale integrované dovnitř kola.
Druhé kolo je přesuvník, zleva vnější zubové spojky pro první převodový stupeň, na přesuvníku je zpátečkové ozubení, zprava zubové spojky pro druhý rychlostní stupeň opět integrované dovnitř přesuvníku

Třeti kolo je druhý rychlostní stupeň, zleva vnější zubové spojky.

Čtvrté kolo je třetí rychlostní stupeň, zprava zubové spojky

Pátké kolo je přesuvník pro 3 a 4 rychlostní stupeň

Šestké kolo je čtvrtý rychlostní stupeň, zubové spojky zleva.

Sedmé kolo (první zprava) je pětka.... Řadící mechanismus je na druhé hřídely (ta na které je spojka)

Originál řadící mechanismus pro 3 a 4 je taktéž na hřídely od spojky, ale protože je tam málo místa, mechanismus (+nová vydlička) je na hřídely ke stálému převodu.
LANDER F3 Racing Team
Formule F3 Dallara F394 Fiat Abarth Novamotor
Formule F3 Dallara F394 Honda Mugen
Toyota MR2 BEAMS VVTi

Suzuki Swift Kit Car - PRODANO!

JonnY
Příspěvky: 1424
Registrován: 19 led 2005 17:09

Re: DOG BOX (DOGGIE BOX)

Příspěvek od JonnY »

myslim ze rozumiem. vdaka...

Uživatelský avatar
KaCzaba
Příspěvky: 122
Registrován: 26 lis 2006 23:44
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaCzaba »

takze to je stejna funkce jako na motorkovych prevodovkach?tam lze taktez radit v klidu nahoru bez spojky a da se i dolu,ale to uz musis vychytat jak..

Pilott
Příspěvky: 14
Registrován: 15 led 2008 21:27
Bydliště: Olomouc/Brno

Příspěvek od Pilott »

jj, je to to samy jako na motorce.

Nevíte kdo umí ty axialní zuby (dogs) opravit když jsou omlety? Mají zakulacené hrany a už nemají úkosy, takže rychlost vyskakuje. Zkoušelo se to brousit a to moc dlouho nevydrží :cry: , zuby jsou nitridované a broušením se odbrousí tvrdá povrchová vrstva. je to z motorky.

Uživatelský avatar
KaCzaba
Příspěvky: 122
Registrován: 26 lis 2006 23:44
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaCzaba »

me to kamos nechaval delat u nich v praci,ale ten stary pan,co to delal uz je v duchodu.a po oprave mi to nikdy uz neblblo.ted jsem menil ty kolecka v prevodovce u kawy a jsem zvedav co to vydrzi rpi razeni na zadnim zase.alespon si mam co nechat nabrousit a pak zas jen vymenit

Uživatelský avatar
Tomitooo
Příspěvky: 93
Registrován: 01 zář 2013 19:42
Bydliště: Morávistán / Východní Čechy

Re: DOG BOX (DOGGIE BOX)

Příspěvek od Tomitooo »

Zdravím

vím, že je tohle kolem 6ti roků starý téma, ale hledal jsem teď info ohledně těch Dogboxů a místo toho,
abych zasíral fórum samotným dotazem, jsem našel tenhle topic, pročetl jsem ho a mám ještě nějakej ten dotaz.
Kdyby měl někdo náladu mě poučit, budu hrozně rád. 8)

V čem je lepší přímej ozub od "helical" ozubu? Je to v ceně a rychlosti výroby? Ten helical ozub je snad ve všech
sériovejch převodovkách.

Taky by mě zajímalo, čím je způsobenej ten charakteristickej "whining" kvílící zvuk z dogboxu s přímým ozubem.
To jde vždycky husina z toho. Je to vlastně i jedním z důvodů, proč si ho lidi montujou do obyč. provozu (viz. další dotaz).

Narazil jsem na firmu PPG někde z Austrálie, která se zabývá právě dogboxy a lidi to rvou do aut do obyč. provozu. Většinou jsem to na netu
viděl v kombinaci s Nissan 300zx nebo Imprezou WRX sti.. tyhle importy v USA a Austrálii nejspíš hrozně letěj. Ale
i přesto mi to příjde jako těžkopádný do běžnýho provozu.

Výhody těhlech převodovek pro účely jako jsou závody mi jsou zjevný. Ozubení z pevnějších materiálů, tepelně upravených
pro zvýšení povrchové tvrdosti ozubení, čili snesení většího kroutícího momentu. Dále jednoduchost konstrukce. Dále kombinace
s odlehčeným setrvačníkem (tuhle informaci jsem mimochodem získal také od Taboo v jiným vlákně -> tímto bych rovnou chtěl vyjádřit neskutečný dík za tyhle znalosti šířené na fóru), kde jsou nižší setrvačný hmoty žádoucí. Akorát, cena a náročnost na údržbu mi zhoršuje tep.

Existuje ještě nějaká markantní výhoda nebo nevýhoda, kterou by stálo za to zmínit? O tohle téma jsem se začal zajímat
právě po shlédnutí pár onboard videí z uphill soutěží, kde všichni psali na dotaz "kde se bere to kvičení? turbo? kompresor?", že to je převodovka.

Díky za každou odpověď a snad se dočkám odpovědi v tak dlouho mrtvým threadu. :pifko:
V70 p2 2.5T B5254T2
850 T5 B5234T

Uživatelský avatar
pavelini
Příspěvky: 2637
Registrován: 27 lis 2007 12:53
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: DOG BOX (DOGGIE BOX)

Příspěvek od pavelini »

Konecne zde tema, ktere sem patri a jen me mrzi, ze se neucastni zdejsi chytraci?

Jinak samozrejme je realne na kazde auto, otazka jak pise Taboo je i v CR cena nejen nakupu, ale hlavne provozu.

Hodne lidicek si to rozmysli, kdy by si ji mel po ceste do Brna a zpet, repasnout.
Edit aha, ted koukam, ze jsi reagoval na hodne stare tema, ale moc se toho nezmenilo od te doby.....
Nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný.
Vše zustalo, jen se doma zabydlelo něco rodinného pro kočárek a konečně něco RS a M

Uživatelský avatar
Tomitooo
Příspěvky: 93
Registrován: 01 zář 2013 19:42
Bydliště: Morávistán / Východní Čechy

Re: DOG BOX (DOGGIE BOX)

Příspěvek od Tomitooo »

pavelini píše:Konecne zde tema, ktere sem patri a jen me mrzi, ze se neucastni zdejsi chytraci?

Jinak samozrejme je realne na kazde auto, otazka jak pise Taboo je i v CR cena nejen nakupu, ale hlavne provozu.

Hodne lidicek si to rozmysli, kdy by si ji mel po ceste do Brna a zpet, repasnout.
Edit aha, ted koukam, ze jsi reagoval na hodne stare tema, ale moc se toho nezmenilo od te doby.....
Jojo, chtěl bych to tu nějakým způsobem oživit a nezakládat novej thread, když už tu jsou zajímavý příspěvky.
PS: Koukal sem i na LANDEROVy onboardy a žasnu. Prostě bomba 8)
V70 p2 2.5T B5254T2
850 T5 B5234T

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: DOG BOX (DOGGIE BOX)

Příspěvek od Taboo »

Smazano
Naposledy upravil(a) Taboo dne 28 srp 2014 09:24, celkem upraveno 1 x.
IQ stylingem nenahradis.

Uživatelský avatar
Tomitooo
Příspěvky: 93
Registrován: 01 zář 2013 19:42
Bydliště: Morávistán / Východní Čechy

Re: DOG BOX (DOGGIE BOX)

Příspěvek od Tomitooo »

Taboo

Opět velký dík za osvětlení. U toho helical ozubu mi teda mohlo dojít, že je větší styková plocha -> větší frikce, hold
se mám co učit. spek

Co se týče toho zvuku, tak tady ukázka, kdyby někoho zajímalo. Nissan 300zx:

- musim uznat, že ke konci videa (Highway @ 65 mph) by mě ten zvuk
po chvíli začal štvát
V70 p2 2.5T B5254T2
850 T5 B5234T

Odpovědět

Zpět na „Tuning motoru + výfuky“