Bydlím, bydlíš, bydlíme

Tuningová scéna v Karviné, Bohumíně, Havířově a okolí

Moderátor: Dave0401

Odpovědět
tom406
Příspěvky: 574
Registrován: 12 čer 2007 17:00
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od tom406 »

crocjirka píše:takhle to vypada..

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hp ... 7717_n.jpg
Ytong a nemusí to být ani spec. lepidlo-stačí kvalitní lepidlo na dlažbu. Osobně dělám nejraději s weber,perfektně funguje i v 3cm vrstvy lepidla a lepím s ním i plastové parapety k cihle, betonu, dřevotřísce nebo jsem s ním lepil i polystyren k omítce.
Ještě pro inspirace foto mého projektu zde: http://filigran.rajce.idnes.cz/Nase_nov ... ezen_2012/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://filigran.rajce.idnes.cz/Nova_kuchyn/" onclick="window.open(this.href);return false;

Všude jsem vytrhával dlažby jelikož "pan zedník" co tam úřadoval přede mnou tak lepil na suchý a prašný beton a lepidlo měl tuhé jako kit. Jo a všude oblíbená penetrace. Já ji použil jen jednou pod nivelačku a už to nechci nikdy vidět. Raději si namíchám materiály, tak že mou práce odstraní pouze dynamit :D

Ještě nějaké foto tady ale už jsem to tu kdysi dával: http://filigran.rajce.idnes.cz/Novy_obyvak/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://filigran.rajce.idnes.cz/Novy_obyvak_-_2.cast/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
barry
Příspěvky: 7439
Registrován: 07 srp 2005 15:27
Bydliště: Karviná

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od barry »

Tome ty jsi blázen, už jsem párkrát koukal na ty tvé projekty a interiéry a ať je to auto nebo řemeslnická práce vždycky maras. Budeš asi velký puntičkář a perfekcionalista ;-)
VW Passat Variant Tdi
Suzuki Swišť GTi
Autoúvěry od 6%
Zprostředkování prodeje lehkých užitkových i nákladních aut IVECO a tereních Nissanů

milosh
Administrátor
Příspěvky: 8037
Registrován: 03 úno 2004 13:57

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od milosh »

No hlavne koukam kdo to vse fotil to jsou 4 odkazy a na nich asi 1500fotek :lol:

Uživatelský avatar
crocjirka
Příspěvky: 3627
Registrován: 05 kvě 2011 12:53
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od crocjirka »

hele tome, takze rikas tedy, ze staci to lepidlo trochu zahustit a mohu ho pouzit jako maltu jo?
ex:opel tigra 1.4 16v,opel tigra 1.6 16v,peugeot 106 1.4 sport,seat leon 1.8T 200PS+,ibiza 1.9TDI 6L 170PS, octavia RS combi 1.8T
NOW: family car skoda octavia 2 RS combi 2.0TSI 200 teplejch poniku...
facebook.com/jiriprokopfotograf

tom406
Příspěvky: 574
Registrován: 12 čer 2007 17:00
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od tom406 »

crocjirka píše:hele tome, takze rikas tedy, ze staci to lepidlo trochu zahustit a mohu ho pouzit jako maltu jo?
no jasně-ke zdění ytongu k betonu nebo cihle nebo omítce ano. Pokud to je do 2cm max místy 3cm vrstva tak se s tím perfektně dělá. Zdící malta není tolik flexibilní tedy nelepí tolik a pokud jen vyzdíváš nějakou finální úpravu tak je to nejvhodnější-ono vše je na bázi nějakého cementu apod..
Jo a zahustit ani ne-prostě ho smícháš s vodou tak aby bylo husté ale táhlé a já naprosto vždy pořádně namáčím jak obklady ,dlažbu tak zdivo i ytong. Na sucho než se lepidlo spojí s oběma materiály tak ti odsají vodu a nechytne to na 100%. Jsou ale lidi co nenamáčí naprosto nic a hustým kitem zdí a lepí vše. Já bez vody nejedu a taky mi nic ještě neodpadlo.

barry: díky :D no ale věř tomu ,že toto není až tolik dobrá vlastnost protože pak dělám i věci kterých si nemůže všimnout naprosto nikdo a já se s tím akorát tak seru.Ale to už je ve mě - mi to prostě nedá a zase co jsem kdy udělal tak jsem po sobě neopravoval ani jsem si neřekl že by ten výsledek měl být jinak. Je fajn když je každý spokojen s tím co vytvoří.


milosh: fotí manželka asi co 10minut :D :D

Uživatelský avatar
remix
Příspěvky: 9275
Registrován: 05 srp 2004 01:35
Bydliště: Moravian-Silesian region

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od remix »

no je to asi o cloveku, profik mi lepil dlazbu do kuchyne dva dny, ja si lepil pak dlazbu sam v chodbe (cca 2x mensi prostor) a trvalo to tyden :D ale piplal sem se s tim, at tam neni nikde zadna chybka, vsechno poradne nekdy az moc a urcite detaily lidi kteri se tim zivi neresi ;-) mas to ale super to se musi nechat, smoulove u te poulicni lampicky musi byt super :)
..:: MB C-Klasse ::..
..:: Škodovka vMPi ::..
..:: Kawa Z750 ::..

Uživatelský avatar
wesly.TDI
Příspěvky: 6763
Registrován: 26 kvě 2006 09:26
Bydliště: Karviná, město, které chcíplo
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od wesly.TDI »

kua další legenda na fóru, sladkovič :D, co se s váma děje kluci ušatí :lol: , bylo Vám smutno? :D

Uživatelský avatar
wesly.TDI
Příspěvky: 6763
Registrován: 26 kvě 2006 09:26
Bydliště: Karviná, město, které chcíplo
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od wesly.TDI »

každopádně to máš 8) 8) 8) , jen tak koukám na tu početnou rodinu že Vám tam asi taky každý Čt vypínaji proud co? :D

tom406
Příspěvky: 574
Registrován: 12 čer 2007 17:00
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od tom406 »

wesly.TDI píše:každopádně to máš 8) 8) 8) , jen tak koukám na tu početnou rodinu že Vám tam asi taky každý Čt vypínaji proud co? :D
nazdar-no dva podle plánu a dost :D Jsem to naplánoval podle "Jáchyme hoď ho do stroje" :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
wesly.TDI
Příspěvky: 6763
Registrován: 26 kvě 2006 09:26
Bydliště: Karviná, město, které chcíplo
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od wesly.TDI »

to ti jen schvaluji 8) , jinak nedáme někdy u péťy WRX meeting? :D (chtěl jsem napsat STi ale když ty máš teda jen to WRX no :D )

tom406
Příspěvky: 574
Registrován: 12 čer 2007 17:00
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od tom406 »

wesly.TDI píše:to ti jen schvaluji 8) , jinak nedáme někdy u péťy WRX meeting? :D (chtěl jsem napsat STi ale když ty máš teda jen to WRX no :D )
jasně to není problém. WRX jo ale silnější než sti s max. 315km/h :D

Uživatelský avatar
crocjirka
Příspěvky: 3627
Registrován: 05 kvě 2011 12:53
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od crocjirka »

hele kuci.. kdyz si koupim novej elektrickej sporak, potrebuju na to odbornou firmu na zapojeni? nebo mohu sam? myslim kvuli zaruce..
ex:opel tigra 1.4 16v,opel tigra 1.6 16v,peugeot 106 1.4 sport,seat leon 1.8T 200PS+,ibiza 1.9TDI 6L 170PS, octavia RS combi 1.8T
NOW: family car skoda octavia 2 RS combi 2.0TSI 200 teplejch poniku...
facebook.com/jiriprokopfotograf

tom406
Příspěvky: 574
Registrován: 12 čer 2007 17:00
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od tom406 »

crocjirka píše:hele kuci.. kdyz si koupim novej elektrickej sporak, potrebuju na to odbornou firmu na zapojeni? nebo mohu sam? myslim kvuli zaruce..
sám. záruka s tím nemá nic společného. pokud je to na 230V tak tam je vidlice kterou píchneš do zásuvky a pokud 3x230v tak tam bude asi kabel tak že za sporákem tak že zapojit napevno pod svorky svorkovnice za sporákem ale doporučil bych 100%ně toto http://elektroinstalacni-material.com/s ... -kost.html" onclick="window.open(this.href);return false;.
a samostatné jištění na přívodu

Uživatelský avatar
crocjirka
Příspěvky: 3627
Registrován: 05 kvě 2011 12:53
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od crocjirka »

ten uz tam je :)
ex:opel tigra 1.4 16v,opel tigra 1.6 16v,peugeot 106 1.4 sport,seat leon 1.8T 200PS+,ibiza 1.9TDI 6L 170PS, octavia RS combi 1.8T
NOW: family car skoda octavia 2 RS combi 2.0TSI 200 teplejch poniku...
facebook.com/jiriprokopfotograf

Uživatelský avatar
remix
Příspěvky: 9275
Registrován: 05 srp 2004 01:35
Bydliště: Moravian-Silesian region

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od remix »

Nevite kde pujcit takovou tu rucni brusku na sadrokarton? Nejlepe i s vysavacem...
..:: MB C-Klasse ::..
..:: Škodovka vMPi ::..
..:: Kawa Z750 ::..

milosh
Administrátor
Příspěvky: 8037
Registrován: 03 úno 2004 13:57

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od milosh »

obi, baumax?

Uživatelský avatar
barry
Příspěvky: 7439
Registrován: 07 srp 2005 15:27
Bydliště: Karviná

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od barry »

nebo v půjčovně nářadí...já půjčuji na bělidle ale nevím jestli zrovna tohle tam mají...tak tam cynkni...půjčuji tam velké věci a kanga atd
VW Passat Variant Tdi
Suzuki Swišť GTi
Autoúvěry od 6%
Zprostředkování prodeje lehkých užitkových i nákladních aut IVECO a tereních Nissanů

Uživatelský avatar
remix
Příspěvky: 9275
Registrován: 05 srp 2004 01:35
Bydliště: Moravian-Silesian region

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od remix »

barry v tom zelezarstvi uplne na kraji u mostu?
..:: MB C-Klasse ::..
..:: Škodovka vMPi ::..
..:: Kawa Z750 ::..

Uživatelský avatar
remix
Příspěvky: 9275
Registrován: 05 srp 2004 01:35
Bydliště: Moravian-Silesian region

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od remix »

tak uz sem se tam dovolal, je to nejaka firma hr systems chteji za zirafu + vysavac 800/den, tak budu muse bouchat 24hodin nonstop abych udelal co nejvic :D barry dik za info...
..:: MB C-Klasse ::..
..:: Škodovka vMPi ::..
..:: Kawa Z750 ::..

Uživatelský avatar
barry
Příspěvky: 7439
Registrován: 07 srp 2005 15:27
Bydliště: Karviná

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od barry »

není zač
VW Passat Variant Tdi
Suzuki Swišť GTi
Autoúvěry od 6%
Zprostředkování prodeje lehkých užitkových i nákladních aut IVECO a tereních Nissanů

Uživatelský avatar
wesly.TDI
Příspěvky: 6763
Registrován: 26 kvě 2006 09:26
Bydliště: Karviná, město, které chcíplo
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od wesly.TDI »

Obrázek

Jelikož se nám ochlazuje, dovolím si Vám doporučit tuto variantu topení, váhal jsem už loni, ale vzhledem k vysoké pořizovací ceně jsem se pro to rozhodl až letos, po x nabídkách na krby s výměníkem atd, jsem se rozhodl pro ekologickou a čistou variantu, jedná se o tepelné čerpadlo VZDUCH/VZDUCH Inverter od firmy TOSHIBA, v létě jsem ji hodně používal coby klimatizaci, ale hlavní účel má plnit teď v zimě, zvolil jsem dražší variantu- parapetní, a to z důvodu toho, že je lepší když teplý vzduch fouká od podlahy, zamezí se tak přetopenému vršku místnosti a chladné podlaze. Výkon je neuvěřitelný, za 1,5kw spotřebované energie vyrobí přes 4kw tepla 8) . V praxi ji teď používám 24hod denně, v místnosti stabilně 24C se spotřebou 4kw/24hod ( 12kč). I při -15 má učinnost 80% a funguje až do -20C. Samozřejmě je jasné, že tepelná stráta baráku bude v mrazu přesahovat ony 4kw, ale hlavně jde o to, aby jednotka fungovala v čase podzimním, zimním kolem 0 C a mírně pod 0 C a jarním. V období větších mrazů počítám s ústředním topením. Ikdyž známy co má podobnou stavbu jako já, s ní topil celou zimu a na el.kotli jen pritápěl, a celá zima ho vyšla na cca 17.000kč. Jen pro představu, 2 sezony jsem topil el. kotlem DAKON 10kw a roční vyučtování bylo 45.000kč.

Mnoho mých obav bylo to, že bude doma pořád průvan a v noci bude hluk atd, ale musím říct, že jsem velice překvapen, vnitřní jednotka je cca. 3 m před sedačkou vedle televize a ikdyž jede jednotka na plný výkon žádná větrná hůrka se nekoná :wink: , jednotka má i funkci sleep mode, kdy display zeslabí kontrast a rychlost ventilace se sepne na minimum a nejde skoro vůbec slyšet. Další má obava byla, jak se bude chovat jednotka venku, aby nerušila sousedy atd, ale i při maximálním výkonu jde slyšet jen průtok vzduchu :potlesk: .
Takže ko má barák podobné stavby jako já, neváhejte, už teď vím, že jsem udělal dobře :P
Kdyby jste měli někdo dotazy klidně pisněte, dělal mi to kolega, který v tom podniká, a jsem schopen to sehnat i bez DPH a s levnější montáží. Avšak pokud máte tarif standard, bylo by dobré to koupit ofiko kvůli tarifu Tepelné čerpadlo, který je na 22hod za pár kč.

tady spec. v jednom e-shopu
http://www.euro-klimatizace.cz/klimatiz ... sav2-e.htm

jajiN
Příspěvky: 1616
Registrován: 01 říj 2010 06:34
Bydliště: za humny (je drak)

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od jajiN »

Nějaká ta studentská zašívarna :D
Obrázek
Obrázek
Obrázek

milosh
Administrátor
Příspěvky: 8037
Registrován: 03 úno 2004 13:57

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od milosh »

pekne to mas 8)

Aladin
Příspěvky: 5079
Registrován: 11 úno 2005 18:52
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od Aladin »

je nějaký jednoduchý prográmek, kde by si naši mohli navrhnout koupelnu??? Díky za tipy 8)
Rapid 130 --> 110r --> Favorit --> 1000MB --> E34 525iA --> Swišť GTi MK III (125,8dB :lol:) --> Golf 1.9 GTI TDI 20 jahre
felďoška 1,3 combi ethanol - prodáno, Astra caravan 1,7 Dti - prodáno, Passat variant AFN
https://www.facebook.com/RadimRemiasFoto

Uživatelský avatar
Tiger.s
Příspěvky: 2575
Registrován: 17 lis 2005 11:44
Bydliště: Téměř Pilsen :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od Tiger.s »

wesly.TDI : Seš si jistej stou spotřebou 4kw /24h ?
89´Corsa A Sport (motor nebudu psát :D )
01´Movano Combi SU8
00´Astra G Van x17dtl
00´Astra G Caravan Y20DTH Elegance
Ex:Škoda Rapid 90hp,Opel Tigra 115hp,Opel Tigra 186hp,vw golf ,Opel Corsa A,Opel Corsa B 17?hp+,Felicia Pick-up

Uživatelský avatar
Luke_TDI
Příspěvky: 5841
Registrován: 22 říj 2006 13:13
Bydliště: Sucha Gorna Near OV
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od Luke_TDI »

pokdu je venku nad 10°C je spotreba 4kw/24h "realna" kazdopadne u tehle levnych klimatizacnich jednotek s funkci TC velmi rapidne klesa ucinost s padajici teplotou. Proc by jinak nekdo daval 200tkc za cerpadlo kdyz by mu stacila klima za 20tkc :D
VODA,TOPENI,PLYN - Kompletni realizace vytapeni tepelnym cerpadlem nebo plynovym kotle vc. servisu zarucniho i pozarucniho. tzv. plnime sny na pockani

Uživatelský avatar
Tiger.s
Příspěvky: 2575
Registrován: 17 lis 2005 11:44
Bydliště: Téměř Pilsen :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od Tiger.s »

No jak píšeš už tý teploty 10+ bych tomu stejně nevěřil . Určitě to nemá regulaci výkonu. A pokud by to běželo 24h v kuse spotřebuje to mnohem víc . U mého TČ které ma regulaci výkonu mám změřeno že při 8stupních mi to místo 2,7kw/h spotřebuje 1,2kw/h za to při -10 to mělo 2,8kw/h a to jen díky tomu že mám vypnutý příhřev klasickou patronou která má 4kw.
89´Corsa A Sport (motor nebudu psát :D )
01´Movano Combi SU8
00´Astra G Van x17dtl
00´Astra G Caravan Y20DTH Elegance
Ex:Škoda Rapid 90hp,Opel Tigra 115hp,Opel Tigra 186hp,vw golf ,Opel Corsa A,Opel Corsa B 17?hp+,Felicia Pick-up

Uživatelský avatar
Luke_TDI
Příspěvky: 5841
Registrován: 22 říj 2006 13:13
Bydliště: Sucha Gorna Near OV
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od Luke_TDI »

tenhle system funguje start/stop systemem. tzn pokud se nepletu a weslo ma prtavy baracek, tak muze stacit ze to jede treba 3hodiny denne a pak to ty 4kw muze sezrat, ale vim ze klimatizacni jednotky maji ucinnost v mrazek uplne nulovou takze jejich provoz je pak celkem zbytecny.

Je dulezite kolike energie to doda kdyz to sezere tech 2,8kw.
VODA,TOPENI,PLYN - Kompletni realizace vytapeni tepelnym cerpadlem nebo plynovym kotle vc. servisu zarucniho i pozarucniho. tzv. plnime sny na pockani

Uživatelský avatar
Tiger.s
Příspěvky: 2575
Registrován: 17 lis 2005 11:44
Bydliště: Téměř Pilsen :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od Tiger.s »

Jojo tak to ano . Samo když stačí pár h tak ano ale bylo to napsaný tak že to bere 24h / 4kw myslel jsem že když to běží celej den.

Moje má 2,7kw/h a kousek a topný výkon 12,5kw .
89´Corsa A Sport (motor nebudu psát :D )
01´Movano Combi SU8
00´Astra G Van x17dtl
00´Astra G Caravan Y20DTH Elegance
Ex:Škoda Rapid 90hp,Opel Tigra 115hp,Opel Tigra 186hp,vw golf ,Opel Corsa A,Opel Corsa B 17?hp+,Felicia Pick-up

Uživatelský avatar
Ozzy_Vita
Moderátor
Příspěvky: 2357
Registrován: 01 dub 2006 00:24
Bydliště: Los Bukeros
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od Ozzy_Vita »

Po několika letech jsem se sem přišel juknout a vidím, že to tady pořád tepe. :D A hned s dotazem. Pořád špekuluju,
jakou podlahu do kuchyně a obýváku (jeden prostor, stejná podlaha) na podlahové vytápění. Zkuste mi říct nějaké vlastní zkušenosti. Dlažbě bych se rád vyhnul... Jinak, já jsem teď ve stádiu hrubé stavby s oknami a tahám kabely.

Obrázek
Škoda 105 -> Opel Manta B -> Opel Vita B Sport -> Honda Accord 2.0 16V Vtec

Odpovědět

Zpět na „Karviná, Bohumín, Havířov a okolí“